TOPlist

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 02.04.2020 03:20:35 FB 

Informační článek

 

Vážený návštěvníku,

vítáme tě před branami země zvané Alagaesia. Jak už jsi možná stačil zjistit, jsme textová hra na motivy tetralogie Odkaz dračích jezdců (pokud nevíš, co to je textové rpg, klikni sem), které napsal Christopher Paolini. Je důležité ti jako první říci, že jsme pouze NA MOTIVY, tedy víceméně s knihami už nemáme moc společného. Hra začala v květnu roku 2010 tedy v době, kdy se na pultech knihkupectví teprve ohříval Brisingr a o nějakém Inheritance ještě nebyla ani řeč. A proto je důležité, aby sis i ty uvědomil, že naše hra začala tam, kde Brisingr skončil a ubírala se VLASTNÍ cestou! 

 

Jak začít hrát a jak založit první postavu najdeš na konci článku.

 

 

Co jsme tedy zač?

 

Jsme středověké fantasy textové RPG odehrávající se ve světě Alagaesie. Dáváme hráčům k dispozici celý svět plný barvité kultury, náboženství, legend, tradic a to hned v devíti různých rasových provedeních. Každá rasa má vlastní balíček plný informací specifických pouze pro ni, dokonce i vlastní území a vlastní politickou sféru. 

Ty, jako hráč, si můžeš vyzkoušet vše - od mocnářských, politických bojů, přes život obyčejného měšťáka, až po vůdce náboženské sekty (nebo jejího člena). Fantazii se kladou jen logické meze. 

 

 

Odchylky od knih

 

Co se odchylek od děje týče, bylo by na dlouhé lokte to vysvětlovat, ale ve zkratce, abychom ti alespoň přiblížili vzdálené - spousta knižních postav již zemřela (Islanzadí, Orrin, Galbatorix), některé postavy přežily (Brom) a jiné nenávratně zmizely (Arya). Taktéž se stalo, že některé z nich se odchýlili od děje knihy úplně, tedy Arya našla svoji spřízněnou duši v elfovi jménem Blödhgarm a mají spolu syna jménem Arnilian. Blagden, bílý havran jak ho znáte z knih, se za pomocí silné magie dokáže měnit na člověka a má za ženu Elvu - požehnaného sirotka. Elva nám vyrostla a v současné chvíli je ztracená kdesi v poušti Hadarak se svojí a Blagdenovou dcerou. A Eragon? Ten se po neúspěšném pokusu o svržení Galbatorixe stáhl a po spoustě hloupých rozhodnutí se schovává před jejich následky kdesi v poušti Hadarak.

 

Jak vidíte, změny jsou poměrně rozsáhlé a kolikrát úplně mění děj nebo se přímo odklání od původních knih. Pokud nám dáte šanci a změněný děj vás neodradí, ujišťujeme vás, že je to jen zlomek toho, co na Alagaesii můžete potkat. Vypracovali jsme Alagaesijský svět tak, jak mu od Paoliniho nebylo dopřáno, tudíž máme úplně nová náboženství, nové rasy, nová místa a celkově jsme Alagaesii udělali zajímavější, hratelnější a mnohem víc živější než kdy byla v knihách. 

 

Proto spíš raději než "na motivy knih" používáme "na motivy světa". Protože z knih nám zůstalo skutečně pramálo. 

 

NAJDOU SI ZDE SVÉ FANOUŠCI KNIH I FANOUŠCI STŘEDOVĚKÝCH FANTASY.

 

 

Kde se teď nacházíme?

 

V Okvětci roku 3268 (květen 2020) se naše hra překlopila v rámci desetiletého výročí naší hry do něčeho, co nazýváme "Nová epocha". Smrtí krutovládce v roce 3265 totiž nastaly markantní změny. 

 

Z povrchu Alagaesijského během těchto tří let téměř zmizely minoritní rasy, které se stáhly a sem tam se mezi lidmi nebo elfy objeví nějaký jejich zástupce. Pro hráče tak zůstává možnost hrát buď za člověka nebo elfa, případně za trpaslíka, který se ale nachází z různých důvodů v elfském nebo lidském království. 

 

Dračí jezdci byli vyhnáni z lidského království, protože bývalý krutovládce patřil mezi dračí jezdce. Elfové však svoji úctu k nim drží a tak se dračí jezdci stáhli k nim, kde dračí jezdkyně Aireen založila Řád dračích jezdců. Dračí jezdci jsou mezi lidmi velice nenáviděni a nepochopeni, protože byli u Galbatorixe dělat až příliš. Zato elfové a trpaslíci jsou přijeti s respektem, jakého se jim nikdy nedostávalo, protože bojovali na "správné straně". 

 

Z bývalého Vardenského odboje se stali šlechtici, kteří po vyhnání bývalých Galbatorixových šlechticů převzali jejich území. Surda, dříve samostatné království, je součástí Alagaesijského království. Známe tedy tři království - lidské (Hadarak, Surda, Dračí hory), elfské (Du Weldenvarden) a trpasličí (v Beorských horách)

 

Dominantním náboženstvím zůstala i po smrti císaře Solasova církev, avšak bez totalitního vládce neexistuje "oficiální státní náboženství" a tak lze potkat po lidském království zástupce všech známých náboženství. 

 

 

Politická situace

 

Alagaesijský svět prošel jistými změnami, co se vládců týče. Desetiletí, během kterého se vyvíjela naše hra, je dlouhá doba a dá se říci, že si zde najdou své nejen fanoušci Eragona i fanoušci Hry o trůny nebo Zaklínače, protože politika se ve sférách monarchů řeší dennodenně. Výhodné sňatky, tahání za nitky, známí známých nebo jen přímý vliv na panovníka. Tajné společnosti i náboženské sekty, které ovlivňují některé vladaře, jsou vždy přítomny.

 

Zdá se vám to povědomé? Ano, dělo se to napříč reálnou historií a je to přirozený vývoj monarchie. Ti, kteří se rozhodnou hrát ve sférách politiky a intrik se musí připravit na dlouhé hry plné přemýšlení, obav a slovíčkaření. Často se tu na jeden (i rozhodující) herní příspěvek čeká třeba týden, zvlášť pokud se jedná třeba o rozdělení území. Politické hry jsou skvělé nejenom na hraní ale i na pozorování. Spousta hráčů se dívá a sleduje, jak vládci hrají, protože chtějí vědět, kam se osud jejich postavy ubere. A že mocní vládci umí s kartami točit pořádným způsobem.

 

Politická situace lidí

 

Za krutovládce Galbatorixe panovala absolutistická monarchie. Po jeho smrti císařovna Arwina Meyron nastolila něco, čemu bychom mohli říkat konstituční monarchii. Panovníka volí královská rada, která hlasuje každý rok. Takovým způsobem byla císařovna sesazena a téměř okamžitě zmizela neznámo kam. Na trůn pak usedl císař Miron Dobrotivý. Měl těžké vládnoucí období, protože musel "uklízet" nepořádek, který po sobě zanechali přechozí dva vládci a překonal i selské povstání (vyhnání dračích jezdců). Byl to ale velice dobrý král, který ale bohužel roku 3268 těžce onemocněl a dost možná brzy zemře. 

 

 

Politická situace elfů

 

U elfů je to trošku složitější. Když zemřela Islanzadí, trůn převzala její dcera Arya se svým mužem Blödhgarmem. Oba dva ale záhadným způsobem zmizeli a to v době, kdy jediný následník trůnu byl ještě příliš mladý na to, aby trůn převzal. Uspořádaly se tedy první elfské volby, kdy na trůn usedla Arwina Meyron zvaná Greensleeves, která lesy několik let vedla poměrně inovativním, veskrze lidským způsobem. Právoplatný dědic královského trůnu Arnilian se však už jako odrostlý vrátil a snaží se získat trůn zpět do rodové linie de Eamë. Na elfském území je tedy velký konflikt mezi rody Meyron a de Eamë, což vyústilo v konečné rozdělení elfského království na dvě - Du Welden, jihozápadní elfské království pod vládou Arwiny Meyron a Du Varden, severovýchodní elfské království pod vládou Arniliana de Eamë. To se ale po smrti císaře zvrátilo a snětkem Nilwei Meyron a Arniliana de Eamë se území znovu spojila do jednotného elfského království Du Weldenvarden. Jejich rádcem je stále Blagden. Kromě spojení a usmíření elfských vztahů se ještě novopečený královský pár musel vypořádat s vlnou migrace jezdců z království a kontrolovat alespoň částečně vznikající Řád dračích jezdců pod taktovkou Aireen

 

Politická situace trpaslíků

 

Trpaslíci žili dlouho agresivním životem, než byl trpasličí král Orik sesazen z důvodu pustošení klanů a na trůn byl po Stownredských volbách roku 3263 posazen král Krhazdorh Durgrimst Vrenshrrgn. Po jeho nástupu na trůn mezi trpaslíky z blíže nespecifikovaných důvodů vypukla občanská válka v jejímž důsledku bylo království rozděleno na nepřátelské Východní, které připadlo králi Gerumovi a na Západní, které vedl zvolený trpasličí král Krhazdorh. Následky války a nepřátelství se mezi trpaslíky táhly dlouho, než byla podepsána mírová smlouva. Na Východní trůn poté nastoupil Umrich, syn Isadora a vyjednal nové obchodní podmínky. V Okvětci 3265 byly hory zase spojeny zvolením nového krále západních hor Branna z klanu Durgrimst Quan a následnou dobrovolnou abdikací krále Východních hor. Beorské hory tak na Oriolovo kladivo navíc slaví "znovusjednocení". Král Brann sedí na trůnu dodnes. 

 

Politická situace ostatních ras

 

Kočkodlaci, dračí jezdci, víly ani stínové nemají vlastní území, tudíž se většinou snaží pracovat s tím, co se děje v místě, kde žijí. Druidi zrušili kletbu a rozutekli se mezi lidské a elfské království, každý po své vlastní ose. Urgalové žijí svůj divoký život tak, jak mají.

 

Kříženci (tvorové mající rodiče různých ras) se mají pořád stejně špatně - pokud se ví o jejich nečisté krvi, jsou společností odmítáni, utlačování a nenáviděni.

 

 

Významné postavy Alagaesie

 

Někteří naživu, někteří po smrti, někteří ztracení neznámo kde. Přesto důležití. V jejich životopisech se dočtete mnohem víc, než kdekoli jinde na Alagaesii.

 

Lidé:

 

Galbatorix - Šílený alagaesijský král, strůjce Pádu, Dračí Jezdec. Obávaný a mocný vládce v posledních letech svého panování obsadil Surdu a politickým sňatkem s elfskou panovnicí Arwinou Meyron získal i část Lesů. Právě svatba s Arwinou, která mu svými půvaby i inteligencí učarovala, ho nakonec stála život - byl otráven o svatební noci. Drak Šruikan, odletěl po Galbatorixově smrti neznámo kam. Povídá se, že dosud žije někde v Beorách.

 

Azkaal - Mocný Stín, původem elf, věrný Galbatorixovi. Slyšelo o něm každé malé dítě v Království i v Lesích. Hrůzyplný černokněžník, který měl slabost pro mladé elfky. Zmizel ještě před koncem války neznámo kam. Mezi lidmi se povídá, že ho pohltil samotný Čas a bohové ho uzavřeli ve smyčce, z níž není úniku, aby nemohl škodit zemi a lidem.

 

Enni - Dračí Jezdkyně a diplomatka oficiálně na straně Galbatorixe, která se snažila tělem i duší chránit obyvatelstvo Feinsteru před rozmary šíleného vladaře. Svého pána se bála a toužila po jeho pádu, stejně jako mnozí. Jako Dračí jezdkyně však doplatila na selské poslání a musela opustit své milované město i vše co v něm vybudovala. Získala azyl v Du Weldenvarden, u elfů, protože i když pracovala pro Galbatorixe, její vzpomínky jasně ukazovaly, že její spolupráce nikdy nebyla zcela dobrovolná, a že její minulost není potřísněna krví.

 

Jeod - Bývalý Surdský král a Dračí jezdec. Za války byl skutečným trnem v Galbatorixově patě, i po obsazení Surdy aktivně bojoval za svůj lid, spolupracoval s Vardeny a snažil se Galbatorixovu císařství škodit, kde se dalo. Když ho poté vdova po Galbatorixovi, Arwina, za jeho činy odměnila řádem za udatnost, mělo to hořkou pachuť. Ani vyznamení a prohlášení za "nejlepšího přítele lidí a nového Království" neuchránilo Jeoda před hněvem selského povstání, které vyhánělo Jezdce. I on musel velmi rychle zmizet. Jeho další osud je zahalen tajemstvím.

 

Nasuada - Vůdkyně Vardenů byla po válce odměněna ziskem značného jmění a šlechtického titulu, stejně jako mnoho jiných význačných Vardenů. Nasuada nicméně o politikaření nestála, a jakmile to bylo možné, stáhla se z veřejného života, ač v ní mnozí viděli budoucí královnu. Vrátila se na východ, kde nyní žije v jednom z pohraničních měst, poslední výspě chránící Království před nájezdy divokých kmenů. 

 

 

Elfové:

Arwina - Rozporuplná elfská královna, která na jednu stranu vládla pokrokovým způsobem a vyvedla elfy ze zajetí minulosti, ale současně povolila používání černé magie, byla krutá ke svým poddaným a fakticky vzato způsobila rozdělení lesů na Du Welden a Du Varden. Neštítila se fingovat smrt vlastní dcery, aby rozpoutala válku v Lesích. Dle rodového hesla Meyronů "Účel světí prostředky" uzavřela spojenectví s největším nepřítelem elfů - Galbatorixem a dokonce se stala jeho ženou. To vše proto, aby lidského krále o svatební noci zavraždila jedem, a po jeho smrti se stala svrchovanou vládkyní lidí a elfů. U lidí zavedla nové pořádky ohledně volby krále, a ačkoliv se jí nedaly upřít zásluhy za likvidaci krutovládce, ona sama vládla také velmi autoritářským až krutým stylem, a tak byla od moci odstavena. Jelikož měla obavy, že by krom politické likvidace mohl proběhnout i pokus o likvidaci fyzickou, hned po korunovaci nového krále Mirona zmizela neznámo kam.

 

Arnilian - Právoplatný následník elfského trůnu, syn královny Aryi, krev slavné Islanzadí, byl v době, kdy se na trůn dostala Arwina, příliš mladý na to, aby mohl vládnout. Když vyspěl a začal se dožadovat svého rodového práva, Arwina prohlásila za šílence a odmítla mu vrátit trůn. Mladý princ ovšem žádným šílencem nebyl, jak by ostatně potvrdila princezna Nilwëa, dcera Arwiny, která se do prince bláznivě zamilovala, a po všech peripetiích se tak Arnilian stal nejprve králem Du Varden, a následně i celých znovu spojených Lesů. 

 

Nilwëa - osud dcery Arwiny, manželky krále Arniliana, byl velmi komplikovaný. Její vlastní matka ji málem připravila o život, když osnovala rozdělení Lesů, a následně ji provdala za lidského generála, aby si zíkala důvěru Galbatorixe. Nilwëa se ale i přesto dostala zpátky do Lesů ke své lásce Arnilianovi, za něhož byla následně po konci války za poněkud divokých a pohnutých okolností provdána a stala se tak královnou spojených lesů Du Weldenvarden. 

 

Blagden - Královský rádce, jemuž šlo vždy jen o dobro Lesů a elfského národa. Pracoval pro Islanzadí, Aryu, Arwinu a následně i Arniliana. Všem vládcům byl zcela loajální, neboť všichni bojovali za lepší budoucnost Du Weldenvarden, ač každý jiným způsobem. Věděl o plánech Arwiny a po jejím zmizení to byl on, kdo rozhodl o spojení Lesů sňatkem Nilwëy a Arniliana. Je velmi mocným mágem a jednou z "živých zbraní" elfského národa.

 

Aireen - Dračí Jezdkyně a učednice Arwiny, zakladatelka nového Řádu Jezdců, ochránců Lesa a ctnostných rytířů chránících morálku a právo. Vůdkyní nového uskupení se stala původně nenápadná elfka poté, co se do Du Weldenvarden uchýlili Dračí Jezdci vyhnaní po selském povstání u lidí. Její vysoké morální kvality a jistá nekompromisnost, jíž se naučila od Arwiny, ji předurčily k vedoucímu postu.

 

 

 

Jak začít hrát?

 

Teď, když máš informace o situaci, nejspíš už tušíš, kde bys chtěl hrát a v jaké sféře se angažovat. Pokud se chceš zaregistrovat a cítíš se být připraven, klikni v menu na položku "Pravidla a registrace". Menu budeš používat jako svůj denní chleba a po registraci se ti otevřou nová místa a nové položky. Registrace tě pak už sama navede, jak se prokousat tím nejdůležitějším. Pamatuj ale, že tohle je textová hra. Čeká tě jen text, text, text, sem tam nějaký obrázek a zase další text. Níže najdeš odkaz na registraci.

 

 

První postava

 

Pokud si zakládáš první postavu, určitě doporučujeme začít člověkem. Je to jednoduché pro pochopení principu hry. Do začátku doporučujeme založit si nenáročnou postavu, která se dá velmi zajímavě budovat (třeba za pomocí univerzity). Tvorbu postavy najdeš ZDE. Pokud tě láká politika, náboženství nebo jiné sféry, zkus postavu napsat obsáhle a my tě budeme kontaktovat zvlášť.

 

Jestli jsi nikdy textové rpg nehrál nebo jen nevíš, odkud začít, doporučujeme ti absolvovat Mechanický quest. Provede tě bezbolestně procesem tvorby životopisu a zároveň tě naučí, jak se textová hra vlastně hraje.

 

Důležitý kontakt: team@alagaesia.cz

 

Příjemnou hru a nechť tvé kroky provází štěstěna!

Napsal: Rhunön | Kategorie: Informace
Dne: 01.03.2021 20:08:48 FB 

 

Vývěska na Okvětec 3269 

 

Začala Nová epocha! Všechno se mění!

 

Počasí

Tuhá zima sužuje všechny oblasti Alagäesie. Elfové se chrání před chladem kouzly, urgalové nasazují druhou bederní roušku a trpaslíci se ukrývají ve svých podzemních městech.

 • V Du Weldenvarden přikryla sněhová čepice.
 • Hory září bělostnou nádherou zimy a trpaslíci se uchylují do podzemí.
 • V Hadaraku začíná být chladněji, urgalové si libují.

 

Události

(odkaz na kalendář)

 • 1. Okvětce Druidi slaví Vichran
 • 4. Okvětce Severní kult slaví Jarnice
 • 5.-7. Okvětce Bratrstvo slaví Plamenice
 • 10. Okvětce Elfové slaví Daglshelgr
 • 11. Okvětce Druidi slaví Jarní jiskra
 • 11. Okvětce Kult Matky Země slaví Dešťonoš
 • 11. Okvětce Severní kult slaví Zimoplach
 • 11. Okvětce Solasova církev slaví Světlonoš
 • 11. Okvětce Trpaslíci slaví Oriolovo kladivo
 • 11. Okvětce Urgalové slaví Slza Rahny
 • 11. Okvětce víly slaví Děšťonoš
 • 11.-17. Okvětce Kočkodlaci slaví Dya Stelle
 • 21. Okvětce Kult Matky Země slaví Rozkvět

Drby

 

Král Miron Dobrotivý je těžce nemocen. Říká se, že rada se začíná poohlížet po vhodném nástupci.

 

Hledaní zločinci

 

Alagaesia je se začátkem nové epochy klidná jako jarní vánek. Zatím...

 

Jakákoli hlášení pište do chatu "Inzeráty a reklamy".

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 07.04.2020 23:55:44 FBVedení Alagaesie a jejich pravomoci

 

Milý obyvateli světa Alagaesie,

 

určitě bys měl mít v povědomí, kdo za Alagaesii vlastně odpovídá a kdo má na starosti její chod. Níže nalezneš seznam všech aktivních adminů, redaktorů i členů rady, na které se může obrátit v případě nějakých otázek či připomínek a kteří naopak tebe budou kontaktovat v případě, že se jim něco nebude pozdávat.

 

U každého člověka najdete barevný klíček, který značí, jakou roli v Alagaesijské administrativě mají. Mohou to být adminé se žlutým klíčkem, kteří mají na starost kompletní administrativu (od kontroly životopisů, přes aktualizaci herních míst až po kontrolování IP adres a vedení black listu), redaktoři s červeným klíčkem (kteří mají na starosti schvalování nových životopisů a přidávání a přepisování herních článků) anebo členové rady s klíčkem modrým. Ti mají přístup do chatu Alagaesijská rada, kde společně schvalují a komentují zatím neschválené životopisy, případně se podílejí na psaní a přepisování článků. K lepšímu pochopení zde máš přehlednou tabulku jednotlivých rolí. Dole pak seznam držitelů jednotlivých klíčků. 

 

Admin team zastihnete i na e-mailu: team@alagaesia.cz

 

Prohlédnout si popis funkcí.

Prohlédnout si seznam aktivních členů vedení.

Prohlédnout si seznam důchodců.

 

 

ČLEN RADY

 

První z pozic, kterou může běžný hráč získat, je člen alagaesijské rady. O tuto funkci se dá zažádat podle tohoto článku

 

Úkolem člena rady je kontrolovat nepřijaté životopisy čekatelů a plnit úkoly zadané adminem. Členové rady jsou zároveň oprávněni měnit počasí. Každý člen rady má na starost konkrétní rasu, u které má primární slovo o tom, koho přijmout a koho ne.

 

 

ČLEN RADY

(zkušený hráč)

 

Tuto pozici může získat člen rady, který se osvědčil v pozici člena rady, nebo už do rady přišel s označením zkušeného hráče.

 

Úkolem člena rady který je zároveň zkušeným hráčem je kontrola neschválených životopisů, plnit úkoly zadané adminem a taktéž jsou oprávnění měnit počasí. Od běžného člena rady se liší tím, že jejich pozice v radě je umocněna tím, že má právo hrát za vypravěče.

 

***

 

POMOCNÝ REDAKTOR                                       

 

Tato pozice je přístupná ve většině případů pouze lidem, kteří alespoň měsíc dobře vykonávali práci v alagaesijské radě a jejich hodnocení nepřijatých životopisů je na opravdu dobré úrovni.

 

Úkolem pomocného redaktora je vést členy rady, kontrolovat jejich práci a schvalovat životopisy. Stejně jako členové rady, i on má právo měnit počasí. Pomocný redaktor automaticky nemusí mít status zkušeného hráče. 

 

 

REDAKTOR

 

Redaktorem se může stát kdokoli, kdo má dobré a realizovatelné nápady a vychází dobře s adminy. Většinou se jedná pouze o stálé členy alagaesijské rady, kteří se ve funkci osvědčili.

 

Jeho úkolem je braimstorming. Sbírá nápady, konzultuje s adminy a vypracovává, načež má právo je po domluvě s adminem zveřejnit. Redaktor se od pomocného redaktora liší tím, že má více pravomocí, které mu postupně mohou být rozšiřovány. Zároveň má i přístup na e-mail.

 

***

 

ADMIN

 

Adminem se může stát jen opravdu kvalitní, aktivní redaktor, který má dobré vztahy s vedením a odvádí natolik dobrou práci, že jeho pravomoce jakožto redaktora jsou až příliš omezené. Jakmile se člověk jednou stane adminem, nebude mu funkce odebrána na základě neaktivity nebo přesunu do legend (pouze bude označen šedým klíčem jako "admin v důchodu").

 

Úkolem admina je kompletní kontrola stránky - tedy kontrola všech ostatních rolí. Má právo zveřejňovat jakékoli články obohacující obsah alagaesie, stejně tak má právo dávat pochvaly i tresty. Může vyhodnocovat vyhrocené situace (např. kyberšikanu) a jeho slovo je zákon. 

 

 

HLAVNÍ ADMIN

 

Hlavním adminem se automaticky stává obyčejný admin ve chvíli, kdy vyřizuje většinu záležitostí alagaesijského světa, včetně e-mailů, čekatelů a článků. Takový admin má absolutní moc -tedy když se rozhodne, že v Alagaesii v srpnu sněží, sněžit bude a hráči se se situací musí vypořádat.

 

Úkolem hlavního admina je zkrátka úplně všechno. Musí držet ochranou ruku nad stránkou a nese zodpovědnost za problémy, které způsobila jeho tolerance nebo přimhuřování očí. Hlavní admin by tedy měl být nekompromisní. Hlavní admin může ovlivnit jakoukoli situaci na Alagaesii, nicméně pokud ji začal řešit jiný admin, může zasáhnout až když situace nemá jiné východisko (tedy jiný admin už si neví rady jak situaci zvládnout) 

 

 

 

 

 

 

Seznam aktivních členů vedení

 

 

Islanzadí de Eamë - hlavní adminka, starající se o profily postav, psaní článků, novinek ohledně hry a podobných prací, včetně kontrolování chatů. Taktéž odpovídá na vaše zvídavé dotazy ve zprávách a tak trošku je to ten "hodný polda". Kdysi to bývala moudrá, mocná, krásná a chladná královna elfů. Dnes je pohřbená v Du Weldenvarden a je o ní posmrtně mluveno s úctou a respektem, který si po dobu své vlády vysloužila především taktickou likvidací odpůrců. Tímto děkujeme SSSR za zaslání příslušné příručky. Přepisování dějin nikdy nebylo tak snadné! 

Poslat zprávu Islanzadí

 

Aireen - adminka, která se stará o schvalování životopisů, správu nad radou, vnitroherní záležitosti typu tržiště a ve volných chvílích pořádá akce. Na dotazy vám také odpoví, přesto je to však "zlý polda", hlavně co se reálií a registrací týče. Jestli chcete, aby u ní něco prošlo, musíte si to rozumě obhájit. Je to plachá, přesto však nevegetariánská elfka, která umí škrábnout. Má svoji vlastní hlavu a nezajímá ji nic jiného, jen vlastní zkušenosti a názor a občas Idaron.  V nitru je ale stejně citlivá, jako na povrch vypadá.

Poslat zprávu Aireen

 

Arwina Greensleeves - adminka, která stejně jako ostatní adminé kontroluje profily, schvaluje a píše nové články, vyhodnocuje soutěže a říká se o ní, že je z adminů tak trošku nejpřísnější. Prostě "zlej polda". Na dotazy vám odpoví, ale jen na ty rozumné. Je to jednoznačně nejlepší královna, kterou kdy Lesy měly, ačkoliv její vládu provázejí jisté... kontroverzní události, za které však pochopitelně nemohla, a tady si vezměte koblihu, děkuji. Ačkoli je introvertní, svoje názory prosazuje rázně a cílevědomě.

Poslat zprávu Arwině

 

Rey - admin, který má na starosti reálie, herní osudy Alagaesijského lidu, herní knihy a pouští zbloudilé duše za brany Alagaesijské. "Hodná kočička". Tedy vlastně spíš kočkodlak, který se tak náhodně ochomýtá u důležitých věcí a tváří se důležitě, že byl u všeho. On stojí za rozkvětem a celou linkou hry druidů, během Nové epochy jsme mu to ale zatrhli. A tak se stal superdrbnou. Je novým rekordmanem ve hře "zapomněl jsem, že jsem ve vedení", do nedávna držela prvenství Idaron, která zapomínala, že je redaktorkou. Reyovi se podařilo zapomenou, že je admin. Gratulujeme a posíláme klíčenku.

Napsat zprávu Reyovi

 

Rhunön - admin, který má na starosti funkčnost základních mechanik hry, reálie, tržiště a pouští zbloudilé duše za brany Alagaesijské. On je ten "hodný polda". Také je to elfská kovářka, která se zapřísáhla, že už neudělá jezdecký meč a pak našla způsob, jak to obejít. A taky si stvořila prvního terminátora (ona mu říká homunkulus), ale my ji i tak máme rádi.  

Napsat zprávu Rhunön

 

Atanvarnë Allsyë Reloen - nejupovídanější členka Alagaesijské rady. Dále plní povinnosti které plní každý člen rady. Je to velmi mladá elfka, která často přepisuje svůj životopis a ještě navíc ho má velice dlouhý, takže neexistuje zkrácený popisek, který by ji vystihoval. Z posledních informací ale víme, že cvičila na královském elfském dvoře šermíře.  

 

 

Fin Briedis - členka Alagaesijské rady, která se velmi statečně rozkoukává. Dále plní povinnosti které plní každý člen rady. Je to vysoký, sympatický elf, který v současné době vykonává funkci elfského královského posla. 

 

 

Jeod - člen Alagaesijské rady, který vede obsáhlou a složitou kategorii lidí. Dále plní povinnosti které plní každý člen rady. Je to mladý muž, bývalý vládce Surdy, který je známý tím, že rád opouští bitevní pole a nechává tam poměrně vtipnou, leč však osamocenou armádu.

 

 

Meldon Erunámo Eruer - členka Alagaesijské rady která mívala moc nad nejtemnějšími obyvateli Alagaesie - stíny a draky. Dále plní povinnosti které plní každý člen rady. Je to elf zrádce, který má tak nějak omylem dítě s elfskou královnou a dozvěděl se to až když jeho dítě bylo dospělé. Best dad ever. 

 

 

Vragga - členka Alagaesijské rady, která měla na starosti urgaly a křížence (Jiné tvory). Dále plní povinnosti které plní každý člen rady. Je to urgalka, víceméně nestranná, oddaná bohyni Rahně, nevypočitatelná jako každý urgal. Tak moc nevypočitatelná, že ji ve hře vlastně skoro nikdo neviděl.

 

 

(tento seznam se může stále měnit tak sem občas koukněte)

 

 

 

Vedení Alagaesie v důchodu

 

 

Správce říše - admin, který stojí za tvorbou webových stránek a designu. Pokud Alagaesii budete vnímat jako horké médium, může za to Islanzadí. Pokud jako chladné médium, může za to právě Správce říše. Je to vysoký muž v plášti s kápí stojící ve stínech, kterému nikdy není vidět do obličeje. Právě proto je tak záhadný všem obyvatelům Alagaesie.

 

 

Arya Ildrid - adminka, která stála u zrodu stránky, bývalá královna elfů, dračí jezdkyně, lego v úsporném balení, kdysi jedna z nejaktivnějších hráček.

 

 

Elva Indil - adminka, která stála u zrodu stránky, manželka Blagdena, dračí jezdkyně, kdysi dávno "ten fakt hodně zlý admin". Jako fakt, přezdívalo se jí Elvitler (ano, to je kombinace jejího jména a jména Adolfa Hitlera).

 

 

Idaron - redaktorka, která neustále zapomíná, že je redaktorkou a píše redaktorům, aby udělali redaktorskou práci. S čistým svědomím můžeme říct, že kdo si s Idaronem nezahrál, jako by nikdy nehrál RPG. Jak o něm řekla Arwina: "Hraje se s ní skvěle, krásně píše... Ale při čekání na Idarona bych byla schopná napsat druhou bibli v Aramejštině." Je to statný elf, dračí jezdec, který je silným přivržencem královny Arwiny Meyron. 

 

 

Azkaal Uniarë - redatorka, která přijímala od Idarona pokyny k redaktorské práci a připomínala mu, že je přeci také redaktorem. Je to silně narcistický stín, jenž býval elfem. Flegmatická krutost a silný odér parfému ho provází každým jeho krokem. Je plně oddán králi. A svému odrazu v zrcadle. Chcete-li se stát jeho další milenkou, ozvěte se do HP. Značka: Stačí dlouhé vlasy!

 

 

Deynor - člen Alagaesijské rady, vedoucí elfy a dračí jezdce. Dále plní povinnosti které plní každý člen rady. Je to mladý lovec původem z Carvahallu vyznávající Severní kult.

 

 

Brom Meyström - zasloužilý člen Alagaesijské rady, který je tak moc zasloužilý,že do dnešních dní má právo beta na to, že může kecat ostatním radistům do věcí. Ale moc to nedělá.

 

 

Wran - člen Alagaesijské rady, která vytrvale bojoval za to, aby se z Alagaesie stalo spíše online dračí doupě. Několikrát se pohádal s několika adminy, Arwina ho za svých časů dost nesnášela. I tak se ale tento zajímavý elf stal takovým ne-stínem, který byl opozicí světlé straně Alagaesijské síly. A nakonec se samotné Arwině herně stal našeptávačem. A to se vyplatí. Starý popisek kdysi pravil: Nenápadně si hraje na stína a všichni mu to žerou. Neumý gramatyku.

 

 

 

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 01.04.2020 04:16:29 FBTy kdož toto čteš, dovol mi drobné prohlášení.

 

Stránka Alagaesia.cz (počítaje Alagaesijskou radu, Redaktory i Adminy) prohlašuje, že na nápad a námět Alagaesijského prostředí, nebo dějového příběhu, nemá autorská práva, ty patří Ch. Paolinimu a jeho vydavateli. Stejně tak se nevztahují na žádné obrázky (vč. profilových obrázků, některá pozadí skinů a některá záhlaví).

 

Práva si vyhrazujeme na veškerý textový materiál (vyjímky buď už jsou, nebo budou v nejbližší době odstraněny) a jeho další používání. Včetně reálií, materiálů v knihovně apod. Nebojte, nebudeme používat vaše texty proti vaší vůli, jen zabraňujeme situacím, kdy nám řeknete, abychom kompletně smazali vaše dílo nenávratně pryč. Pokud bude pro děj klíčové, nemůžeme vám to slíbit.

 

Z toho vyplývá, že si vyhrazujeme i právo na textové (a případně i kreslené) materiály od hráčů. Případné odstranění veškerých výtvorů záleží na domluvě s admin teamem (pouze adminé!) a tyto materiály nepodléhají striktnímu přání autora (z důvodu výše uvedeného). 

 

Co se týče zdrojových kódů světa Alagaesie - byly vytvořeny jejím vedením (Správce říše) a tudíž na ně autorské právo platí stejně - pouze a striktně patří Správci říše. 

 

Prosíme o respektování těchto slov v souhladu se zákonem ČR o autorském právu a děkujeme za pozornost tomuto krátkému prohlášení. Máš právo jít si hrát. ;)

 

Podepsán Admin team Alagaesie

pávce říše

Napsal: Rey | Kategorie: Informace
Dne: 25.03.2020 20:43:05 FBTvorba profilu jezdeckého draka

 

Tento článek by měl sloužit především mladým Jezdcům, kteří čerstvě vyhráli dračí vajíčko a nevědí si rady s profilem svého draka. Poskytuje základní rady pro sepsání podoby, povahy, schopností draků. Všechny tyto vlastnosti se ale liší podle toho, jakého druhu je daný drak, proto než se pustíte do sepisování profilu, přečte si Reálie Draků a uvědomte si, co se vám vlastně vylíhlo! Aneb blizzard a ohnivý drak se nekříží a bazilišek si nebude volně létat oblohou. 

 

Jména

Draci si nechávají jména, která jim dají rodiče nebo jejich Jezdci. Nějaká příjmení nejsou pro ně. Jediné co tak uznávají, jsou přízviska jako třeba Zářivá šupina, Rychlý dráp, Silný zub a tak.

 

Podoba

Draci jsou velmi elegantní stvoření již od vylíhnutí. I když v té době jsou spíše roztomile nemotorní. Co se barev týče - ty se liší podle druhu draka (viz Reálie draků). Narodí se již plně vyvinutí, se zuby a ostny. Velmi rychle rostou a než se nadějete, je před vámi tvor třikrát větší než vy. Samice mají velmi elegantní a jemné proporce, zuby, drápy a ostny jsou o něco menší než u samců ale stále smrtonosné. Samci jsou naopak více svalnatí a i o něco větší. Šupiny jsou velmi ostré – bez sedla si na drakovi nezalétáte. Mají na křídlech pevné membrány a ne peří jak si někteří myslí. Tyto membrány jsou náchylné na zranění, je to nejméně chráněná část dračího těla.

 

Povaha

Všichni draci jsou od přírody velmi marniví, jak samci, tak samice. Všichni jsou pyšní na své šupiny a myslí si, že ta jejich barva je nejkrásnější. Také ji velmi vadí, když někdo bez dovolení vstupuje do jejich mysli. Pokud to uděláte, je tu více jak 50% možnost, že to nepřežijete nebo alespoň neodejdete po svých. U jejich Jezdce toto samozřejmě neplatí. Pokud je drak divoký, je záhodno se mu obloukem vyhnout. Tato stvoření jsou nespolečenská a velmi agresivní. U něj se ani nemusíte dotýkat mysli a je pravděpodobné že vás zabije nebo zmrzačí. Divocí draci neuznávají jinou rasu jako svou nadřazenou.

 

Věk

0 až 3 měsíce Mláďátko Neschopný létat, Nechrlí oheň, nekomunikuje s ostatními.
3 až 6 měsíců Mladší mládě      První pokusy o let, základy komunikace, vyfukuje kouř nozdrami.
6 měsíců až rok Starší mládě Chrlí oheň v malém množství, dobrá komunikace, dobré létání, unese jezdce jen chvíli.
1 až 4 roky Mladý drak Skvělý letec - unese jezdce, dokonalá komunikace, silné chrlení ohně, náklonnost k opačnému pohlaví, prozatím neschopnost páření.
4 až 700 let Dospělec Nejsilnější stádium, náznaky speciálních darů a jejich pozdější postupné rozvinutí, schopnost páření (tudíž i snesení vajíčka, v případě samičky)
 700 let až ???        Stařec Pomalu neunese jezdce, neschopen páření, slabý, chorý, pomalý.
????  Smrt Smrt na stáří, nemožné obživení.

 

 

Páření

Páření draků probíhá stejně jako u lidí, ovšem s jednou drobností. Draci si nemohou jen tak z legrace pořídit dračí vajíčko a následně i dráče bez povolení Admin teamu. Je to nelogické, neetické a proti všem nepsaným i psaným zásadám našeho webu! Tudíž z toho plyne, že pokud se přeci jen draci rozhodnou, že budou mít vejce, musí toto rozhodnutí poslat Admin team rozhodne, zda se vejce povolí, či nikoli a teprve až poté se probere, zda bude vejce zařazeno do výběru jezdců, nebo dáno jako nová herní postava na starost jednomu z rodičů.

Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete dát dračí vejce k dispozicí Jezdcům, musí ho nejdříve elfí kouzelníci začarovat aby se vylíhlo nejvhodnějšímu Jezdci. Takže není možné aby dračice snesla vajíčko a pět minut na to se ho někdo dotkl a ono se vylíhlo.

 

Schopnosti

Draci mají velmi působivé rozpětí schopností. Začneme bojem. Jejich boj sestává z trhání drápy, kousání zuby a hlavně používání dračího dechu.

Další věc je létání. Jde o asi nejrozšířenější dračí schopnost, zvládají ho všechny druhy draků krom baziliška. Většina draků umí perfektně létat a zvládá akrobatické kousky. Někteří lépe, jiní hůře. To záleží na genech a tréninku. Magie. To je velmi ošemetné téma pokud j bereme u draků. Všichni draci mají magické nadání, ale žádný (opakuji ŽÁDNÝ) nemá nejmenší potuchy, kdy se magie projeví. Mohou se jí pokusit vyvolat, ale většinou se to nepodaří. Maximálně nějakému hodně silnému jedinci jednou nebo dvakrát. U některých draků se magie nemusí projevit nikdy, ale kouzla v jejich žilách kolují stále.

 

 

Pravidla pro schvalování profilů

 

Takže…zde vám (pokusím se co nejlépe) popíšu, jaké dračí profily se budou schvalovat:

 

Jméno: (Můžete si vybrat jaké chcete, v tom vás nebudu omezovat, jen prosím vás nepoužívejte jména draků z knihy (pokud se samozřejmě neregistrujete za knižní postavu).)

 

Druh: (Zde si vyberete zda jste Ohnivý, Ledový, Oblačný nebo Zemní drak. (Více v článku Reálie draků))

 

Pohlaví: (Doufám, že toto nemusím vysvětlovat. Buď samec, nebo samice… Žádní hermafroditi neexistují!)

 

Datum narození: (Není povinné, jen spíše pro zpestření.)

 

Věk: (Též není povinný ale je lepší když napíšete alespoň přibližný.)

 

Procenta: (Toto se týká pouze draků Jezdců. O toto pole se starají Admini, toho si nemusíte všímat.)

 

Podoba: (Alespoň 10 řádků smysluplné podoby, správné podle reálií)

 

Povaha: (Absolutní minimum je 10 řádků. O povaze se dá psát hodně dlouho.)

 

Historie: (Tak a tady se rozepište. Minimální délka je 20 řádků. Samozřejmě pokud máte čerstvě vylíhnuté dráče, moc se toho popisovat nedá, ale profil se dá časem aktualizovat.)

 

Schopnosti: (Zde napište vše co váš drak umí, u dráčat k čemu má dispozice. Ale prosím vás, ať to není žádné – umí perfektně létat, dokonale chrlí oheň, skvěle ovládá magii. Draci jsou skvělá a silná stvoření, ale vše dokonale neumí. Zkuste napsat i nějakou nevýhodu. Může vyplývat i z historie.)

 

Další odrážky (Majetek, Rodina a tak) jsou čistě na vás, v profilu nejsou nutné.

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 02.09.2017 13:38:39 FB 

Alagaesijský kalendář

 

Autoři: 

Islanzadí de Eamë, Arwina Greensleeves, Sedrik

Alagaesijská rada

 

Legenda:

Měsíce

 

Leden Sněženec
Únor Světločas
Březen Okvětec
Duben Duhovec
Květen Milovník
Červen Svědějník
Červenec Teplomuk
Srpen Suchovec
Září Pršivec
Říjen Listotřas
Listopad Kostitřas
Prosinec Hvězdonoš

 

 

Dny v týdnu

 

Pondělí Prvoden
Úterý Zbrojan
Středa Učan
Čtvrtek Pradlen
Pátek Koruní
Sobota Opadan
Neděle Víruměj

 

 

Důležitá data seřazená podle data

 

1. Sněžence - Novoročí - Lidé

1. Sněžence - Nshora - Trpaslíci

1. Sněžence - Rahnino probuzení - Urgalové

1. Sněžence - Bohuzdar - Víly

2. Sněžence - Az Otho - Trpaslíci

3. Sněžence - Naarii - Víly

5. Sněžence - Den Mayaka - Bratrstvo

9. Sněžence Dya Shalin - Kočkodlaci

26. Sněžence - Joriinii - Víly

 

1. - 10. Světločasu - Dagurr uhor - Urgalové

14. Světločasu - Jarní rej - Kult Matky země

16. Světločasu - Den světelných rojů - Severní kult

16. Světločasu - Světlodání - Solasova církev

29. Světločasu - Agaetí blödhren - Elfové

29. Světločasu - Časodar - Lidé

 

1. Okvětce Vichran - Druidi

4. Okvětce - Jarnice - Severní kult

5. - 7. Okvětce - Plamenice - Bratrstvo

10. Okvětce - Dagshelgr - Elfové

11. Okvětce - Jarní jiskra - Druidi 

11. Okvětce - Deštonoš - Kult Matky země

11. Okvětce - Zimoplach - Severní kult

11. Okvětce - Světlonoš - Solasova církev

11. Okvětec - Oriolovo kladivo - Trpaslíci

11. Okvětec - Slza rahny - Urgalové

11. Okvětce - Dešťonoš - Víly

11. - 17. Okvětce - Dya stelle - Kočkodlaci

21. Okvětce - Rozkvět - Kult Matky země

 

1. - 3. Duhovce - Dakhlin čas - Trpaslíci

7. Duhovce - Den Duhy - Kult Matky země

8. Duhovce - Averilii - Víly

 

1. Milovníka - Životabud - Druidi

1. Milovníka - Frera myr - Kočkodlaci

13. - 19. Milovníka - Týden lásky - Lidé

13. - 19. Milovníka - Aaleanii - Víly

14. Milovníka - Letní rej - Kult Matky země

16. Milovníka - Světlostání - Solasova církev

 

1. Svědějníka - Ohniváč - Druidi

1. Svědějníka - Dagurr Skrajn -  Urgalové

2. - 4. Svědějníka -  Guntera sigurd - Trpaslíci

8. Svědějníka - Nirelii - Víly

13. - 16. Svědějníka - Primanin - Elfové

17. Svědějníka - Manin - Elfové

18. Svědějníka - Den Sester - Bratrstvo

21. Svědějníka - Letní slunovrat - Solasova církev

 

3. Teplomuka - Jonii - Víly

7. Teplomuka - Vitra le Toern - Kočkodlaci

13. Teplomuka - Krvice - Bratrstvo

14. Teplomuka - Vöndran - Elfové

 

7. - 11. Suchovce - Tmice - Bratrstvo

13. Suchovce - Farthen - Trpaslíci

14. Suchovce - Podzimní rej - Kult Matky země

16. Suchovce - Světlobranní - Solasova církev

20. Suchovce - Noc darů - Bratrstvo

21. Suchovce - Arzulii - Víly

25. - 31. Suchovce - Vinobranní - Lidé

 

1. Pršivce - Zemice - Druidi

7. - 16. Pršivce - Farthen Helzvolg - Trpaslíci

9. Pršivce - Yawëan - Elfové

24. Pršivce - Den větru - Víly

 

13. Listotřasu - Du namar Aurboda - Elfové

15. - 18. Listotřasu - Dagurr berjazt - Urgalové

19. Listotřasu - Zazimování - Kult Matky země

20. Listotřasu - Slythan - Elfové

26. Listotřasu - Moriaii - Víly

30. Listotřasu - Rav Myta - Kočkodlaci

31. Listotřasu - Očistec - Lidé

31. Listotřasu - Slunovrah - Solasova církev

 

1. Kostitřasu - Duchovrat - Druidi

1. Kostitřasu - Dagurr okär - Urgalové

5. Kostitřasu - Keturah et Zionii - Víly

6. Kostitřasu - Smrtnice - Severní kult

14. Kostitřasu - Zimní rej - Kult Matky země

15. Kostitřasu - Maeii - Víly

16. Kostitřasu - Světlomiz - Solasova církev

 

1. Hvězdonoše - Vodana - Druidi

2. Hvězdonoše - Fyrnan - Elfové

13. Hvězdonoše - Dya Marlin - Kočkodlaci

21. Hvězdonoše - Zimní slunovrat - Solasova církev

31. Hvězdonoš - Titanii Víly

 

 

Důležitá data seřazená podle ras a jejich popisky

 

 

Druidi

 

1. Okvětce - VichranJe den kdy každý pomalu cítí účinky přicházejícího jara. Zima ustupuje a nahrazuje jí jaro. Místo strnulé vody kdy se měl každý druid utišit přijde hraví vítr. Pro většinu symbolizuje nutnost "znovu procitnutí" z dlouhého spánku. Všichni by se měli naopak otevřít a snažit se být naopak sdílní. V této době je zvykem, že se sejde celá vesnice a to nejlépe na vysoko položených místech jako jsou třeba skály nebo kopce. Tam se všichni podělí o to co všechno dokázali zjistit přes zimu kdy měli objevovat sami sebe. Je to doba kdy by si všichni měli vyjasnit spory, které mají mezi sebou protože se věří, že slova které odnese vítr už nemohou nijak uškodit. Vichran se zobrazuje jako mladý hoch s rozevlátými vlasy, běžíc od jedné věci k druhé.

 

11. Okvětce - Jarní jiskra - Vyvrcholení jara spojené s jiskrou prolétající na obloze. Je to takové požehnání jaru a druidům do nového roku. Bývá zobrazena jako malé děvčátko s blonďatými, velice kudrnatými vlásky ze kterých koukají liščí uši a liščím ocáskem. Je to symbol především pro ty, kteří dokázali dosáhnout své hranice a mění se na své charakterové zvíře.

 

1. Milovníka - Životabud - V tento den se pořádají celodenní obřady, při nichž se druidové snaží probudit přírodu. V tento den mají pečovat o přírodu více než kdy jindy. Při rituálech posílají hvozdu každý část své energie, protože si myslí, že tak pomohou duchům probudit se. Všichni by si v tento den měli stanovit nějaké cíle, protože se věří, že pokud si je stanovíte v tuto dobu, tak vašeho rozhodnutí bude vždy správné. Druidové mají myslet na budoucnost a možnosti, které jim přináší.

 

1. Svědějníka - OhniváčJe začátek léta, vše je v plném rozkvětu, proto je to takový symbol života. V tomto období jsou u druidů běžné sňatky. Věří se, že to přinese novému páru štěstěnu. Jako živel je zde oheň v plné síle. tato doba se slaví vždy ve vesnici, kdy se konají poměrně bujaré slavnosti okolo ohromného ohně. Do ohně se vhazují věnce z květin. Druidové věří, že takto poprosí ducha života o sílu a ten by ji měl propůjčit. Také se věří, že dívka či mládenec který vhodí věnec do ohně se do příštího Ohnivce zamiluje a najde ideální protějšek. Ohniváč má podobu mladého muže zahaleného v jasných plamenech, které ho zahalují jen do pasu.

 

1. Pršivce - ZemiceJe doba sklizně a konečného vyvrcholení všeobecného snažení. Je to den kdy jsou k světu přivedeni potomci a tak se povídá, že každý porod na tento svátek dopadne vždy velice dobře. Živel který se k tomuto svátku přiřazuje je samotná země. Pokud se najde nějaké její vyobrazení, tak se jedná o typickou matku ve středních letech, zahalenou v hnědých barvách země. Jako každé správné vyobrazení matky má samozřejmě kulaté bříško. Přesto, že se většinou považuje celá komunita ze jednu velikou rodinu, tak na Zemice má slavit každý jen se svou pokrevní rodinou. Společně mají udělat malý obřad u kterého mají poděkovat za všechny dary, která jim země poskytla. Je to doba, kdy rodina má strávit čas společně a mají obnovit pouta.

 

1. Kostitřasu - Duchovrat - Je to velice významný den, kdy se vracejí lidské duše ze záhrobí. je to doba při které by si všichni měli vybavit jednak to co prožili a za druhé ujasnit si minulost jako takovou. Přes den má každý vyrazit na své místo, které si zvolil a tam se může osamotě spojit s někým z jeho zemřelých předků. Pohřby se v tuto dobu nikdy nekonají, protože se věří, že by duše potom nebyla klidná. Večer se celá vesnice sejde na větších srazech, kde si všichni vyprávějí příběhy z historie. Každý zde má prostor říci co za ten rok života prožil. Je to způsob, jakým druidové za něco takového děkují životu samému.

 

1. Hvězdonoše - Vodana - Den kdy podzim předává žezlo moci zimě, čili země předává žezlo vodě. V této době druidi provádějí hluboké meditace a každý z nich si většinou hledá nějaké klidné místo kde bude moci strávit čas o samotě. Připodobňují si to ke stromu, které se pomalu ukládá ke spánku. Je až typické, že každý z druidů má mít své místo, kam se může v takovém případě uchýlit. Někteří považují Vodan jako svátek, kdy vlastně vracejí energii zpátky hvozdu. Proto každý má dát nějakou symbolickou oběť a zanechat jí na svém místě. Vodana se také často zobrazuje jako starou dámu v modrých šatech, která symbolizuje něco jako smrt. V této době je nejvhodnější konat pohřby. 

 

 

 

Elfové

 

29. Světločasu - Agaetí blödhren - Oslava pokrevní přísahy je den, který se koná jen jednou za delší dobu na oslavu prapůvodní smlouvy mezi elfy a draky. Je to velká oslava, při které každý elf musí vytvořit nějaké dílo a prezentovat jej, což symbolizuje dar drakům, pro jejich velkolepost. V minulosti se dary drakům skutečně předávaly, v novodobé oslavě už je to jen tradice, která zůstala zachována. Během Agaetí blödhren je díky působení několika různých faktorů zvýšena magická energie všech tvorů, takže ti nejmocnější z nejmocnějších v tento den dokáží spoutat tu spoustu magie a dělat tak hotové zázraky. Elfové tento den slaví i několik dní po jeho skončení, jedná se o velké oslavy plné dobrého (samozřejmě bezmasého) jídla a vína.

 

10. Okvětce - DagshelgrOslava jara, vždy v předvečer zjevení Vraelovy komety. Vrael, první jezdec, spatřil tuto kometu poprvé z hřbetu draka a ačkoli elfové úkaz znali již delší dobu, dodnes se mu říká Vraelova kometa. Zároveň se v tento den dělá každoroční elfský rituál vzývání lásky. Elfové zpívají o lásce a zpívají natolik vášnivě, že každý tvor, který se dostane do doslechu Dagshelgrských písní, dostane se do jakéhosi krátkého snu. Po probuzení, tedy po skončení písní, nebo po probuzení někým jiným, má člověk, elf, drak, či jakýkoli jiný tvor palčivou touhu milovat a tak vybublávají napovrch skryté, nebo pohřbené emoce, pokud je dotyčný alespoň trošku cítí. Elfové tento den slaví především pro zachování lesů, dle jejich slov by "bez Dagshelgru by lesy žily jen polovičním životem".

 

13. - 16. Svědějníka - Primanin - Příprava na svátek Manin. Čas zamyšlení nad hodnotami, někteří elfové si dávají předsevzetí, které by rádi dodržovali až do dalšího Primaninu.

 

17. Svědějníka - Manin - Den vzpomínky na odchod z Alaley, původního rodiště elfů a urgalů. Jí se speciální jídla, při příležitosti Maninu se též vzpomíná na už zemřelé elfy - na rodinu a významné osobnosti. urgalové tento den neslaví, protože elfy následovaali až později. Elfové na tento akt vzpomínají jako na "den, kdy se klíšťata vydala za krví".

 

14. Teplomuka - Vöndran - Oslava dne, kdy v oblasti Du Weldenvarden dávno před jejím pojmenováním, vykvetl první strom. Elfové tvrdí, že samy stromy jim pošeptaly, že první strom vykvetl za pomocí magie z obyčejné suché větve. Celý den elfové chodí po lese a zpívají stromům pro jejich zdraví. Nemocné stromy se snaží uzdravit, případně na jejich místě zanechávají zasazenou živoucí ratolest, nebo jinou část zemřelého stromu. Samotné oslavy probíhají u stromu Menoa, který elfové oslavují jako strážce, či strážkyni všech rostlin v království Du Weldenvarden.

 

9. Pršivce - Yawëan - Den důvěry a lásky. Čas pro vyřešení starých problémů, manželé si znovu obnovují své sliby, král/královna znovu přísahá věrnost své zemi a lidu. Lidé, či jiní tvorové si tento svátek často pletou s Dagshelgrem a nejsou daleko od pravdy, Yawëan je něco jako "následek" Dagshelgrem. Páry, jež se daly dohromady právě 10. Okvětce v den Yawëan slaví připomínku milostného vzplanutí. Tohoto dne už hraje roli jen přiznávaná a pravá láska.

 

13. Listotřasu - Du namar Aurboda - Vymazání jmen. Jedná se o den, který připomíná strašlivou zradu a její následky, tedy den, kdy 13 křivopřísežníků a jejich draci přišli o jména, pojmenování či oslovení. Elfové tento den nijak neslaví, ani si jej nepřipomínají, někteří ovšem drží smutek za oběti, které křivopřísežníkům padly a někteří tento den berou jako den, kdy si připomínají, že na trůně Alaaesie sedí zrádce, který si zotročil draka a vyslovují přání za brzký konec jeho vlády.

 

20. Listotřasu - SlythanDen spánku, nebo taky den zazimování. Elfové svým zpěvem pomáhají přírodě připravit se na zimní období, především jí pomáhají si uvědomit, že se zima blíží. Tento den se nijak neslaví.

 

2. Hvězdonoše - Fyrnan - Vzpomínka na válku s draky. Den, kdy mají elfové draky snad v ještě větší úctě než obvykle a vzdávají jim hold vybranou krmí, či dary.

 

 

 

Kočkodlaci

 

9. Sněžence - Dya Shalin - Na rozdíl od Marlina se neslaví narození, ale úmrtí - Shalin si totiž Amaeris údajně vzala k sobě i s jejím tělem.

 

11. - 17. Okvětce - Dya stelle"Den hvězdy" začíná jedenáctého, když se objeví kometa, a trvá týden. Je to veliká oslava Amaerisiny ohnivé síly spojená s velikými hostinami, velikými ohni a... Nevázanou zábavou. Felissae si v tento týden hledají partnery, s nimiž by zplodili potomka. Dalo by se říci, že je to takový kočkodlačí Nový rok.

 

1. Milovníka - Frera myr"Vzpomínka na bratry" Svátek zabitých bratrů bohyně Amaeris. Vše se halí do červené barvy.

 

7. TeplomukaVitra le ToernSvátek Vítězství nad Toernem. Zabije se býk a jeho tělo je jako celopal obětováno Amaeris. Jeho krev je slyta do nádoby a používána k rituálům.

 

30. Listotřasu - Rav MytaDen přísného postu kočkodlaků. Věřící kočkodlaci se modlí za své nevěřící bratry a sestry. Od východu slunce do jeho západu smí kočkodlaci jen pít vodu.

 

13. Hvězdonoše - Dya Marlin - Den Marlinův - narozeniny prvního kočkodlačího proroka. Jí se speciální jídlo, taštičky s drůbežím masem zvané "marly". Je to den, kdy jsou rodiny pohromadě a čtou si posvátné texty.

 

 

 

Lidé - Společné svátky

 

1. Sněžence - Novoročí - Den, kdy se překlene starý rok a začíná rok nový. Lidé často čekávají na půlnoc mezi 31. Hvězdonošem a 1. Sněžencem, jen aby oslavili Novoročí se svými nejbližšími. 

 

29. Světločasu - Časodar - Bohové se smilovávají a dávají lidem den navíc. Lidé v tento den buď uctívají bohy, oslavují, nebo odpočívají. Ti nejpoctivější věnují Časodar četbě a vzdělávání, nebo práci.

 

13. - 19. Milovníka - Týden lásky - Ačkoli je v království zakázáno tento týden slavit, všichni lidé veškeré víry si ho uchovávají v paměti a není výjimkou, že mladí lidé dostávají od starších volno, aby si našli spřízněnou duši. 

 

25. - 31. Suchovce - Vinobranní - Ačkoli kočovné kmeny si o této oslavě mohou nechat víceméně zdát, slaví je stejně, jako rolníci - týden naložení ve víně a v oslavování dobré úrody (případně zapíjení neštěstí ze špatné úrody). Ačkoli Galbatorix svátky neschvaluje, vinobranní nechává nepovšimnuté a nechává rolníky, ať odvedou svoji vinnou daň a věnují se svým radovánkám.

 

31. Listotřasu - Očistec - Den, kdy si někteří lidé připomínají zničení ostrova Vroengard. Nejedná se o opravdový svátek, spíše si ti lidé sednou kolem ohně a vypráví si legendy. Skutečný příběh totiž znají jen nelidští tvorové, ve které lidé nevěří.

 

 

 

Lidé - Bratrstvo

 

5. Sněžence - Den Mayaka - Vzpomínka ke dni narození proroka Mayaka.

 

5. - 7. Okvětce - Plamenice - Svátek očištění a radosti.

 

18. Svědějníka - Den Sester - Vzpomínka na vyhlazení Sesterstva.

 

13. Teplomuka - Krvice - Den kdy byla založena sekta Yáranů.

 

7. - 11. Suchovce - Tmice - 5 dní, při kterých se po Mayakově smrti ponořil svět do tmy.

 

20. Suchovce - Noc darů - Na obranu proti zlu seslal Óma Bratrům Klid a jiné schopnosti.

 

 

 

Lidé - Kult Matky Země

 

14. Světločasu - Jarní rej - Den oslavy příchodu jara. Lidé se sejdou a baví se za doprovodu hudby. Nechávají se unášet kouzlem přírody a zatímco v zimě se starali jen o sebe, s Jarním rejem se jejih pozornost zase přesouvá na přírodu.

 

11. Okvětce - Deštonoš - Den, kdy prolétá zářivá kometa a přináší sebou období dešťů, které posilní přírodu a dělá ji šťastnější. Tím pádem jsou šťastnější i lidé.

 

21. Okvětce - Rozkvět - Příroda znovu rozkvétá, především stromy. Lidé objímají stromy a užívají si propojení s novým životem, kterým příroda dýchá.

 

7. Duhovce - Den Duhy - Den, kdy se slaví slunce, déšť či jakékoli jiné počasí. Hold se tomuto dni vzdává nošením různobarevných květů kdekoli na těle. Ženy z květů často splétají věnečky, nebo si uvazují barevné šátky. Muži si obléknou nejbarevnější vestu, kterou doma mají - mnozí si ji pořizují právě kvůli Dni Duhy.

 

14. Milovníka - Letní rej - Den oslavy příchodu léta. V rámci týdne lásky se tento den často prezentuje jako den na seznamování, tudíž Kultu Matky Země se týká pouze šestidenní čas lásky, který je zahájen právě Letním rejem.

 

14. Suchovce - Podzimní rej - Den oslavy příchodu podzimu. Lidé se začínají chystat na zimu a pomáhají přírodě se zazimováním - zvířatům dávají zásoby, které shromažďovali a kolem stromů začínají nahrabávat listí, které padá z jejich koruny.

 

19. Listotřasu - Zazimování - Dokončení příprav na zimu, spravování vlastních záležitostí. V podstatě se jedná o den, kdy se zájem člověka překlene z přírody na sebe sama. 

 

14. Kostitřasu - Zimní rej - Den oslavy příchodu zimy. Jedná se spíš o formální slavnost a záminku pro návštevu bližních. Oslava se týká spíše toho, že příroda si může na tři měsíce odpočinout a lidé se mohou plně věnovat sami sobě. Toto období končí s Jarním rejem, kdy se pozornost člověka opět přesune na přírodu.

 

 

 

Lidé - Severní kult

 

16. Světločasu - Den světelných rojů - Oslava zkrácených nocí a dlouhých dní. Svátek zasvěcený Světlochovi. Jedná se o nejoblíbenější den na Světlošu.

 

4. Okvětce - Jarnice - Svátek Matky a Otce spojený s příchodem jara. Oslava se týká především žen a dospívajících děvčat, malá děvčátka dostávají květ za ouško. Páry toužící po dítěti se modlí za brzké početí - za holčičku u Matky, za chlapečka u Otce - a nezůstávají jen u modliteb.

 

11. Okvětce - Zimoplach - Slavnostní rozloučení se zimou, spojené s Jestřábem, který dává požehnání k zahájení lovu. Dříve než se začne lovit, mělo by se na zemi najít spadené pero a mít ho po celý den u sebe, jako vyznání přednostních díků Jestřábovi za dobrý lov.

 

6. Kostitřasu - Smrtnice - S příchodem zimy se lidé začínají modlit k Bojovníkovi, aby jim pomohl probojovat se sebetužší zimou a k Strážci, aby ochránil je i jejich blízké před zimou. Bojovník a Strážce tak ruku v ruce ochraňují po celou zimu Severní kult.

 

 

 

Lidé - Církev boha Solase

 

16. Světločasu - Světlodání - Zima končí a s ní i období dlouhých nocí. Dny se prodlužují, slunce je na obloze déle a Solas tak déle shlíží na své věřící ve své hezčí tváři - sluneční. Většina dat na oslavu boha Solase se užívá spíš na provedení rituálů, než na oslavy jako takové.

 

11. Okvětce - Světlonoš - Na noční obloze se objevuje Solasův posel a očišťuje noc od temnoty. Každý, kdo je na Světlonoše venku, zpívá Zpěv slunce a sleduje Solasova posla je očištěný a čeká ho šťastný rok.

 

16. Milovníka - Světlostání - Dny dosahují svého vrcholu a prodlužují se pomalu do maxima. Osaměli lidé si hledají za Solasova pžehnání drahou polovičku, ostatní provádí rituály.

 

21. Svědějníka - Letní slunovrat - Den na provedení očisty, následující tři dny jsou vyhrazeny na bujaré oslavy Solase, kdy lidé oblékají žluté, nebo nažloutlé věci a donáší žluté květiny. Ti nejvěroucnější rozbíjejí vejce a jedí syrový žloutek - značí to odraz Solase v něčem lidském a možnost dotknout se ho. 

 

16. Suchovce - Světlobranní - Dny už překlenuly své maximum a začínají se zkracovat. Lidé se začínají více modlit k Solasově druhé tváří - měsíční - a rituály se provádí jak v denní, tak v noční době.

 

16. Kostitřasu - Světlomiz - Dny dosahují svého minima, lidé se začínají častěji obracet k Solasově měsíční tváři. Během světlomizu jsou rituály prováděny spíše v noční době.

 

31. Listotřasu - Slunovrah - Den zatmění slunce. Po celý den se Solasova církev ke svému bohu modlí a prosí jej, aby vrátil lidem svoji slunečnou tvář. Je to den pokání, kdy se lidé zpovídají ze svých hříchů a prosí u Solase za odpuštění. Bohatší lidé zapalují svíce a jedí žloutky vajec, chudí zpívají Zpěv Slunce a kreslí si na hřbety rukou znak Slunce, jako projev pokory a veřejné doznávání své víry.

 

21. Hvězdonoše - Zimní slunovrat - Den na provedení očisty, stejně jako u Letního slunovratu, i tady jsou tři dny vyhrazeny na oslavy Solase, ačkoli ne tak bujaré jako v létě. Lidé v tento den zapalují společné ohně a sedí u něj i po celé tři dny - zpívají Zpěv slunce, vypráví si veselé historky a navzájem se sbližují.

 

 

 

Trpaslíci

 

1. Sněžence - Nshora - Oslava nového roku. Trpaslíci překlenutí Hvězdonoše na Sněženec nazývají přímo slovíčkem Nshora, což by mělo vyjadřovat počátek něčeho nového, lepšího. Je to důvod k oslavě se svými nejbližšími, jedná se o jediný den, kdy trpaslíci striktně nerozlišují klany, ale naopak je téměř naplno opomíjí. V tuto chvíli vládne z trpasličího pohledu taková poloviční anarchie.

 

2. Sněžence - Az Otho - Trpaslíci v tento den uctívají všechny své bohy celého Quanu. Děkují jim za uplynulý rok, za proběhlé Nshora bez katastrofických následků a dávají svým bohům oběti - většinou maso, víno, medovinu a další spíše jedlé věci.

 

11. Okvětec - Oriolovo kladivo - Proč Oriolovo kladivo, to by se někdo trpaslíků doptával jen marně. Ve skutečnosti jde o jméno dávno zapomenutého možná boha, nebo taky mocného panovníka prastarých trpaslíků, to už nikdo neví. Jisté je jen to, že byl natolik mocný, že každý rok jeho kladivo prosviští oblohou na připomenutí jeho moci. Není snad nutno dodávat, že se k tomu kladivu váže spousta legend.

 

1. - 3. Duhovce - Dakhlin časTřídenní oslava bohyně řek a vody Dakhli. Krom velkého hodokvasu patří k oslavám to, že trpasličí ženy posílají po vodě věnce z květin a děkují Dakhli za její přízeň. K věncům se váže mnoho pověstí, jakoby se každé slavnosti vytvářely nové. Zvláště na nezadaná trpasličí děvčata - mladé trpaslice.

 

2. - 4. Svědějníka Guntera sigurd - To je svátek, který opěvuje Gunterovo vítězstvím nad všemi obry. Tímto vítězstvím vydobyl území pro všechny ostatní bohy. Jsou to také dny válečníků, kteří na Gunterovu počest ukáží svou zdatnost hned v několika disciplínách. Závody nejsou snadné, ale pokud někdo vyhraje tak mu to zajistí téměř doživotní slávu. V tento svátek je asi druhým nejhonosnějším a nejvelkolepějším svátkem, který trpaslíci vůbec mají. Medovina tento večer proudí proudem a je tradicí, že hlavním chodem by měla bát čerstvě složená nagra.

 

13. Suchovce - FarthenDen trpasličích rodin, nebo také oslava rodičovství. Děti si navykly dávat drobné dárky rodičům, většinou vlastnoručně vyrobené a často kamenné. Matky je za to pak pohostí sladkou kaší, kterou vaří pro celou rodinu. 

 

7. - 16. Pršivce - Farthen Helzvolg - Deset dní trvající oslava boha, který stvořil z kamene prvního trpaslíka. Tato doba je známá jako divoká slavnost plná pití a dobrého jídla, při které se trpaslíci různých klanů sejdou. Připomínají si i to, proč se vlastně do klanů rozdělili a snaží se vyřešit staré spory.

 

 

 

Urgalové

 

1. Sněžence - Rahnino probuzení - Bujará oslava dne, kdy se probudila bohyně Rahna a za pomocí duchů oživila neživou zemi, ze které stvořila urgaly a všechny ostatní tvory Alagaesie. Je to oficiální oslava příchodu zimy, ačkoli zima začíná ve skutečnosti o měsíc dřív. Urgalové tento svátek chtěli spojit s Rahniným zrozením a vzdát jí čest. Rahna stvořila svět a tak je stvořila rovnou do zimy.

 

1. - 10. Světločasu - Dagurr uhor - Doslova to znamená dny pro dospívání. Prvního února vyrazí všichni mladíci z vesnice a vyrážejí žít na deset dnů vysoko do hor. Tam mají přežít s naprostým minimem vybavení. Když se řekne mladíci, tak se většinou jedná o urgaly staré třináct nebo čtrnáct let, pokud je starší tak už je to hanba. Nic však nebrání, aby složil zkoušku dříve. Po skončení této tvrdé zkoušky pro kterou se vybírají jenom velice nehostinná místa prokáže mladý urgal schopnost přežít a tak ho muži přijmou mezi sebe. Jakmile se mu povede složit tuto zkoušku tak mu je všeobecně uznáno právo najít si manželku.

 

11. Okvětec - Slza rahny - Den, kdy se bohyně Rahna ukazuje a mění zimu na jaro. Jedná se o vůbec největší urgalskou slavnost ze všech čtyř existujících, při kterém je obětováno nejvíc ovcí a darů. Dalo by se říci, že množství, které se v tento den Rahně obětuje, se rovná všem ostatním třem slavnostem dohromady. Souboje jsou nelítostnější, každý chce být pod dohledem Rahnina oka nejlepší.

 

1. Svědějníka - Dagurr Skrajn -  Den Skrjana je třetí ze čtyř významných svátků. Podnebí se mění z horkého na ještě teplejší - drak Skrajn přináší teplo - a nastává ze všech období to nejvíc horké. Urgalové tak vzdávají hold bohyni Rahně a modlí se k ní za odlet Skrajna a deště, které se v průběhu Svědějníka opakují hned několikrát. Není to přímo období dešťů, ale urgalové věří, že svými rituály během Dagurr Skrajn deště přivolali. Pokud by tak nedělali, Skrajn jejich území spálí na popel a deště nepřijdou, aby oheň uhasili.

 

15. - 18. Listotřasu - Dagurr berjaztJsou to dny bojů kdy si samci ujasňují svoje postavení uvnitř komunity. Souboje jsou pro urgaly velice běžné, ale zde se jedná o veřejnou ukázku své síly. Mladí urgalové se takto snaží zapůsobit na dívčí populaci svou silou, nebo se opět mohou propracovat výše. Je zde znát, že pokud třeba nějaký jedinec zeslábne, tak ho okamžitě nahradí někdo silnější. Tyto boje jsou naprosto dobrovolné i když společnost opovrhuje těmi kdo nebojují. Západ pokračuje dokud se jeden nevzdá, nebo dokud jeden nepadne mrtev k zemi. Smrti v souboji nejsou zcela běžné, ale také se nejedná o nějakou výjimku. Těla těch jež zemřou v boji se potom odnesou na posvátná místa, která jsou určena jejich rohaté bohyni jako dar. 

 

1. Kostitřasu - Dagurr okärDen pokory je pro ně velice významná událost. Je to den kdy se všichni scházejí u ohromných ohňů při velkých oslavách a jejich vypravěči jim vyprávějí všechny příběhy o jejich rohaté bohyni. Pokud se za rok narodil nějaký urgal, který by měl světlé vlasy, tak se v této době obětuje bohyni jako poděkování. To se však stává velice málo, takže častější je obětování ovce. Její maso se připraví nad ohněm, ale kůže a všechny kosti musejí přijít na posvátná místa kde se uloží. Tomuto večeru vládnou šamanky, které provádějí společně s celým společenstvím velkou rituální modlitbu a poděkování za plodný rok. Jedná se o poslední ze čtyř významných svátků a je to oslava ke změně barvy listí a jejich shození, tudíž slavnost k příchodu podzima.

 

 

 

Víly

 

1. Sněžence - Bohuzdar - Tradiční oslava, kde se vyhlašují ve jménu všech hlavních bohů malí bohové, kteří (z toho množství nepřeberných bůžků) ukončili své posláni zde v Alagaesii. Posléze bývají nahrazeni jinými.

 

3. Sněžence - Naarii - Velkolepá oslava Měsíce a noci. Velká hostina v královském paláci, pije se svařené víno a jí horké zavařené ovoce. Oslavy vede bohyně měsíce Naora a ačkoli se velká část modliteb sklání k samotné Matce Přírodě, ještě větší se sklání právě k Naoře.

 

26. Sněžence - Joriinii - Velkolepá oslava boha magie. Nejmocnější z vílích čarodějek a mágů předvádí širokému publiku svá kouzla. 

 

11. Okvětce - DešťonošDen, kdy prolétá zářivá kometa coby Nirel v tanci s Suriou a přinášejí s sebou období dešťů, které posilní Matku Přírodu a dělá ji šťastnější. Tím pádem jsou šťastnější i víly.

 

8. Duhovce - AveriliiSvátek bohyně zvěře Averil. Víly i vílové zpívají lesu a radují se se zvířenou ze života. Tento svátek úzce souvisí i s Matkou Zemí, kdy se víly věřící v Matku Zemi radují s ostatními vílami, ne však k Averil. Ze života se v tento den raduje v podstatě každý.

 

13. - 19. Milovníka - Aaleanii - Tak jako se u lidí slaví Týden lásky, u víl se slaví týdenní svátek Aaelan, bohyně lásky. Během tohoto týdne jsou uzavírány a obnovovány sňatky a vůbec celý svátek je považován za klidný svátek rodiny a manželství. Mladí vílové a víly si ho ovšem vykládají docela jinak, spíše doslova...

 

8. Svědějníka - Nirelii - Svátek samotného boha vody. Víly posílají po vodě lodičky ze dřeva a listí a vílové je níže po proudu chytají. Tak vznikají páry, které spolu celý den tančí a dovádí ve vodě. Často jejich radost přeroste v lásku.

 

3. Teplomuka - Jonii - Podobné Naorii. Oslava dne a Slunce. Připraví se velká hostina při které víly celý den tančí a zpívají bohyni Yoně.

 

21. Suchovce - ArzuliiSvátek především vílů, tedy vílích mužů. Uctívají boha války, přičemž divoce bubnují a do zvuku bubnů si trénují bojové dovednosti. Součástí bývá veliká hostina, přičemž mladé i starší víly sledují největší vrchol večera - mladí vílové dokazují svou statečnost skákáním přes oheň.

 

24. Pršivce - Den větruSvátek bohyně Surii. Víly vybíhají na kopce a pouštějí papírové draky, na kterých jsou napsána jejich přání. Věří, že jim je bohyně splní.

 

26. Listotřasu - MoriaiiSvátek boha ohně jménem Morius. Víly zapalují veliké ohně a modlí se za duše faierlakh, ohnivých víl a takzvaných "vílích Stínů", které za svoji moc musely zaplatit životem.

 

5. Kostitřasu - Keturah et ZioniiSpolečný svátek bohyně smrti a boha života. Během tohoto dne se vzpomíná na zemřelé víly a na války s elfy, zemřelým se vyjadřuje úcta a bohu Arzulu se děkuje za jeho klid a tedy za mír. Spousty víl prosí boha Ziona o dar potomstva a pověsti praví, že pokud je v tento den počato vílí dítě, bude prý výjimečně silné a nadané.

 

15. Kostitřasu - MaeiiSvátek bohyně spánku Mae. Příroda sní a víly jí společně zpívají o jaru, které přijde, ale nejprve musí přijít zima. Maeii je datován obvykle na 15. listopad, některé víly ho ale slaví až s prvním sněhem.

 

31. Hvězdonoš - Titanii Svátek bohyně spravedlnosti, což doslova vybízí k urovnání sporů. Rozhádané víly se usmiřují a dávají si drobné dárky.

 

Kalendář v tabulce.

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 18.08.2017 16:17:46 FBVítej v informační kronice - jedná se o seznam článků, které nesouvisí s pravidly, ale obsahují informace, které by se ti mohly hodit. 

 

 

Alagaesijská rada Chceš se stát členem Alagaesijské rady?
Alagaesijští adminé Seznam osob, kteří patří na Alagaesii do vyšší moci. Kdo je Redaktor, kdo Admin a kdo člen Rady?
Alagaesijský kalendář Jaké se v Alagaesii slaví svátky a kdy? Jak vlastně jdou měsíce a dny v týdnu za sebou?
Autorská práva Alagaesie Zajímá tě, co je na Alagaesii chráněno autorskými právy a co naopak můžeš najít na vícero stránkách?
Co je to RPG? Co bys o RPG měl(a) vědět, než začneš hrát.
Čas v Alagaesii Nevyznáš se v Alagaesijských měsících, dnech a hodinách?
Reklama - Cizí reklama Propagace stránek, které umístili náš odkaz na svoji stránku.
Reklama - Naše reklama Naše propagační materiály - vlastníte stránku a chcete se podělit o náš odkaz? Tady najdete vše potřebné. 
Skloňování složitých slov Seznam slov, u kterých se ve skloňování až přiliš často chybuje.
Vysvětlivky k počasí Na Alagaesii je počasí stejně jako kdekoli jinde na světě. Jak poznáš, jaké zrovna je?
Základy hraní RPG  Ještě jsi nehrál(a) RPG? Tady se dozvíš, jak na to.

 

Další informační články nalezneš níže. ↓↓↓

Napsal: Aireen | Kategorie: Informace
Dne: 19.01.2017 16:15:15 FBJak nakupovat

 

Poutníče vítej! Přicházíš z daleka? Potřebuješ nakoupit zboží, které jinde neseženeš? Potom tu jsi správně! Dovol mi tě malinko provést po okolí a ukázat ti, jak to tady funguje.
 
Jak vidíš, centrem tržnice je velké náměstí. Místem se neustále ozývá “kupte si, kupte si mé zboží!” Správně. Toto je místo kde může prodávat každý. Místo kde neplatí skoro žádná pravidla. Můžeš tu obchodovat s jinými hráči. Jak se dohodnete je jen na vás.
Pokud nemáš náladu prodávat sám, je tu ještě jedna varianta. Překupník. Věčně se potlouká někde tady po tržišti. Na hru s ním si samozřejmě musíš najít někoho z rady.
 
Podívej, všude kolem náměstí jsou různé obchody. Všechny jsou to herní knihy. Některé z nich slouží pouze jako herní místnosti. Kupříkladu hostinec. Jídlo i nocleh na pár dnů si kupuješ za měďáky, tudíž tady nikdy nebudeš potřebovat aby s tebou hrál prodavač.
Ve většině dalších obchodů to ovšem již potřeba bude. Všude se nachází seznamy zboží, které si zde můžeš pořídit. Seznam může mít dvě kategorie. V první, nijak zvláštně neoznačené kategorii, se nachází tzv. luxusní zboží. Za to, jak už jsi si jistě přečetl ve článku ekonomika, platíš zlatými a stříbrnými, tudíž ke koupi takového zboží potřebuješ prodavače.
Druhá kategorie označená - Více - je povětšinou pouze pro tvou představu. Jsou to seznamy zboží, které si můžeš koupit za měďáky. Nenachází se tedy jenom tady na tržišti, toto základní zboží je možné normálně pořídit ve většině měst. Druhá část seznamu je tedy spíše doplnění toho co se dá v takovém obchod ještě třeba koupit.
 
Nuže užij si nakupování! Musím jít...

Napsal: Aireen | Kategorie: Informace
Dne: 19.01.2017 13:49:24 FB...aneb co by asi tak mělo být v chatu Výplaty

 
Zpráva od normálního pracujícího
 1. něco ve stylu - chci výplatu :D
 2. pokud nějak získal další příjem při hře
  • Název události a výše zisku, kniha, přesné datum a čas postu kde se to stalo
 
 
Zpráva od dobrodruhů
 1. účast velkého nebo středního questu (probíhající i ukončená v daném měsíci)
  • Název questu, kniha kde se naposledy hrálo, jestli je probíhající/ukončený
  • (odměny tohoto questu se zapisují hned jak jsou získány, není je potřeba vypisovat sem)
 2. malé questy (každý quest rozepsat zvlášť)
  • Název questu, kniha ve které byl quest odehrán
  • (Za tyto questy dostanete odměnu až po této zprávě. Admini vám všechny questy nemusí uznat. Tak stejně výše odměny se může měnit s kvalitou zpracování questu.)
 3. další příjem
  • Název události a výše zisku (třeba “Dostal jsem od krále zlatku”), kniha kde se taková událost odehrála a přesné datum a čas postu (abychom to taky mohli nějak najít)
  • A když už jste hodně zoufalí, můžete žebrat - potom tak stejně potřebujeme knihu a přesné datum a čas postu
Admin by měl na takovou zprávu reagovat krátkým přehledem toho kolik vám za který malý quest udělil, případně proč některý neuznal.
 
 
Další poznámky
 • pokud se stane, že admin z nějakého důvodu neuzná malý quest a kvůli tomu nebude mít postava dostatek questů na přežití (tedy 2), pravděpodobně ji kvůli tomu umřít nenecháme, ale je to výstraha! Další měsíc už by se to opravdu nemělo stát.
 • další příjmy (tedy případ “Dostal jsem od krále zlatku”) se budou zapisovat taktéž až společně s touto zprávou. A platí to pro všechny. Nepřidělávejte adminům práci tím že to po nich budete chtít jindy.
 • pokud má dobrodruh další příjem, nepotřebuje pro přežití třeba tolik malých questů, to dává smysl…
 • pokud se stane, že postava se zaměstnáním je povýšená, dostane přidáno nebo něco takového, kontaktujte adminy hned jak se to stane, aby novou skutečnost mohli zapsat do vaší tabulky v profilu
 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Informace
Dne: 12.06.2015 12:02:06 FBPravomoci zkušených hráčů

 

Autor: Wran

Edit: Arwina Greensleeves

 

Hráče, kteří se tu u nás už dobře orientují a hlavně dobře píší, oceňujeme titulem „Zkušený hráč“. Nejedná se však jenom o pochvalu, ale s tímto statusem se danému hráči otevírají mnohé možnosti. Jejich výčet najdete níže vypsaný. Zavádíme to zde z toho důvodu, abyste opravdu měli jen postavy, které dokážete odehrát. Není větší pohromy, než příliš mocná postava v rukou člověka, která si s ní neumí poradit. Samozřejmě budeme pozorovat jak se zlepšujete a v případě, že někdo už bude psát opravdu dobře, tento titul obdrží. Tak nevěšte hlavy a pracujte na sobě, časem se k němu dostanete.

 

Hraní Stína: Stínové se řadí mezi nejmocnější rasu vůbec. Jsou to schopní šermíři i mágové a i Dračí jezdci jsou na Stíny krátcí. Právě proto přenecháme hraní takto složitých postav jenom zkušeným hráčům. Protože u nich si můžeme být jisti, že je dokážou patřičně zahrát a nic nepřehnat. Stínové mají vlastní reálie, více informacích o nich najdeš zde.

 

Hraní divokého draka: Drak sám o sobě je též neuvěřitelně mocná bytost, kterých je podobně jako stínů na Alalagaesii velice málo. Hrát draka rozhodně není nic snadného a právě proto chceme, aby se hraní chopili hráči, kteří to zvládnou na výbornou. Více informací o dracích najdeš zde.

 

Hraní kočkodlaka: Ačkoli se to nezdá, tak kočkodlak je též neuvěřitelně složitá rasa ke hraní. Mají složitou povahu a vystihnout jí není vůbec snadné. Hlavně by též měli být velice těžko k nalezení. Potkat je by měla být ohromná vzácnost. Proto je mnohem moudřejším rozhodnutím přenechat je zkušeným hráčům. Více informací o kočkodlacích najdeš zde.

 

Hraní mocné postavy: To jsou postavy, kteří jsou například výbornými mágy nebo šermíři (mistři, velmistři). Jsou to však i postavy, které spíše třímají otěže politické či vojenské moci. To znamená různí šlechtici, vojenští vůdcové a podobné postavy.  !! Nižší šlechticové, kteří nemají až takový význam a moc (nevládnou městu, ale jsou třeba x-.tým synem vládce města, jsou z rodiny vysoké šlechty, ale slouží v Solasově církvi, apod.), jsou povoleni i nezkušeným hráčům. !! Ale hráčům obecně nebráníme v tom, aby své postavy rozvíjeli. Kdo říká, že se ze začátku zcela obyčejná elfka nemůže stát mocnou Dračí jezdkyní nebo dokonce i královnou?

 

Výpravy/Questy: Zkušený hráč si může vymyslet nějakou zápletku podle které by se potom odehrávala jeho vlastní výprava. Tuto zápletku by měl sepsat do dokumentu a tu poslat na email rady Alagaesie (rada-alagaesie@seznam.cz ). Tam si přečtou jeho návrh a případně ho schválí. Pokud je quest schválený, může zkušený hráč dělat vypravěče v dané zápletce. Za to potom bude následně oceněn body. Záleží samozřejmě na kvalitě výpravy (čím lepší, tím více bodů).

 

 

Kritéria pro zkušeného hráče

Zde jsou vypsaná kritéria pro zkušeného hráče. To značí věci, které musí hráč splňovat. Pokud je nesplňujete, tak na sobě zapracujte, časem toho určitě dosáhnete.

 

Schopnost psát: Zkušení hráči nemusí umět jen psát dlouhé příspěvky, ale také poznat, kdy se dlouhý příspěvek hodí, a kdy ne. Délka by neměla být na úkor kvality. Příspěvky musí mít obsah, nesmí obsahovat přílišné množství hrubých chyb, musí mít logiku a nesmí působit zmateně. Zkrátka, musí být radost to číst.

 

Odehrané hry: Zkušený hráč by za sebou měl mít odehranou i pěknou řádku her ve kterých nabral potřebné zkušenosti. Neměl by se jím stát člověk, který je ve hře sotva dva měsíce a odehrál jednu hru, byť kvalitní. Zkušený hráč musí zkrátka nějakou dobu „zrát“.

 

Aktivita: Zkušený hráč by měl být poměrně aktivní. Jeho aktivita by neměla být „přechodná“, to znamená, že by se tu například několik měsíců neobjevil a následně napsal jeden pěkný post a potom by třeba zase byl měsíc pryč, to ne. Měl by se sám zajímat, měl by i pomáhat nováčkům aby se ve hře uchytili. Měl by respektovat adminy jako autority, ale současně by se jich neměl bát. Měl by je umět upozornit na chybu, stane-li se, zeptat se jich na nějaký ošemetný dotaz.

 

Znalost reálií: Zkušený hráč by měl mít samozřejmě přehled o reáliích které jsou pro jeho rasu klíčové. Krom toho by však měl mít znalosti i z ostatních reálií, aby mohl případně pomoci nováčkům když by měli nějaké dotazy. Měl by být schopen podle reálií i psát a neměl by překračovat nastavenou hranici schopností. Znalost pravidel je samozřejmostí.

 

Kvalitní profil: Profil by neměl být příliš krátký ani přehnaně dlouhý. Mělo by na něm být znát, že je to profil člověka, který se tu dobře orientuje a je tu u nás pořádně zabydlený. Měl by mít hlavně pořádný obsah. Zkrátka, aby se to taky dobře četlo a člověk se do toho nemusel nutit. Nemá smysl rozepisovat podobu na osmdesát řádků a věnovat se zvlášť účesu, úsměvu a líčení postavy. Vážně ne. Svižný, čtivý, výstižný, se zajímavým obsahem, takový je profil zkušeného hráče.

 

Shrnutí:

Opravdu zkušený hráč je ten, který ani neví, že je zkušeným hráčem. Dokáže si přiznat neznalost a přečíst si reálie klidně posté znovu, když si není jistý. V životopisech píše spíše jednodušší zápletky, nepřehání schopnosti ani původ své postavy. Ví, že méně je někdy více a nepíše přehnaně dlouhé příspěvky tam, kde se to nehodí. Nikdy se neptá, kdy už bude zkušeným hráčem. Pomůže nováčkovi, je-li o to žádán, nezná-li odpověď na jeho dotazy, přesměruje ho na někoho ještě zkušenějšího.

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 18.12.2012 01:51:42 FBJistě jste si všimli (a pokud ne, tak si všimnete), že zde na Alagaesii máme i počasí jednotlivých míst. Konkrétně je naleznete v pravém rohu každého místa. Je to malá ikonka Sluníčka za Mrakem. Jakmile na tento obrázek najedete myší, ukáže se vám označené počasí...

 

 

 

Ovšem co která ikonka znamená? Obrázek přece neřekne úplně vše...

A přesně to se dozvíte zde ↓

 

Počasí během dne

 

 

Slunečno

 

Pokud se vám ukáže tato ikonka sluníčka, můžete se těšit z krásného, teplého počasí, které prohřívá den a tudíž je to vynikající příležitost na koupání, či jinné aktivity, jako je mezi lidmi opalování, nebo mezi elfy meditace.

 

 

 

 

Slunečno, místy zataženo

.

Tato ikonka značí zlatou střední cestu. Není zima, ovšem sluníčko nesvítí pořád a je sem tam přikryté nějakým neposedným mráčkem, který sice neznačí déšť, nicméně pořád je to mrak a stín. Toto počasí je ideální pro tůry, nebo procházky.

.

 

 

 

Zataženo, místy slunečno

.

Stinný den, to by mohla značit tato ikonka. Obloha je plná mraků a sluneční paprsky se přes ně dostanou opravdu zřídka. Teplota bývá příjemná, proto je toto počasí ideální jak pro milovníky tepla, tak pro tvory, kteří se slunečnímu svitu raději vyhnou.

.

 

 

Slunečno, místy přeháňky

.

A máme tu krásné psí počasí. V jednu chvíli svítí sluníčko a v druhou prší. Počasí je nevyzpytatelné, což by mohlo být dost nepříjemné. V takový den se vyplatí zůstat doma a lenošit, protože nikdo nikdy neví, kdy může promoknout na kost.

.

 

 

Deštivo

.

Pokud neumíte štítové kouzlo, které by posloužilo jako deštník, nebo nemáte látku, kterou by jste si přikryli hlavu a rozhodně nepatřříte mezi milovníky vody, zůstaňte doma. Tato ikonka značí, že až na občasné přestávky venku neustále prší a je 90%tní šance, že se zpátky sušší nedostanete...

.

 

Bouřky

.

Tak toto už je opravdu nebezpečné počasí. Celý den na nebi šlehají mraky a to znamená, že není bezpečné chodit ven a obvzlášť pro jezdce a draky. V takový den chodí vždy ven často pouze kouzelníci, kteří používají elektřinu ke svojí magii a Kvejkva už pro ně dávno ztratilo nebezpečný význam.

.

 

Sněžení

.

Mejdej, mejdej! Máme tu Sněhovou chumelenici! Tedy, máme na ni šanci. Jelikož počasí je v Alagaesii nevyzpytatelné, může se klidně stát, že z nebe začne padat bílá přikrývka a může se to stát kdekoli, pokud má obloha dostatek magické energie. Pohled na zasněženou poušť je prý překrásný...

.

 

Větrno

.

Vítr vždy nemusí nutně značit déšť, ovšem umí být stejně nepříjemným společníkem. V takový den si děti lidí pouští draky a děti elfů si hrají s listy ve větru. Stromy skuhrají nad námahou, kterou musí prokázat, aby se udržely v kořenech. A stejně tak to může značit malý větřík, který si neškodně pohrává s delšími vlasy.

.

 

Počasí v noci

 

Čistá noc

.

Pozor, pozor vážení, máte výjimečnou příležitost vidět čistou oblohu a tudíž hvězdy i aktuální fázi měsíce. Večer je teplý a příjemný, ideální čas na procházku s cílem hledání souhvězdí.

.

 

 

 

Mírně oblačno

.

Měsíc je pořád vidět, ale hvězdy už se ztratily za mlžným oparem. Ve vzduchu je mírný chlad, ale to vytvoří husí kůži pouze zimomřivým lidem. Perfektní večer na přemmýšlení, či schovávání se v lesích.

.

 

 

 

Zataženo

.

Obloha je temná, jako by na ní nikdy žádný měsíc ani hvězdy nebyly. Tudíž země je tmavá, bez jakéhokoli zdroje světla a v lesích není vidět na krok. Potníci se v takových nocích stulí do klubíčka a předstírají, že jsou kameny, kvůli vlastnímu bezpečí.

.

 

 

Občasné přeháňky

.

Měsíc i hvězdy hrají hru na schovávanou a obloha je nevyzpytatelnějšší než kdy jindy. Je temná a co chvíli se z ní spustí déšť, který může trvat celou noc, nebo taky pět minut.

.

 

 

 

Občasné bouře

.

Jakmile se z oblohy spustí déšť, máte jistotu, že zase uvidíte kam šlapete. takový déšť totiž bývá doprovázen blesky a hromy, ovšem sotva ustane déšť, obloha se uklidní a tváří se, že ani neví, co to takový blesk je.

.

 

 

Deštivo

.

Z nebe přestává pršet na opravdu krátkou chvíli, jinak prší, prší, prší a to může vyvrcholit i v bouři, ovšem jen výjimečně. Je to opravdu liják, kdokoli do něj vstoupí na víc, jak dvě vteřiny, je promočen na kost.

.

 

 

 

Bouře

.

Ať už prší, nebo ne, oblohu bičují hromy a blesky, což je ideální příležitost pro špehy, zloděje a pobudy, kteří nejsou díky hromům slyšet a díky bleskům vidí, co dělají a kam šlapou. Pokud jsou poblíž lesy, je 60%tní šance, že někde poblíž vzplane oheň, poněvadž tato bouře začne dříve, než déšť.

.

 

Sněžení

.

Obloha je tmavá a každou chvíli se z ní začínají sypat malé bíle vločky, které studí na kůži, o to víc, že je noc. Usazují se na zemi a drží, dokud jej sluneční paprsky nespálí na kapičky vody.

.

 

 

 

Větrno

.

Vítr vždy nemusí nutně značit déšť, ovšem umí být stejně nepříjemným společníkem. Stromy skuhrají nad námahou, kterou musí prokázat, aby se udržely v kořenech. A stejně tak to může značit malý větřík, který si neškodně pohrává s delšími vlasy.

.

 

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Správce říše