Yosenen

 

Jediné město ostrova, podle toho taky patřičně velké. Právě zde je největší koncentrace obyvatel Yosenu. Tady se nacházejí všechny obchody, hostince, citadela… Jednoduše veškerý společenský život. Kolem Yosenenu se nachází menší vesničky, nějaká ta pole, ohrady s dobytkem a mnoho dalšího. Na Yosen totiž nepřijíždí žádní obchodníci, proto je důležité, aby se země zabezpečila sama ze svých zdrojů.

Opište kód z obrázku
17.10.2020 11:47 Odpovědět
Aratorn

Probudil jsem se, vstal a šel se podívat z okna. Byl krásný slunečný den avšak na obzoru bylo vidět blížící se temný mrak. Oblékl jsem se do tuniky a rozhodl se vydat na procházku po Yosenu. Cestou jsem potkal místního bezdomovce a dal mu měďák, byl velmi šťastný a zval mě na sklenku k němu pod most. Slušně jsem odmítl a pokračoval dál. Po cestě kolem citadely mě pozdravili 2 strážní. Dorazil jsem do místního hostince. Starý hostinský mi podal chléb. Šáhl jsem do kapsy a zaplatil mu za něj jeden měďák. Chléb jsem snědl. Při odchodu bylo venku už temno. Ve vzduchu byl cítit prach. Začalo pršet.

27.07.2020 09:07 Odpovědět
Aregon

*Když hostinský přišel k jeho stolu, začal se uklánět, řka že mu došel všechen chleba, tudíž ho nemá čím obsloužit. Aregon odpověděl, že to nevadí, že si tedy dojde koupit něco na trhu. S tím vstal, zaplatil hostinskému za přenocování a vyšel před hostinec.
Tam spatřil člověka s ryšavými vlasy, který měl bílou košili, modrou kazajku, zelené kalhoty a na hlavě červenou čapku. Aregon ho s překvapením pozoroval, jak dělá přemety a jiné vylomeniny.*(Dneska je asi trh, nebo co, že se tu prochází tolik šašků.)* S těmito úvahami pozoroval druhého muže, jenž byl celý v masce obrovského ptáka a chodil přes provaz, který byl zavěšený mezi domy.
Přidal do kroku a už vyděl vývěsní štít s nakreslenou houskou, což značilo pekařství.*(Tak si tu aspoň koupím chleba)*, pomyslel si a vstoupil do dveří, málem se srazil s chlapíkem, jenž vyběhl z krámku a utíkal dál jako by mu za patami hořelo, byl oblečen v černý oblek, s černým pláštěm a vypadal jako nějaký šlechtic. Aregon se za ním ani neohlédl, vešel do krámku a koupil si od pekaře bochník chleba. Vytáhl z měštce u pasu bronzový peníz, zaplatil a vyšel před krám, najednou se rozpršelo a on se honem rozběhl pod nejblišší loubí.

27.07.2020 08:46 Odpovědět
Aregon

*Probudil se, otevřel oči a pátravě se rozhlížel po svém pokoji. Ležel v posteli s bílými povlaky. Nad ní se klenul trámový strop,*(Mistrovská práce)*, pomyslel si, stěny byly obloženy dřevem, podlaha byla taktéž dřevěná. Postel stála naproti oknu, kterým do pokoje proudil čerstvý vzduch, pod oknem stál stůl a židle, s postelí jediné vybavení pokoje.
Když si prohlédl pokoj, vstal a začal na sebe oblékat svůj oděv. Jakmile byl hotov, otevřel dveře, které se nacházely ve stěně, vlevo od stěny s oknem a jal se scházet po schodech dolů.*(To by mě zajímalo, jestli mi dají snídani)*.
Dole si sedl ke stolu blízko schodů a čekal tam, než hostinský obslouží zákazníky, kteří tam byli před ním.*

22.05.2020 14:02 Odpovědět
Morkin

*Seběhl do výčepu a zastavil se u baru. Hlava už ho skoro nebolela, trpaslící to tak maj, a při čekání na hostinského přejel pohledem prostý ale čistý lokál. Dvě okna, pod kterými se řady dubových stolů a židlí. Dřevěný bar a několik dveří. Ven, k pokojům pro hosty a do kuchyně* Tady máš za nocleh človíčku* Hodil pár měděných mincí hostinskému, který se objevil ze dveří z kuchyně* Dej mě ještě dvě piva! (Strašná břečka, ale lepší než nic) *Divoce se zašklebil na pacholka, který se objevil v jedněch dveřích. Jeho oko zdobila modročerná korona. Monokl.* (Aspoň se nebude plést do cizích věcí. Škoda, tady o práci nezavadím. Nebo jo?). Hostinský, nepotřebujete někoho kdo by vám tady pár večerů dělal pořádek než se pohne zase dál . Porozhlédnu se po městě a zastavím se. *Dopil své dvě ranní pivka, pokynul na pozdrav a vydal se do ulic městečka.

21.05.2020 13:20 Odpovědět
Morkin

Ugh, auáá. *Posadil se na posteli, mírně se zakymácel a potřásl hlavou* Ta lidská břečka, které říkají pivo *Ušklíbl se a hlasitě si ulevil. V hlavě měl vymeteno, a to se mu líbilo. Rozhlédl se po pokoji. *
(Pěkná díra, ale jsem i horší) *Rozhlédl se kolem. Přejel pohledem dveře, zavřené okno, postel a prázdný stůl. Zastavil se až na vaku s celým jeho majetkem a na sekyře, opřené o stěnu. Usmál se. *(Vlastně není tak zle)
*Plácl rukou na palandu se slamníkem ze kterého trčely trsy slámy. Vstal, přes rameno si hodil těžký kožený vak, trpasličí práci na kterou nedal dopustit žádný trpaslík na cestách.* (Zase v civilizaci) *Zašlebil se, sundal vak a prohrábl ledabyle jeho obsah. Zjevně spokojen se usmál, hodil si vak na ramena a natáhl se po sekyře. S vakem na zádech a sekerou v ruce otevřel dveře pokoje a dal se cestou do lokálu*