TOPlist

Arkeon

Začátečník 1883 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Druidi - Muž
Dne: 06.03.2014 13:45:44 FBArkeon Thasem

 
 
 (jako člověk)


(jako vlk)

 

 

Jméno: Arkeon Thasem
Druh: druid

Pohlaví: muž
Jazyky: lidský, několik slov a frází ze starověkého
Živel: nejbližší je mu oheň
Datum narození: 8. Světločas, 3198
Věk: vypadá asi na 17, ve skutečnosti je mu přes 60 let

 


 

Podoba:

Jako každý druid i on byl dostižen kletbou zastavující růst, a to někdy kolem sedmnáctého roku života. Jemu samotnému by to snad ani nevadilo, ale ostatní lidé ho mají sklon podceňovat právě kvůli mladistvému vzhledu, což ho dost rozčiluje. Nemá potřebu navozovat starší vzezření upravením tváře popelem, ale skrývá se pod kapucí a nechává si tmavé vlasy volně padat do obličeje, aby na něj bylo hůř vidět. Když si ale člověk prohlédne jeho tvář pozorněji, v jeho černých očích spatří tíhu let. Jeho věk je ale patrný jen zblízka. Z dálky vás jeho vysoká postava už nepřivede na myšlenku, že by se mohlo jednat o sotva dospělého chlapce. Nosívá černé plátěné kalhoty a šedomodrou lněnou košili, přes kterou má navlečený přes dvacet let starý, rezavý pancíř tmavé barvy, jenž si kdysi pořídil v Belatoně. A k tomu všemu nosívá potrhaný černý plášť s kápí. Vždy je ozbrojen dýkou, vlastní výroby, umístěnou v pouzdře u pasu. Při chůzi ani zdaleka nepůsobí ladně, spíše trochu těžkopádně, ale i tak se dokáže pohybovat obdivuhodně tiše.

Jeho totemovým zvířetem je vlk. Když se v něj změní, má podlouhlou rezavou srst a zářivě žluté oči. Velikostí se může rovnat některým šrrgn.

 

Povaha:

Takřka nikdy není v naprostém v klidu. Jeho myslí víří desítky vzpomínek, myšlenek, domněnek, že by se z toho leckdo zbláznil. On však ne. Je na neklid zvyklý. Mohlo by se zdát, že takto pro něj musí být meditace velmi obtížná, ale naučil se své myšlenky usměrňovat, a odsouvat je do pozadí, takže po chvilce soustředění už mu to nečiní žádný problém. Tvrdí, že má rád samotu, ale opak je pravdou. I když to nedává najevo, dělá mu dobře, když je blízko někdo, kdo by ho mohl ocenit. Vyžaduje autoritu a je rád když si ho lidé váží. Je celkem výbušný, ale zároveň i zvědavý. Vždycky projeví svůj názor, ať už jde o cokoliv, což ho také často přivádí do problémů. Nikdy se nikomu nepokouší nic vymluvit. Ano, varuje vás, ale pokud ho neposlechnete, už se nesnaží. Řídí se heslem: "Moudřejší ustoupí." a zbožňuje, když se mu naskytne možnost prohlásit: "Já ti to říkal.", kterou nikdy nepohrdne. Miluje přírodu a zvířata, celé dny by mohl strávit v lese, kde také často hledá klid. Rád objevuje nové věci a dozvídá se zajímavé informace. Je sebevědomý, někdy až příliš. Tvrdí, že všechno zvládne, naštěstí je alespoň tak rozumný, že se obvykle pouští jen do věcí, u kterých je to pravda.
Na svou vlčí podobu je natolik zvyklý, že je chováním takřka nerozeznatelný od pravého zvířete. Někdy vnitřní vlk ovlivňuje jeho chování, i když zrovna není v proměně, což se projevuje třeba tichým nepřátelským vrčením, když se na někoho naštve.

Názory:
Politická situace a král: Myslí si, že v tomto ohledu jde Království z kopce. Je mu celkem jedno, že král sesadil Jezdce, ale vnímá tu nesvobodu a nijak se mu nelíbí činnost královské armády. Podle něj by nějaká změna zemi prospěla. Ale zatím nemá zapotřebí se do těchto záležitostí jakkoliv vměšovat.
Jiné rasy: Ačkoliv je to druid, a svou rasu velmi uznává, není zrovna jejím typickým příslušníkem. V druidském společenství jako takovém nikdy nežil, většinu času strávil mezi lidmi, což dost ovlivnilo jeho zvyky. S jinými rasami se dosud nesetkal, ale nepřipadají mu méněcenné. Jen nemá moc v lásce elfy a trpaslíky, kvůli jejich "pomalému pojetí času", avšak ví o nich jen z doslechu.

Historie:

Začalo to láskou Sariny a Morna. Sarina byla druidka, která bydlela ve vesnici a Morn byl lidský mladík z rodiny kočovného kupce. Potkali se jednoho jarního večera v lese. Už při prvním setkání mezi nimi přeskočila jiskra a oni se do sebe zamilovali. Druidská vesnice však byla proti jejich vztahu. Sarina se však nechtěla od Morna odloučit a nakonec se rozhodla z vesnice odejít. Vdala se za něj, jeho rodina ji přijala a žili si moc spokojeně. V menší skupině čítající deset lidí cestovali po Alagaësii se zbožím. Když se jim narodil Arkeon měli obrovskou radost. Dítě vychovávali jak po lidském tak druidském způsobu a matka zaučovala v magii živlů a znalosti lesa. Zatímco jiné děti žvatlaly říkanky a rozeznávaly domácí zvířata, Arkeon se učil bylinky a jejich účinky a místo her s vrstevníky trávil většinu volného času pozorováním lesní zvěře.

 

Schopnost ovládat živly se u něj poprvé projevila už v pěti letech. Sarina večer připravovala maso a on si k ní přisedl a díval se do plamenů. Po chvíli plameny upoutaly veškerou jeho pozornost a on zatoužil se jich dotknout. Najednou se část plamenů pohnula a přeskočila přímo na jeho napřaženou dlaň. Matka si toho v tu chvíli zděšeně všimla a pohotově mu ruku uhasila, načež se Arkeon rozplakal. Chvilku na to si ale Sarina uvědomila, že se její syn nepopálil, ale projevil se u něj ohnivý element. Utišila chlapce a hned druhého dne u něj začala rozvíjet nové nadání.

 

Když však bylo Arkeonovi šest let, zasáhla ho krutá rána. Bylo to v zimě, ten rok obvzlášť tvrdé, a skupina neměla co jíst. Ve velké vánici se dostali do jeskyně a tam se schovali. Morn se vydal sehnat něco k jídlu, ale již se nevrátil. Když vánice utichla, vydali se ho hledat a našli ho mrtvého v roklině, kam nejspíš spadl, protože nebylo vidět ani na krok. Arkeon z toho byl dlouho smutný a od té doby má strach z mlhy - velmi nerad něco dělá při špatné viditelnosti.

 

Jeho první proměna nastala v osmi letech. Ležel tehdy v podrostu a z uctivé vzdálenosti, aby nebyl ucítěn, pozoraval vlčici se dvěma hrajícími si mláďaty. Představoval si, jak s nimi dovádí, ale obával se, že když se k rodince přiblíží, vlčice mláďata schová. Proto je radši už přes hodinu pozoroval z úkrytu. Pak ale pocítil zvláštní změnu. Odtrhl pozornost od štěňat a chtěl zjistit, co se děje. Když však zvedl ruku, měl místo ní rezavou vlčí tlapku! Vylekalo ho to a chvíli ztřeštěně pobíhal sem a tam, a pak se mu podařilo změnit se zpět na člověka. Když si srovnal poplašené myšlenky, jeho nová schopnost ho ohromně zaujala. V následujících měsících zkoušel proměnu čím dál častěji a sžíval se se svou druhou podobou. Tehdy se hodně naučil o vlcích a s mnoha se seznámil.

 

Když mu bylo deset a skupina zrovna procházela někudy Dračími horami, loudal se a ztratil je z dohledu. Celý den je hledal, volal, ale nenašel. Musel tedy vymyslet, co si počne. Chvíli se toulal lesem, až narazil na město. Za hradby Kuasty nepozorovaně proklouzl a potloukal se ulicemi, najednou však našel sirotčinec. Ta žena, co zrovna hlídala děti venku, si ho všimla a okamžitě ho vzala dovnitř. V sirotčinci žil asi tři roky, dokud ho nepodpálil. Ano, přesně tak. Byl to omyl. Brzy ráno si přivstal a za domem si zkoušel ohnivá kouzla. Zapomněl ale na slaměnou střechu, ulétla mu jiskra a střecha vzplanula. On se lekl a utekl odtamtud.

 

Pak se dostal do Belatony, kde se mu podařilo si najít způsob přivydělávání, když pomáhal v pekárně. Zkoušel i jiná zaměstnání, nějakou dobu pracoval v knihovně a později se stal učněm jednoho zdejšího kováře, mistra nožíře. Práce u výhně mu šla dobře od ruky a tak u tohoto povolání zůstal. V Belatoně se, dá se říct, usadil, a strávil tu podstatnou část svého života. Ale on se nikdy nespokojí s něčím stálým. Když se jeho známý obchodník chtěl vydat se zbožím do Teirmu, poprosil ho, jestli by nemohl jet s ním. Nakonec se tam ale nedostal. V přístavním městečku, odkud měli vyplout, se rozhodl zůstat. Proč? Ucítil tam přítomnost druida.

 

Jeho podezření bylo správné. Našel tam malou dívku jménem Ka'sí, o kterou se staraly místní ženy. Přesvědčil je, aby mu ji svěřily a pak se s ní vrátil do Belatony. Moc dobře věděl, jak málo druidů je a chtěl, aby ti, kteří žijí, věděli, kým jsou. Tak jak byl kdysi vychováván on sám, vychoval i ji a cvičil ji v používání kouzel.

 

Někdy kolem jejího šestnáctého roku se rozhodl ji vpustit do života. Odešel a nechal ji, ať si poradí. Trochu podivná zkouška dospělosti, ale on věřil, že takto se naučí nejvíce. Ka'sí si myslela, že ji opustil, avšak on ji stále pozoroval a hlídal si ji. Když se přidala ke královské armádě, rozzlobilo ho to, ale čekal, jestli se poučí. Nakonec jí do toho stejně zasáhl a pokusil se jí vetřít do snu.

 

Jakmile uznal, že ji navedl na správnou cestu, přestal ji sledovat a dál pokračoval ve svých toulkách. Zvolil si cíl. Jeho rasa nesmí zmizet a on chce najít další druidy.

 

Herní historie:

V Carvahallu se setkal s mladou druidkou Nixie a lidským lovcem Deynorem. Strávili spolu sice jen jeden den, ale přesto si oba dva poměrně oblíbil a rád se s nimi znovu setká.

 


Schopnosti a dovednosti:

I přes svou výšku je Arkeon velmi hbitý a má smysl pro rovnováhu, těchto vlastností hojně využívá při pohybu v lese, kde se, pokud chce, pohybuje stejně tiše jako kterýkoliv lesní tvor. Není to žádný rychlý běžec, ale zato má dobrou výdrž. Jeho postava je spíše štíhlá než mohutná a na pohled nevypadá na siláka. Přesto však může silou překvapit, léta u kovadliny zpevnila jeho svaly. Boj nevyhledává, ale když už se do něčeho zaplete, radši volí boj v podobě vlka, ve které je zvyklý lovit. Když se rozzuří, může být nebezpečným protivníkem. Techniku boje se zbraněmi zná jen okrajově, pokud vůbec.
Díky své proměně má také, i jako člověk, velmi citlivý čich a sluch.
Co se týče čtení a psaní, tato dovednost se mu vyhnula obloukem. Odvodí si běžné nápisy jako hostinec, pozor, zákaz, ale jinak se písmena nikdy nenaučil a ani teď o to nejeví zájem. Jako většina druidů považuje tuto schopnost za nepodstatnou.

 

Práce s kovem a výroba ostří - 3/7
Znalost bylin - 3/7
Boj s dýkou - 1/7

 

Přírodní magie - mistr
Metamorfní magie - 4/7
Elementární magie - 4/7
Vitální magie - 2/7
Magie poznání - 2/7

 

Řemeslo - Nožíř - 3/7
Tomuto oboru se s přestávkami věnuje přes třicet let a je v něm poměrně zdatný. O složení mistrovské zkoušky se nikdy nepokoušel, ale dovednostmi už se může rovnat některým mistrům.

 

Rodina:
Sarina - Arkeonova matka, pokud ještě žije (což Arkeon neví, protože ji naposledy viděl před více než padesáti lety), mělo by jí být něco kolem stovky. Její stárnutí se však zastavilo v sedmnácti. Pochází z druidské vesnice, ale odešla z ní a provdala se za syna kočovného kupce, Morna. Byla talentovaná v magii živlů, nejraději měla vodu.
Morn - Arkeonův otec, byl druhorozeným synem kočovného kupce Hrava. V devatenácti se zamiloval do druidky Sariny. Její vesnice však vztah neschvalovala, a tak z ní Sarina odešla. Morn se s ní oženil a jeho rodina ji přijala, od té doby byli spolu. V osmadvaceti letech ho zastihla smrt, když se jedné zimní noci kvůli mlze zřítil do rokle.
Ka'sí - Do své rodiny počítá i Ka'sí, mladou druidku, kterou vychovával.

Majetek:

oblečení, starý rezavý pancíř, dýka (vlastní výroby), plášť s kápí, dřevěná píšťala, ochranný amulet od Deynora, meč z plesu

 

Kontakt:

Skype - eliskamikeska

Mé další postavy:

Ka'sí Hiranaë

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělý
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   1 zlatý

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë