TOPlist

(Havran)

Napsal: Aireen | Kategorie: Mazlíci - Muž
Dne: 08.11.2017 15:52:17 FB 

Jméno: Záleží na majiteli, sám si říká jednoduše Bílý

Druh: Havran

Věk: rok a půl

Majitel: Rey

 

Podoba a povaha

Tento opeřenec je už na první pohled exponát svého druhu. Mezi vzácné se řadí především díky svému krásnému, sněhově bílému peří, na které je jak se patří pyšný. Ovšem to není celé. Místo typických červených očí - které se u bílých druhů často vyskytují - má havran oči modré. Jakoby vám sám chtěl naznačit, že rozhodně není jen tak nějaké obyčejné, pozor, znovu podotýkám OBYČEJNÉ zvíře. To tedy rozhodně není. Na ptáka je značně chytrý. Možná až moc. Svému majiteli může být dobrým společníkem, pokud tedy dotyčný neudělá tu chybu a nepokusí se ho zavřít do nějakého malého prostoru. To je věc, kterou tedy opravdu nesnáší. Bere to jako nejvyšší porušení jeho ptačích práv, které jsou samozřejmě těmi nejdůležitějšími na světě. Takže kromě práva na neomezený letový prostor si ještě nárokuje pravidelnou dodávku jídla (možná pokud ho přesvědčíte, že je zábavnější lovit, nebude tak náročný), a rameno majitele. Ano, vaše rameno již nepatří vám, ale havranovi, smiřte se s tím. To že do vás zaboří čas od času své silné drápy není vůbec váš problém, protože to není vaše rameno. Vřele bychom vám ještě doporučovali dávat si pozor na zobák. Je tvrdý a přesný. Když se hodně naštve, ztráta oka je skoro jistá.

 

Přes to všechno má havran naprosto nevyčíslitelnou cenu, protože v omezené míře zvládne komunikovat myšlenkami. Ovšem abyste si nemysleli, ne jen tak s někým. A když už jste zhodnocen za dostatečně dobrého aby se s vámi bavil, konverzace vypadá především na bázi obrazů. Při dlouhodobém tréninku by nejspíš byl schopen zvládnout i nějaká slova, ale v tuhle chvíli si myslí, že je to naprosto zbytečné, protože komunikace přes obrazy je podle něj rozhodně nejpřesnější.

 

Schopnosti a vlastnosti

Tak kromě schopností intelektuálních jako je nějaká myšlenková komunikace a značná vychytralost mezi jeho dobré schopnosti patří boj. Boj v ptačím stylu samozřejmě. Když přijde na věc, dokáže být dostatečně agresivní na to aby nepřítele svým zobákem poškodil. Mezi ne až tak dobré vlastnosti patří lenost.

 

Cena

Prodejní cena by jistě přesáhla 10 zlatých, potom je jen otázkou jak hamižnému obchodníkovi ho budete chtít prodat.

 

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë