TOPlist

Místnost

 
Baner
 
Veřejný POKEC
 
Kniha, kde si můžete vyzkoušet, jak vypadá alespoň vzdáleně hra na textovém rpg.
 
Pokud máte otázku, nejprve si prosím přečtěte tento seznam - odpověď pro vás by se jistě nelišila.
 
Kontakt: team@alagaesia.cz
Jméno
Vzkaz
 

:S (skype) y_confident y_disapointed y_eyes-on-fire y_ignoring y_innocent y_nose-bleed y_X3

 
Opište kód z obrázku
26.05.2019 15:42 Odpovědět
Ruhig

Mohu ze zeptat? Je možné, abych hrál za kočkodlaka?

05.06.2019 21:03 Odpovědět
Rhunön

Omlouvám se za pozdní odpověď. Je možné hrát za kočkodlaka, ale vyžadujeme poměrně zkušené hráče, kteří vyprodukují kvalitní profil a nebudou dělat blbosti → přísná kontrola.

27.02.2019 14:12 Odpovědět
Vaine Scamander

nejde mi do životopisu dát obrázek...

14.03.2019 15:56 Odpovědět
Meldon

Dáváš URL obrázku? To dáš pravím tlačítkem.

08.04.2019 16:02 Odpovědět
Kali

Mne se pro zmenu uz nejakou dobu nejde prihlasit na profil... nevim komu napsat a Vragga pry uz kdysi nekomu psala a asi ji odignorovali

08.04.2019 16:12 Odpovědět
Kali

Nvm, uz to jde, asi nejaka interni chyba... kdyz jsem to zkousela pred pul rokem v prubehu nekolika tydnu, tak mi to vzdycky hazelo chybu

07.07.2019 14:02 Odpovědět
Fin Briedis

Záleží odkud jej máš. Mě to občas dělá problém, když obrázek vkládám z google disku. Zkus si jej otevřít samostatně na nové kartě a opětovně zkopírovat URL.

28.12.2018 22:18 Odpovědět
Traei

Pokud bude mít hráč více postav, budou ze hry automaticky smazány jeho postavy a bude hlídána jeho... (zkratka + 1 slovo)

30.12.2018 16:52 Odpovědět
Duch dávno nehrajícího Jezdce

Zkus IP adresa I když je pravda, že takové věci v Alagaësii neexistují

30.12.2018 20:52 Odpovědět
Traei

Díkes

27.12.2018 21:28 Odpovědět
Traei

Prosím vás mám problém s jednou otázkou četl jsem 99% pravidel ale odpoved nikde.

27.12.2018 23:56 Odpovědět
Meldon Eronámo Eruner

Jakou?

10.12.2018 20:42 Odpovědět
Lilly

Ahoj, mohla bych hrát za postavu lidské čarodějky bojující na straně Vardenů?

11.12.2018 14:15 Odpovědět
Rhunön

Samozřejmě, nic ti v tom nebrání. Limituje tě jen kvalita profilu a hraní, ale to se dá vždy zlepšit. Tak hurá do toho.

12.12.2018 22:27 Odpovědět
Lilly

Díky za odpověď. (:
A musí oba moji rodiče ovládat magii, nebo můžou být obyčejní lidé? A co bych si tak asi měla z místních reálií nastudovat? Nevím jestli tu někde máte vypsané něco speciálně pro lidské čaroděje...

18.12.2018 21:42 Odpovědět
Rhunön

Magie se může projevit i u dítěte nečarodějů. Rozhodně si přečti reálie lidí a reálie magie popřípadě reálie magie II (pro pokročilé kouzelníky). Přímo pro lidské kouzelníky zde není žádný článek, ale výše zmíněné by ti měly říci vše potřebné. Jakékoliv další dotazy můžeš směřovat sem nebo na email.

02.12.2018 03:13 Odpovědět
Mukísek

Dobrý den, mám jenom otázku ohledně kontroly. Mám poupravit profil, kde mám mnoho chyb a nedostatků. Ráda bych věděla jak dlouho mohu Životopis upravit nebo do kdy ho musím upravit. Bohužel nevím ten čas. Plánuji ho upravit abych mohla získat vstup do této hry.Předem děkuji..

06.12.2018 17:53 Odpovědět
Rhunön

Odpověď již v mailu, ale pro všechny kdo si nejsou jistí: Profil je nutno upravit najednou. A lze tak učinit do měsíce od zaslání komentáře Rady.

06.10.2018 18:18 Odpovědět
jan horáček

eragob je super série knih.

17.10.2018 21:05 Odpovědět
Rhunön

Eragon samozřejmě je skvělá kniha. Dokonce i Eldest a Brisingr, ovšem Inheritanci se vyhni velkým obloukem (jenom takový tip samozřejmě si dělej co chceš).

27.02.2019 14:14 Odpovědět
Vaine Scamander

Inheritance? Mě přišla dobrá, co je za problém?

22.09.2018 16:46 Odpovědět
Lagra

Může být urgal, který nemá rád válku a chce žít v harmonii??

25.09.2018 17:08 Odpovědět
Aireen

proč by nemohl...

03.09.2018 10:02 Odpovědět
Alyethi

Zdravím. Jakožto nedočkavý nováček mám dotaz ohledně kontroly profilu. V "Profilech čekajících na schválení" už moje jméno nesvítí červeně, ale zeleně. I přesto mi však nepřišel žádný e-mail. Co to znamená? Jaký je rozdíl mezi jménu v červeném políčku, a jménu bez políčka?

03.09.2018 20:21 Odpovědět
Rhunön

Konkrétně ten, že jsem tvůj profil poupravil (odsazení, které rozhazovalo text). Proto ti to svítí jako že tě někdo má na starosti.

30.07.2018 23:38 Odpovědět
Nelderion

Můžu se zeptat miluji sérii odkazu dračích jezdců a nevěděl jsem že existuje rp web který se tomu věnuje. Definuje mi někdo o co se přesně jedná?? Je to něco na styl dračího doupěte či podobných her na hrdiny??

31.07.2018 17:50 Odpovědět
Rhunön

No, toto je opravu těžká otázka. Nejpodobnější je to příběhům Impéria nebo systému Fate, ovšem všechno je zde v psané podobě. Zároveň je zde naprostá absence kostek nebo jiných vyhodnocovacích systémů s prvkem náhody. Vše záleží na tom jak to okecáš a co má tvoje postava napsané v profilu (schopnosti, magie, etc.). Takže třeba výsledek souboje záleží na dohodě hráčů a poměru sil postav.
Snažíme se tu všeobecně razit pravidlo reálnosti a držet se reálií jednotlivých ras a světa který jsme vytvořili.
Tato hra si začala psát vlastní příběh po skončení děje Brisingru, takže Galbatorix je stále živý. Další podrobné informace o dějovém stavu najdeš v informacích.
No a co se týče principu této hry, což ostatně byla i původní otázka. Inu vytvoříš si postavu (profily si můžeš prohlédnout) a pak s ní vlezeš do nějaké herní knihy spolu s jiným hráčem. jeden z vás napíše úvodní příspěvek na který ty odpovíš svým (tak jak by se zachovala tvoje postava).
Příklad:

Rhunön
*Hned po rychlé snídani skládající se z kousku chleba s medem a hrnečku čaje se přesunula do spodního patra domu, kde ji přivítal známý pach a teplý vzduch kovárny. Po letech co už dělala svoji práci se téměř automaticky pustila do přípravy výhně. Měchem rozfoukala napůl vyhaslé uhlíky. Než se teplo rozlije po celém prostoru měla čas na úklid poházeného nářadí. (Kde je zas to kladivo?) pomyslela si když nemohla najít svůj oblíbený nástroj.
Hodinu na to, zrovna když se chystala vložit železnou tyč do výhně aby vyrobila meče nováčkům hradní gardy, ozvaly se nad ní těžké kroky oznamující že její syn se probral z odpočinku, nebo což je ostatně pravděpodobnější zrovna odložil knihu. Hrdě se pousmála a vrazila tyč do žhavých uhlíků. Zrak spočinul na tanci oranžovo-rudých odstínů uhlí zatímco šlapala na měch.*

Eleanor
*Během noci se věnoval pasážím překladu knihy Andamar, které mu mistr doporučil. Jako homunkulus nepotřeboval spát. Stačila mu trocha světla z lucerny bez plamene, kterou kdysi matka dostala darem od svého trpasličího učitele.
Když dočetl poslední slova zadaného textu zjistil že je již hodina po svítání. Co nejtišeji vyrazil do kuchyně, jež stále nesla následky matčiny spěšné snídaně. Bez velkého přemýšlení je uklidil a sešel dolů do kovárny pozdravit svoji stvořitelku.* Dobré ráno.* Jeho slova se rozlehla kamenným prostorem kovárny. Stále ještě nepřišel úplně na kloub ovládání hlasu, koneckonců bylo mu jen sedm měsíců.*

Rhnunön
*Ani kroky na schodišti ji nevytrhly ze soustředění. Elova slova k ní dolehla zrovna když se chystala tyč vyjmout.* Hmm.* Zabručela jeho směrem. Levou rukou sevřela tyč do kleští zatímco pravou uchopila kladivo. Během několika okamžiků překonala vzdálenost mezi výhní a kovadlinou. První údery se ozvaly jak tupé žuchnutí jak vláčný kov uhýbal hlavici kladiva, následovalo zvonivé břinknutí kladiva o kovadlinu. Do okolí se rozlétla sprška nečistot ulpivších na kladivu.*

Eleanor
*V duchu se pousmál, protože ve skutečnosti toho jeho tvář nebyla schopna. Ústrojí jež modelovalo zvuk, bylo skryto níže. Věděl že nejbližších několik hodin bude matka plně zaměstnána svou prací. Proto ji obešel a vypravil se na mýtinu za domem, kde se jal cvičit ranní sestavu Tance hada a jestřába, tradičního elfského cvičení.
Zhruba v půli sestavy zaslechl matčin zpěv v němž zaříkavala kov, jež opracovávala, vkládala do něj pevnost, odolnost. Na chvíli zalitoval že nikdy nebude schopen použít magii tak jako ona. Toto vyrušení však netrvalo dlouho a jeho mysl se opět vrátila k plynulému preciznímu provádění cviků.*

Tadá, krátká hra o několika příspěvcích. struktura příspěvku je popsaná v pravidlech. Takže spíše pro přehlednost:
* začátek příspěvku NEBO přímé řeči
(aha) co si postava myslí - privátní

No, co víc dodat, kdyžtak se ptej.


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë