TOPlist

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Reálie
Dne: 01.09.2017 09:58:17 FBReálie Alagaesie

 

Průvodce: Arwina Greensleeves

 

Zdravím tě, poutníku, jsem ráda, že jsi se rozhodl zaregistrovat se na Alagaesii a hrát s námi úžasný příběh plný dobrodružství! Než se však rozhodneš, za kterou rasu hrát, přečti si následující slova:

 

Reálie jsou jakési herní podmínky, které je třeba dodržovat. Ovšem komu by se chtělo číst všechny ty věci, které zrovna ty třeba nepotřebuješ. Proto přinášíme opravdu jednoduché shrnutí ras, abys věděl, jaké reálie pročíst a nemusel číst úplně všechno.

 

Pokud jsi začátečník, doporučujeme ti vybrat si postavu s Nízkou obtížností přijetí. Dovol mi malé soukromé doporučení: Na začátek je nejlepší vzít si postavu člověka. Lidí tu totiž máme dost na to, abys měl s kým hrát, nejlépe se za ně hraje a mají nejvíc možností.

 

Při studování reálií určitě narazíš na to, že většina ras má svoje náboženství. Něco víc o víře různých národů, modlitby, rituály a zvyky různých kultur najdeš ZDE.

 

Rasa Věk  postavy 

 Obtížnost

  přijetí  

 Obtížnost

hraní

Podmínky přijetí (Reálie)
Draci -  Zkušený hráč Vysoká Draci, Jak na profil draka?, znalost reálií
Druidi

-

 

Střední Střední Druidi, Magie I.

Elfové

0 - 120  Střední Nízká Elfové, obecná znalost reálií

Elfové

121 - 2500 Vysoká Střední Elfové, Souboj/Magie I. (podle zaměření postavy)

Elfové

2500 + Zkušený hráč Velice vysoká

Elfové, Souboj, Magie I., Magie II., Kronika, obecná znalost reálií

Kočkodlaci   -    Zkušený hráč Střední Kočkodlaci, obecná znalost reálií
Lidé - Nízká - Střední Nízká Lidé, Souboj
Stínové - Zkušený hráč Velice vysoká Stínové, Souboj, Magie I., Magie II.
Trpaslíci - Nízká Nízká Trpaslíci, Souboj
Urgalové - Nízká Nízká Urgalové, Souboj
Víly - Nízká Nízká Víly, základní znalost Magie

 

Více informací o jednotlivých rasách ve zkratce najdeš i zde.

 

Pokud sis vybral rasu, nic ti nebrání v tom, abys pokračoval na další krok. Zajímají-li tě reálie víc, najdeš jich víc níž pod čarou jako "Další reálie". Dozvíš se tam zajímavosti o herním světě, podrobnosti o některých rasách i návod, jak nejlépe zvolit jméno pro svoji postavu. V tuto chvíli už tě požádám, aby sis otevřel nějaký textový editor (např word, open office, atp.). Postava se ti tak bude tvořit lépe, editor za tebe navíc opraví i hrubé chyby. Urychlí to tak schvalování tvé postavy.

 

→ POKRAČOVAT NA TYPY POSTAV →

(podrobnější výběr postavy)

 


 

Další reálie

 

Doplňkové reálie ke tvé budoucí hře. Do startu je nejspíš potřebovat nebudeš, ale později ti budou určitě alespoň jednou k užitku. Pamatuj si, že tyto informace najdeš v menu pod názvem "Reálie".

 

 

Čas postav

Každá postava může stárnout a společně s tím získavat dovednosti. Jak postava stárně herně oproti skutečnému času? V jakém rozsahu se to mojí postavy týká?

 

Výběr jmen

Jak si správně vytvoříš jméno postavy? Jak by mělo vypadat pro konkrétní druh? Čemu by ses měl vyvarovat? Přesně o tom si přečteš v článku o výběru jmen.

 

Kalendář

Možná sis všiml, že v Alagaesii máme vlastní měsíce a dny v týdnu. Stejně tak každá rasa v Alagaesii slaví své svátky. Kalendář ti pomůže přijít na to, co se který měsíc slaví a jaké názvy odpovídají těm reálným.

 

 

 

Mapa Alagaesie

 

Toto je základní mapa Alagaesie převzatá z původní knihy. Brzy by se tu měla objevit mapka přesnější a podrobnější. :)

Vzhledem k tomu, že názvy jsou drobným písmem, existuje také mapa v plné velikosti, bohužel ale jen v cizím jazyku - zde.


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë