TOPlist
Začátečník 0 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Yoseňané - Žena
Dne: 27.02.2018 21:02:50 FB 

Mechanická postava - Yosen

 

Jméno: Solita
Rasa: Člověk
Pohlaví: Žena
Datum narození: 12 listotřas 3239
Věk: 26 let
Náboženství: Severní kult
Jazyk: centrální dialekt
Povolání: Farmářka
 

Popis postavy:

Tělesná stránka:
                               Jsem dívka střední postavy, vysoká asi 5 stop. Mám jemné, zrzavé vlasy dlouhé kousek pod lopatky, vlasy si sčesávám na stranu, když pracuji tak si udělám pletený cop, aby mi nepadaly do očí. Oči mám ocelově šedé, často je v nich vidět že jsem unavená anebo že jsem naštvaná. Ústa mám sice malá, ale plná. Nos mám podle mě tak akorát. Jsem štíhlá a zručná.Nosím černý prsten s vyřezaným listem nahoře, ale na práci jsi ho sundávám. Řetízek nenosím, kvůli práci a tak též i náušnice.

 

Povaha:

Na pohled milá dívka, trochu nenápadná a plachá, ale pokud se s ní dáte do řeči, jistě konverzaci označíte za příjemnou.

 

Historie:

Solita se narodila v jedné z vesnic Království. Rodina již po mnoho generací vlastnila hezkou fungující farmu. Život farmářů není snadný, nicméně pokud se urodí - a úrodu nikdo nezničí - všem se daří dobře.

 

Schopnosti

práce na farmě

 

Majetek

Farma

Začátečník 1675 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Lidé - Muž
Dne: 26.02.2018 01:58:16 FBRafael

zvaný

"Sekera"

 

axe knight by Schnedler

 

Pohlaví: Muž

Datum narození: 25. Světločas 3240

Náboženství: Solasova víra.

Jazyky: Lidský a trochu trpasličí.

Povolání: Zbojník.

 

Popis postavy:

Rafael je urostlý, poměrně vysoký mladý muž. Má kulatější obličej, který mu pod okem zdobí delší jizva, která se táhne až k dolní čelisti. Zdobí se pronikavýma, hnědýma očima a za ním mu vlají jeho dlouhé, špinavě blonďaté vlasy. Výškově by mohl mít nějakých 194cm. Také dost široká ramena a jeho ruce někdy připomínají kladiva. Na jeho hrudi je zase jedna delší jizva. Nejvíce zjizvený je ovšem na zádech. I jeho levá vnitřní strana stehna má od průstřelu šípem vzpomínku v podobě jizvy. Na levém předloktí má vytetované jakési trpasličí runy. Dohromady mu tvoří nápis: SÍLA.

 

Styl oblékání:

Oblékání je u něho celkem prosté. Klasické kožené boty z vepřovice, Šedivé nohavice a bílé, lněné bruchy. Dále nosí obvykle lněnou košili a zelený vlněný kabátec podšitý lnem. V zimě, či ve špatném počasí přes sebe ještě přehodí černý plášť s kápí. Co se bitev týče, tak vlastní klasickou, celkem silnou prošívanici a lehce zrezlou, starou a otlučenou zbroj skládající se z ramen, chráničů loktů, kolen a omláceného kyrysu. Jeho prsty mu chrání klasické, kožené rukavice. Na zádech obvykle nese velkou, oboustrannou sekeru. Dále nosí kožený pásek, na kterém je uvázaná kožená brašna a malá pochva menší dýkou.

 

Charakter:

Rafael se na první pohled jeví jako velice chladný odtažitý člověk. Svým kamenným výrazem ve tváři a vražednému pohledu mnohdy nažene svému sokovi strach. Jako by jeho pohled říkal, že někoho rozpůlí vejpůl, jestli mu okamžitě nedá to, co chce. Svou tichostí dokáže mnoho lidí vyvézt z míry.  Zjevem rozhodně nevypadá jako člověk, se kterým byste šli někam na půlnoční procházku při měsíčku. Rafael je chladná hlava, moc toho nenamluví a hrozně dlouho přemýšlí, než něco řekne. Snaží se zvážit všechny možnosti a nakonec vybrat tu nejpravděpodobnější. Málo kdy se nechá strhnout svým srdcem, většinou vždycky poslouchá rozum. Problém nastává až v momentě, kdy mu nepřítel přímo vzdoruje. Jeho rozvážnost zmizí a místo něj nastoupí jakýsi pocit vzteku a udělá se vše pro to, aby se mu nepřítel podvolil, nebo přímo zemřel. Sám ví o těchto záchvatech zuřivosti a snaží se to kontrolovat, avšak i on je pouze člověk a někdy se neudrží. Je mu jedno, jak moc člověku ublíží jen pro to, aby za každých okolností získal to, co chce. Jde prostě přes mrtvoly. Problémy mu ale dělají děti. V mysli má jakýsi blok, který mu znemožňuje dítěti jakkoliv ublížit, takže je vždy ušetří, nebo, pokud má komu, přikáže jiného, aby ho odstranil za něj. Zkráceně řečeno, Je to slizký had, který se neštítí žádné špinavé práce.

 

Historie:

Rafael se narodil v údolí Palancar, v jedné malé, zapadlé vesnici místnímu dřevorubci a jeho ženě. Dětství si prožil v celku bezstarostně a vše nasvědčovalo k tomu, že se také stane dřevorubcem, jako byl jeho otec a ponese řemeslo zase o generaci dále. To se ovšem změnilo, když mu bylo pouhých 15 let. Jednou, když zrovna s otcem byli hluboko v lesích kácet stromy, tak vesnici přepadli Urgalové. Když se vrátili a našli vesnici vypálenou, otřáslo to s nimi dost. O to víc s nimi otřáslo, když nalezli Rafaelovu matku mrtvou v sutinách jejich domu. Rafaelův otec se svůj žal nad ztrátou ženy snažil zahnat pomocí medoviny a pálenky. Až si na ni vypěstoval závislost a jednoho letního rána ho našli, jak se houpe na provaze pověšeném na starém, mohutném dubu.

Rafael takto rychle přišel o oba rodiče. Neměl nic, co by ho ve vesnici drželo a hledat štěstí jinam. Přesněji do armády. Tam prodělal výcvik. Klasické techniky s kopím či bojem s krátkým mečem.  Jako rekreačně se také učil bojem se sekerou, protože byl na ni dostatečně silný a ze své bývalé práce na ní byl zvyklý. Celou svou vojenskou kariéru se snažil zasvětit se tajům strategie a logiky. Začal se zajímat o trpasličí historii a hrozně se mu zalíbili trpaslické runy. Proto si je jednoho dne nechal vytetovat na ruku.

Jednou se seznámil s mladým synem jistého šlechtice. Nastoupil k němu do služby jakožto pucflek a neměl se vůbec špatně. Dokonce se od toho mladého muže mnohému přiučil. Hlavně číst a psát. K tomu nějaké ty základy strategie. Od té doby už používal jen a pouze obouruční, těžkou bitevní sekeru. I tento způsob obživy však skončil a jednoho dne, když doprovázel svého pána na vyjížďce na koni, je přepadli lapkové. Bylo jich pět. Rafael se samozřejmě začal ohánět sekerou a jednoho muže poslal k zemi zabořením ocelové sekery do jeho klíční kosti. Dalšího zloděje pak omráčil ranou topůrkem do hlavy. Lapkové se poté dali na útěk. Jeho pán byl otřesený a děkoval mu. Jeho díky ale nemělo moc velkou cenu, neboť údajně omráčený lapka vstal a proklál onoho urozeného pána zrezavělým a tesákem. Rafael sice lapku okamžitě sprovodil ze světa, ale bylo pozdě. Jeho pán zahynul. Smutně odjel zpět do tábora podat hlášení a odevzdat tělo. Jeho nadřízení velitelé to shledali jako jakési životní selhání a nechali Rafaela zmrskat přede všemi.

Podlomený, nešťastný a hlavně ukřivděný Rafael se po vzpamatování od ran bičem rozhodl, že vojákem už nebude. Večer se vloupal do zbrojnice, ukradl si zbroj a velkou, obousečnou sekeru s menší dýkou, odvázal volného koně a odjel pryč. Později se dal do party s partou stejných dezertérů jako byl on sám. Chvilku spolu byli, přepadávali, podváděli a měli se fajn. Tím mu přibilo pár jizev a některé zásahy nebyly nejjemnější. Momentálně se potlouká po zemi a nemá do čeho píchnou. Nebo spíš do někoho seknout?

 

Schopnosti:

Jeho nevšedními schopnosti jsou hlavně čtení a psaní. Dále to bude boj s obousečnou sekerou ve které je opravdu dobrý. Taky umí základy trpaslického jazyka. Ale rozhodně se s ním nedomluví. Spíše ho trpaslíci fascinují. 

 

Boj s jedním mečem: 1/7

Boj se sekerou: 3/7

boj s kopím: 2/7

Strategie: 2/7

 

 

Rodina:

Matka: Žena dřevorubce - zabita Urgaly.
Otec: Dřevorubec - Sebevražda.
Strýc Fenrir - Postarší muž. Bratr Rafaelovi matky žijící na hranicích se Surdou. Dříve dobrým lovcem, teď se bojí vzít luk do ruky a tak si vydělává vyděláváním kůží zvířat, které mu někdo přinese. Rafael o jeho existenci ví, ale nikdy se s ním neviděl.

 

Majetek:

Velká, obouruční, obousečná sekyra.
malá dýka i s pochvou.
Hnědý kůň.
Měšec s penězi.
Sedlo.
Kyrys, chrániče rukou a chrániče kolen.
Pecen chleba.
Křesadlo.
Oblečení popsané ve stylu oblékání.
Medvědí kožešina na spaní.
 

 

kontakt:

Skype: djvitek1998 (málo používané.)
Discord: RafaelCZ (často používané)

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělý
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   1 zlatý

 

Začátečník 1620 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Víly - Žena
Dne: 07.02.2018 08:16:37 FB 

Související obrázek

 

Jméno:
Eruwen Fánië

 

Rasa:
Víla

 

Pohlaví:

žena

 

Datum narození:
8. Hvězdonoše 3245

 

Náboženstí:

Jejím náboženství jest Gaartera. Nejmocnější je pro ni Matka příroda, po ní nejvíce uctívá bohyně Averil, Titanie a Mae.

 

Jazyky:
Její rodný vílí jazyk je jediným jazykem kterým dokáže hovořit.

 

Povolání:
Švadlena/tkadlena

 

Popis postavy:

Eruwen je vyššího vzrůstu, je velmi štíhlá a křehká.Má štíhlé tělo, a nevýrazné ženské křivky. Má žensky zaoblené boky, a dívčí malá ňadra. Její tenké nohy kráčí lehkou, elegantí, tichou, ale pomalejší chůzí, při které když se dotkne nohou země, sotva se pohnou stébla trávy. Její tvář obvykle nesoucí veselý ůsměv, kdy v i jejích světlemodrých očích je poznat její radost ze života, nese malý nahoru točený nos, lidově "pršák" pod kterým se usmívají světle červené, malé rtíky, za kterými se schovávají zuby v barvě slonoviny. Má velmi světle blonďaté, po pas dlouhé vlasy většinou pečlivě zpletené do copusvázaného bleděmodrou ztužkou, či jen tak rozpuštěné. Pod jejím pravým, světlemodrým, lehce šikmým okem lemovaným plavými řasami si všimnete tmavého mateřského znaménka. Na zádech má dva páry křídel, jejiž vrchní pár je kulatý a průhledný jen s  lehkým náznakem modrého oparu, spodní pár křídel má jako vážka, ale s pestrýmy modrýmy vzory.
Na sobě nosí obvykle velmi lehké, pestré šaty, které jsou neprůhledné jen na citlivých místech. Její jak už řečeno vzdušné šaty bývají v pase staženy stuhou. Boty nosí jen když je to nutné. Na krku nosí stříbrný  náhrdelník od jejího otce s přívěškem ve tvaru lístku, jenž ve  prostřed nese modrý akvamarin, jinak nenosí žádné šperky. V rukávu často mívá zapíchlou kostěnou jehlu, ale tak, aby jí nebodala. Přes rameno má brašnu, ve které má měšec s několika mincemi, a šitíčko, a to i s náprstkem v dřevěné krabičce.

 

Povaha:

Z Eruwen vyzařuje čistá radost. Jen málokdo jí viděl smutnou, či naštvanou. Má kolem sebe ráda lidi, ale samota jí přímo nevadí. Je velmi zvědavá, někdy až vlezlá. Často bývá tak veselá a naivní až tak, že její bratr někdy říká, že by se usmívala i kdyby jí někdo zamával zbraní u obličeje. Její úsměv na tváři je ještě veselejší, když někomu udělá radost, ať tím, že zašije děravé šaty, nebo třeba i tím, že se na někoho usměje. Pomáhání nebere jako povinnost, ale jako způsob, ostatním, tím pádem i sama sobě zlepšit den. Ráda vyšívá vzory na látku, povídá si, či dělá ostatním radost. Za to nerada myje nádobí, pere, uklízí a vůbec dělá domácí práce.Je optimistická, odvážná a zvědavá v takové míře, že je až trochu otravná. Když na ní nikdo nemá čas, tak někdy čte. Má ráda hlavně dobrodružné knihy, ale přečíst jí takovou knihu trvá velmi dlouho, protože má málokdy čas. Kromě vyšívání a čtení mezi její zájmy patří sbírání květin, které většinou zkončí v nezdobené keramické váze na okně, nebo v rukou jejích přátel. Ke květinám má vztah, hlavně díky herbářům její matky, která odešla v době, kdy si Eruwen ani její bratr nedokázala nic pamatovat. I když jí Eruwen ani její bráška neznají, tak jim podvědomě chybí. A to i když jim se ji otec snaží vynahradit spoustou lásky a vším čím potřebují.


Historie:

8. Hvězdonoše 3245 se do šťastné, klidné rodiny narodily dvě děti. Byla to dívka a chlapec, kteří byli pojmenováni Eruwen a Foen. Žili v domku, kde bylo dost místa ještě na jeden pár. Ale samozřejmě, nikdo nemůže mít bezchybný život. Jednoho dne, který vypadal jakoby se nemohlo nic pokazit, kdy ptáci pěli písně aby si našli své samičky, vzduchem se vznášel pil, Úcenimë, matka dvojčat obdržela dopis, ve kterém se psalo, že její sestra onemocněla vážnou nemocí. Protože matka mistrovala umění bylinkářství, vzala veškeré léčivé byliny a elixíry co měla, hodila je do brašny, a než osedlala statného vraníka, pronesla poslední slova co rodina od ní slyšela: Uvidíme se! A ty se o ně dobře postarej, ano Hortamo? Osedlala koně, a s brašnou plnou bylin a všemožných lektvarů zmizela v dáli. Dvojčata si o ní pamatují jen to, hak vlídně se nesl její hlas. Tak děti vyrůstaly v náručí otce, který je učil číst, psát, a jezdit na koni. Chlapec pročítal knihy o bylinkářství psané jeho matkou, protože byl spíše klidné povahy, (i když na žertíky o jeho sestře si taky potrpěl,) dívka bylinky radši sbírala než aby o nich jen četla. Otec pracoval jako tkadlec, čímž nakonec pomohl dceři s výběrem povolání. Její otec jí učil tkaní, a jedna žena z otcových přátel učil dívku šít. Šití bylo něco, do čeho se Eruwen zamilovala, narozdíl od tkaní. Naučila se různé, i složité způsoby tkaní, ale ze šití se toho moc nenaučila. Nakonec se zamilovala i do tkaní, když se naučila vyšívat pestré vzory. Zatímco Eruwen se stala švadlenou a tkadlenou, Foen miloval bylinky. Byly jeho život. Ale chtěl jich poznat mnohem více. Jednoho dne chtěl chlapec odejít a cestovat. Chtěl poznávat jiné byliny, a nové způsoby jak je pěstovat. Byl ještě velmi mladý, takže se ho jeho sestra snažila přesvědčit, aby zůstal. Přemlouvání pomohlo. Ale každý den chodil dál a dál od domova, každý den nosí více bylin a vzácnější byliny. Často ale zůstával doma a vařil lektvary. Oba se od odce učili magii větru, když otec zdržel Faona doma. Eruwen se snažila omezit jeho výpravy což se jí povedlo. Chodila i s jejím bratrem za přáteli, povídali si, radovali se, a vůbec to byl krásný čas. Jednoho dne, dal otec svým dětem šperk. Dcera dostala stříbrný řetízek, který nese přívěšek lístku jenž jest ve středu zdoben akvamarínem, bratr dostal stříbrný prsten, stejným polodrahokamem zdoben. Hortamo asi cítí že se jeho čas blíží ke konci...

 

Schopnosti:

Jak už je řečeno, Eruwen ovládá úplné základy bylinkářství a umí šít a velmi dobře tkát. Ale umí taky domácí práce(i když nejsou její oblíbenou čiností), základy magie větru, jezdit na koni, ale třeba i číst, psát, a kupecké počty. Z magických schopností umí splynout s prostředím a telepaticky se spojit se zvířaty. Magii větru zatím neumí na výbornou, ale základy zvládne. Bojovat se zbraní neumí, ale máchat se zbraní problém snad není, ne?

 

Tkaní:3/7

Šití:2/7

Jízda na koni:2/7

Domácí práce:2/7

Čtení:1/7

Psaní:1/7

Počty:1/7

Bylinkářství:1/7

Boj se zbraní:0/7

 

Magie:

 

Magie přírody:

Elementální magie: Magie větru: 1/7

 

 

 

 

Rodina:

Její matka je bylinkářka Úcenimë Fánië, otcem jest tkadlec Ortamo Fánië, a její většinou milý bratr je bylinkář začátečník Foen Fánië. 

 

Majetek:

Vlastní tkalcovský stav, spoustu pestrých nití, různě dlouhých pestrých stužek, 

různé druhy pestrých látek, několik ozdobných dřevěných korálků, jednu železnou a několik kostěných jehel,

spoustu oblečení z čehož si většinu ušila, koženou brašnu a měšec,nebo i knoflíky, různé útržky látek,

různé elixíry od jejího bratra, neboli od bylinko-elixírového fanatika, bydlí v domě který je zatím ale majetkem jejího otce, má horu bylinek (taky od bratříčka), a taky nádherný řetízek se stříbrným přívěškem ve tvaru listu, jenž nese modrý polodrahokam taktéž zván jako Akvamarín.

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X

 

Začátečník 0 Mistr

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Lidé - Žena
Dne: 06.01.2018 05:12:56 FB• Jméno: Mariana Pracovitá

• Rasa: Člověk

• Pohlaví: Žena

• Datum narození: 15. Sněžence 1345

• Náboženství: Solasova církev

• Jazyky: Surdština

• Povolání: Pekařka

 

Vzhled

 

• Mariana má nádherné dlouhé světlé vlasy, což by napovídalo, že je ze Sverních zemí, ale ono to tak úplně není. Obličej jí zdobí krásné hnědé oči s dlouhými řasy a jemným obočím. Dále pokračuje malým nosíkem, pod kterým se vytvarovali plné rudé rty, které při jejich úsměvu vytváří na tvářích malé dolíčky. Pokožka je zbarvena do jemně natmavělé barvy. Je menší postavy a na zádech jí zdobí malé tetování draka a popálenina na břiše. Kvůli své malé postavě dokáže běhat velmi rychle a hbitě.

• Nosí delší, volné, prosté šaty tmavé barvy a přes ně krátkou světlou vestičku. Na krku nosívá přívěšek ve tvaru kříže. Když pracuje, na hlavu si dává čelenku, aby jí vlasy nepadaly do obličeje a zástěra. Na nohách nosí ošoupané sandálky hnědé barvy. Nejkrásnější doplněk však tvoří drobné náušničky po mamince, které dostala ke svým patnáctým narozeninám a prstýnek. Dále nosí na opasku, který udržuje tvar šatů látkový pytlík ve kterém ukrývá vydělané penízky.

 

Povaha

 

• Na první pohled si můžeme myslet, že Mariana nemá až tak dobrodružný život, ale to jsme na omylu. Na tváři jí vždy hraje milý úsměv, který přináší všem lidem okolo radost. Díky tomu je i člověk, co se mračí, plný lásky a radosti. Dokáže být rázná a sebevědomá, nikoli však zlá. Vypadá mile a v práci ze sebe dává co nejvíc. Nikdy se nefláká a nepodcení ani malou drobnost. Dokáže se postarat o sebe i o ostatní.

• Myslí si o sobě, že je trošičku přecitlivělá, ale milá a vždy nápomocná při jakékoliv situaci. Na to, že ve vzdělání nijak nevyniká, je vždy soustředěná na to co dělá. Má docela dobrý smysl pro humor, ale některé její vtipy se zdají hloupé. Občas, když má přijít něco velkého je neklidná, ale pak už je zase veselá a cítí se skvěle. Nikdy se nesnaží ze sebe dělat něco, co ve skutečnosti není.

• Občas ze vzteku rozbíjí věci kolem sebe a její jedno, že na ní ostatní koukají. Když se jí něco nelíbí, často prosazuje svůj názor a vždy musí mít jako poslední své slovo. Někdy, když je sama trpí samomluvou, ale to je jen opravdu jednou za čas. Určitě nikdy neřekne to co si nemyslí, vždy jedná s upřímností a hlavně vše podává tak, aby to druhého neranilo. V nejhorších situacích se znaží být klidná.

 

Historie

 

Dětství: Mariana se narodila za větrné noci, v Surdě, kam se přistěhovala její matka s otcem přesně měsíc před jejím narozením. Otec, který pocházel ze Severních zemí a matka z Jižních už netrpělivě očekávali příchod potomka. Konečně přišlo na svět miminko, krásné jako obrázek. Čertsví rodiče a příbuzenstvo vymýšleli pro holčičku co nekrásnější jméno. Nakonec si vybrali Mariana. Malé děvčátko už se tenkrát usmívalo na svět jako sluníčko a tím dělalo radost ne jen své rodině, ale i ostatním lidem, kteří se často dívali do zahrady, kde si Mariana hrála. Když oslavila své páté narozeniny, seznámila se se stejně starou slečnou ze sousedsví a staly se z nich nejlepší kamarádky. Obě se se svými maminkami učili šít, prát a spousty dalších věcí potřebných v domácnosti. Mariana, která byla vždy tak trochu zvědavá se potulovala ráda po městě, aby zjistila, jaké to tam je. Jednou se takhle zastavila pod oknem jedné ze zdejších škol. Dívala se okénkem na bohaté chlapce, co se učili počítat. Na tabuli byla napsaná čísla. Marianě to nešlo do hlavy, ani trošku neušila, že existuje něco jako „počítání, čtení a psaní“ tohle jí nikdo nikdy neřekl. Ptala se na tu velkou budovu svých rodičů, ale ti jí jen odpověděli, že jelikož je dívka, tak tam chodit nesmí, ale ona neuposlechla a dál chodila pod okna hledět. Vždy, když bylo okno otevřené se snažila zapamatovat si to, co vykládal zrovna žákům pan učitel. A tak se jako jediná dívka ze své rodiny naučila trochu počítat, dokonce uměla i trochu psát, ale ve čtení si už nevěděla rady. Její kamarádka na ní jen valila svá velká kukadla, když jí Mariana vyprávěla o tom, co všechno se v té „Škole“ děje. Netrvalo dlouho a dívka zase povyrostla o pět let. Už z ní byla prakticky žena a tak musela v domácnosti hodně pomáhat. Hlavně otci, který provozoval vlastní pekárnu, kde každý den prodával čerstvé zboží, co Mariana pracně pekla ve velké peci se s vou matkou. Rodinný podnik byl stále více rozšířenější až tak, že si k nim do pekařství jezdili kupovat zboží z několikakilometrové dálky.

 

Nový začátek: Při oslavách konce jara byla vesnice zničena silnou povodní, po které zahynulo několik desítek lidí, včetně Marianiny nejlepší kamarádky, která utonula. Marianě se podařilo uprochnout velmi špatně, ale podařilo. Spolu s ní přežilo jen pár vesničanů, bohužel mezi nimi nebyl ani jediný člen její rodiny a tak zůstala sama, bez kamarádky, bez pžíbuzných, bez domova. Byla vyčerpaná z cesty, neměla kde hlavu složit. Když tu najednou se před ní objevilo město. Z posledních sil dopajdala k nejbližšímu domu a zaklepala. Ještě než stačil člověk, co jí otevřel něco říct, zhroutila se. Když se probudila, v uchém oblečení a umytá, u její postele seděla mladá žena a okolo ní skákali malé děti. Podala jí šálek čaje a usmála se. Mariana jí úsměv oplatila. Síly se jí pomalu vracely a ona už zase skákala na nohou. Dívka se poptala ženy na práci a ona jí odpověděla, že shání pekařku. To bylo něco pro ní. Zaradovala se a hned šla do pekařství, kde jí přijali. Mariana od té doby žije nový život se vzpomínkami na krásné chvíle s rodinou. 

 

Schopnosti

 

Určitě mezi její schopnosti jak už víme je vaření a pečení a několik dalších prací v domácnosti. Poté také rychlý běh, který už byl také zmíněný, jako např. trochu toho počítání a psaní. Dokáže se rychle naučit to co je potřeba a dokáže se dobře orientovat ve společnosti.

 

Práce v domácnosti: 3/7 

Běh: 3/7

Počítání: 1/7

Psaní: 1/7

 

Rodina

 

Rodinu ztratila při povodni v Surdě a má jen dobré přátele u kterých žije. 

 

Majetek 

 

Jen to, co jí zbylo po rodičích. Jinak vlastní jen malou komoru, ve které spí u jedné rodiny, která jí poskytuje domov. 

 

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   1 zlatý

 

Začátečník 0 Mistr

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Elfové - Žena
Dne: 25.11.2017 22:45:33 FB 

Jméno: Yoru Kami, často přezdívaná jako Noční lovkyně. Osobně má tu přezdívku ráda, však taky její jméno je tomu podobné. Jméno si často upravuje, nikdy není bezpečné říct neznámému pravé jméno. Takže buď lže, nebo si hraje s písmenky.

Rasa: Elf, ačkoli se tak často nechová

Pohlaví: Žena

Narození: Třetí den Okvětce

Náboženství: Yoru věří ve Smrt a Život, což jsou podle ní jediní. Příroda, Život a Smrt. To oni.

Jazyky: Logicky mluví plynule Starověkým jazykem, díky své zvláštnosti se domluví také lidským a urgalským jazykem. U jazyku trpaslíků ovládá snad jen pozdrav.

 

Vzhled:

Naše Yoru se jakýmsi záhadným způsobem liší snad od všech elfů. Možná proto, že většinu svého mladého života žila spíše pryč z lesa, možná proto, že se v jejím rodokmenu najde několik lidí. Yoru má snědou pleť, která odporuje elfům, kteří žili ve stínu lesa. Je ovšem pravda, že Yoru tuhle barvu kůže podporuje kouzly, jelikož se jí příčí být součástí většiny. Je docela vysoká, na což je patřičně hrdá. Její oči jsou tmavě hnědé, někdy se zdají býti černé. Její hustá hříva hnědých vlněných vlasů je často stažena do uzlu, nebo culíku, jelikož Yoru nesnáší, když jí vlasy překáží. Ačkoli si skoro vždy najdou neposlušné, malé pramínky cestu, jak se dostat na svobodu. Její obličej je souměrný, s lehce sešikmenýma očima a elfskými rysy. Její paže a záda zdobí několik jizev. Některé jsou dlouhé, jiné krátké. Většina je bělostná a vystupuje jako pěst na oko na její tmavé kůži. Také má skoro neustále nějaké modřiny, či malinké škrábance. Toho si už ani nevšímá. Její zvláštností je, že téměř vždy chodí boso. Chodidla jí za ty doby ztvrdla, už necítí skoro nic.

 

Oblékání:

Yoru nemá ráda přílišné přehánění ani moc krajek, nebo tak. Záleží jí čistě na praktičnosti oblečení. Takže často nosí košili, opasek a přiléhavé kalhoty. Opasek jí slouží ke stáhnutí často plandající košile, zavěšení meče, dýk a jiných zbraní. Je-li nucena se obout, kupodivu s sebou vláčí vysoké boty, z měkké kůže, co se podobají mokasínům, jenže jsou vyšší a ještě trochu odlišnější. Nikdo ji ovšem nepřinutí obléci se do šatů, či sukně. To opravdu ne. Její oblečení je často lazeno do černé, hnědé a zelené. Na cestách její tvář také halí tmavá kápě.

 

Maska: Chladná, nepřístupná. Yoru neukazuje svou pravou tvář každému. Navenek jedná stroce, oplývá cynismem a sarkasmem. Spoustě lidem to není příjemné ale Yoru si toho sobecky nevšímá.

Tvář: Za maskou chladné bojovnice se skrývá citlivá dívka, která ale odmítá přiznat své emoce, které se za každou cenu snaží držet na uzdě. Když ji poznáte do hloubky, zjistíte, že se jedná o empatického elfa, který se snaží přežít.

 

Historie:

Yoru se narodila na úplném okraji Du Weldenvarden, avšak ne tak daleko od Kirtanu. Matka i otec byli praví elfové, Yoru byla jejich příslibem nehynoucí lásky. Svou dceru nadevše milovali, jenže Yoru byla jako vždy výjimkou. Už od malička neměla ráda uzavřenost elfů. Chtěla se smát, tančit, lovit a radovat se. Často tedy utíkala z domu a v lesích hledala dobrodružství. To, že ji tam nic nezabilo jen mluví o nekonečném štěstí. Dostalo se jí potřebného vzdělání, jak magie, tak obyčejných věcí, jako je třeba čtení. Snad jako každý elf musela umět používat luk a meč. Jestli jí něco šlo, tak to byla lukostřelba a šermířství. Milovala tréninky, když mohla chytit do ruky jílec svého cvičného meče a začít děsivý tanec boje. Při luku milovala to, že se musela naprosto uvolnit, rozprostřít své vědomí a nevnímat nic jiného, než luk a kořist. Lukostřelba byla jejím uklidňujícím prostředkem. Svůj luk milovala nadevše a stále taky miluje. Její život veselé holčičky ovšem skončil v jejích šedesáti letech. Z elfského pohledu byla stále mládě a ona se tak taky chovala. Nebrala skoro nic vážně, jen se nechávala unášet radostí a vášní. Její rodiče s ní měli docela trápení, ale nic světoborného s ní nevyvedli. Její rodiče zemřeli. Nikdo ještě neví jak, nejsou ani učité spekulace, jak by ti dva mohli umřít. Jisté je jen to, že Yoru od té doby uzavřela svoje srdce a vydala se do hloubky Du Weldenvarden. Dlouho tam žila, lovila, putovala, hledala sama sebe. Kupodivu si místo meče za zbraň vybrala hůl. Dlouhá bojová hůl je ošetřena různými kouzly a je pokryta řezbami glyfů starověkého jazyka. Yoru, na rozdíl od ostatních elfů, jí maso. Ona uznává zákon přírody, silnější přežije. Z každého tvora, co uloví se snaží využít maximum a nevyhazovat zbytečně nic. Což se jí taky daří, jelikož když máte po boku jednu velkou kočku, maso spíš chybí, než přebývá. Tak se tedy dostáváme k tomu, jak přišla elfka ke svému chlupatému gepardímu příteli. Zajímavé, co? Už jen ta představa. Yoru se pár let po smrti rodičů vydala pryč zpod ochrany lesa. Bylo to tedy někde na okraji pouště Hadarak, když potkala kočovný kmen. Ne, že by jí věřili, ale přijmuli ji. Ona jim dala některé věci, co nepotřebovala a oni zase jí jídlo a oblečení. Měla ten kmen docela i ráda a když už se chystala jít dál, tak za ní v noci přišla jejich šamanka, nebo tak by se to dalo nazvat. V rukou držela dvě chlupaté kuličky, jednu větší, jednu malinkou. Se slovu, že ji ochrání a pomůžou, jí šamanka vtiskla malé koťata do ruky. Yoru se tomu příčila, jelikož si byla jistá, že ji na cestách ty malé mláďata budou jedině zdržovat, ale nestalo se. Po pár měsících, co musela nebohá elfka zjistit, jak se krmí jedno nedorostlé kotě  vyrostl z chlupaté kuličky krásný a majestátní Gepard. Podle všeho je ta kočkovitá šelma kluk a podle toho taky dostala jméno. Zen. Zen k ní přirostl mnohem víc, jelikož ho i krmila jako mladého, když byl ještě závislý plně na ní. Je zvláštní, že od ní neutekl, jelikož šelmy by přeci jen měli být lákání voláním přírody, ale nestalo se. Yoru neví proč, do jeho mysli zasahuje velice nerada, jelikož sama ctí poslední soukromí mysli. S takovou společností pokračovala elfka dál a dál. Vrátila se na okraj lesa, těsně tak, aby žila tam, kde les řídne a je to pár kroků od planin. Tam se toulá se svým svěřencem a hledá něco. Neví, co přesně má teď dělat, uvažuje, že by se vydala do Beorských hor, ale po chvíli to zase zamítne. Zmítá se v nerozhodnosti a emocích, které po dlouhé době dá zase čas od času najevo. Její prapodivnou zálibou se stal let. Miluje, když může stát na vrcholku kopce a poslouchat vyjící vítr, nebo pozorovat sokoly, jak se střemhlav vrhají ke své kořisti, nebo jen nechávají vítr, aby je zanesl  pryč.  Yoru miluje noc. Měsíc, hvězdy, to kouzlo. To všechno ji táhlo už od malinka. Její radostí je, když si může lehnout vedle Zena, zabořit ruce do jeho srsti, sledovat oblohu a zpívat.

 

Rodina:

Její rodinu momentálně tvoří pouze zvířecí společník a to gepard Zen.

 

Majetek:

Tři plátěné košile, Dvoje úplé kalhoty, Jeden černý plášť, Jedny vysoké, hnědé boty, Brašna .

Hůl, Luk a šípy, Nůž a brousek, Provaz.

Modro-zlatý kámen zavěšený na šňůrce na krku.

 

Dovednosti:

Lukostřelba 4/7

Boj s mečem 2/7

Boj s holí 3/7

Vyřezávání 3/7

Magie 3/7

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 

Začátečník 741 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Yoseňané - Žena
Dne: 18.11.2017 13:17:29 FB 

Mechanická postava - Yosen

 

JménoElenë

Přezdívka: říkají ji El nebo Malinká.          

Rasa: víla

Pohlaví: žena

Datum narození: 03.Listotřas 3244

Náboženství: Její vírou je Gaatera

Jazyky: mluví od mala jen vílím jazykem, protože vyrůstala jen s matkou, která na ní neměla moc času.

Povolání: živí se již 3 roky jako švadlena.

 

Podoba: 

Postavu má křehkou a malou, oči modro-šedé a rty které vypadají trochu jako nateklé. Nos má menší a špičatý. Na krku nejraději nosím náhrdelník, který se skládá z různých spirálů a na něm jsou dva modré kamínky. Křídla jsou jsou jí spíše jen na okrasu, létá jen občas pod je to opravdu nutné, jinak je pořád na zemi.

 

Oblékání má na každý den jiné. Šaty si šije sama a posle toho to tak vypadá, protože nosí většinou oděv, který nikdo nikde neviděl, pokud si šaty nekupuje od ní. Ráda nosí šaty krátké a co nejlépe ve fialové či modré barvě. Nejraději to doplňuje nějakým opaskem či jiným šperkem který tomu dá takzvaný ,,šmrnc".

 

Povaha:

Většinou bývá veselá a dobře naladěná a umí být též smutná a naštvaná jako každý. Většinou koná dřív, než přemýšlí, takže to hodně krát dopadá tak jak to dopadá. Nejvíc šťastná je, když je mezi malým počtem lidí a může vymýšlet nové a nové šaty. Na první pohled se zdá být zvláštní, ale pokud ji dobře poznáte lépe tak je velmi přátelská a milá. Sama o sobě si myslí že je velmi náladová a kreativní o čemž vypovídá její styl oblékání. Protože je hodně náladová tak dokáže být v jednu chvíli šťastná a nejednou smutná a zamilovaná. Občas se za to nenávidí ale to ji za den či dva přejde.

 

Historie: 

Od mala se učila tak nějak sama, matka měla svých problémů dost takže na ni neměla čas. K šití se dostala, když byla malá a viděla ostatní, jak si zašívají knoflíky či kabáty. Když postupně stárla snažila se si ušít něco sama bez cizí pomoci. Hodně času strávila s tátou a sestrou kteří se pak odstěhovali z důvodu práce. Nir sebou nevzali, protože chtěli, aby se naučila žít sama a naučit se hospodařit s životem a s mincemi které ji nechali a vydělává si prodejem šatů. Měla nejlepší kamarádku, ale ta se musela odstěhovat pryč, a tak na to zůstala sama, měla hodně peněz, ale začali docházet zásoby jídla a nitě, takže ji peněz zůstalo po málu. Sice nežije nějakým luxusem, ale myslí se, že se má dobře protože má všeho dostatek a peníze jí přibývají za prodeje oblečení které ji vydělává slušné peníze. Pokud by se našel někdo, kdo by jí s šitím pomohl byla by určitě ráda a mohla by si dovolit šít víc jak čtvery šaty.

 

Schopnosti: magii moc neovládá, umí číst a trochu psát ale to jen střídmě. Plavat se bojí jak už kvůli křídlům, tak kvůli strachu ze smrti.

 

Majetek: vlastní spoustu jehel a nití a taky různé látky od kůže po nějakou jemnou látku. Má u sebe i nůžky a nožíček který nosí u sebe pořád

 

Rodina:

 Matka:  

Jmenuje se Poicë noci pracovala jako uklízečka a přes den jako kuchařka. Je milá ale občas pokud ji něco naštve je naštvaná klidně tři dny, a to si nikdo nepřeje.

Otec:

Jmenuje se Arnarmo nejraději bojuje a leští svoje zbraně kterých má dost na to aby se měl čim chlubit.

A jako poslední je tu moje sestra Alassëa. Tu jsem za celý život neviděla ani jednou, jen vím že ji mám.

 

Dovednosti

šití

Napsal: Aireen | Kategorie: Mazlíci - Muž
Dne: 08.11.2017 15:52:17 FB 

Jméno: Záleží na majiteli, sám si říká jednoduše Bílý

Druh: Havran

Věk: rok a půl

Majitel: Rey

 

Podoba a povaha

Tento opeřenec je už na první pohled exponát svého druhu. Mezi vzácné se řadí především díky svému krásnému, sněhově bílému peří, na které je jak se patří pyšný. Ovšem to není celé. Místo typických červených očí - které se u bílých druhů často vyskytují - má havran oči modré. Jakoby vám sám chtěl naznačit, že rozhodně není jen tak nějaké obyčejné, pozor, znovu podotýkám OBYČEJNÉ zvíře. To tedy rozhodně není. Na ptáka je značně chytrý. Možná až moc. Svému majiteli může být dobrým společníkem, pokud tedy dotyčný neudělá tu chybu a nepokusí se ho zavřít do nějakého malého prostoru. To je věc, kterou tedy opravdu nesnáší. Bere to jako nejvyšší porušení jeho ptačích práv, které jsou samozřejmě těmi nejdůležitějšími na světě. Takže kromě práva na neomezený letový prostor si ještě nárokuje pravidelnou dodávku jídla (možná pokud ho přesvědčíte, že je zábavnější lovit, nebude tak náročný), a rameno majitele. Ano, vaše rameno již nepatří vám, ale havranovi, smiřte se s tím. To že do vás zaboří čas od času své silné drápy není vůbec váš problém, protože to není vaše rameno. Vřele bychom vám ještě doporučovali dávat si pozor na zobák. Je tvrdý a přesný. Když se hodně naštve, ztráta oka je skoro jistá.

 

Přes to všechno má havran naprosto nevyčíslitelnou cenu, protože v omezené míře zvládne komunikovat myšlenkami. Ovšem abyste si nemysleli, ne jen tak s někým. A když už jste zhodnocen za dostatečně dobrého aby se s vámi bavil, konverzace vypadá především na bázi obrazů. Při dlouhodobém tréninku by nejspíš byl schopen zvládnout i nějaká slova, ale v tuhle chvíli si myslí, že je to naprosto zbytečné, protože komunikace přes obrazy je podle něj rozhodně nejpřesnější.

 

Schopnosti a vlastnosti

Tak kromě schopností intelektuálních jako je nějaká myšlenková komunikace a značná vychytralost mezi jeho dobré schopnosti patří boj. Boj v ptačím stylu samozřejmě. Když přijde na věc, dokáže být dostatečně agresivní na to aby nepřítele svým zobákem poškodil. Mezi ne až tak dobré vlastnosti patří lenost.

 

Cena

Prodejní cena by jistě přesáhla 10 zlatých, potom je jen otázkou jak hamižnému obchodníkovi ho budete chtít prodat.

 

 

Začátečník 0 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Lidé - Muž
Dne: 08.10.2017 11:26:26 FB 

Meno:

Volám sa Breton Leach.

Rasa:

Obyčajní človek.

Pohlavie:

Muž

Narodenie:

9. Duhovec 3245 (20 rokov)

Náboženstvo:

Bratstvo

Jazyk:

Ľudský jazyk.

Práca:

Som bojovník. Moje povolanie je môj meč.

 

 

Popis:

Nie som extra vysoký. Moja výška je 180cm. Váha 88kg.

Mám vypracovanú postavu, sú to roky a roky tréningu.

Moje telo je skôr atletické, som hlavne obratný a rýchli bojovník. Dokážem sa vyhýbať zásahom a

  pár krát som sa uhol aj šípom. Na ľavom ramene mám vytetovaní trojuholníkový amulet ktorý som dakedy dávno stratil. Oblečení som prevažne v mojom čiernom koženom brnení. Sám som si ho vyrobil presne na mieru. Koža nie je extrémne odolná ale ťažké železné brnenie by obmedzovalo moju pohyblivosť. Na chrbte mám svoj vlastnoručné vyrobený štít. Meč mám v pošve na ľavej strane.

Tento meč som už však nevyrobil. Je to jeden starý artefakt ktorý som našiel.

Dá sa povedať že celý rok každý deň som v mojom koženom brnení.

 

Charakteristika:

Som dosť náladový  a som dosť výbušní. Jeden čas sa smejem a o sekundu môžem mať také nervy že sa bojím či niekoho nezabijem. V hlave mi neustále behajú myšlienky. Myslím na rodinu a na to aký by som mal život keby som o ňu neprišiel. Nepotrebujem byť ľutovaní, nemám to veľmi rád. Dokážem sa o seba postarať sám. Nesmejem sa ak nie som okolo ľudí ktorých poznám. Neviem sa vyrovnať s tým koľko smrtí som videl a mohol som im zabrániť. Nemám však problém zabíjať ak je to nutné.

 

História:

Život boháča

Narodil som sa v bohatej šľachtickej rodine. Žili sme vo vlastnom hrade hlboko v lese. V sme boli len otec, matka, starý otec, dve sestra, brat a ja. Okrem toho tam bolo už len 200 vojakov ako ochrana hradu. Žilo sa nám fakt dobre. Moje sestry sa každý deň hrali na princezné a ja z bratom sme sa denne cvičili umenie so zbraňou, obranné umenie bez zbrane, streľba z luku a všetko čo sa boja týka. Učil nás to sám otec ktorý v boji premohol aj niekoľkých súperov naraz iba z krátkym mečom bez štítu. Občas s nami cvičila aj naša sestra Kristy. Mal som 6 rokov keď som prvý krát chytil do ruky meč. Otec mi ukázal pár výpadov mečom a od vtedy som meč z ruky nepustil. Začal som trénovať, každý deď som cvičil a každý deň som bol lepší. V tej dobe mal môj brat ešte len 4 roky. Cvičiť začal keď mal 5. Takže rok po tom čo som začal ja začal aj on.

Veľká strata

Mal som už 12 rokov. Z mečom som narábal lepšie ako dospelí bojovníci. Z bratom sme chodievali na súťaže ktoré sme stále vyhrávali. Striedali sme sa, raz som mal prvé miesto ja a raz zase on. Jediné čo sa zmenilo bolo počasie. Bolo to fakt divné, v okolí nášho hradu bolo neustále zamračené. Z lesov bolo v noci počuť divné zvuky a nezneli ako zvieracie či ľudské. Zvuky išli zo severnej strany. Na tej strane bolo veľká zemská trhlina, niečo ako otvorená jaskyňa. Jeden deň sa dedo rozhodol preskúmať tie zvuky a tak sa spolu z 30 vojakmi na koňoch vydali na sever. Otec bol zásadne proti, no starý otec bol ten ktorému patril hrad a okolie a preto ho nepočúval. Tak sa predvečer vydali zistiť čo sa tam každú noc deje. Slnko už zapadalo a dedo bol tesne pred cieľom. Našiel však niečo ohavné. Nemohol uveriť že by bol niekto schopný niečo takéto spraviť. Po zemi boli roztrhané telá ľudí, koňov a divokých zvierat. Nechápal čo to má znamenať a kto to spravil. A nechápal ako je možné že v noci nebolo počuť ľudskí krik. V tom pred nimi v kríkoch niečo zašušťalo. Starý otec sa otočil ku koňovi pretože tam mal zavesený meč. Zobral ho a keď sa otočil nemohol uveriť vlastným očiam.

Stálo pred ním mohutné šedé monštrum z rohami rastúcimi z čela. Starý otec sa nestihol spamätať a to monštrum ho už stihlo nabrať ako baranidlo.

Táto noc bola iná. Z otcom a bratom sme stáli vo veži vedľa hradnej brány a počúvali zvuky z lesa. Nič sme nepočuli. Po dvoch hodinách sa otec rozhodol že sa vydá za dedom, no nestihol to. Z lesa sa už valil dáky kôň a niesol dáku zranenú osobu. Stráže okamžite otvorili brány a kôň vbehol dnu. Bolo mi do plaču keď som to videl. Starý otec bol celý dobytí a ranení. Bol celý od krvi. Otec pribehol k nemu a pýtal sa ho čo sa stalo. Dedovi nebolo nič rozumieť, len si mrmral popod nos. Hovoril o dákych beštiách, o tom že ho naháňali po celom lese a o tom že máme obsadiť hradby či také niečo...

Bolo však neskoro. Nestihli sme zavrieť bránu a tie veci vbehli dnu ako keby boli doma. Tak ma trhlo že som skoro spadol na zadok. Otec dobehol za nami a povedal nám nech ideme do tunelu ktorý vedie popod horu preč z hradu. Z bratom sme utekali preč od bráni ale otec išiel priamo k nej z mečom v ruke a za ním armáda vojakov. Neviem čo sa stalo ďalej pretože sme zabehli za roh. Utekali sme naprieč chodbou keď nám do cesty vbehla jedna tá vec. Zastavili sme a chvíľu sme sa pozerali na seba. Brat stál za mnou a plánoval čo ďalej. Ja som na plány nemal čas a tak som tasil meč a utekal naproti smrti. Beštia sa rozbehla a napriahla mohutnú svalnatú ruku pripravená ničiť. Monštrum zaútočilo no ja som mu spravil kotrmelec po pod nohy, vyskočil a v otočke švihol mečom. Nikdy som nikoho nezabil. Táto vec však bola o hlavu kratšia. Z bratom sme utekali ďalej. Keď sme došli k tunelu matka s sestry tam už čakali. Zdalo sa mi ako keby to otec naplánoval, myslím že niečo tušil. Matka a sestry plakali. Nemohol som si dovoliť spraviť to isté, musel byť niekto na koho sa môžu spoľahnúť. Z námestia sa ozval veľkí výbuch, beštie zjavne postupovali. Museli sme sa ponáhľať a tak sme išli tunelom. V strede tunelu som pred nami počul tie isté zvuky čo vtedy lese. Srdce sa mi rozbúšilo ešte viac, myslel som že mi pukne. V tme pred nami sa zjavili tie beštie. Nevedel som čo mám robiť. Chytil som sa za amulet čo mi dal otec a dúfal v zázrak. Beštie už boli blízko. Nebolo úniku. V tom sa amulet rozpálil a zafarbil do modra. Odrazu z neho vyšiel modrá záblesk a to je posledná vec čo si z toho dna pamätám.

Drsné prebudenie

Keď som sa prebudil bolo už ráno. Nevedel som čo sa stalo. Amulet som už nemal, nemal som ani meč a štít čo som mal na chrbte zmizol. Postavil som sa zo zeme, celý zničení a boľaví ako keby som spadol z hradnej veže na kamennú podlahu. V tom som si spomenul čo sa stalo. Okamžite som sa rozbehol a hľadal hrad. Po dvoch hodinách blúdenia som došiel pred zničenú hradnú bránu. Všetko sa tam už rozpadávalo. Chodil som pomedzi kostry, ľudské kostry. Telá tých beštii tam neboli. Zaujímavé bolo že to tam bolo všetko rozpadnuté, zarastené a kostry? Bolo ešte len ráno a telá sa už rozpadli? Hľadal som otca ale nikde som ho nevidel. Zašiel som až do hradnej veže kde sa pás kostier. Na konci v rohu bolo jedna kostra, poznal som ho. Ten okrúhli amulet. Bol to môj otec. Zvalil som sa k nemu a plakal. Vôbec som nevedel čo mám robiť, všetci boli mŕtvi a ja som s tým nič nespravil. Mohol som im pomôcť ale nepomohol som im. V tom som si spomenul na matku sestry a brata. Boli v tom tuneli od ktorého si nič nepamätám. Neviem čo sa tam stalo. Prežili to? Pýtal som sa sám seba. Utekal som k tunelu no keď som tam dobehol... Tunel bol zasýpaný. Zvalil som sa vädla vchodu a hľadel do zeme. Prišiel som o všetko. O všetko čo som mal. A až potom som si to všimol. Spal som 10 rokov?(myslel som si) Bol som dáky väčší, vyzeral som už ako dospelí. Vôbec som to nechápal.

Tulák

Mal som 18 rokov, bezdomovec, zlodej možno vrah. Stal sa zo mňa odpad. Nie som tak úplne bezdomovec. Mám jednu starú búdku na konci mesta, jednu drevenú posteľ a jeden stôl. A samozrejmé veľa vína. Každý deň opitý. Oblečený v otrhaných handrách zo starým mečom v pošve. Víno kupujem za nelegálne zápasy. Aspoň niečo mi ide. Už je tomu rok čo som stratil celú rodinu. Teraz už čakám len na smrť ktorá sa mi dáko vyhýba. Dal som si spraviť tetovanie na ľavej ruke. Je tam môj starý amulet, posledná vec čo som mal po otcovi a aj tú som stratil. Raz som išiel po meste ako každý deň. Ľudia sa mi dosť vyhýbali, bolo to asi tým smradom. Ani neviem kedy som sa naposledy umýval. V tento deň sa stalo však niečo s čím som nepočítal, inak by som sa umyl a poriadne obliekol. Pred trhom som vidiel jednu peknú babu. Vyzerala že je z bohatej rodiny, nechápal som čo tam robí. Bol by som však blázon keby som šiel za ňou. A tak som išiel do krčmy hneď naproti. Bol som tesne pred vchodom do krčmy keď odchádzala, samozrejmé som sa za ňou trochu obzrel. Vybrala sa do uličky zlodejov, ona to zjavne nevedela. Keď tam vošla vybrali sa za ňou dvaja chlapi zo zlými zámermi. Tak som si odpustil obedné pivko a vybral sa za ňou. Išiel som uličkou a takmer som si vybral zlí smer. Už som chcel isť rovno no zlodeji už vykonávali svoju práva v uličke na ľavo. Chcel som tasiť meč keď som si všimol že ho nemám. Jeden ju držal u steny a ten druhý... Zistil som že nejde len o krádež ale aj o znásilnenie. Tak som sa za nimi rozbehol. Tí dvaja boli asi dosť zaskočení, stihli už len otočiť hlavy keď som skočil a oboch ich kopol do hlavy. Zjavne bolo prekvapená aj tá baba. Zase sa stalo dosť nečakané, od kedy také baby skáču na takých potrhaných smradochov ako ja? Ponúkla mi dáko odmenu, ja som však nič nechcel. Ponúkla mi ešte jedlo, víno, kúpeľ a oblečenie. Tak to som nemohol odmietnuť. Tento deň bol v skutku dobrí. Najedol som sa a po dlhej dobe som vyzeral ako človek. A aj niečo viac... Všimla si moje tetovanie, ten talizman. Vraj to už niekde videla. Odporučila mi jedného človeka ktorý o tom niečo vedel. A tiež mi povedala niečo o tom meči. Zistil som že to je vzácny artefakt. Ten meč som našiel v jednom chráme... Tak som si zbehol po meč do svojej búdy a našťastie tam ešte bol. Keď som sa vrátil, ponúkla mi výbavu, brnenie... Nechcel som však ani to a tak som jej navrhol že si tú výbavu vyrobím sám. Vlastne som sa jéj zabudol spýtať na meno, a keď som to už konečne spravil... Bola zase zaskočená ako vtedy keď som ju zachránil. Volá sa Ann. Poslední krát som sa s ňou rozlúčil a povedal jéj že sa možno ešte vrátim. Vybral som sa vlastnou cestou. Za amuletom ktorý zničil moju šancu zachrániť moju rodinu.

 

 

 

Schopnosti:

Od mala som sa učil bojovať z mečom a zo štítom. No povedal by som že z mečom bez štítu mi to ide lepšie. Som trénovaní bojovník. 6 rokov som trénoval a poslednú dobu mám veľké skúsenosti z bojov na život a na smrť. V boji som zatiaľ nebol zranení. Celé dni som na nohách, neustále chodím alebo bežím. Fyzičku mám z môjho profilu dosť dobrú.

 

Umenie s mečom 4/7

Umenie so štítom a mečom 3/7

Obranné umenie bez zbraní a štítu 4/7

Streľba z luku 3/7

Beh 4/7

 

Rodina:

O rodinu som prišiel keď som mal 12. No stále verím že to moje sestry, matka a brat vtedy prežili. Možno že ten modrý záblesk zasiahol aj ich a oni sa zobudili po piatich rokoch niekde úplne inde. Sestry som mal úplne u tela, možno že to aspoň oni prežili.

 

Bordor Leach: Môj otec, najodvážnejší a najlepší bojovník akého som poznal. Bil sa až do poslednej chvíle no prevaha súpera boli veľmi veľká. Trénoval ma v boji z mečom. Pripravoval ma na to ako prežiť v divočine, trénoval ma v behu. Kým som nezabehol určití čas nemohol som skončiť, za čo mu vďačím, aj keď sa mi to v teda zdalo tvrdé. No vedel čo robí, myslím že ma pripravoval na to čo sa má stať.

Hedulka Leach: Moja matka. Ľutujem že som s ňou netrávil viac času. Väčšinu času som trávil z otcom alebo bratom.

Vlcko Leach: Môj starý otec.

Barbucha Leach: Moja sestra. Meno po matke.

Kristy Leach: Moja sestra.

Malakam Leach: Môj brat. S ním som trávil najviac času.

 

 

 

Majetok:

Oblečenie:

Nosievam svoje čierne kožené brnenie. V prípade moja mám aj svoju čiernu helmu. Vyrobil som si ju u dievky čo som stretol. Na zimu mám aj jeden veľkí kožuch z medveďa. Dlhí po kolená. V zime pekne hreje, zima v ňom fakt nie je. Mám dlhé čierne kožené nohavice. Mám ťažké kvalitné kožené topánky. Dávajú sa s nimi dobré kopy.

Zbrane:

Dlhý čarovní meč – Našiel som ho v jednej hrobke. V ničom nevyniká. Proste som nemal na to kúpiť si ho.

Stredne veľkí čierny okrúhly štít z dvoma polkruhovímy výrezmi – Štít som si vyrobil. Z vonku je obalený tenkou vrstvou kovu a z dnuka je drevo. Takže je to celkom ľahký štít.

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělý
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 

Začátečník 1894 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Víly - Žena
Dne: 05.09.2017 19:55:54 FBJméno: Alciellë Elenya

Rasa: Víla

Pohlaví: Žena

Datum narození: 1.Milovník, 3104

Náboženství: Její vírou je Gaartera, my bychom nyní řekli Matka příroda, magie Matky přírody, stvořitelky všeho živého. Víly se řídí přírodou a jejími cykly a zákonitostmi, vzešly z ní totiž nejpříměji a mají k ní nejblíže, a to jak fyzicky tak psychicky, ze všech ras. Uctívají tedy matku bohyni, řídí se kolem roku, tedy rovnodennostmi a významnými body v přerodu přírodních cyklů.

 

Jazyky: Rodný jazyk víl, díky části života ve vyhnanství ovládá obecnou řeč

 

Povolání: léčitelka, bylinkářka

 

Popis postavy (Podoba):

Alciellë je drobnějšího vzrůstu, její postava je ženská, křehká avšak ne vychrtlá. Má postavu ve tvaru přesýpacích hodin, vykrojený pas a pěkné boky a ňadra. Není ale zavalitá. Její chůze je ženská, tichá, jak se u víl stává, často se popisují jako lehkonohé, díky sepjetí s přírodou pokud chtějí, se ani lísteček nepohne když procházejí. Její tvář je vždy usměvavá, ač v jejích tmavě modrých očích, přirovnatelných k noční studánce, můžete vidět, že si pár věcí prožila. Má pěkně krojený nos a nejzajímavější na její tváři jsou asi nádherné plné rty, které při úsměvu odhalují dvě řady bělostných zubů. Jak jsem již psala úsměv je u ní běžně k vidění, snaží se být optimistická a ráda tuto náladu předává dál, takže zamračenou ji uvidíte spíše v soukromí a jen poskrovnu. Její vlasy jsou jako tekutý oheň, i když vzhledem k tomu, že je zemní víla by bylo možná přiléhavější je popsat takto: Mají barvu železité půdy. Ano, jsou zrzavé a nepoddajně se kroutí kolem její tváře jako pavézky korunu stromů ve větru. Na nosu má pár pih, ale nejsou nějak výrazné či dominantní. Oči jsou mandlového tvaru, rámované černými řasami, někdo je přirovnává k pohledu laně. Nevinné, čisté, přesto vědoucí. Vzhledem ke své rase se obléká do šatů, které jsou lehké, v pase často sepnuty nějakou sponou, provázkem či páskem. Barvy ladí s lesem, tedy od béžové, hnědé přes obligátní zelenou, až po slavnostnější bílou nebo blankytně modrou. Často a ráda chodí oblečená jen do rostlin, které umí vytvarovat do podoby provizorních šat. S botami se nerada obtěžuje, není-li třeba, tudíž nejčastěji ji uvidíte bosou, avšak ráda se zdobí přírodními šperky, což u víl není až tak běžné a tak na nožkách nosí pletené ozdoby s kamínky či dřevěnými korálky. Podobné pletenice si občas dává do vlasů, aby jí alespoň chvíli neplápolaly kolem hlavy bez ladu a skladu. Na krku nosí amulet, který je jedinou věcí, která jí zbyla po matce.

 

Charakter (Povaha):

Na první pohled se snad nikdy nestalo, aby Alciellë někdo popsal jako pochmurnou. Čiší z ní životní energie, chuť žít, smát se, radovat ze všeho kolem a předávat to dál. Miluje, když vílám kolem sebe spraví náladu, nebo povzbudí ducha. Bere to jako dar a také povinnost, když jí tento dar radosti byl dán do vínku. Vše se snaží vždy vidět z té lepší strany. Je statečná, ač vnitřně mívá strach dělat velké kroky, ale její odvaha, smysl pro spravedlnost a také přirozená a až někdy nezdravá zvědavost většinou tyto strachy převýší. Ráda poznává nové věci, tedy ráda se učí a to jak dovednostem, tak i vědomostem. V době ve vyhnanství byla známá jako čtenářka. Milovala staré i nové texty a ráda v nich poznávala kraje a obyčeje, které osobně nemohla navštívit, či se s nimi setkat. Totéž platí o jejích dovednostech, nejraději by uměla vše, od šití šat přes výrobu mečů až po stavění obydlí, samozřejmě to není možné ale je zručná a v ručních pracích vyniká. Ráda šije, vyšívá a zdobí. Co je ale její největší vášní a snad i vrozenou kvalitou je láska k rostlinám. Umí poznávat snad všechny druhy rostlin Alagaesië. Zná jejich účinky a umí míchat lektvary, hojivé, či jinak prospěšné. Samozřejmě zná i jedy ale jen jako součást toho aby se jim vyhnula, nikdy u ní nehledejte vyhovění požadavku na tvorbu jedu. K cizím lidem je ostražitá, ale pokud se k ní chováte hezky bohudík, či bohužel není těžké tuto ostražitost prolomit a získat její důvěru a pomoc. Je přátelská, otevřená (někdy až příliš), upřímná a nenávidí lež, či podvody. Jedná vždy přímě, protože to je pro ni jediná správná cesta, které věří. Samozřejmě dovede být i diplomatka, ale vzhledem k její ohnivé povaze je to pro ni náročné a musí se hodně hlídat aby neřekla něco nepatřičného a příliš jak se říká od srdce. Za co se stydí a snaží se to potlačovat je roztěkanost a impulsivnost, občas má tendenci jednat rychleji než myslet a tak se jako mladší dostávala do nepříjemných situací více než je zdrávo, na druhou stranu se měla mnoho šancí poučit a vzít si z těch zkušeností ponaučení. Vzhledem k  jejímu věku není sice moudrá kmetka, ale zažila dost, aby se naučila vyhodnocovat situace a tak své horší vlastnosti více či méně úspěšně dovede korigovat do patřičných mezí.

 

Historie:

   Alciellë se narodila ve špatný čas na špatném místě. Nebo..záleží z jakého pohledu to berete, měla velké štěstí, o to větší, že sama přežila když téměř celá její rodina byla vyvražděna. Připomíná vám její rok narození něco? 3104 ano, byl to rok kdy vzala Avenruee právo do vlastních rukou a nechala zničit a vyplenit palác královny Moanen, vyhladili téměř celý rok Noema. Mělo se za to, že neštěstí přežil jen Moanenin syn s rodinou, nicméně měli s sebou ještě jedno dítko. To dítko byla Alciellë. Malá dcerka Moanen, o jejíž existenci široká veřejnost nevěděla. Vílí věštkyně Moanen předpověděla hrozící nebezpečí a promluvila o dítěti, které bude hodné trůnu, Moanen v té době byla těhotná a rozhodla se, za každou cenu dítko ochránit, i za cenu, že nebude známo. Ať na pověry, předpovědi a zaklínání věříte, nebo ne, faktem zůstalo, že Alciellë přežila díky tomu, že o ní plenitelé neměli ani tušení. Nechali dítko, které měli za nepodstatné být a jeho bratr jej vzal, když utíkali ze Zlé noci do temnoty. Dítě si ale nenechal, s dopisem jej předal k výchově věrné služebnici Moanen, které věřila nadevše, a to i tak aby ji zasvětila do tohoto tajemství. Rodina nerušeně sledovala jak malá Alciellë roste, navštěvovala ji ale trvala na tom aby byla vychována prostě a nenápadně, byla by ohrožená likvidací , stejně jako její starší bratr s rodinou. Žila tedy celé dětství ve vyhnanství v rodině své opatrovatelky, naučili ji vše co je třeba, čtení, psaní, díky životu mimo víly tak ovládla obecnou řeč ale i tu rodnou, kterou ji učila její opatrovatelka. Jinak žila jako prosté dítě na venkově, které  si užívalo radostí i strastí každodenního života, jen těch odřenin bylo méně neboť jako víla byla hbitější, ale naopak díky tomu, že žila s lidmi, je na vílu neohrabanější a zbrklejší, převzala totiž chování lidí, kteří spěchají, nemají tolik času jako víly, takže je její povaha a chování kombinací jejího původu a výchovy spolu s prostředím, ve kterém vyrůstala. O svém původu se dozvěděla mladá Alciellë až když jí bylo 20 let. Samozřejmě věděla, že je vílou, neboť křídla a její schopnosti se skrýt nedaly, ale o tom, čí je dcerou. Byla z toho vytržení neboť vyprávění o vílím světě a jejich rodišti ji vždy fascinovalo, chtěla se tam podívat a celou dobu něco hledala uvnitř sebe, kousek skládačky, který by zapadl. Tím kouskem byl její původ. V té době se rozhodla vrátit se do domoviny a také tak udělala se svou věrnou opatrovatelkou. Podařilo se jí usídlit na okraji vílího území a žít jako farmářka, poznávala tak mentalitu svého lidu a její láska k nim rostla každým rokem. Nikdy neuvažovala o tom, že by se snad dožadovala svého práva na trůn. Už protože vedení bylo zodpovědné a staralo se o vílí říši v dobré víře. Vše se ale změnilo poslední roky. Elfové, kteří konečně dali chvíli pokoj vílímu světu se pro změnu začali bít mezi sebou. Což by vílám bylo jedno, nebo k radosti, nicméně to by nesmělo ovlivňovat jejich milovaný les a obydlí. Současná panovnice Airis by byla jistě díky postoji k Avenruee za normálních okolností Alciellina spojenkyně, nicméně díky pasivitě se stává na hranicích Antharry čím dál více potyček. Lid trpí díky plundrování a začíná se bouřit. Když při jednom ze soubojů na okraji vílího království zemře Alcina opatrovatelka, rozhodne se jednat proti ignoranci současné vlády a vydá se do hlavního města vznést nárok na trůn.

 

Schopnosti:

   Jak jsem se již zmínila Alci, jak jí s láskou říkávala opatrovatelka Niniel, je velmi schopná bylinkářka a tvůrkyně lektvarů. Rozumí si velmi dobře s rostlinami a její magie pochází z magie země. Je tedy zemní vílou. Dokáže v přítomnosti přírody urychlit růst rostlin a určit kam nebo do jakého tvaru porostou. Dovede jako ostatní víly splývat se stromy a telepaticky se spojuje se zvířaty. Umí číst a psát, vyšívat a farmařit, díky tomu v jakém prostředí vyrůstala. Spíše než bojovnicí je diplomatkou, umění rétoriky ji učil její bratr, v době, kdy ještě netušila kým je nebo k čemu by jí to bylo dobré. Má ráda umění, ale ne jako tvůrce, obdivuje malování, sochařství a sama umí "jen" velmi krásně zpívat.

 

Bylinkářství (poznávání rostlin, jejich schopností a tvorba léků či lektvarů): 5/7

Čtení a psaní: 3/7

Domácí práce (vaření, vyšívání, péče o domácnost): 3/7

Farmaření (péče o plodiny): 3/7

Rétorika: 4/7

Boj se zbraněmi: 0/7

 

Přírodní magie:

Novicka Metamorfní magie - neprošla zatím rituálem, tedy neumí se v nic změnit

Učeň Elementární magie - ovládá zemi výše popsáno

Učeň psychické magie - dorozumívání se se zvířaty viz výše

Mistr Vitální magie - poznávání účinků rostlin, tvorba silných lektvarů

Cíl: Stezka

 

 

Rodina:

 Je dcerou Moanen, zavražděné královny víl.

 

Majetek:

Za nejcennější považuje amulet, který zdědila po matce. Vlastní chladnokrevného koně, kterého měly s Niniel jako pracovního na pole a na tahání. Jejich farma shořela, tedy ošacení a dalšího majetku jí příliš nezbylo. Cestuje tedy se svým koněm, zlatkami v měšci a s glejtem podepsaným královnou Moanen, prokazující její původ.

 

Kontakt: AlcielleBaggins@seznam.cz

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 

Začátečník 0 Mistr

Napsal: Aireen | Kategorie: Lidé - Muž
Dne: 01.09.2017 16:52:33 FB 

Rino Smíšek

 
 
Jméno: Rino Smíšek
Rasa: Člověk
Pohlaví: Muž
Datum narození: 11. Duhovec 3240
 
Náboženství: Kult boha Solase
Jazyky: Centrální dialekt, zvládne i se domluvit i s lidmi ze severu.
Povolání: Bradýř s velkým snem stát se potulným bardem. Ovšem, pouze snem. Úmyslem nikoliv.
 

Popis postavy

 
 - Tělesná schránka: Dalo by se říci, že Rino je v každém ohledu akorát. Není ani moc hubený, ani tlustý, ani extravagantní, ani nudný, ani chudý, ani bohatý, ani upravený, ani špinavý. Pokud bychom měli konkretizovat:
  Pod hnědými vlasy přiměřené délky na vás vykukují hnědé pravidelné oči,, z nichž levé postrádá funkčnost a zabírá tedy místo z čistě estetických důvodů. Postoupíme-li o něco níže, téměř určitě narazíme na jistý nástroj, určený primárně k dýchání - tento určitý nástroj je pak mirně bambulkoidního tvaru, což jeho majiteli ovšem nijak neubírá na atraktivitě. Věčně usměvavé rty ukrývají zcela běžný a v každém ohledu nevýjmečný chrup sestávající z nikoliv zkažených, avšak také ne běloskvoucích zubů.
 Toto vše se nachází na pravidelném obličeji, posazeném na stejně tuctovém a prostém těle. Pokud se rozhodnete toto tělo prozkoumat podrobněji, i bez lupy objevíte mírnou deformaci pravé klíční kosti, nezpůsobenou ničím jiným než elfským šípem, který měl původně trefit někoho úplně jiného. Ale o tom později.
 
 - Styl oblékání: Obyčejně ho uvidíte v bílé, či popřípadě šedé (to znamená že se blíží Prací den) lněné tunice s vyhrnutými rukávy, hnědých vlněných kalhotách a nízkých kožených botách, na které šetřil přes měsíc. Jediným odvážnějším prvkem jeho šatníku je pestobarevný šátek, který nosí uvázaný kolem pasu a bez nějž by asi  nevyšel na ulici. Neustále s sebou nosí jednu sadu břitev, nůžek a hřebenů, láhev holící pěny a klubíčko koženého řemínku, což se ovšem pohodlně vejde do lýkové brašny přes rameno.
 
 

Charakter

 
- Maska: Ten veselý úsměv a prořízlý jazyk nenechají nikoho na pochybách, že před nimi stojí vtipálek. Šaškárny a skopičiny, čas od času přerušené krátkými chvílemi, kdy se Rino zasní a uvažuje, co je za pouští Hadarak, nebo jak to asi vypadá v Surdě jasně dávají všem okolo najevo, že Rino nezkazí žádnou legraci. I když ty pošetilé sny, ve kterých se neustále utápí umějí zkazit náladu, pokud se s vámi o ně rozhodne podělit a vy zrovna neinklinujete k dobrodružným výpravám.
 
 - Tvář: Sám sebe považuje na prvním místě za velice přemýšlivého a uvědomělého člověka, protože se v myšlenkách neustále tolik toulá za hranicemi běžného života. Na druhém místě pak za Smíška a na třetím za nepřítele efů a všeho, co má špičaté uši, nebo trochu zavání magií. Och ano, jednak víra v Solase a jednak traumatický zážitek z dětství ho dovedly k závěru, že magie je špatná a jediná kultura, která stojí za to je lidská.
 
 - Duše: Na prvním místě je Rino poctivý člověk. Nemá problém vystřelit si z kapitána stráží, nebo v žertu vyměnit nějakému známému váček s penězi za hromádku kamení, ale nikdy by nic neukradl ani bezdůvodně nikomu neublížil. Dobře vyvinutý smysl pro humor (ať mu ho věnoval Solas nebo krutá Matka země) ho už párkrát dostal do průšvihu, ale konec dobrý, všechno dobré, zatím vždycky stačilo zaplatit pokutu. Co se toho týče... Občas Rinovi nedojde kdy je čas přestat. Někdy to nevědomky táhne přes čáru a pak se namočí do maléru.
Další kapitolou je pak jeho odpor k čemukoliv vymykajícímu se lidským měřítkům. Pokud dostane příležitost a začne nadávat na nelidi, během několika vteřin byste se divili, kam zmizel ten veselý mladíček. Tvář zkroucená vztekem a znechucením ho naštěstí nenavštěvuje často, takže jí mělo možnost vidět jen pár lidí.

 

Historie

 
Dras-Leona
 
Rino se narodil v Dras-Leoně, do rodiny truhláře. Měl dvě mladší sestry, dva starší a tři mladší bratry. Jeho matka opravdu velmi milovala všechny své děti, jenže sedm je prostě trošku moc a tak byli starší ratolesti postupně posílány, aby se staly tu kovářem, tu krejčím, hlavně aby vypadli z domu. Rino spolu se svým starším bratrem Cironem se rozhodli, že udělají kariéru na moři a spolu se tak vydali do Teirmu.
 
 Cesta do Teirmu
 
Oba bratři se přidali ke kupecké karavaně, příhodně mířící zrovna do Teirmu. Součástí karavany byli i potulný bard a neméně potulný bradýř, kteří oba dva Rina s radostí vyučili (výměnou za to, že jim Ciron každý večer platil pivo) svá řemesla. 
 Po cestě je bohužel potkala nemilá událost - karavana jednou zastavila ve stejné krčmě, kde trávil noc oddíl Galbatorixových vojáků. Ciron s bardem měli toho večera větší chuť na pivo než obvykle a z jakéhosi malicherného důvodu se dostali do hádky s jakýmsi tajuplným cizincem. Z cizince se záhy vyklubal elfí posel, který se (vzhledem k nepříjemnému počtu královských vojáků v místnosti) pokusil utéct. Omylem (!) přitom zabil barda a smrtelně zranil Cirona. Vojákům se jakýmsi zázrakem povedlo sebrat elfovi meč. Tomu ted nezbylo nic jiného než luk a šípy, což ovšem ztropilo strašný zmatek, protože šípy létali opravdu všude. Rino měl tu smůlu, že se ve špatnou chvíli narovnal a jeden nevinný okololetící šíp mu rozdrtil pravou klíční kost.
 Druhý den ráno mu bradýř dal bardovu mandolu s tím, že Rino umí hrát lépe a navrhnul, aby do Teirmu cestovali společně. Chlapec souhlasil a ihned poté, co si dal ošetřit klíční kost s karavanou pokračovali do Teirmu.
 
Teirm
 
V Teirmu si spolu založili bradýřství a rok vesele bydleli. Potom nastala další hospodská rvačka a Rino byl náhle jediným majitelem podniku. No a takhle nějak to je i teď.
 

Schopnosti

Umí počítat plynně do dvaceti a když si pomůže prsty, tak i trochu sčítat a odčítat. Číst neumí vůbec, zato umí úžasně běhat a když se snaží, tak i něco menšího vyřeže. Mimoto člověka může oholit, upravit vousy na čtrnáct způsobů, dámské vlasy na ,,dvacet a něco" a pánské na osmnáct. Od onoho nešťastného barda se naučil pěkně hrát na mandolu. Kuchyňské dovednosti se omezují na vytvoření něčeho jedlého, avšak rozhodně ne nějak chutného.
Bradýřství 3/7
Hra na mandolu 2/7
Vyřezávání 1/7
Běh 3/7
 

Rodina

 
Otec - Tesař Rondl, bydliště Dras-Leona
Matka - Žena v domácnosti Erven, bydliště Dras-Leona
Bratři - Starší krejčí Dorek, mladší kovářský učeň Peno, mladší kovařský učeň Beno, mladší zatím doma Jarun
Sestry - Sybila (nesnáší ho), Frauna (zbožňuje ho)
 Rino s rodinu neudržuje bůhvíjaký kontakt, - vlastně vůbec žádný - ale plánuje někdy v budoucnu návštěvu. Někdy.
 
 Majetek
 - Čtyři kompletní holící sady (jedna sada obsahuje tři břitvy, dvoje nůžky, tři hřebeny, utěrku, láhev pěny na holení - nutno doplňovat - a klubíčko tenkého řemínku - nutno doplňovat -), z nichž jednu neustále nosí s sebou. 
 - Dvě bílé lněné tuniky
 - Jedna svrchní bavlněná tunika (nosí jen když je kosa)
 - Dvoje hnědé vlněné kalhoty
 - Jeden velký pestrobarevný šátek
 - Jedny nízké kožené boty
 - Jedny lýkové střevíce
 - Jedna malá lýková brašna (v ní nosí holící sadu)
 - Jeden velký vak z pytloviny (od doby, kdy se dostal do Teirmu ho nepoužil)
 - Jeden dřevěný vyřezávaný prstýnek vlastní výroby (nikdy ho nesundává)
 - Jedna mandola
 
 Kontakt: jonasveverka@email.cz

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělý
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   3 zlaté

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë