TOPlist

Ka’sí Hiranaë

Začátečník 0 Mistr

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Druidi - Žena
Dne: 03.10.2013 19:03:33 FBKa’sí Hiranaë

(lidská podoba)

(jako orel)

 

 

Jméno: Ka’sí Hiranaë

Druh: druidka

Živel: vzduch

Jazyky: lidský, Jravra, starověký (ale nepříliš dobře)

Datum narození: větrná noc na začátku listopadu

Věk: roky nikdy nepočítala, vypadá asi na 18, ale je starší než se zdá

Motto: „Jak můžeš vědět, že to nejde, když to nezkusíš?“


 

Podoba: Má vzhled obyčejné dívky střední postavy, z dálky na ní není nic podivného. Ale když jí stojíte tváří v tvář, nejvíce vás upoutají její hluboké oči, které vás jakoby provrtávají pohledem. Má dlouhé rusé vlasy a výrazné obočí. V uších nosí kruhové náušnice. Mívá na sobě prosté hnědé šaty a široký opasek, ke kterému vždy připevní svůj váček s bylinami a dýku. V zimě nosí na krku svůj zelený šátek. Obvykle se zahaluje do svého dlouhého roztrhaného hnědého pláště, protože ráda vzbuzuje dojem tajemna. V ruce má vždy svou oblíbenou hůl, dlouhou dřevěnou tyč s průsvitným kamenem na vrcholu, který kdesi našla na svých cestách. Očarovala ho různými kouzly a ve tmě ho dokáže rozsvítit.
Dokáže se také změnit ve velkou stříbřitou orlici, s bílýma nohama a zobákem a pronikavýma modrýma očima.

 

Povaha: Ka’sí je samotářka. Nevyhledává kontakt s lidmi a klidně vydrží dlouhou dobu bez cizí společnosti. Jak už bylo zmíněno, ráda působí tajemným dojmem a nerada mluví o sobě. Zato si však ráda zapamatuje jakoukoli informaci o někom jiném. Dokáže snadno odhadnout mnoho věcí o člověku, už jen od pohledu. Je podezíravá a málokdy se dá s někým do řeči hned na potkání. Je cílevědomá a věří, že pokud něco opravdu chce, tak toho dosáhne, ať se děje co se děje. Ráda se stává tím, kdo oznamuje nové zprávy a vždy chce všechno vědět první. Zbožňuje tajemství, sama jich má spoustu a pokud jí nějaké svěříte, můžete se spolehnout, že ho nevyzradí.

Historie: Začalo to kdesi v nějaké zapadlé vesničce na západě Alagaësie. Pozdě v noci se narodilo malé děvče. Matka při porodu zemřela. Ženy ve vesnici nevěděly, co s dítětem udělat a tak se o něj nějakou dobu staraly. Pak, když jí byly asi 4 roky, si pro ni přišel neznámý muž, který dívčiny opatrovnice přesvědčil, že je její strýc. Ženy mu malou Ka’sí předaly. Tak vyrůstala spolu s tímto mužem, který jí nikdy neodhalil svou totožnost. Pouze jí prozradil, že ve skutečnosti není jejím strýcem, ale že o ní věděl a považoval za nutné, aby se jí ujal. Byl to totiž druid, stejně jako ona, a přál si, aby byla jeho rasa zachována. Učil ji tedy všemu, co by měla umět. Naučil ji kouzlit a zvláštní péči věnoval tomu, aby znala všechny druidské obřady a uměla je vykonávat. Když bylo Ka’sí 16, její přítel zmizel.  Bylo jí z toho velmi smutno. Musela ale nějak přežít a stále se netrápit. Rozhodla se cestovat za obživou. Sem tam si přivydělala, ale někdy se musela uchýlit k menším krádežím. Jednou jí cesty osudu zavedly až do Urû’baenu. Tam si ji všiml jeden z královských kouzelníků a okamžitě poznal její talent pro magii. Přizval ji do armády, kde měla za úkol chránit jeden z Galbatorixových oddílů. Měla dobrý plat a nějakou dob se jí vedlo dobře. Ale pak jí začaly trápit výčitky svědomí, když čím dál tím častěji viděla padlé vojáky i ty z nepřátelské strany a výsledky plenění vesnic. Začínala stále víc opovrhovat tím, co dělala. Když se jí jednou zdál sen, kde se objevil její starý přítel a vyčetl jí její činy. Definitivně se rozhodla, že armádu opustí. Jednou v noci z Urû’baenu tajně odešla. Od té doby se skrývá a vyskytuje se spíše v podobě orla. Odsuzuje Galbatorixe za to, co prostřednictvím svých armád provádí a chce se přidat k jeho nepřátelům. Doslechla se o existenci Vardenů a rozhodla se je najít a přidat se k nim. Bohužel zatím neví, kde je hledat.

 

Schopnosti a dovednosti: vyniká velkým talentem na magii a umí obstojně kouzlit, ovládá živel vzduchu, dokáže se proměnit v orla, zná všechny druidské tradice a umí vykonávat obřady, není příliš dovedná v konverzaci ani moc přesvědčivá

Kontakt: Skype - eliskamikeska

 

Rodina: neví, zda je někdo z její rodiny ještě na živu, s nikým z nich se nesetkala

 

Majetek: oblečení, dýka, váček s bylinami, její dřevěná hůl s průsvitným kamenem na vrcholu

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë