TOPlist

Dovolená v ráji - POZOR - Přednostní článek

Napsal: Aireen | Kategorie: Soutěže
Dne: 09.07.2019 21:10:08 FBSoutěž - Dovolená v ráji

 

Vážení a milí, jsou tu prázdniny a s nimi speciální soutěž. A když říkám speciální, myslím to opravdu vážně.

 

 

Kategorie 1

Esej/příběh

Téma: Dovolená v ráji

 

Ostrovy v jižním moři pod Surdou. -TO- místo odkud přijíždí ti zajímaví snědí obchodníci v barevných šatech, s loděmi naplněnými exotickým ovocem. V přístavech jsou tu a tam k vidění a vždycky jsou na roztrhání. Obchody sice kvetou ale místní lid si své území docela střeží, což je důvod proč tyto ostrovy nejsou obskládány opálení-chtivými těly obyvatelů Alagaesie. Tím víc je dnešek výjimečný den. Z přístavu vyplouvá loď obchodníka z jihu, který má povolení vzít s sebou i další zájemce o “dovolenou v ráji”.

 

Odměna: Dračí vejce, vejce dračíka, body (až 500)

 

Pravidla: Ano, vidíte správně. Kategorie 1 je specifická tím, že ze soutěžících může (a taky nemusí) být vybrán dračí jezdec. Zde jsou podmínky pro esej:

 • pokud se chcete pokusit o dračí esej, je nutné tuto zkutečnost uvést v hlavičce dokumentu (pozn.: eseje budou hodnoceny podle standardních pravidel pro dračí eseje)
 • Vejce v tomto běhu  může získat pouze postava, která se herně nějakým způsobem dostane na tropické ostrovy (ano, elfové v lesích mají nejspíš smůlu)
 • postava, která by případně esej vyhrála se musí účastnit questu viz. kategorie 3
 • v případě neúspěchu v eseji je dílo stále hodnoceno v rámci běžné soutěže a má možnost získat některou další odměnu.
 • vejce dračíka se taktéž nachází na tropických ostrovech, proto pro jeho získání platí podobná pravidla.

Odměny budou uděleny v závislosti na počtu účastníků. Právo na změny vyhrazeno.

 

 

Kategorie 2

Quest

 

Téma: Vytvořte velký quest podle pravidel výroby questů. Můžete vyrobit:

 • velký quest pro jednoho hráče
 • velký quest pro skupinu okolo 3 hráčů (případně 3 + x NPC hráčů)

Odměna: body (až 500), úroveň vypravěče.

 

Pravidla:

 • quest se řídí pravidly pro vytvoření velkého questu
 • této kategorie se mohou účastnit i hráči bez titulu vypravěče s omezením že jim nemusí být umožněna realizace (každý takový případ bude řešen jednotlivě).
 • quest zahrnuje i předpoklad vytvoření “reálií” ostrova.

 

Kategorie 3

Vypravěčování questu

 

Nejlepší quest Kategorie 2 bude realizován vypravěčem, který ho vyrobil. Pokud bude zároveň vítězná dračí esej, quest pro nového jezdce se odehraje v rámci tohoto questu a nezávisle jej bude řešit Aireen (vypravěči, o část s vejcem se tedy vůbec nemusíte starat.). Quest se v ideálním případě odehraje v termínu od 1. 8. 2019

 

Odměna: body (až 500), úroveň vypravěče

 

Důležité poznámky ke questům:

 • rozložení, tvar a vzdálenost tropických ostrovů možno shlédnout na nové mapě
 • berte v potaz obchodní cesty a přístavy ze kterých je vůbec možné vyrazit
 • reálie budou použity jako výchozí informace o tropických ostrovech
 • vytvoření mapy celého ostrova je velké plus pro všechny případné hráče, vřele doporučuji.
 • z časového hlediska by bylo vhodné v úvodním příspěvku vyřešit všechny záležitosti v přístavišti i cestu po moři a quest začít hrát až na ostrově.
 • quest musí obsahovat plán jak účastníky dopravit zpět v pořádku na kontinent.

 

Nezbytné informace pro soutěžící:

 • trvání soutěže (Kategorie 1 a 2) - do 31. 7. 2019
 • konání Kategorie 3 - od 1. 8. 2019
 • výtvory zasílejte na email souteze@alagaesia.cz (do předmětu zprávy prosím uveďte název soutěže a svoje herní jméno.)

Napsal: Rhunön | Kategorie: Reálie
Dne: 22.07.2019 20:39:42 FBDějiny národa víl

 

Autor: Arwina Greensleeves

 

I. Lovanna – první království

 

Kolem roku 800 před příchodem elfů (dále jen PPE) bylo klanem Veernieng ze severu Du Weldenvarden sjednoceno první království víl, obsahující celé území nynějšího Du Weldenvarden a částečně údolí Palancar a Dračích hor.

 

784 PPE – z tohoto roku pochází první písemná zmínka o vílím království, tehdy zvaném Lovanna. Na starodávném pergamenu se píše, že byla za letního slunovratu první královnou Lovanny korunována Etranetha da Veernieng.

 

521 PPE – do této doby je datován nejstarší dochovaný vílí epos o „dračím jezdci“ Artenovi. Vypráví o slepém obdivu mladého víla Artena k dračici Fioren. Fioren se ze začátku k Artenovi chová odmítavě a chladně, nakonec ale podlehne jeho náklonnosti a poutá je cit silnější než smrt. Ač je jejich láska pochopitelně ryze platonická, je čistší a silnější než většina těch, které mohly dojít i tělesného naplnění. Epos končí tragicky, bohyně Aalean, uražená tím, že Arten kvůli Fioren odmítl ruku její vlastní dcery, vyšle proti Artenovi smečku rozzuřených vlků. Víl bojuje statečně, je ale těžce raněn, a jeho milovaná Fioren už ho nedokáže zachránit. Víl jí zemře v náručí a jí samotné pukne srdce žalem. Většina víl tvrdí, že je tento epos pravdivý, a že to tak skutečně bylo, ale žádná z nich nepamatuje dobu, kdy měl Arten žít, a tak nelze spolehlivě určit, jak to bylo.

 

503 PPE – královna Etranetha umírá. Na trůn nastupuje její nejmladší dcera, Juvennei, a uzavírá spojenectví s divokými draky. Tato spolupráce umožňuje vílám rozšířit území o celé Dračí hory a dosáhnout tak mořského břehu.

 

466 PPE – Juvennei se krátce po svatbě narodila dvojčata. Víla je po porodu velmi slabá a říká se, že přestává stačit i na svou funkci královny.

 

464 PPE – přichází první velká epidemie šedé nemoci. Choroba pocházející pravděpodobně z jednoho z ostrovů u pobřeží Alagaesie, se mezi vílami rychle šíří a velmi rychle je zabíjí. Podlehne jí i Juvennei, její malý syn však kupodivu přežije, i přesto, že byl prokazatelně nakažen.

 

461 PPE – po tříletém období smutku je za novou královnu korunována Juvenneina starší sestra Tongath du Veernieng. Vládne dobře a je velmi oblíbená mezi svým lidem, i přesto, že je velice ošklivá – její tvář hyzdí ošklivé jizvy, vzpomínka na boláky způsobené šedou nemocí.

 

438 PPE – mladý princ Gartiin, syn Juvennei, je svou tetou Tongath zasnouben s pohlednou mladou vílou Zalweniou, kterou Tongath Gartiinovi vybrala z jediného důvodu – věděla, že z ní jednou bude výborná královna, na rozdíl od Gartiinovy sestry Iskaii.

 

Zlaté období

 

403 PPE – Tongath se vzdává trůnu a odchází do ústraní. Novou královnou se stává Zalwenia. Je to první víla, která nepatří k rodu Veernieng pokrevně, nýbrž se do něj přivdala. Zalwenia za prvních deset let své vlády stihne rozšířit území království víl až k okraji Beorských hor, kde je její postup zastaven trpaslíky. Za Zalweniiny vlády došlo k obrovskému kulturnímu rozkvětu Lovanny, vznikaly literární díla, která u víl dodnes nemají obdoby, gramotnost se rozšířila i mezi nižší vrstvy a vzniklo také jednodušší vílí písmo, částečně vycházející nejspíš z trpasličích run.

 

386 PPE – narodila se největší vílí kouzelnice, víla Haarkeia. Dobové prameny uvádějí, že je dcerou samotného boha magie Joriina a díky němu má tak obrovskou sílu.

 

360 PPE – mladá Haarkeia začíná učit víly magii. Většinou učí víly mnohem starší, než je ona samotná. Je moudrá a nesmírně mocná. Když se jí skupina mladých vílů-mágů vysmívá a tvrdí, že jsou v magii lepší než ona, nechává ze země vyrůst pětici stromů, které víly uvězní v sobě a rozdrtí je. Pak už nemá nikdo odvahu se jí postavit.

 

342 PPE – moc Haarkeiy roste a s ní i její sebvědomí. Vrhá se na magii živlů a pokouší se o věc téměř nemožnou – ovládnout moc ohně a využít ji. Dokáže to a stává se první Faierlakh, Ohnivou vílou. Oheň je ale v ní a postupně ji ovládá. Haarkeia se stává krutou a zlou a touží zabíjet. Královna Zalwenia vyšle stovku nejlepších vílích bojovníků a mágů, aby Haarkeiu zastavili, ale víla je všechny spálí na popel a ve vzteku zapálí les. Proti víle vyrážejí bojovat i draci, ale oheň víle neubližuje.

 

340 PPE – Haarkeiu Faierlakh uvidí v její zklidněné podobě víl jménem Torran a okamžitě se do ní zamiluje. Když ale zjistí, co je víla zač, a uvidí ji zabíjet, rozhodne se ji zradit a zabít. Ve spánku jí probodne srdce dýkou. Haarkeino tělo okamžitě zachvátí plameny a připoutají k sobě i Torrana. Ohnivá víla se změní na popel a Torran s ní.

 

339 PPE – druhá epidemie šedé nemoci. Na Lovannu ji údajně sesílá bůh Joriin, truchlící pro svou zemřelou dceru Haarkeiu. Epidemie skončí dříve než ta první a zabije mnohem méně víl, přesto na nějakou dobu zastaví rozkvět Zalweniina království.

 

Tma

 

313 PPE - Zalwenia za záhadných okolností umírá a s ní umírá i štěstí a síla království. Její manželství s Gartiinem z rodu Veernieng je prohlášeno za neplatné, a všichni její potomci jsou zbaveni nároku na trůn – a to včetně zrovna úřadující královny, Zalweiny dcery Tairell. Na místo Tairell nastoupila sestra Zalweniina manžela, Iskaia, která proslula svou krutostí (především tím, jak ráda se bavila trháním vílích křídel). Po Lovanně se šušká, že Iskaie pomáhá samotná Haarkeia, kterou znovu oživil její božský otec.

 

286 PPE – Iskaia byla vlastními dětmi zakleta do černé skály, která dodnes stojí v severní části Antharry. Po Iskaie nastoupila na trůn roku její dcera Irdwen, nebyla ale silnou panovnicí a za její vlády přišla Lovanna o většinu svého území, které zabrala rasa trpaslíků.

 

211 PPE – království víl se definitivně rozpadá a národ víl je rozptýlen do všech koutů Alagaesie.

 

II. Adlovanna – druhé království

 

145 PPE – Druhé království, ve vílím jazyce „Adlovanna“, bylo sjednoceno společně vílími rody Vaasa, Veernieng, Gaetah a Tulweni. Rod Veernieng si vzhledem ke své historii opět vybudoval výsadní postavení, ale moc královny z tohoto rodu byla omezována vládou osmnácti víl a vílů z dalších třech rodů, které se o sjednocení království zasadily.

 

144 PPE – První královnou v období druhého království byla Faenlen Veernieng, která proslula především kvůli svým… hmm, řekněme „vřelým“ vztahům k mužům. Jen za prvních pět let své vlády stačila vystřídat osmnáct milenců. Faenlen se nikdy nevdala a kupodivu ani nepřivedla na svět žádné dítě, proto se po ní královnou stala její mladší sestra, Tehrien.

 

109 PPE – Tehrien podepsala mírovou smlouvu s trpaslíky. Území víl mělo od té doby jasně dané hranice a také svá pravidla. Za Tehrieniny vlády dosáhlo království potřebné stability a o Tehrien se dokonce mluví jako o „druhé Zalwenii“.

 

89 PPE – Tehrien umírá při porodu. Její dítě, první dcera po třech synech, umírá spolu s ní. Mezi čtyřmi vládnoucími rody se rozpoutávají líté boje o trůn.

 

86 PPE – třetí epidemie šedé nemoci. Choroba od svého posledního útoku zmutovala a žádné léky proti ní nebyly. Víly jsou zoufalé. Rod Veernieng při epidemii téměř vymře, což značně ovlivní dějiny druhého království.

 

67 PPE - na trůn se dostává Idylwen z rodu Vaasa, první vílí královna, která nepocházela z rodu Veernieng. Nebyla příliš oblíbená a proslula pouze svou snahou co nejvíce uzavřít vílí království okolnímu světu. Byla to slabá panovnice, ale na trůnu se udržela poměrně dlouho – až do roku 14 PPE.

 

14 PPE – v tomto roce Idylwen vystřídala Evaen da Veernieng, které ale z kdysi mocného království zbyly jen trosky. Víly byly nejednotné, oslabené po epidemii zákeřné nemoci i po bojích o trůn. Tak našli Druhé království elfové.

 

 

III. Války s elfy

 

 

Rok 0 – Roztahovačný národ elfů, který do Alagaesie připlul na nádherných stříbrných lodích neznámo odkud, si mírumilovné víly velmi rychle podmanil a vytlačil je z jejich území. Královna Evaen si jejich chování nenechala líbit, svolala armádu víl a vyrazila proti elfům do boje.

Dopadlo to katastrofálně. Evaenina armáda byla rozprášena, samotná královna byla zajata, mučena, a nakonec elfy dokonce v roce 11 popravena. Tento čin víly šokoval, ale spíš než aby vyburcoval národ k dalšímu boji, naopak snížil jejich morálku. Druhé království padlo.

 

19 – v tomto roce přichází na scénu Deena da Veernieng, dcera Evaen, která se do prvních bojů nezapojovala; žila v ústraní, kde vychovávala své děti – dceru Airis a syna jménem Eru. Deena dokázala nemožné – sjednotila víly a znovu dala dohromady odboj proti elfům.

 

43 – Díky Deenině nezlomné víře ve vítězství se jí za pomoci Escalena z rodu Vaasa a jeho skupiny vílích mágů podařilo získat nejjižnější část elfského království Du Welden (území kolem jezera Röna), a založit zde Antharru (v předkladu „Odbojná“), nové království víl.

 

45 – Elfové útočí na Antharru, ohněm a magií ničí chrámy, paláce i stromové domy prostých víl. V jejich běsnění jim zatne tipec Avenruee da Veernieng, Deenina mladší sestra, která elfům názorně ukáže, jak mocná je magie víl.

 

51 – víly žádají o pomoc před elfy draky, ale ti odmítají. Smlouvu, kterou s nimi před mnoha stovkami let uzavřela Juvennei, považují za dávno neplatnou a nemyslí si, že by se jich boj s elfy nějak týkal.

 

52 – začíná válka mezi elfy a draky. Draci žádají o pomoc víly, ale hrdá Deena odmítá, stejně jako ji předtím odmítli draci. Krvavý spor mezi dvěma národy plně poutá pozornost elfů, a tak se Deeně s Avenruee podaří zapříst ochranná kouzla, která Antharru skryjí před zraky elfů.

 

53 – 325 – období klidu. Víly se z celého území Alagesie stahují do Antharry, jejíž velikost je oproti začátku téměř trojnásobná. Sestry Deena a Avenruee vládnou království společně.

 

326 – elfové znovu útočí na Antharru; zabijí mnoho víl a největší město zapálí. Deena a Avenruee stačí uniknout taktak, Deena je při útěku raněna a tak nějakou dobu řídí víly Avenruee.

 

689 – Avenruee přichází s odvážným plánem přesvědčit několik víl ovládnout oheň. Antharra byla zničena ohněm, a tak musí být ohněm zničeni i elfové. Deena s jejím plánem zpočátku nesouhlasí, tvrdí, že je to příliš nebezpečné.

 

692 – Avenruee svému milenci porodí dítě, dceru jménem Landira. Za víla se ale neprovdá a Landiru, která to odmalička nemá v hlavě v pořádku, vychovává sama.

 

703 – mladičká a důvěřivá Landira je unesena několika elfy, kteří ji mučí, aby prozradila, kde se skrývá její matka a teta, vůdkyně vílího odboje proti elfům. Landira neprozradí, nezradí svou matku, a elfové ji v rozzuření zabijí. Tato ztráta se dotkne nejen Landiriny matky, ale také Deeny, která konečně souhlasí s plánem vycvičit ohnivé víly.

 

712 – vzniká třináct Faierlakh, ohnivých víl, neskutečně mocných kouzelnic, které Avenruee osobně vede do boje proti elfům, aby dosáhla své pomsty.

 

726 – první z Faierlakh propadá ohni a sama vzplane. Avenruee se zasazuje o to, aby byla vycvičena na její místo nová, ale Deena nedovolí.

 

841 – poté, co díky zbylým dvanácti Faierlakh málem vyhoří hlavní město elfského království Du Welden, a ohnivé víly jsou za obrovských ztrát na straně elfů zničeny, je mezi elfy a vílami uzavřena mírová dohoda. Znovu vzniká Antharra, ale na úplně jiném místě, než původně byla – elfové vílám postoupí území mezi jezery Röna a Ardwen.

 

848 – Avenruee ve spánku navštíví bohyně Aalean a sdělí jí něco velmi důležitého. Není jasné co, ale Avenruee, která vždy mívala mnoho milenců, náhle nastoupí cestu pokání a vstoupí do jednoho z Aaleaniných klášterů.

 

853 – Deena se svou mladší sestru rozhodne provdat za Fatimera da Vaasa a spojit tak dva staletí znepřátelené rody. Avenruee se jejímu přání nebrání, odejde z kláštera a stane se Fatimerovou ženou. Víl je ze své manželky naprosto nadšený; Avenruee je velmi krásná, vlídná, klidná, a vždycky udělá přesně to, co Fatimer chce. Vše se změní, když jí Deena dá na starost jižní část Antharry. To se ukáže, jak je Avenruee mocichtivá a chamtivá. Fatimer ji ale miluje příliš na to, aby jí to vyčítal.

 

IV. Antharra – nová země

1040 – někdy kolem tohoto roku se situace ve vílím království konečně ustaluje. Antharra je rozdělena na čtyři části, Jih, Sever, Východ a Západ. Jihu vládne Jižní královna, která musí být z rodu Vaasa; tento titul pochopitelně dostane Avenruee. Sever má na starost královna z rodu Gaetah, západ královna z rodu Tulweni. Východ patří rodu Veernieng, který je nadřazen všem zbylým čtyřem rodům. V tomto stavu říše setrvala celých tisíc let.

 

2027 – mladá víla Turmalle je zabita na okraji království Du Varden, což znovu rozpoutá boje mezi elfy a vílami, tentokrát však agrese přichází z druhé strany, od víl. Válka trvá několik staletí a vyžádá si mnoho životů. Nikdo se už nedozví, že Turmalle zabil člověk, jeden z prvních, kteří se v Alagaesii objevili.

 

2456 – objevují se hlasy volající po změně královny. Antharra, čtyři sta let sužovaná válkou proti elfům z království Du Varden, je stále v moci Deeny z rodu Veernieng, a mnohým se to už nelíbí. Nakonec je Deena svržena královnou z rodu Gaetah a jejím manželem a ona i Avenruee, která ji podporovala, musí utéci ze země.

 

2502 – nové královně Atonii se podaří uzavřít s elfy mír. Antharra však musí království Du Varden platit mírový poplatek v podobě stříbra a drahých kamenů, které se na tomto území starodávnými metodami víl těžily.

 

2654 – zásoby stříbra se rychle tenčí a v Antharře znovu zavládá velký neklid. Královna Atonia je i s celou rodinou vyhnána z Antharry a na trůn se triumfálně vrací Deena. Avenruee se opět stává královnou Jihu a vyhání rod Gaetah, který díky Atonii vládl území Východu, Jihu i Severu. Deena se pod pohrůžkou znovurozpoutání války s elfy postará o zrušení mírového poplatku. Elfové další boje nechtějí připustit. V té době v celé Alagaesii vládne mír a elfové jsou příliš hrdí na to, aby se říkalo, že to byli oni, kdo ho porušili.

 

2656 – všichni členové rodu Gaetah jsou zbaveni nároků na Severní trůn a navždy vypovězeni z Antharry. Rod Gaetah se nakonec usazuje v Dračích horách, kde jeho potomci žijí dodnes. V témže roce je vybrán nový rod severních vládců. Jde o rod Noema, z nějž první královna Aridea da Noema vládne dobře a spravedlivě ve shodě s Deenou a ostatními vládci celých tři sta let.

 

2961 – Severní královna Aridea umírá a Antharru pohlcuje smutek. Samotná královna Deena vyjádří politování nad ztrátou dobré a moudré vládkyně. Na Arideino místo nastupuje mladičká manželka jejího syna, sotva třicetiletá víla Moanen.

 

3103 – Severní královna Moanen se ošklivě pohádá s Jižní královnou Avenruee. Moanen Avenruee vyčte, že jí závidí mládí a především její tři děti; Avenruee totiž na svět svému manželovi Fatimerovi stále ještě nepřivedla potomka, ač jsou spolu už mnoho stovek let. Jejich první dítě, narozené v létě toho roku, zemřelo pár hodin po porodu. Avenruee se cítí uražena a ublížena Moaneninými slovy a obviňuje ji, že ji uřkla a proto její dítě zemřelo. Jejich spor musí řešit samotná Deena, která dá nakonec za pravdu své sestře a Moanen uloží kát se a modlit se k bohyni Aalean a Matce Zemi za Avenrueeino očištění od kletby. Moanen to udělá, ale Avenruee to nestačí.

 

8. 7. 3104 – Gaater nyx – V překladu zlá noc. Za soumraku osmého teplomuku 3104 vílové a víly, kteří spadali pod moc Avenruee da Vaasa, vyplenili palác Moanen a rodu Noema, zabili Moanen, většinu členů její rodiny a služebnictva. Unikl jen Moanenin nejmladší syn se svou manželkou a jednou ze služek.

 

3105 – Avenruee a jejímu muži se narodilo dítě, dcera pojmenovaná Loneerei. Děvčátko už od dětství proslulo výjimečnou krásou. Loneerei nikdy nebyla příliš chytrá a díky výchově své matky byla taky značně omezená, ale to nejsou ty věci, které se o ní dočtete.

 

3178 – Avenruee přivádí na svět prvního syna, Fargona. Snivý a zvláštní chlapec zdědil svou povahu zřejmě po otci. Loneerei je téhož roku zasnoubena s mladým vílem z rodu Tarwen, který před lety dosadila Avenruee na místo rodu Noema. Ke svatbě ale nikdy nedojde, protože se mladý víl zamiluje do jiné a zasnoubení ruší. Avenruee zuří.

 

3229 – Do rodu Vaasa se narodilo i třetí dítě, sestra Loneerei a Fargona, maličká princeznička jménem Nyra. Avenruee ji od počátku miluje ze všech svých dětí nejvíc, protože je jí, co se vzhledu týče, nejvíce podobá. Vzhledem k Avenrueeiným povinnostem co se vládnutí týče však malou Nyru vychovávají spíše její starší sourozenci.

 

3242 – Fargon se zle pohádá s matkou a utíká z domu; Nyra je poslána na výchovu do aaleanského kláštera, Loneerei je znovu zasnoubena, ale ze svatby opět sejde. Deena onemocní, ale díky síle přírody se z nemoci brzy uzdraví. Ví však, že už tady na zemi nebude dlouho – vždyť je jednou z nejstarších víl – a tak určuje jako budoucí panovnici svou dceru Airis.

 

3245 – Avenruee zjišťuje, kde žije rodina její nenáviděné soupeřky Moanen, kterou kdysi dala zabít. Posílá do Du Weldenvarden své bojovníky, aby zbylé členy rodu Noema zabili. Mise není příliš úspěšná; Moanin syn a jeho žena utečou a vílové za nimi. Pak už je nikdo nikdy neuvidí. Co ale Avenruee neví, je to, že v Du Weldenvarden, ve městě Ceris, žije vychovávána Moaninou služkou Nelisou malá severní princezna Erida…

 

3247 – Nyra da Vaasa je zasnoubena se synem královny Deeny, Eruem. Aby unikla sňatku s ním, odejde do školy strážkyň, vzdá se svých titulů a stane se členkou královniny ochranky. Eru se nakonec bláznivě zamiluje do Loneerei, Nyřiny starší sestry, a tak se neprovdatelná dcera Avenruee konečně vdá. Avenruee je těžce zklamaná svou Nyrou.

 

3249 – Nyra se stává hlavní strážkyní antharrského pokladu, čtyř dračích vajec. Královna Deena v ni vkládá velké naděje a na rozdíl od Nyřiny matky ji má stále velmi ráda.

 

3252 – Nyra ukradne jedno z dračích vajec, uteče s ním k elfům a tam ho schová. Deena je její zradou těžce otřesena a opět se ozve její nemoc, královna to však přede všemi, včetně vlastních dětí, tají.

 

3253 – Nyra je V Sílthirmu dostižena a přivedena zpět do Antharry. Začíná s ní soud. Královna i její příbuzní ji prosí, aby prozradila, kde vejce je, ale Nyra mlčí. Nakonec je označena za Prokletou vílu Kaarlahk’ka a má být popravena. Podaří se jí ale svést žalářníka a s jeho pomocí utéci zpět k elfům.

 

3259 – na začátku listopadu tohoto roku podlehla královna Deena své nemoci a v úctyhodném věku zemřela. Na její místo mohly nastoupit dvě ženy; její vlastní dcera Airis a přivdaná Loneerei. Deena si v poslední vůli za svou následovnici zvolila Airis.

 

3260 – Princezna Airis da Veernieng je v lednu korunována na vládkyni Antharry a Jižní, Severní a Západní královna jí slibují svou věrnost a podporu.

 

3261 až současnost – královna Airis vládne Antharře moudře a spravedlivě stejně jako její matka, snad ještě lépe, a snaží se omezovat moc královnu Jihu, Avenruee, která touží, aby ona nebo některé z jejích děti dostaly Airisin trůn, a také královny Severu, která není z nějak zvlášť vznešeného rodu, a která za své místo vděčí právě Avenruee… 

 

Zpět na Reálie víl.

Napsal: Rhunön | Kategorie: Reálie
Dne: 22.07.2019 20:38:48 FB 

REÁLIE VÍL

 

Autor: Lwineah, Arwina Greensleeves, Rhunön

 

Popis:

 

Víly jsou často přirovnávány k elfům, s nimiž sdílejí několik výrazných rysů – protáhlé uši zakončené špičkou, ladnost a eleganci, půvab a výrazné velké oči různých barev.

Mívají drobnější a štíhlou postavu, kterou poměrně málo zahalují. Obvykle nosí jen poloprůsvitné látky nebo oděv, který zakrývá nejcitlivější části těla.

Šperky a jiné ozdůbky na sebe příliš nevěší. Tou největší ozdobou jsou pro ně křídla, která jim vyrůstají ze zady. Víly mají dva páry křídel, většinou je ale svrchní pár redukovaný a velmi malý. Spodní pár mívá roztodivné barvy, tvary, různou velikost, průhlednost a křehkost. Na zádech jsou křídla složena „na berušku“, částečně se překrývají. Žádná křídla nejsou stejná, každá jsou jedinečná a nenahraditelná. Nejsou s vílou propojena pouze fyzicky, ale také psychicky. Pokud by víla přišla o svá křídla, připravilo by ji to o veškerou magii, což je v podstatě to nejhorší, co by se mohlo stát. Proto tuto informaci víly se strachem skrývají a nikdy by ji nikomu nesvěřily. Raději ať si každý myslí, že slouží jen k obyčejnému létání. Ironické je, že to není úplně pravda. V tomto případě dost záleží na velikosti křídel a jejich fyzické síle, ale ani ta největší a nejmohutnější vílu neudrží ve vzduchu na dlouho. Obvykle jsou schopny jen popoletět pár metrů či s jejich pomocí běhat nepřirozeně rychle.

Jejich vlasy mívají také jednu zvláštní vlastnost. Díky silnému poutu s přírodou často trochu světélkují, tedy hlavně za tmy. Zbarvení vlasů je pak úzce spojeno s „druhem“ víly, což platí v podstatě pro celkový vzhled každého jedince.  

 

 

Charakterové rysy:

 

Víly jsou mírumilovná a milá stvoření. Násilí, hrubost a války jsou jim proti srsti, ale pokud jsou zahnány do úzkých nebo se rozzuří, pak neznají slitování – ostatně elfové by mohli vyprávět. Jsou chytré a učenlivé, i když jejich myšlení není tak složité, podobá se spíše lidem. Na rozdíl od elfů také nejsou tak chladné a projevují své emoce. Jejich tváře vždy zdobí mimická grimasa, která dává najevo jejich rozpoložení. Mnohem více také vše prožívají, city je zasahují hloub než elfy a lidi – láska, smutek. Fyzický kontakt je pro ně velmi osobní, jejich vnímání je v tomto ohledu specifické a výrazně hlubší.

Vůči ostatním rasám jsou velmi nedůvěřivé a plaché, hlavně k elfům, kteří jim v minulosti velmi ublížili. V mnohých případech raději volí útěk nebo jednoduše splynou s nebližším stromem, aby je cizí oko nemohlo spatřit.

Mladé víly jsou ovšem již více kurážné než ty starší, zatrpklé a vyděšené, které ještě pamatují hrůzy válek a stovky mrtvých, což by mohlo v budoucnu podstatně ovlivnit vývoj této rasy.  

 

 

Věk a stárnutí:

 

Podobně jako jiné rasy i víly jsou dlouhověká stvoření. Zub času tyto tvory po fyzické stránce příliš neovlivňuje, ale jsou poměrně náchylní na prudké změny a nemoci – více než elfové, ale méně než lidé.

Mladé víly rostou normální rychlostí. Podobně jako lidé. Jejich růst se však v určitém věku, po dokončení vývinu křídel (cca 18 – 30 let), zastaví a čas nad jejich tělem ztrácí moc. Až do posledního vydechnutí proto vypadají stále mladě a krásně a netloustnou.

 

 

Vílí magie:

 

Původ

 

Víly jsou s Přírodou, jak říkají Hvozdu, spojeny daleko těsněji než druidové. Veškerá jejich magie pochází od Přírody. Víly svůj život s přírodou svázaly dříve než trpaslíci začali budovat své království v Beorských horách. Pokud začne chřadnout Příroda začnou chřadnout i víly. Přírodu víly vnímají jako spektrum různých složek. Tyto složky představují jednotliíý bohové vílího panteonu. Jednotlivé součásti dávající jeden krásný a dokonalý celek, Matku Přírodu.

Zatímco druidové vnímají Hvozd jako svého otce. Víly vidí Přírodu jako svoji matku a učitelku. Dalším rozdílem je že víly ani při největší zlobě plně nepodlehnou vlivu Přírody. Díky daleko delšímu soužití jsou víly schopny zlobu přírody korigovat. Nikdy nepropadnou šílenství jako druidi. Víly tvoří takovou protiváhu pro druidy, kteří jsou poslušnými sluhy Hvozdu, víly jsou spíše pečovatelky a sestry Přírody než-li služky.

 

Obecně

 

Je to mocná přírodní síla, pro jiné rasy zcela neznámá až mytická, stejně jako víly samotné. Jediné zmínky či spisy hovořící o ní by se snad daly nalézt v knihovnách v posledním vílím městě Anthaře. Zbylému obyvatelstvu jsou tedy nepřístupné.

Tato magie zahrnuje hlavně možnost ovládání přírodních živlů. Z jednotlivých elementů pak vychází specializace a následné „druhy“ víl. Ty podstatně ovlivňují vzhled víly, povahu a někdy dokonce i jejich schopnosti:

 

Magie vzduchu – měsíční víla, nebeská víla,…

Magie vody – říční víla, dešťová víla,…

Magie země – lesní víla, horská víla,…

 

Živel nebo specializace víly je dána při jejím narození. Nezáleží při tom na rodičích či předcích.

Víly obdařené živlem vzduchu mají silná křídla a jemné tělo které působí křehkým dojmem. Vílové tohoto živlu jsou vysocí, hubení s ostrými rysy. Často bývají také plavovlasé a vyznačují se skvělým smyslem pro humor.

Vodní víly jsou velmi rozmanitých postav, stejně jako voda sama nabývá mnohých vlastností. Jsou víly které mají plnou postavu a klidnou jasnou mysl jako vody jezera, ovšem i víly štíhlých postav s bystrou myslí, jejichž smích je svěží jak horská bystřina. Vílové sdílejí rozmanitost svých protějšků.

Zemní víly mívají mateřskou postavu s kyprými tvary. Vílové bývají rozložití jak koruna starého dubu. Klidná povaha provázená laskavostí, empatii z nich činí pravé strážce hvozdu. Právě tyto víly a vílové nejčastěji vstupují do kněžského stavu.

Existuje také možnost ovládnutí nezkrotného ohně, takové víly se nazývají Faierlakh. Ohňová víla bývá velice mocná, ale její život nikdy netrvá dlouho. Tento nezkrotný živel totiž není možné plně ovládnout. Pomalu vílu stravuje a mění ji, nakonec ji spálí. Z podobného důvodu proto take není možné, aby se víla narodila jako ohnivá. Pro bytí Faierlakh se musí během života rozhodnout sama, ať už je její důvod jakýkoli. Funguje vlastně jako takový vílí Stín. Za svou moc však platí strašlivou cenu – její život končí v oslnivém výbuchu ohně.

 

! Za Faierlakh je možné hrát pouze max. 6 měsíců. Pak se automaticky přesune do archivu. !

 

Mladé víly jsou schopné využívat jen živel, který přísluší jejich specializaci (vyjma ohně). V té mají poměrně velké možnosti. Čím je pak víla starší, tím větší je možnost, že dokáže ovládnout i jiné živly. Opravdoví mistři jsou pak schopni živly i kombinovat. Víly jsou natolik propojené s přírodou, že dokážou ovládat sílu i živých rostlin – spoutat někoho pomocí kořenů či šlahounů ostružin, brát si energii z lesa… Jsou ale silně limitovány prostředím, na poušti kupříkladu nemají téměř vůbec možnost kouzlit.

Přírodní elementy, ale nejsou to jediné, co tato magie nabízí. Víly znají také veliké množství léčivých kouzel.  Jsou schopné vyléčit téměř všechna zranění a známé druhy nemocí, jak u rostlin, tak u zvířat, elfů či lidí. Svazuje je pouze bolest, kterou sdílí při léčení s raněným, takže pokud je rána příliš vážná nebo je raněných velký počet a víla není schopna unést stupňující se bolest, může ji to stát i život.

Kouzlí beze slov. Někdy si pomáhají zpěvem. Z toho vyplývá, že jejich mysl je velmi odolná a silná. Dostat se jim do hlavy je téměř nemožné, pokud to samy nedovolí. Ony v tom naopak nemají žádný problém. Proniknou i velice silnými obrannými stěnami. Nikdy však se zlými úmysly a jen v případě, že jim to dotyčný povolí. Víly nejsou od přírody násilnické ani zlé – jen oheň má tu moc, poničit jejich čistotu a dobrotu. Opakujeme však znovu, víla však není žádný pacifista. Sáhne-li někdo na její domov, brání ho do roztrhání těla.

 

 

Náboženství (Gaartera):

 

V očích většiny je tím nejmocnějším a nejsvatějším velká Matka – „Matka Příroda“. Každá víla je s okolní faunou, svou Matkou, velice úzce spojena, dokonce mnohem silněji než elfové. Toto pouto bývá kolikrát až tak silné, že když začne chřadnout les, chřadne i národ. Nejhůře to většinou nese Královna.  Tato situace však může nastat i opačně. Pokud onemocní Královna, některé části lesa onemocní též.

Matka však není jediným symbolem víry. Mnohé modlitby se obrací i k velkému množství jednotlivých bohyň a bohů. Mezi nejdůležitější a nejoblíbenější patří zejména:

 

Suria – bohyně nebes

Averil – bohyně země a ochránkyně zvěře

Nirel – bůh vody

Morius – bůh ohně

Aalean – bohyně lásky

Arzul – bůh války

Keturah – bohyně smrti a patronka zemřelých duší

Zion – bůh života

Yona – bohyně dne a slunce

Naaro – bohyně noci a měsíce

Joriin – bůh magie

Mae – bohyně snů a spánku

Titania – bohyně spravedlnosti a moudrosti

 

Více o vílím státě a náboženství zjistíte ZDE.

 

 

Stručná historie

 

Počátky

 

         Víly přišli do Alagaesie od severu skoro 800 let před příchodem elfů aby zde vytvořily první království na jejím území. Po skoro tři sta letech trvání království víl se jim podařilo navázat spojenectví s tehdy ještě divokými a nezkrotnými draky díky čemuž značně rozšířily své území.

         Sto let na to postihne národ víl strašlivá dosud neznámá šedá nemoc která značně zdecimuje jejich populaci. Přesto vílí národ pokračoval v expanzi až na hranice Beorských hor, kde došlo k několika střetům s trpaslíky. Obě kultury ač značně rozdílné dokázaly žít vedle sebe v míru. Trpasličí runy pak daly základ vílímu písmu.

         Víly se začínají učit kouzlům od mladé ovšem mocné víly. Ta se však vrhne sama do ovládnutí ohně, ale je jeho silou nakažena a začíná zabíjet. Víly i draci se ji pokusí zastavit a ani přes velkou sílu se jim to nepodaří. Život mocné kouzelnice pak ukončí její milenec dýkou do srdce.

         Nedlouho na to následuje další epidemie šedé nemoci, která si díky bohům vyžádá podstatně menší ztráty na životech.

         Konec rozkvětu víl přichází se smrtí současné královny. Vše proběhne za podivných okolností. Její děti jsou zbaveny nároku na trůn, na nějž usedá sestra královnina muže. Krutá a nelítostná panovnice. Sami její děti ji zaklely do černé skály na severním konci Antharry, kde stojí dodnes.

         Dcera kruté vládkyně, se však ukáže slabou vládkyní a rozvíjející se rasa trpaslíků připraví víly o velkou část území. Pod tlakem tehdy ještě kočujících trpaslíků se první království víl rozpadá.

 

 

Druhé království

 

         Netrvalo ani padesát let a mocné rody vílí rasy opět vybudovaly království. Rod předchozích vládců se opět chopil moci, tentokráte omezen zasedající radou 18 víl a vílů. První panovnice nového království s i přes svou lásku k mužům ukázala neplodná. Po ní nastoupila její mladší sestra, která obnovila mírové vztahy s trpaslíky. Díky tomu přivedla království zpět do prosperity.

         Její dědička však umírá spolu s matkou při porodu, což vyvolává tvrdé boje o trůn. Do toho přichází třetí vlna šedé nemoci. Po vládě slabé královny z jednoho z menších rodů se nachází království na pokraji rozpadnutí.

         Při nástupu královny z rodu právoplatných dědiců se na území Alagaesie objeví elfové. Víly byly tehdy rychle podmaněny a jejich pokus o bitvu byl s přehledem odražen. Královna byla zajata, mučena a nakonec popravena. Tak skončilo druhé království víl.

 

 

Antharra - Nová země

 

         Mladší sestra právě padlé královny posbírá během tří dekád zbytky vílího národa a přemění je na soudržný celek. Díky tomu se jí podaří obhájit území kolem jezera Röna, kde založí Antharru - třetí vílí království.

         Elfové sem vpadnou, ničíce co mohou dokud je královnina mladší sestra nevyžene pomocí magie. Víly se dovolávají staré smlouvy s draky, ti však odmítnou proti elfům zakročit. Následné období klidu, kdy sestry vládnou společně je dobou rychlého růstu království. Následuje další vpád elfů při němž obě vládkyně málem zahynou.

         Během následujících let dochází jen k malým potyčkám a mladší ze sester se narodí dcera, ta je unesena elfy a po dlouhém mučení zabita. Víly se odhodlají k odvážnému kroku - vytvořit Faierlakh. Tyto víly v malém počtu naprosto zničily hlavní elfské město. Zastrašení elfové uzavírají s vílami mírovou smlouvu.

 

         Po několika letech se situace ustálí a na území Antharry vznikají čtyři územní celky: Západní, Jižní, Severní a Východní království. Spravované čtyřmi velkými rody. Východ patřící rodu původní královny pak vládne všem ostatním.

         Skoro tisíc let poté je na území elfů zabita člověkem jedna z víl což opět nastartuje válečné jednání mezi oběma stranami. Po čtyřech stech letech války je královna svržena jedním z rodů a jižní královna, její sestra, musí i s ní uprchnout ze země. Víly uzavírají s elfy mír výměnou za pravidelný tribut. Zásoby surovin však nejsou neomezené a rebelská královna je svržena její rod zničen. Zpět se vrací královna Jihu i se svou sestrou, jako právoplatnou královnou všech. Pod hrozbou války se tribut ruší.

         Nově nstoupivší rod Severu má moudrou a silnou panovnici. Po její smrti nastupuje na trůn mladičká víla, která se pohádá s Jižní královnou a jejich spor musí řešit nejvyšší moc. Rozsudek ve prospěch jižní královny je bez odporu vykonán, což však Jižní královně nestačí. Jižní královna nečekaně napadne severní a většinu jejího rodu zabije. Jeho místo nahradí jiný rod.

         Jižní královně se pak narodí dcera a syn. Dceru zasnoubí s rodem Severu. Jejich potomek pak svatbu zruší, čímž Jižní královnu velmi rozzuří. Narodí se jí další dítě. Svou nejmladší dceru tak posílá do kláštera na výchovu, tu starší se opět pokusí provdat, leč neúspěšně. Pohádá se synem a ten utíká z domu. Tou dobou zjišťuje že její nepřátelský rod stále žije na území elfů a pokusí se jej neúspěšně zničit.

         Královna Východu ustanovuje svoji dceru za následnici a provdává svého syna za dceru Jižní královny. Jedna ze strážkyň pokladu zradí a odnese jedno z dračích vajec k elfům, je však chycena, ovšem podaří se jí utéct.

         Královnou víl je korunována Airis, která jim vládne doteď.

 

Časové řazení podle let naleznete ZDE.

 

 

Vílí stát a Gaartera

 

Vílí království bylo jedním z prvním států na území Alagaesie a společnost víl se od té doby příliš nezměnila. Jak vypadá samotný stát a jak obsáhlé je vílí náboženství zjistíte ZDE.

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Reálie
Dne: 17.07.2019 20:17:59 FBJak dlouho vlastně budu cestovat?

A kudy?

Autor: Islanzadí de Eamë, Aireen

 

Již delší dobu se nám tu rozmáhá takový nešvar. Buď cestujeme moc rychle, nebo příliš pomalu. Celý proces cestování je zmatený a nikdo vlastně neví, jak dlouho kam bue cestovat. Níže jsme se rozhodli tento neduh napravit a říci vám, jak spočítat vzdálenost na reálné dny. Abychom konečně přinesli do pojmu cestování rovnoprávnost!

 

 

Cesty

 

V prvé řadě je důležité říci, že cestování po Alagaesii probíhá především formou obchodních cest. Pokud se držíte vyšlapaných, osvědčených cest, cesta probíhá hladce a vaše cesta není zdržena. Pokud se rozhodnete cestovat na vlastní pěst, je potřeba přidat nějaké zdržení.

 

Obchodních cest po Alagaesii najdeme poměrně dost, především v oblasti lidí. Jedinou výjimkou je obchodní cesta mezi trpaslíky a elfy, která je používaná pouze jimi. Ta začíná na jednom konci ve Farhen Duru a pokračuje po vodě až do Sílthrimilu (pohraniční město Sílthrimu - více o pohraničních městech elfů zde).

 

Ostatní cesty najdete vyobrazené na této mapě (pro zvětšení na ni klikněte). 

 

(kliknutím na mapu nebo SEM zobrazíte plnou velikost)

 

 

Vzdálenosti

 

Cesta po stezkách

A jak tedy vlastně vypočítat, jak dlouho budu cestovat? Nejdelší cesta, kterou můžete absolvovat, je od Bulridge podél okraje lesů až k Askignaku, kterou půjdete reálným lidským časem 5 týdnů. Tedy hráči reálně absolvují pět týdnů hry po přilehlých místech. Těch pět týdnů se dá strávit buď hybernací postavy s občasným příspěvkem do daných míst, anebo si průběžně můžete hrát zastávky v místech, kterými projdete. Ideální je na to poušť, co se této cesty týče. Proto by hráč měl skutečně obezřetně volit, kudy půjde, proč a kam. Samozřejmě počítáme variantu, kdy jezdec jede na naloženém voze taženém jedním koněm. A v noci spí. 

 

Pro srovnání dáváme pár dalších cest - z Teirmu do Burgsanku se tímto způsobem dostanete za 1 týden. Z Burgsanku do Uru'baenu za necelý jeden den. Pokud bychom tímto způsobem cestovali stezkou mezi Ellesmérou a Osilonem (Du Weldenvarden) nebo Tarnagem a Farthen Durem (Beorské hory), zabraly by nám tyto rozmezí dva dny. Ovšem elfové a trpaslíci cestují trošku jinak, proto se jedná jen o příklad.

 

Vzdálenost mezi Burgsankem a Uru'baenem budeme dál nazývat "jednotka" na mapě, abychom lépe označili, s čím vlastně pracujeme. 

 

Cesta na voze taženém koněm po cestě = Jednotka

Cesta na voze taženém dvěma koňmi po cestě = Třičtvrtě jednotky (Jednotka x 0,75) 

Cesta na voze taženém třemi koňmi po cestě = Půl jednotky (Jednotka x 0,5)

Cesta na koni po cestě = Půl jednotky (Jednotka x 0,5)

Poznámka: Od tří koní dál už se rychlost nezvyšuje.

 

Cesta mimo stezku

Pokud se rozhodnete cestovat mimo vyjeté cesty, musíte počítat se zdržením. terén může být zavalený, některá místa se budou objíždět, může vás někdo přepadnout. Jezdit mimo vyznačené stezky většinou znamenalo "už se nevrátit" nebo se "vrátit za hodně douho". Je třeba počítat i s tím, že tudy vůz neprojede. Jeden člověk na koni možná někudy ano, vůz rozhodně ne. Tedy k takovému cestování si přidejte dvojnásobek, kolik by to bylo podle cest. Pokud jdete přes hory nebo přes přímou poušť, třikrát. Poušť navíc dává vysoká procenta k tomu, že vaše postava zemře. To se vám jednou ve hře může objevit vypravěčský příspěvek o tom, že jste cestu nezvádli. 

 

Cesta mimo cestu = Jednotka x 2

Cesta přes hory = Jednotka x 3

Cesta přes poušť = Jednotka x 3 (a vysoké riziko smrti)

 

Cesta bez koně

Cestování bez koně je sebevražda. Jde cestovat pěšky třeba po lesích, kde platí daný dvojnásobek jak u cesty mimo stezku, nebo napříč městy v království kde jsou právě cesty. U těch platí trojnásobek. 

 

Cesta lesem pěšky = Jednotka x 2

Cesta po stezkách pěšky = Jednotka x 3

 

Cesta po vodních stezkách

Cestování po vodních stezkách je samozřejmě možno jen díky obchodním lodím a ty mají za příznivých podmínek dvojnásobnou rychlost než povoz taženého jedním koněm - není třeba odpočívat přes noc, například. Jiný způsob než lodí neexistuje. Po těchto stezkách nelze plavat!

 

Cesta po vodní stezce = Půl jednotky (Jednotka x 0,5)

Cesta po vodní stezce během bouře = Jednotka

Cesta na Vroengard = Cesta na Vroengard není úplně jednoduchá. Většinou je kolem něj bouře a spousta dalších nepříznivých podmínek, koneckonců, ostrov je magicky radioaktivní. Dávka této magické radiace člověka sice ihned nezabije, i tak je ale potřeba cestovat s minimálně jedním mágem a velkými zásobami jídla a vody (na Vroengardu není nic normálně poživatelného). Tím se cesta ještě víc zpomaluje. Tedy reálně na Vroengard se cestuje reálně celý týden a pokud loď cestu přežije, nemůže se na něm zdržet déle než posádce dovoí zásoby.

 

Cesta na drakovi

Cesty na dracích jsou samozřejmě nejrychlejším dopravním prostředkem. Pokud vás tedy nějaký dobrotivý dračí jezdec sveze, ušetří vám to podstatný čas strávený na cestě. Dospělý, zdravý ohnivý drak přeletí celou Alagaesii (podle Paoliniho mapy) za 1 týden (počítáme i spaní v noci), pokud tedy letí (maximálně) tři dny v kuse, cesta je rychlejší, ale spánek o to delší. Tedy cesta delší než tři dny se pak dorovnává spánkem a je platná podle původních pravidel. To znamená, že rychlejší cestování nastává jen, pokud je cesta menší než 3 dny. 

 

Cesta na dospělém drakovi = Jednotka x 0,2 (Pětina jednotky)

Cesta na mladém nebo nemocném drakovi = Jednotka x 0,5 (Polovina jednotky)

Poznámka: Schopnost výkonu draka posuzuje jezdec sám, speciální případy pak jsou ostatní rasy draků. Pokud si jezdec není jistý, jak cestu spočítat pro svěho draka, pište adminům. Samozřejmě jezdec posuzuje i to, kolik lidí (či nákladu) je jeho drak schopen unést.

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Reálie
Dne: 11.07.2019 13:11:42 FBReálie Alagaesie

 

V tomto seznamu článků nalezneš reálie našeho světa. Pokud jsi četl knihy Odkazu dračích jezdců nebo jsi viděl film, máš dobrý základ. Musíme tě ale upozornit, že náš svět se liší. Ve zdejší komunitě totiž panuje všeobecné přesvědčení, že Christopher Paolini vymyslel skvělý svět, ale vůbec nevyužil jeho plný potenciál. My jsme to udělali. Vytvořili jsme si nové rasy, nová místa, nové způsoby kouzel, vnesli do hry nové, logické jazyky a vlastně stvořili celý zbytek kontinentu.

 

Většinově nejsme zapálení fanoušci Eragona, jen jsme se zamilovali do světa Alagaesie tak, jak jsme si ho tu za těch několik let stihli překopat a dotvořit. Proto pokud u nás chceš hrát, zdejší články ti mají spoustu věcí k nabídnutí. Pokud jsi to zatím neudělal, přečti si článek v Informacích, aby ses dostal do všeobecného obrazu. A jinak pokračuj, otevři bránu a vstup do světa Alagaesia.cz.

 

 

Seznam reálií

 

 

VŠEOBECNÉ REÁLIE

 

Mapa Alagaesie

 

Alagaesijská antroponomastika (výběr jména)

Alagaesijský kalendář

Burgsanské tržiště

Čas postav (délka života ras)

Ekonomika Alagaesijského světa

Magie I., všeobecný úvod
Magie II., podrobný popis

Náboženství, všeobecný článek

Všeobecné informace o dění v Alagaesii

Vzdálenosti a obchodní cesty

 

O knižních postavách

 

Knihovna

Fauna v Alagaësii

Hlavní města Alagaësie

 

Kronika

Dávná historie Alagaesie

 

Yosen, snová říše pro Novice

 

 

REÁLIE PRO RASY

 

Reálie Druidů
Hvozd

 

Reálie Elfů

 

Reálie Lidí

Severní kult

Bratrstvo

Matka Země

Solasova církev

 

Reálie Trpaslíků

Kult Quan

Reálie Urgalů
Kult bohyně Rahny

 

Reálie Víl

Hierarchie víl a Gaartera
Historie víl

 

 

REÁLIE PRO TĚŽŠÍ HERNÍ POSTAVY

 

Reálie Stínů

Reálie Draků

Kočkodlaci

 

 

Tabulka pro tvorbu konkrétní postavy

 

 

Hráči, kteří se chtějí zaregistrovat za konkrétní postavu mají k dispozici jistý tahák, protože, jak jste si možná všimli, reálií je tu docela dost. A pokud by měl každý přečíst všechno a až pak začít hrát, nikdo krom adminů by tu nebyl. Tedy zde, v následující tabulce, jsou reálie přehledně rozškatulkované pro jednotlivé rasy postav. Jste-li tu jen, abyste si v reáliích početli, tabulka vám nepřinese nic zajímavého. Jste-li tu kvůli registraci, možná vám tabulka značně usnadní práci.

 

Rasa Věk  postavy 

 Obtížnost

  přijetí  

 Obtížnost

hraní

Podmínky přijetí (Reálie)
Draci -  Zkušený hráč Vysoká Draci, Jak na profil draka?, znalost reálií
Druidi

-

 

Střední Střední Druidi, Magie I.

Elfové

0 - 120  Střední Nízká Elfové, obecná znalost reálií

Elfové

121 - 2500 Vysoká Střední Elfové, Souboj/Magie I. (podle zaměření postavy)

Elfové

2500 + Zkušený hráč Velice vysoká

Elfové, Souboj, Magie I., Magie II., Kronika, obecná znalost reálií

Kočkodlaci   -    Zkušený hráč Střední Kočkodlaci, obecná znalost reálií
Lidé - Nízká - Střední Nízká Lidé, Souboj
Stínové - Zkušený hráč Velice vysoká Stínové, Souboj, Magie I., Magie II.
Trpaslíci - Nízká Nízká Trpaslíci, Souboj
Urgalové - Nízká Nízká Urgalové, Souboj
Víly - Nízká Nízká Víly, základní znalost Magie

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 10.07.2019 13:11:20 FB 

Informační článek

 

Vážený návštěvníku,

vítáme tě před branami země zvané Alagaesia. Jak už jsi možná stačil zjistit, jsme textová hra na motivy tetralogie Odkaz dračích jezdců (pokud nevíš, co to je textové rpg, klikni sem), které napsal Christopher Paolini. Je důležité ti jako první říci, že jsme pouze NA MOTIVY, tedy víceméně s knihami už nemáme moc společného. Hra začala v květnu roku 2010 tedy v době, kdy se na pultech knihkupectví teprve ohříval Brisingr a o nějakém Inheritance ještě nebyla ani řeč. A proto je důležité, aby sis i ty uvědomil, že naše hra začala tam, kde Brisingr skončil a ubírala se VLASTNÍ cestou! 

 

Jak začít hrát a jak založit první postavu najdeš na konci článku.

 

Co jsme tedy zač?

 

Jsme středověké fantasy textové RPG odehrávající se ve světě Alagaesie. Dáváme hráčům k dispozici celý svět plný barvité kultury, náboženství, legend, tradic a to hned v devíti různých rasových provedeních. Každá rasa má vlastní balíček plný informací specifických pouze pro ni, dokonce i vlastní území a vlastní politickou sféru. 

Ty, jako hráč, si můžeš vyzkoušet vše - od mocnářských, politických bojů, přes život obyčejného měšťáka, až po vůdce náboženské sekty (nebo jejího člena). Fantazii se kladou jen logické meze. Navíc máme mechaniky, které ti pomohou tě do hry dostat - například postava Dobrodruha, která je stvořená vyloženě na to, aby plnila questy. 

 

 

Odchylky od knih

 

Co se odchylek od děje týče, bylo by na dlouhé lokte to vysvětlovat, ale ve zkratce, abychom ti alespoň přiblížili vzdálené - spousta knižních postav již zemřela (Islanzadí, Orrin), některé postavy přežily (Brom) a jiné nenávratně zmizely (Arya). Taktéž se stalo, že některé z nich se odchýlili od děje knihy úplně, tedy Arya našla svoji spřízněnou duši v elfovi jménem Blödhgarm a mají spolu syna jménem Arnilian. Blagden, bílý havran jak ho znáte z knih, se za pomocí silné magie dokáže měnit na člověka a má za ženu Elvu - požehnaného sirotka. Elva nám vyrostla a v současné chvíli je ztracená kdesi v poušti Hadarak se svojí a Blagdenovou dcerou. A Eragon? Ten se po neúspěšném pokusu o svržení Galbatorixe stáhl a po spoustě hloupých rozhodnutí se schovává před jejich následky kdesi v poušti Hadarak.

 

Jak vidíte, změny jsou poměrně rozsáhlé a kolikrát úplně mění děj nebo se přímo odklání od původních knih. Pokud nám dáte šanci a změněný děj vás neodradí, ujišťujeme vás, že je to jen zlomek toho, co na Alagaesii můžete potkat. Vypracovali jsme Alagaesijský svět tak, jak mu od Paoliniho nebylo dopřáno, tudíž máme úplně nová náboženství, nové rasy, nová místa a celkově jsme Alagaesii udělali zajímavější, hratelnější a mnohem víc živější než kdy byla v knihách. 

 

Proto spíš raději než "na motivy knih" používáme "na motivy světa". Protože z knih nám zůstalo skutečně pramálo. 

 

NAJDOU SI ZDE SVÉ FANOUŠCI KNIH I FANOUŠCI STŘEDOVĚKÝCH FANTASY.

 

 

Politická situace

 

Alagaesijský svět prošel jistými změnami, co se vládců týče. Sedm let je dlouhá doba a dá se říci, že si zde najdou své i fanoušci hry o trůny, protože politika se ve sférách monarchů řeší dennodenně. Výhodné sňatky, tahání za nitky, známí známých nebo jen přímý vliv na panovníka. Tajné společnosti i náboženské sekty, které ovlivňují některé vladaře.

 

Zdá se vám to povědomé? Ano, dělo se to napříč reálnou historií a je to přirozený vývoj monarchie. Ti, kteří se rozhodnou hrát ve sférách politiky a intrik se musí připravit na dlouhé hry plné přemýšlení, obav a slovíčkaření. Často se tu na jeden (i rozhodující) herní příspěvek čeká třeba týden, zvlášť pokud se jedná třeba o rozdělení území. Politické hry jsou skvělé nejenom na hraní ale i na pozorování. Spousta hráčů se dívá a sleduje, jak vládci hrají, protože chtějí vědět, kam se osud jejich postavy ubere. A že mocní vládci umí s kartami točit pořádným způsobem.

 

Politická situace lidí

 

Král Galbatorix vládne přísnou rukou, nicméně je to spíš šedá eminence na pozadí. Jeho jménem konají většinou jeho stínové nebo generálové. Podařilo se mu uchvátit skoro celou Surdu (odolává jedna poslední pevnost) a připojit ji ke království. Původní král Surdy Jeod - nástupce Orrina - se odebral k Vardenům. Díky tomu, že má král zemi pod absolutní kontrolou, Vardenové nemají moc prostředků k boji a tak zůstávají na taktické pozici ve svém malém městečku zvaném Poříčí, které čítá několik tisíc obyvatel. Kromě náboženství se tak u lidí politicky neřeší nic, jen Surda.

 

Politická situace elfů

 

U elfů je to trošku složitější. Když zemřela Islanzadí, trůn převzala její dcera Arya se svým mužem Blödhgarmem. Oba dva ale záhadným způsobem zmizeli a to v době, kdy jediný následník trůnu byl ještě příliš mladý na to, aby trůn převzal. Uspořádaly se tedy první elfské volby, kdy na trůn usedla Arwina Meyron zvaná Greensleeves, která lesy několik let vedla poměrně inovativním, veskrze lidským způsobem. Právoplatný dědic královského trůnu Arnilian se však už jako odrostlý vrátil a snaží se získat trůn zpět do rodové linie de Eamë. Na elfském území je tedy velký konflikt mezi rody Meyron a de Eamë, což vyústilo v konečné rozdělení elfského království na dvě - Du Welden, jihozápadní elfské království pod vládou Arwiny Meyron a Du Varden, severovýchodní elfské království pod vládou Arniliana de Eamë. 

 

Politická situace trpaslíků

 

Trpaslíci žili dlouho agresivním životem, než byl trpasličí král Orik sesazen z důvodu pustošení klanů a na trůn byl po Stownredských volbách roku 3263 posazen král Krhazdorh Durgrimst Vrenshrrgn. Po jeho nástupu na trůn mezi trpaslíky z blíže nespecifikovaných důvodů vypukla občanská válka v jejímž důsledku bylo království rozděleno na nepřátelské Východní, které připadlo králi Gerumovi a na Západní, které vedl zvolený trpasličí král Krhazdorh. Následky války a nepřátelství se mezi trpaslíky táhly dlouho, než byla podepsána mírová smlouva. Na Východní trůn poté nastoupil Umrich, syn Isadora a vyjednal nové obchodní podmínky. V Okvětci 3265 byly hory zase spojeny zvolením nového krále západních hor Branna z klanu Durgrimst Quan a následnou dobrovolnou abdikací krále Východních hor. Beorské hory tak na Oriolovo kladivo navíc slaví "znovusjednocení".

 

Politická situace druidů

 

U druidů panoval dlouho klid a mír. A také strach, zda se jim podaří překonat strašlivou kletbu, která na ně byla kdysi dávno uvalena - kletbu o nestárnutí. Až v reakci na rozdělení elfského království - mezi druidy zvanými Hvozd - se druidi uchýlili k porušení rasové tradice a zvolili si vůdce - Gormala, který vedl s elfy vyjednávání o své území a také učinil zatím největší pokroky v hledání léku na kletbu. Na základě jednání se tak nakonec rozhodli stát na straně Meyronů.

 

Politická situace ostatních ras

 

Víly žijí schované v lesích a ani krize se jich zatím nijak nedotýká. Jejich královna je schovaná ve svém sídle a o ničem se moc nemluví. Kočkodlaci, dračí jezdci ani stínové nemají vlastní území, tudíž se většinou snaží pracovat s tím, co se děje v místě, kde žijí. Urgalové žijí svůj divoký život tak, jak mají. Kříženci (jiní tvorové) se mají pořád stejně špatně - pokud se ví o jejich nečisté krvi, jsou společností odmítáni, utlačování a nenáviděni.

 

 

Důležité a významné postavy Alagaesie

 

V jejich životopisech se dočtete mnohem víc, než kdekoli jinde na Alagaesii.

 

Lidé:

Azkaal - Mocný stín věrný králi

Enni - Diplomatka na straně krále

Galbatorix - Alagaesijský král

Jeod - Bývalý Surdský král

Madeton - Vedoucí Bratrstva

Nasuada - Vůdkyně Vardenů

 

 

Elfové:

Arnilian - Následník elfského trůnu

Arwina - Elfská královna

Blagden - Královský rádce

Meraldon - Člen Vroengardské rady

Táril - Významná elfská politička

 

 

Trpaslíci:

Brann - král sjednocených Beorských hor

Krhazdorh - bývalý vládce Západních hor

 

 

Ostatní:

Airis - Královna víl

Gormal - Vládce druidů

 

 

Jak začít hrát?

 

Teď, když máš informace o situaci, nejspíš už tušíš, kde bys chtěl hrát a v jaké sféře se angažovat. Pokud se chceš zaregistrovat a cítíš se být připraven, klikni v menu na položku "Pravidla a registrace". Menu budeš používat jako svůj denní chleba a po registraci se ti otevřou nová místa a nové položky. Registrace tě pak už sama navede, jak se prokousat tím nejdůležitějším. Pamatuj ale, že tohle je textová hra. Čeká tě jen text, text, text, sem tam nějaký obrázek a zase další text. Níže najdeš odkaz na registraci.

 

 

První postava

 

Zakládáš si první postavu? Tudíž doporučujeme hrát za člověka. Chceš-li si hrát v politické sféře, určitě napiš do Návštěvní knihy nebo na e-mail team@alagaesia.cz, pod kterého vůdce byste chtěli spadat, neustále sháníme generály, hrabata, nižší šlechtice a v některých případech i ty vyšší. A samozřejmě, sháníme i náboženské fanatiky, nebo náboženská kněží.

 

Jen tak pro zajímavost - u Urgalů se zatím ještě nic většího nestalo. 

 

Ještě pořád nevíš? Staň se Novicem, navštiv Yosen a postavu si vytvářej za běhu hry! 

 

NFORMACE O NOVICÍCH A REGISTRACE ZA NĚ

 

Přímá registrace

 

Napsal: Aireen | Kategorie: Soutěže
Dne: 09.07.2019 21:12:29 FB 

Soutěžíme!

 

Soutěže? Soutěže! A proč soutěžit? Abychom vyhráli! A proč vyhrávat? Abychom měli body, přece! A co s body? Zakoupit některou z RPG výhod!

Níže naleznete seznam právě probíhajících soutěží, něco málo o výhodách, které si můžete za vyhrané bodíky koupit, a především bodovou tabulku, v níž zjistíte, kolik bodů už máte na "kontě".

 

***

 

Právě probíhající soutěže

 

 

Dovolená v ráji

 

***

 

Příběh bez konce

Návrat královny

Vánoční soutěž

↑↑↑ (čeká na vyhodnocení)

 

 

Stálé: 

Chytni hlášku

Zachraňte Alagaesii

 

 

***

Bodová tabulka

***

RPG výhody

***

Pravidla soutěží

 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 09.07.2019 20:49:43 FBJak napsat quest?

 

Autor: Aireen

Edit: Arwina Greensleeves

 

Tento článek je určen především pro zkušené hráče, kteří by rádi dělali vypravěče a nevědí, jak mají quest správně napsat. Rada ujednotila tuto formu:

 

Pro hráče, veřejné - tyto informace uvidí hráči, je to popis questu, který by je měl nalákat.

 1. Název questu

 2. Vypravěč

 3. Věštba (měla by být ve staré češtině, plná archaických výrazů, jednotný styl!) nebo ”inzerát”

 4. Obtížnost (lehká, střední/středně těžká, těžká -> říká jak je quest obtížný, závisí to především na tom, co hráč bude pro absolvování questu potřebovat, tedy magie a boj - to by mělo být napsané v bodě 7. Dále to je nějaké zhodnocení vypravěče, jak náročný svůj quest považuje)

 5. Délka (krátké, střední, dlouhé, velmi dlouhé…)

 6. místo konání (musí být pevně určeno, pozor na souvislosti s mapou! všechno co vymyslíte jako specialitu a umístíte to, NAPSAT AIREEN!)

 7. Typ questu (zde by měly být uvedeny základní informace, ve zkratkách - základní, boj, magie, zákaz magie -> nebo něco v tom stylu, což by mělo uvést, které dovednosti dotyčný v questu bude potřebovat. Dále by tu mohlo být něco ke stylu - horor, detektivní, adventura, akční...

 8. Pro koho - (kdo se může účastnit - mělo by to vyplynout  z výše uvedeného textu, může se připsat, ale není to povinné)

 9. Odměna - ( co hráč za splnění questů získá, spíš u “inzerátových” typů...)

 10. Kontext - pokud to je nezbytné, tedy pokud to není obecně známé, kontext by se měl hráč dozvědět až ve hře, klidně hned na začátku při prvním vypravěčově postu, poté se postupně dozvídá děj. Kontextem se myslí třeba “do města přijel divný muž, kterého se všichni obyvatelé bojí. Ubytoval se v hostinci U Bílého kozla a od té doby se neukázal. Celé město z něj má strach…” Lepší je toto hráči sdělit právě až v začátku questu a do popisu questu jen napsat “hledáme odvážné muže, kterým není umění meče cizí a nebezpečí se nebojí. Zájemci nechť se přihlásí v hostinci U Bílého kozla”. Toto je potom jen inzerát, který toho opravdu moc o hře neprozrazuje...)

 11. Uzavřený/volný quest - (tím se myslí, jestli vypravěč dovolí, aby během questu mohli někteří lidi - samozřejmě jen ve vhodných situacích - odcházet, nebo se dokonce až během questu přidat. Hráči se pochopitelně napřed musí s vypravěčem domluvit)

 

Pro radu - tyto informace uvidí pouze Rada a hlavně podle nich se rozhoduje, zda quest přijme, nebo ne.

 1. Osnova děje (vše co se v questu stane)

 2. Hlavní odměna, možné další odměny (důležité vypsat)

 

+vypravěč by měl mít u sebe podrobný děj, příběhový kontext, domyšlené vzhledy a jména hlavních NPC, všechny vychytávky, které chce v questu mít!

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Kronika
Dne: 07.07.2019 01:43:24 FBDoba temna

 

 

Žijeme v době, které říkáme Doba temna. Král Galbatorix je na vrcholu sil, královna Islanzadí, vůdkyně Nasuada, král Orrin i král Orik jsou na pokraji sil a poddaní nemají co jíst. Zemi zúžuje pevný a přísný zákoník. Elfové utichli a zůstávají skryti. Nesnaží se nijak bojovat. Nejsou žádné popudy, přípravy a vlastně ani prostředky, které by umožňovaly alespoň malé povstání.

 

A jak se to vlastně událo?

V roce 3261 začal pokus o vzpouru, ten však skončil v roce 3267 neúspěchem (pro více info: děj Inheritance se neudál, tento pokus o vzpouru následoval těsně po skončení děje Brisingru). Naštěstí se všichni odpůrci stihli skrýt a král se rozhodl je podrobit milosti za předpokladu, že nebudou zbytečně ukazovat svoji existenci. Je však jasné, že to nebyla jeho poslední slova. Více informací v části kroniky "Doba světla". Pro zápis do "Doby temna" použijte chat Kronika.

 


 

Události, které už proběhly:

 

24.02.2018 H - I

Rhunön:

V Antharře byl dne 24. Světločasu popraven Dínendal za zločin vraždy elfské dívky Aëryi. Byla mu setnuta hlava a tělo se navrátilo Matce Přírodě.
 
Díky tomuto činu byla zažehnána hrozící válka s elfy.

 

22.08.2018 H - I

Brann:

Z Farthen Dûru byla odeslána diplomatická výprava, jejíž součástí je i Krhazdorh z Dûrgrimst Vrenshrrgen, s jasným cílem vyjednat a smluvně vymezit postavení staronové trpasličí říše v Alagaesii. Zároveň hledají spojence v boji proti Království a proto jejich první zastávkou bude bašta Vardenů v Poříčí.

 

01.09.2017 A - I

Arnilian Ildrid:

V noci z 27. na 28. Suchovce rozpoutal princ Arnilian de Eamë po svém útěku z vězení vzpouru proti současné královně Arwině Meyron. Během vzpoury byl královnou v souboji vážně zraněn, jeho život byl ale zachráněn královským rádcem Blagdenem. Arwina se přesunula se svými přívrženci do Kirtanu a po království Du Weldenvarden teď plošně probíhají souboje mezi přívrženci Arwiny a Arniliana.

 

01.09.2017 A - I

Islanzadí de Eamë:

26. Suchovce se konal pohřeb Nilwëy Meyron, princezny Osilonské, která zemřela za nevyjasněných okolností den předtím. Elfské království tak vyhlásilo dny smutku.

 

26.08.2017 H - I

Brann:

11. Okvětce na svátek Oriolova kladiva, byl všemi grimsborithn zvolen nový král Beorských Hor. Stal se jím grimsborith Brann z Dûrgrimst Quan.
Volba proběhla s výsledkem hlasování:
 
Grimsborith klanu Quan 6 hlasů.
Grimsborith klanu Urzhad 4 hlasy.
Grimsborith klanu Nagra 3 hlasy.
 
Králové Umrich a Krhazdorh se vzdali svého trůnu ve prospěch jednoty národa pod Horami.

 

23.08.2017 H - I

Gormal:

Dne 31.7. se k lesnímu národu dostala zpráva, že elfskému království, se kterým sousedí, hrozí občanská válka.
Tato informace poprvé po století druidy pořádně zburcovala ke svolání rady starších (Nejstarší druidi, jenž zasvětili svůj život staráním se o druidy a výchově mladých).
Rada rozhodla, že se druidi budou muset do hrozící války zapojit. Kvůli neznalosti vnějšího světa byl zvolen první druidí vládce, Gormal Sealbhach, který měl s jednáním s elfy již nějaké zkušenosti.
Druidi neoficiálně přislíbili svoji podporu elfské královně Arwině Greensleeves.

 

26.07.2017 H - I

Armin:

Dne 4.3.3265 byl dobyt Blátivý Brod, jakožto strategický bod v Surdě, surdským Odbojem. Nyní je opevněný a připraven čelit Království.

 

28.02.2017 H - I

Gormal:

Dne 7. Kostitřasu roku 3264 (7.11. 2016) se princ Arnilian Ildrid, právoplatný dědic trůnu, vrátil ze svého úkrytu mezi druidy, odhodlán vzít si to co mu patří. Nyní téměř dospělý princ, se od lesního národa naučil mnohému.
U některých mladých druidů se začala tvořit naděje, že by ochrana Arniliana mohla znamenat budoucí vystoupení z izolace a případnou spolupráci s elfím královstvím. Většina z nich-A to převážně ti starší-je ohledně těchto myšlenek skeptická, ale uznávají, že skrýváním prince udělali elfům jistou službu.

 

15.02.2017 H - I

Brann:

Dne 15. Světločasu roku 3265 proběhlo setkání krále Východních Hor, Umricha, syna Isadorova a krále Západních Hor Krhazdorha z Dûrgrimst Vreshrrgn.
Jednalo se o dodatcích smlouvy uzavřené předchozím králem Východu, Gerumem a králem Západu, Krhazdorhem. Byl schváleny dodatky ve znění:

1.Obchodní záležitosti
-Bezcelní otevření obchodních tras mezi Východem a Západem, pro obchodníky trpasličí rasy.
-Možnost volných peněžních transakcí mezi Východem a Západem, za účelem obchodu.

2.Armádní složky
-Vzájemná výpomoc při strážení rizikových oblastí v perieriích říše.
-Vytvoření profesionální armády společné oběma královstvím, a to primárně klany Dûrgrimst Urzhad, Dûrgrimst Vreshrrgn, Dûrgrimst Az Swelden rak Ahûin a sekundárně (za podpory) všech ostatních klanů, kromě Dûrgrimst Quan.

Dále bylo stanoveno datum společných voleb na 11. Okvětce, tedy svátek Oriolova kladiva, pod jehož svitem má být zvolen nový král Beorských Hor.

 

05.12.2016 H - I

Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn:

Hvězdonoše roku 3264 Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn, král a vládce Západních hor, vstal. Celá událost se pochopitelně musela značně oslavit.

Kromě toho, méně podstatné věci: Šachta 16/3b se zřítila, šachta 2 byla nově vyztužena, na jednání rozhodující o budoucnosti Hor dorazil velvyslanec Východního království, a šachta 263/5 byla zaplavena vodou.

 

07.02.2016 H - I

Brann:

Dne 25. Kostitřasu roku 3264 byl ve volbách všech Grimsborithn zvolen za krále Východních Hor Umrich, syn Isadorův, Strážce vědení Kruhnova. Stalo se tak ve volbách, kdy každý z volících Grimsborithů vybral svého kandidáta. Dva kandidáti nedorazily a jeden se vzdal své kandidatury.
Datum korunovace bylo stanoveno na 9. Hvězdonoše 3264 ve Farthen Dûr. Poté budou zahájena jednání s ostatními státy.

 

25.11.2016 H - I

Brann:

Dne 5. Kostitřasu roku 3264, byl král Východních Beorských Hor, Gerum sesazen z trůnu většinovým hlasováním Grimsborithn ve velké síni. Během tohoto dne byl také oficiálně a natrvalo navrácen z vyhoštění klan Dûrgrimst Az Swelden rak Ahûin. datum voleb bylo stanoveno na dne 13. Kostitřasu roku 3264 ve Farthen Dûr.

 

05.11.2016 H - I

Brann:

Dne 17. Pršivce roku 3264 Klan Quan získal povolení pro pohyb svých kněží mezi královstvími, aby bylo možné se nadále starat o duchovno všech Knurlan v celých Beorských horách.

Mistr Brann Veliký z Durgrimst Quan a Mentor Orwül Grhz z Durgrimst Urzhad zahájily spolu s Durgrimst Knurlcarathn a Durgrimst Ragni Heftyn odboj proti králi Gerumovi. Hodlají získat i ostatní klany pro svou věc a zaujmout vůči Království neutrální postoj.

 

17.09.2016 H - I

Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn:

Dne 17 Pršivce roku 3264 byla mezi Západním a Východním královstvím dohodnuta mírová smlouva. Mimo mnoha drobností byla hlavním předmětem především dohoda o vzájemné vojenské podpoře, bude-li jedno z královstvích napadeno. Tato dohoda stmelila Hory snad více, než dohoda o znovuobnovení obchodu.
Králové si nakonec přátelsky potřásli rukama a smluvili si, že se brzy zase setkají a popijí spolu. Zdali to bylo přátelství upřímné, či jen z povinnosti, to snad nevěděli ani oni sami - nezáleželo na tom však, hlavní bylo, že byla hrozba války zažehnána a mohl nastat věk pokroku.

 

22.08.2016 H - I

Rhunön:

V noci ze 17. na 18. Suchovce roku 3264 na palouku za kovárnou Rhunön uskutečněn mocný rituál na jehož konci byl Rhunön oživen Homunkulus jménem Eleanor.
Později byl celý domek a přilehlý palouk očarovány ochrannými kouzly Blagdena, Bílého havrana.

 

21.08.2016 A - I

Blagden:

Během léta 3259 a 3264 byly obě dvě elfské děti urozeného původu - Arnilian Ildrid a Nilwëa Meyron - postupně poslány pryč z lesů pro jejich bezpečí. Místo jejich schování je tajemstvím pro všechny, včetně jejich vlastních rodičů.

 

07.02.2016 H - I

Galbatorix:

Dne 6. Světločasu roku 3264 dorazila malá část královské armády, pod vedením samotného Galbatorixe, až k nejvzdálenějšímu významnému bodu Surdy - vesnici Geiven.
Obránci zdejšího hradu ze strachu před mocným Jezdcem raději zradili svého velitele a bez boje kapitulovali.

 

07.02.2016 H - I

Galbatorix:

Dne 6. Světločasu roku 3264 kapituloval, po krátkém vyjednávání, přístav Reavstone do rukou královských vojsk. Do Galbatorixovy moci tak padlo poslední surdské město věrné Jeodovi.
Přes několik menších potyček byl Reavstone obsazen nekrvavě a spolu s ním padla do královských rukou také většina surdské flotily.

 

19.11.2015 H - I

Jeod:

Dne 19. Kostitřasu roku 3263 se v Aberonu udál převrat. Sres Všemocný, poslední surdský kouzelník, ve spolupráci s dalšími patnácti lordy připravil úkladné vraždy všech vysoce postavených hodnostářů velících obraně Aberonu. Ve městě následovalo několik menších roztržek, ale poté byl ustanoven pořádek.
Pro některé zrádci, pro jiné zachránci se dohodli s králem Galbatorixem a za příslib bohatství a titulů mu předali město i s hlavami jeho bývalích obránců. Aberon se tak dostal do držení krále Galbatorixe.

 

15.11.2015 H - I

Galbatorix:

Dne 14. Kostitřasu roku 3263 kapitulovaly zbytky obránců Petrovye, kteří přežili krátkou bitvu, před královským vojsem pod velením generála Jirta Martera.
Během bitvy padl zdejší lord a všichni jeho vojáci, přeživší byli tvořeni pouze domobranou, která odmítla bojovat proti přesile do posledního muže a riskovat tak životy svých rodin, skrytých v útrobách hradu.
V rámci předchozího obléhání zapálili královští město, které - s výjimkou samotného hradu - vyhořelo do základů.

 

13.11.2015 H - I

Jeod:

Dne 11. Kostitřasu roku 3263 dorazil král Galbatorix se svým vojskem do samého srdce Surdy, k hradbám Aberonu. Byla to sice jen otázka času, ale stejně to všechny vyděsilo. Protektor Semtis spálil mnoho vládních dokumentů, nechal zničit Laboratoře a popravil Alchymisty, následně předal vládu nad městem Generálu Treghtorovi a sám se uchýlil do svých komnat.
Městská šlechta byla vesměs ubytována v hradě Boromeo, měšťanstvo pak bylo přesunuto do Středu, za druhé hradby. Okraj tak zůstal liduprázný. Vojáci se vesměs shromáždili na vnějších hradbách s luky. Zda se bude vyjednávat, či bojovat měl teprve ukázat čas. Jedno však bylo jisté, Aberon byl poprvé ve své historii na pokraji dobytí.

 

13.11.2015 H - I

Jeod:

Dne 11. Kostitřasu roku 3263 překročily oddíly krále Galbatorixe řeku Undin a dorazily k Petrovyi. Obyvatelé vysekali a vypálili co možná největší množství stromů poblíž a poté se stáhli do pevnosti. Lord z Petrovyi zde měl jen nepočetnou skupinu vojáků a vesničany. Předzvěst brzké smrti byla však pro vesničany natolik děsivá, že se jejich myšlenky upnuly k zavraždění svého pána. Ten, aby tomu zamezil, vyjel s necelou stovkou dobrovolníků do útoku proti nepřátelům a bil se velice statečně. Skutek to byl sice více než odvážný, ale označen bude jistě za zbytečný. Lord z Petrovye i jeho doprovod padli, aniž by způsobili vážnější ztráty na straně nepřítele.
Nad Petrovyiským hradem zavlála bílá vlajka a z jeho útrob vyjel jeden z vesničanů, který měl dohodnout podmínky kapitulace. Nebylo to sice ještě oficiální, ale Petrovye byla dobyta.

 

14.08.2015 A - I

Arwina Greensleeves:

Dne 14. suchovce roku 3263 královna Arwina Meyron udělila milost jednomu z nejstrašnějších elfských zločinců - černokněžníkovi jménem Tathar Iglorion, známého však spíše pod jménem Baldagorr Alfa. Tento krok, který byl pro mnohé překvapivý a vzbudil nevoli u mnoha elfů napříč zemí, má však své opodstatnění a je součástí Arwinina plánu boje proti Galbatorixovi. Arwina ví velmi dobře, na jak tenkém ledě se pohybuje, ale doufá, že elfové pochopí - ostatně vše, co dělá, dělá jen pro svůj národ a pro svou zem.

 

10.08.2015 A - I

Arya Ildrid:

10. suchovce roku 3263 se do Ellesméry po dlouhé a strastiplné cestě konečně vrátila šestá královna elfů Arya Ildrid. Pomalu vychází najevo, že byla unesena neznámými útočníky, ale již se ze všech útrap zotavila a je připravena čelit událostem, které se nyní budou dít. Také je rozhodnuta zjistit pravdu a zajistit spravedlnost, přísahala pomstu těm, kteří zosnovali toto spiknutí. Velmi ji zarazilo, že zmizel i její manžel král Blödhgarm Ildrid a že na trůn usedla nová vládkyně Arwina. Ke královně Arye se rovněž doneslo, že Arwina povoluje používání černé magie, proti čemuž se pravděpodobně postaví. Vrátí se Arya po právu na trůn? Rozpadne se elfské království na dva kusy? Nebo se odehraje něco úplně jiného? Jak to všechno dopadne je prozatím napsáno jen ve hvězdách.

 

13.05.2015 A - I

Arwina Greensleeves:

Arwina Meyron, sedmá královna elfská, zavádí od svého zvolení mnohé více či méně překvapivé reformy. Těsně po svém zvolení vydala výnos o zvýšení počtu elfů sloužících u Hlídky, nebo Hraniční hlídky, chcete-li, a snížila věk nutný pro službu u tohoto útvaru z 200 na sto let. Mladí, sotva dorostlí elfové, tak dostali do rukou luky a šípy a byli vysláni bránit hranice své země. Další záležitostí bylo zrušení zákazu opuštění Lesů, ovšem s tou podmínkou, že každý elf, který chce svou zemi opustit, musí udat nejzazší datum, do nějž se hodlá vrátit, a nevrátí-li se do té doby, je považován za zrádce. Poté taky svolala do Tialdarí mágy a Jezdce, aby s jejich pomocí obnovila velkou magickou Bariéru, chránící Lesy před útoky zvenčí. Další její nařízení způsobilo, že každá elfka či elf, kteří dovršili sta let, projdou základním vojenským výcvikem a v případě konfliktu budou muset bojovat.
Poslední - a velmi překvapivý - krok královny byl ten, že zrušila zákaz používání černé magie. Mělo to opět háček; královna se rozhodla používání tohoto druhu magie velmi přísně sledovat. Budou prověřováni jak žáci, tak učitelé. Tento zákon jí má připravit živnou půdu pro to, aby mohla provést další ze svých rozhodnutí, které bude pro mnohé přinejmenším podivné...

 

22.04.2015 H - I

Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn:

Toho dne to začalo. Stownrendem se rozlehl tlukot bubnů a troubení rohů. Měli se konat volby nového trpasličího krále. Klany odmítly agresivní přístup krále Orika, který díky mnohým válkám pokladny klanů jen pustošil. Rozhodně se to nedalo nazvat časem prosperity. Nejdříve někteří uvažovali že přijmou vládu krále Geruma, ale obchodovat s tou lidskou špínou také málokdo chtěl. Nakonec se klany usnesli, že proběhne nová volba. Toho dne se Stownrend naplnil stovkami, ne li tisíci trpaslíků, očekávající usnesení náčelníků klanů, kteří se sešli ve Stownrendském trůním sále.
Grimstborithé jednali dlouho, ale nakonec byl nový král zvolen. Stal se jím Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn.
Nezbývalo než doufat že bude pro hory lepším králem, než Orik.

 

09.04.2015 H - I

Jeod:

Král Jeod I. před krátkou chvílí odcestoval z Aberonu v doprovodu necelých dvou set jezdců. Říká se že jede pro pomoc, co je na tom pravdy však ví jen on sám.
Havrani se slétaly a přesouvali své domovy k Lesům. Tam se také stěhoval bývalí jezdec Meraldon Moudrý, pro kterého již v Surdě nebylo bezpečno a který proti tak velké přesile jezdců nemohl udělat nic. V lesích už snad nějaký čas pobude a válka ho znovu nevyžene.

 

08.04.2015 H - I

Enni Krásnoočko:

Dne 7. duhovce 3263 proběhla v belatonském Solasově chrámu, v soukromé kapli rodu Hugortů, svatba Enni Feinsterské zvané Krásnoočko a Radevina Hugorta. Sňatek byl ryze soukromý, snoubence oddal rodinný přítel belatonských Hugortů, Solasův kněz Mintr. Svědky obřadu byli pouze: velitel Radevinovy ochranky Drupt a Ennina strážkyně a dobrá přítelkyně Salvine. Sňatku přihlížela také Radevinova matka. Bezprostředně po uzavření manželství se Radevin Hugort vydal bojovat proti Surdě a Enni Krásnoočko po krátké návštěvě svého domovského města zamířila do Gil'eadu, který měla chránit před případným útokem ze strany elfů.

 

08.04.2015 H - I

Jeod:

Uchvatitel Galbatorix překročil Surdské hranice v touze podmanit si i tuto zemi a tak nakonec přeci jen začala válka. Surdská armáda se od hranic stáhla do stínu hradeb Cithrí. Nejspíš právě tam se armády obou zemí střetnou. Prozatím je v obležení jen Královská pevnost Sitir, nikdo už však nepočítá s její záchranou. 
Jeod sám plánuje požádat o pomoc trpaslíky, ale moc nevěří, že by se s nimi dohodl. Teď jen čeká, jak válka bude pokračovat a podle toho přijdou jeho další rozhodnutí.

 

07.04.2015 H - I

Galbatorix:

Dne 7. Duhovce 3263 překročila vojska císaře Galbatorixe I., zvaného Krutý, hranice Surdského království, jako odpověď na smrt krále Orrina, z jehož smrti byl císařem obviněn Jeod - Orrinův ministr a nástupce.
Jeho nástup byl opravdu nadmíru podezřelý, proto se heroldům v galbatorixově Království podařilo rychle zmařit jekékoli protesty ze strany šlechty či měšťanů.
Císařské vojsko už týden pilně ořipravovalo útok a tak, ač ještě nebylo svoláno zcela (např. jednotky Feinsteru se teprve začínaly shromažďovat), silou značně převyšovalo ozbrojené síly Surdy.
V čele armády stanul Galbatorix osobně, doprovázen jezdcem Murtaghem a svým osobním strážcem Sedrikem.
Tak začala dlouho očekávaná válka mezi Královstvím a Surdou.

 

04.04.2015 A - I

Arwina Greensleeves:

Dne 4. duhovce 3263 byla v elfských lesích Du Weldenvarden korunována novou královnou Arwina Meyron, zvaná Greensleeves. Tuto elfku, Dračí jezdkyni, si její vlastní národ za královnu zvolil ve svobodných volbách, nejspíše prvních v celých elfských dějinách. Arwina je považována za královnu inovátorku a nejspíš s ní přijde mnoho reforem a mnoho změn. Při její korunovaci, vedenou rádcem zemřelé královny Islanzadí Blagdenem, k ní údajně promluvil i strom Menoa, z jehož větví také pochází Arwinina koruna. Co jí však řekl, a zda vůbec něco, zůstává tajemstvím.

 

04.04.2015 H - I

Jeod:

Král Jeod I., řečený dobrotivý nechal dnešním dnem rozpustit část vojska. Většina odvedenců, městských strážných a lehké pěchoty se tak vrátila domů. Na hranicích tak zůstala necelá třetina Surdské armády.
Krom toho proběhla poprava zločince a vraha, Komorníka, který byl odsouzen za vraždu krále Orrina. Komorník však uprchl a jeho poskoci popravili popravčího.
Byla také vyslána nová delegace, která se má pokusit nastolit mír a ukončit napjetí armád na hranicích.
Kromě této delegace byli vysláni velvyslanci také k elfům.
Nezbývá než čekat jak tato jednání dopadnou.

 

28.03.2015 H - I

Jeod:

V Surdě se toho zatím událo mnoho. Armáda, která se shromáždila na hranicích se sice ani nehla, ale přišla jiná katastrofa. Všemi milovaný král Orrin byl otráven. S ním také vymřel královský rod Aerthí. Kdo to způsobil, to zatím nebylo zjištěno, čeká ho však neuvěřitelně promyšlená, bolestivá smrt.
Další, poněkud radostnější zpráva je, že proběhla korunovace nového krále. Tím se stal dřívější ministr Jeod Tyčka.

 

26.03.2015 H - I

Atanvarnë Merenwen Lossëhelin

Kočkodlačice Atanvarnë Merenwen Lossëhelin byla unesena a mučena Stínem Azkaalem z důvodu věšty o Vroengardu. Po nějaké době mu ji prozradila a byla vyhozena bez jakékoli pomoci. Ujala se jí kočkodlačice Pantha. 

 

14.03.2015 H - I

Enni Krásnoočko:

Markraběnka Enni Krásnoočko po návratu z pevnosti Orenian pohřbila svou lásku, Bayna Železnou pěst, který na vyjížďce podlehl své nemoci. Přesto, že pro jeho ztrátu velmi truchlí, rozhodla se naplno věnovat politice a zvelebování svého města. Ve Feinsteru se dokončují opravy hradeb poničených při bojích proti Mer-Kilovi, opraven byl i Solasův chrám a byla vystavěna též Prozatímní bardská škola, jejíž budova je nyní místo původní kamenné ze dřeva. 
Markraběnka též přijala do svých služeb jistého Dirka, půlelfa s nepěknou minulostí, který pro ni nyní provádí špionáž v sousední Surdě. Mluvila i se surdským vyslancem, z tohoto jednání však neplynulo nic důležitého, krom prohloubení Enniny nenávisti k Surdě.
Proti surdských špehům byla ve Feinsteru zavedena tvrdá opatření. Každý, kdo surdského špeha udá, bude oceněn třemi sty stříbrnými a všichni, kteří pochází ze Surdy, musí buď odpřisáhnout věrnost Království, nebo odejít z města, potažmo země.
Spravedlnost v podání Krásnoočka z Feinsteru ale není slepá. Všichni, kdo jsou obviněni ze špionáže proti Království, stanou před řádným soudem, a pokud se prokáže jejich nevina, je místo nich oběšen ten, kdo je udal. Enni též zakázala popravovat děti a těhotné ženy.
Situace se však vyostřuje a je jasné, že válka mezi Surdou a Královstvím je na spadnutí.

 

14.03.2015 A - I

Arwina Greensleeves:

Od sjezdu na pevnosti Orenian byla situace v elfských lesích Du Weldenvarden nejistá. Královna Arya se po návratu do Lesů přestala starat o záležitosti své země, postupně se přestávala vídat i se svým mužem a její další osudy nejsou známy. Elfský král, Blödhgarm, se ještě nějakou dobu pokoušel vládnout sám, nakonec ale podlehl smutku ze ztráty své milované ženy, vydal se jí hledat a Lesy zanechal bez vlády. Elfové nyní nemají ani krále, ani královnu, pouze malého prince, který je pro korunu ještě příliš mladý - a tak musí přistoupit k volbě nového krále, která by měla proběhnout co nejdříve. Využije této elfské slabosti nepřátelská mocnost s názvem Království, nebo se o ní vůbec nedozví?

 

09.07.2014 H - I

Enni Krásnoočko:

První Dračí Jezdkyně na straně Království byla králem Galbatorixem povýšena do šlechtického stavu. Enni Krásnoočko, nyní markraběnka z Feinsteru, spravuje území města Feinster a několik přilehlých vesnic. Pod její vládou město, zničené po bojích jeho posledního pána Mer-Kila s Královstvím, opět vzkvétá. Byla zahájena obnova bardské školy, která při bitvě lehla popelem, a znovu se staví i napůl zničené městské hradby. Markraběnka ani její dračice Minah se ve svém městě ale příliš nezdržují, nadále se v Uru'baenu věnují svému výcviku, jež je má připravit nevyhnutelně se blížící válku.

Enni Krásnoočko tráví poměrně hodně času v blízkosti generála Bayna Železné pěsti a na jeho hrádku v Beorských horách a (nejen) v podhradí se šušká, že to rozhodně není kvůli výcviku.

 

15.06.2014 H - I

Orrin:

Po celé zemi se začalo šuškat o blížící se válce. Z povídaček se stala pravda, protože se válka opravdu přiblížila. Konalo se hned několik jednání s vardeny i trpaslíky, načež se začali připravovat armády. Surdské, i trpaslické oddíly se shromáždili na hranicích mezi Surdou a Galbatorixovím královstvím. Vardenové se podle všeho také chystali. Armády jsou tak téměř připraveny na válku. Stačí jediný povel a může začít bitva která rozhodne o dalších dějinách Alagaesie.

 

11.08.2013 A - I

Islanzadí de Eamë:

Dne 11.8.3260 se uskutečnila královská korunovace, kde se trůnu ujala již 6. generace elfů - Arya a Blödhgarm Ildrid. Jakmile bude mít dostatečný věk jejich syn Arnilian, měl by trůn podle všech informací převzít.

 

05.08.2013 A - I

Islanzadí de Eamë:

Jednání, které mělo elfy dostat do předních linií v boji proti Galbatorixovi nebylo úspěšné a elfové tudíž prozatím ofenzívu nevyhlásili. Krom toho se chystá korunovace princezny Arye, která se má stát královnou dne 11.8.3260. Jakmile bude mít věk, má trůn převzít její syn Arnilian.

 

17.06.2013 H - I

Winged Hurde:

Po neúspěšném vyjednávání s elfy, byl Winged poslán tentokrát do Surdy, dohodnout spojenectví s Orrinem. Samotná domluva proběhla dobře, neopakovalo se fiasko z minula, a oni si i vcelku dobře zadebatovali. Nakonec byl dohodnut vzájemný obchod mezi Surdou a Vardeny, s tím že se splátka posune až na dobu neurčitou. Město Poříčí by tak mělo díky novým zásobám vzkvétat a stát se hlavní chloubou vardenské armády.

 

07.06.2013 A - I

Islanzadí de Eamë:

Mezi elfy se začíná šuškat, že po roztržce mezi Vardeny a elfy a následném ukončení spojenectví se vyslanci obou stran opět dohodli a spojenectví obnovili. Královna Islanzadí de Eamë údajně svolává své vazaly, stejně tak generál Utmar. Prozatím se rozhoduje o dalších krocích.

 

01.05.2013 H - I

Rydan, Orlí král:

Povedlo se něco neočekávaného a rozhodujícího! Osamělé skupince lukostřelců zvaných Lesní Hraničáři se podařilo překvapit na lovu samotného Bayna zvaného Železná pěst a po menší šarvátce se jim ho podařilo zajmout. Protože vůdce této skupinky Rydan ví, že Bayn je hodně cenný, vyslal dva posly ke Galbatorixovi a Vardenům s informací o tom, že zajal Bayna a je ochoten vyjednávat o vydání. Rozhodl se nejdříve sejít s Vardeny u jezera Tüdosten...

 

29.03.2013 H - I

Gerum z Durmgrist Ebardac:

Již před nějakou dobou v reakci na podivné události při svatbě dcery královny Inslanzadí a rozhádání se Vardenů s elfy se radikální část trpasličích klanů pokusila o převrat v trpasličím království.

Nikdo to nepředpokládal ale jejich snaha byla vyslyšena a starý král Orik, který dokonce dosáhl spojenectví a pokrevního bratrtsví s dračím jezdcem Eragonem, byl vyhnán a pro trpaslíky zatracen.

Surdský generál se vydal rychle urovnat ohnivou situaci a nikdo se neodváží tvrdit jak se toto vyvrbí. Jak se zdá, jde jen o další snahu, která povede k rozdrobení spojenectví a aliance, která bývala.

Trpaslíci pod nadvládou jejich vůdce Geruma se chcou vyvázat ze všech smluv a spojenectví halvně s lidmi a sami udávat rytmus životu pod horami.

Proslýchá se že hodlají zaútočit na Vardenská i Královksá města a zabrat nová území.

 

21.03.2013 H - I

Rydan, Orlí král:

Původně žila tato malá skupinka lesních bojovníků tajně a skrytě. Neustále po nich království pátrá, ale až nyní se rozhodli vystoupit na povrch a nyní se otevřeně pouští do bojů.

Tato skupina známá jako Lesní Hraničáři bývali vojáci ve službách Galbatorixe, ale hned po nepovedeném pokusu o převrat a začátku Doby Temna nesouhlasili s vládou a terorem Galbatorixe a odtrhli se od něj. . Ovšem nepřidali se k Vardenům, protože jsou momentálně oslabeni a Hraničáři by byly akorát na obtíž a další hladové krky navíc. To ale neznamená, že s nimi neudržují kontakt a nesnaží se jim pomoct.

Podnikají také různé partyzánské akce, kdy zaútočí na vojsko vracející se zpět na hrad nebo zásobovací konvoje.

K lepší orientaci používají speciálně cvičené orly, kterým dokážou vstoupit všichni do myslí a komunikovat s nima.

Až nyní začali podnikat akce vesměs jen proti králi.

Neutrální družina Lesní Hraničáři... nová skupinka hýbající světem

 

05.03.2013 H - I

Orik Dûrgrimst Ingeitum:

Po vyhnaní Galbatorixových prívržencov z Beorských hôr,zostavíme armádu a zaútočíme na kráľovstvo. Kto sa chce pridať, nech čaká v Orthiáde. Každú noc tam budú čakať moji vojaci a odvedú vás do Farthen Duru. Zostavujeme armádu. Pridajte sa.

Najprv sa pokusim vyhnať kráľovích prívržencov z môjho kraja. Aj tak tam budú vojaci čakať.

 

27.01.2013 A - I

Islanzadí de Eamë:

Dne 23. Února 3260 Alagaesijského času měla princezna Arya de Eamë svatbu s Blödhgarmem Ildrid, se kterým má syna Arniliana. Svatba proběhla výborně. Téhož dne si přímo ze svatby vyžádali slyšení dva generálové.

Ten na straně Galbatorixe přinesl magicý předmět, s jehož pomocí mohla Islanzadí jednat přímo s Galbatorixem. Účel jednání byl zamezit elfům a jezdcům na jejich straně vstup do Galbatorixova království.

Ten druhý jednal za Nasuadu a chtěl elfům pouze vytknout pár drobností, nicméně se dotkl elfské královny na citlivém místě a strhla se hádka, díky které Islanzadí přerušila spolupráci mezi Vardeny a elfy. Ke Galbatorixovi se to nějakým způsobem dostalo a proslýchá se, že chystá ofenzivu, což pro rozhádané a nyní tedy již osamostatněné národy nezní vůbec dobře.

 


 

Předpovědi

 


Předpovědi, které se zatím nenaplnily:

01.01.2013 A|H - I|PS|PN
Právě není nic předpovězeno.

 


Předpovědi, které právě probíhají:

01.01.2013 A|H - I|PS|PN
Právě není nic předpovězeno.

 


 

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Pravidla a registrace
Dne: 06.07.2019 18:09:09 FBKdy bude odsouhlasen můj životopis?

Hned, jak budou vyřízeni všichni čekatelé před tebou.

 

Jak dlouho trvá zkontrolovat životopis?

Chvíli ano. Nejprve je musí zhodnotit Alagaesijská rada a až o poté je Admini nebo Redaktoři mohou přijmout, zamítnout, nebo vyzvat k úpravě.

 

Přišel vám na e-mail můj životopis?

Životopisy se na mail posílají až po dohodě s adminem. Jinak by měl být hezky v seznamu čekatelů. Pokud jsi životopis poslal/a na e-mail, napiš k němu raději, že jsi nový hráč a adminé ti jistě pomohou s tvorbou tvého životopisu tak, jak se sluší a patří.

 

Jak často se kontrolují čekající profily?

Každý den, ovšem pokud váš životopis stojí za námahu číst a vyzvat k úpravě, nebo schválení, jistě si počkáte delší dobu. V průměru to bývá tak 2 - 3 dny čekání.

 

Kolik času mám na úpravu životopisu?

Výňatek z pravidel: "Čekací doba na úpravu neschváleného životopisu je 1 měsíc. Pokud tedy budete vyzvání k úpravě registrace, neodkládejte ji a snažte se limit měsíce dodržet. "

 

Čemu se mám do startu vyvarovat?

Rozhodně čti ZDE.

 

Je hra věkově omezená?

Nedá se říci, že by byla omezená určitým věkem, nicméně doporučený věk je nad 14 let, protože mladší hráči většinou neumí psát správně gramaticky, nejsou schopni si přečíst pravidla a neumí sepsat dobrý profil. Potom se diví, že nejsou přijati, když napíšou do profilu nějakou opravdu očividnou pitomost (jako třeba že elf mluví portugalsky).

 

Jak si vytvořím mazlíčka? 

Mazlíčci se dají zakoupit na tržišti.

 

Může můj mazlíček komunikovat myšlenkami?

Viz. ZDE

 

Můžu hrát za Druida/Vílu ačkoli jsem nováček?

Proč bys nemohl/a? Záleží jen a jen na kvalitě životopisu.

 

Která rasa je nejlepší?

To musíš posoudit ty. Nejlepší bude, když si o každé rase přečteš něco málo v reáliích.

 

Je můj životopis už zveřejněn?

Když se podíváš do sekce Kontrola profilu, zjistíš, zda tam tvoje postava (konkrétně jméno) je, nebo není. Pokud tam je uvedená, buď jsi vyzvána k úpravě, nebo tvůj profil ještě nebyl projednán. Pokud tam není, jistě ti přijde informační e-mail o přijetí, či zamítnutí.

 

Som zo Slovenska, je to problém?

Z naší strany v tom není vůbec žádný problém, naopak, rádi vidíme, že se naše existence rozkřiknula i do zahraničí.

 

Nejde mi přidat obrázek, co s tím?

Normálně vlož do životopisu jen odkaz na obrázek a my ho tam zkusíme vložit sami, pokud se nejedná o nefunkční obrázek.

 

Mám nefunkční obrázek, co s tím?

Pokud ho máš uložený ve svém počítači, pošli ho na e-mail. ( team@alagaesia.cz ) Pokud ti nefunguje ani na stránkách, kde jsi ho našel/a, nejspíš si budeš muset vybrat jiný obrázek.

 

Můžu být "poloelf"?

Tak, samozřejmě je to možné, ale tato "rasa" má daleko přísnější podmínky, které ani nikde rozepsané nemáme. Pokud jste nováček, raději se této rase vyhněte a začněte třeba s člověkem. Časem pak dospějete i k tomu, jak napsat životopis "poloelfovi".

 

Nevím, co s životopisem dál. Můžete mi pomoct?

V takovém případě kontaktuj přímo alagaesijskou radu: rada-alagaesie@seznam.cz. Rádi ti tam pomohou a všechno vysvětlí. ;-)

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë