TOPlist

Co je nového - POZOR - Přednostní článek

Napsal: Aireen | Kategorie: Novinky na webu
Dne: 21.01.2017 13:59:13 FBCo je nového?

 

Vážení a milí, zde je krátký přehled posledních novinek!

 

Máme nové tržiště! Oslavujte a radujte se, po dlouhé době to opět bude fungovat!

Oproti předchozímu tržišti je tu několik změn. Stávající tržiště má určité herní místo - město Burgsank - takže pokud chcete nakupovat, musíte do obchodního města přijet. Od předchozího systému je také velká odlišnost v jednotlivých obchodech. Jsou to herní místnosti. Pokud si budete chtít něco koupit, potřebujete prodavače, který s vámi odehraje krátkou výměnu.

Zboží je od teď také rozděleno na normální a luxusní. Dočtete se o tom v článku ekonomika.

 

Ekonomika obecně... Přibyl poměrně dlouhý článek, co nese honosný název ekonomika. Jsou v něm popsány doufám všechny věci, které se nějakým způsobem dotýkají peněz. Najdete tam také přehled ekonomikou napříč frakcemi. Novinkou je především rozsáhleji zpracovaná ekonomika u elfů. Od teď budou mít stejně jako lidé povolání.

 

Než to celé uvedeme do normálního provozu, bude potřeba několik změn i u vás. Věnujte prosím náležitou pozornost článku Výzva.

 

 

Dobrodruh - článek o tom, co jsou to dobrodruhové už tu sice nějakou dobu je, ale od těchto změn je Dobrodruha i reálné hrát. Můžete si povšimnout pozměněné struktury u questů. Přibyly střední a malé questy, které jsou důležité právě pro dobrodruhy.

 

Mechanická postava - když už jsem se zmínila o dobrodruzích, ještě krátké doplnění k tomuto. Mechanické postavy stále hrát nelze. Časem budou doplněny podklady i této části, ale zatím si budete muset počkat ;)

 

Doufám že je to vše! Příjemné počtení...

Aireen

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Soutěže
Dne: 01.05.2017 00:20:10 FB*Sedíš u ohniště s prapodivnou skupinou. Je to směs elfů, trpaslíků a lidí. Jedna lidská dívka vstane a s úsměvem prohlásí:*

 

Kdysi dávno mi můj dědeček vyprávěl příběh, chcete ho říct? 

 

*Všichni v dobrém rozmaru přikývnou a tak dívka sáhne do brašny a vytáhne knihu, kde nalistuje stránku s určitým obrázkem. Ukáže se, že žena ovládá nějakou základní magii, protože vždy, když mávne rukou nad stránkou, obrázek se změní.*

 

 


 

A teď je to na vás, mí drazí vypravěči. Dokončete příběh. V sázce je rozmezí 100 - 1000 bodů. Za co dostanete 100? Za účast. Za co dostanete 1000? Když mě příběh rozbrečí/rozesměje/zděsí... Zkrátka když budu mít silnou emoční reakci. A cokoli mezi tím už nechám čistě svému nejlepšímu svědomí.

 

Do kdy máte čas? 

10. května je takové hezké kulaté číslo, tak to nechme do té doby. Každopádně první tři s nějakou solidní prací (tedy bodový zisk nad 600 bodů) získají bodový bonus 100 bodů. 

 

Pravidla a omezení?

Nejsou! Ani věková, ani citová, tedy můžete popsat cokoli od trýznivého mučení, přes erotický podtext až po cestování vesmírem. Čím více se do tématu ponoříte, tím více bodů dostanete. Vulgarita je taktéž povolena, nicméně pamatujte na reálie přiběhu.  Posílejte na: souteze@alagaesia.cz

 

Těším se na vaše výtvory! 

Islanzadí de Eamë

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Soutěže
Dne: 18.04.2017 23:26:04 FB 

Soutěžíme!

 

Soutěže? Soutěže! A proč soutěžit? Abychom vyhráli! A proč vyhrávat? Abychom měli body, přece! A co s body? Zakoupit některou z RPG výhod!

Níže naleznete seznam právě probíhajících soutěží, něco málo o výhodách, které si můžete za vyhrané bodíky koupit, a především bodovou tabulku, v níž zjistíte, kolik bodů už máte na "kontě".

 

***

 

Právě probíhající soutěže

 

Příběh bez konce 

(do 30.4.)

 

Vánoční soutěž

 

Návrat královny

↑↑↑ (čeká na vyhodnocení)

 

 

Stálé: 

Chytni hlášku

Zachraňte Alagaesii

 

 

***

Bodová tabulka

***

RPG výhody

***

Pravidla soutěží

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 11.03.2017 20:52:44 FB 

Vývěska na Okvětec 3265 

 

 

Počasí

Světločas utekl stejně rychle jako přišel a na jeho místo sedl po letech opravdu slunný a teplý Okvětec. Po sněhu už není ani památky, vlastně se zdá, jakoby se jaro blížilo ke konci a ne teprve začínalo. 

  • V Du Weldenvarden je teplo.
  • Hory ztratily své bílé čepice. 
  • V tunelech už se taktéž příjemně ochradilo, Beorské hory taktéž ztratily bílé čepičky a trpaslíci sundávají kožešiny.
  • Urgalové oblékají standartní bederní roušky.

 

Události

(odkaz na kalendář)

  • 11. Trpaslíci slaví Oriolovo kladivo.
  • 11. Urgalové slaví Slzu rahny.

 

Hledaní zločinci

Království vyhlašuje tyto hledané zločince:

 

Nikdo není hledaný.

 

Jakákoli hlášení pište do chatu "Inzeráty a reklamy".

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Novinky na webu
Dne: 11.03.2017 16:50:24 FB 

I ty se můžeš podílet!

 

 

Ano, vážení obyvatelé Alagaesie, je to vážně tak! 

Poprvé jsou v řadách vedení volná místa, která bychom rádi naplnili. Hledáme členy alagaesijské rady a pomocné redaktory. O jednotlivých rolích si můžete přečíst ZDE.

 

 

Vyplněné otázky posíleje na e-mail: TEAM@ALAGAESIA.CZ

Předmět: Žádost o přijetí mezi členy rady/redaktory.

 


 

 

Mám zájem o post člena Alagaesijské rady!

 

 

Ano? V tom případě nám pošli na e-mail jméno své hlavní postavy (za kterou se přihlašuješ nejvíc) a odpověz pár otázek. Poté ohodnoť profil, který je zveřejněný na konci článku.

 

1, Reálný datum narození.

2, Jak bys osobně hodnotil svůj pravopis?

3, Proč se chceš stát členem rady? 

4, Co od toho očekáváš?

5, Oprav text: Byl jsem na tréningu, a to neuvěříš, co se mně stalo: Najednou přilítl pták a klov mně, no to ti povim takhle neboleli ani ty zatracený záněty kterýma trpím. Ale, zajímavější bylo když jsem měl z toho testu dopoledne 100%. Možná ten pták byl znamení. Ale chystali se tam i sestra a bratr ale nakonec si to rozmyslely. 

6, Jak bys okomentoval tento životopis? Zkus se trošku rozepsat. (Chceš-li mít výhodu, zkus okomentovat i Lifreina Eleyinrila.)

 


 

Cvičný životopis pro členy rady - Abby
 
DRUH: elf
DATUMNAROZENÍ: 13.6.12
VĚK: 230let
PODOBA: jemná křehká dívka s nižší postavou.Je vcelku stydliv a proto není moc křeči.Má světle blonďaté vlasy a tmavě modré oči.Své uši nemá moc ostře špičaté,ale za to je opravdu mooc krásná...asi jako sněženka.Krásnou jí také dělá její něžnost a upřímnost.Miluje zvířata ostatní elfy a draky.....prostě všechny živočichy,ale také zbožnuje vůni květin ,které víceméně miluje úplně stejně.Prostě si váží života.........
HISTORIE: Abby pchází z místa o kterém ani nic neví.Žije úplně sama od té doby co její rodiče byly zavražděni,proto je velmi bojácná ,stydlivá a ne zrovna řečník.Jejím největším cílem asnem je najít svou kamarádku z dětství Ailu Scarlet
KONTAKT: xxx@seznam.cz

 


 

 

Mám zájem o post Pomocného redaktora!

 

 

1, Reálný datum narození.

2, Jak bys osobně hodnotil svůj pravopis?

3, Proč se chceš stát členem rady? 

4, Co od toho očekáváš?

5, Oprav text: Byl jsem na tréningu, a to neuvěříš, co se mně stalo: Najednou přilítl pták a klov mně, no to ti povim takhle neboleli ani ty zatracený záněty kterýma trpím. Ale, zajímavější bylo když jsem měl z toho testu dopoledne 100%. Možná ten pták byl znamení. Ale chystali se tam i sestra a bratr ale nakonec si to rozmyslely. 

6, Přepiš větu do spisovného tvaru: Tak sem se rozhod že to udělám, páč to byla jen votázka času, než to ti vošousti dají dokupy.

7, Přepiš větu do minulého času (podmiňovací způsob): Protože nemám peníze, nemůžu jít do hostince.

8, Jak bys okomentoval životopis přiložený dole? (Chceš-li mít výhodu, zkus okomentovat i Abby.)

 


 

Cvičný životopis pro redaktory - Lifrein Eleyinril

 

Jméno: Lifrein Eleyinril
Rasa: Elf
Pohlaví: muž
Věk: přibližně 115, ale neví to s jistotou
Jazyky: elfský (rodný), lidský a částečně urgalský
 
Povaha:
Lifrein se zdá sice na první pohled podivín, ale když ho poznáte o něco lépe, zjistíte, že je celkem v pohodě. Je vyrovnaný, klidný, a rád objevuje nová místa. Má rád společnost, ale samota mu také není nijak nepříjemná. když zrovna necestuje nebo neobjevuje nová místa, medituje či přemýšlí nad smyslem všemožných věcí. Vždy si přál stát se dračím jezdcem. Rád se učí novým věcem. Vždy když se vypraví na nějakou cestu či výpravu, zapisuje si celý její průběh a vše co se stalo do své knihy, kterou dostal ke dvacátým prvním narozeninám. Častokrát experimentoval s magií, když byl v lesích nebo v horách.
 
Podoba:
Lifrein je elf, na kterého rozhodně nezapomenete, díky jeho hnědé hadí kůži a zlatavým očím. Tuto kůži má od chvíle kdy ji nechtěně přejal od jednoho hada, který zrovna lovil poblíž, a oči od ptáka, kterého ještě nikdy neviděl, dokonce ho nikde ve knihách ani ve svitcích nenašel. Naneštěstí pro něj, si musí svlékat kůži a měnit za novou. Je štíhlý a svalnatý. Nebýt jeho hadí kůže, vypadal by mnohem přívětivěji. V obličeji má trochu špičaté hadí rysy, oči má zešikmené jako ostatní elfové a celkově hlavu má spíš elfskou než hadí. Kdysi to byl pohledný mladý elf, nyní už však ostatním tak hezký nepřipadá. Jelikož mu chvíli trvá než se zahřeje, nosí o něco teplejší oblečení než ostatní elfové.
 
Schopnosti:
Magické
Psychická magie: Učeň
Elementární: Mistr
Energetická útočná magie: Mistr
Energetická ochranná magie: Mistr
Bojové
Lifrein neovládá sice meč moc dobře, ale je mistr ve střelbě z luku. Na dálku je to hodně nebezpečný nepřítel, zato na blízku se má ještě co učit. S lukem se učil už od mala, chodil střílet na svoje oblíbené místo což byl hájek nedaleko jeho rodného domu. Má velmi přesnou mušku a téměř pokaždé se strefí. Před několika lety se začal učit v boji s mečem, aby nebyl tak zranitelný na blízku.
 
Historie:
Když byl Lifrein malý, byl zajat kmenem urgalů při trénování v lukostřelbě. Ti ho odvlékli do své vesnice daleko od domova. Po několika dnech se mu podařilo uprchnout, ale trvalo mu asi devět dní než si našel cestu zpět domů. Když byl starší, vydal se hledat tu urgalskou vesnici, avšak když ji našel, byla vpálená. Po cestě zpět se mu stala ta nehoda s hadem a zvláštním ptákem. Po spoustě letech jeho rodiče zemřeli a on zůstal sám, jen se svou sestrou. Nějakou dobu sloužili na královském dvoře a poté začali cestovat po Alagaesii. Když se jednou vrátili z cesty, řekla mu jeho sestra, že už s ním nemůže dál cestovat, a tak už na svých cestách zůstal sám. Když už se chystal na další cestu, jednou večer potkal jednu z mála osob, která se ho nebála, ani se jí nehnusil. Byla to mladá elfská dívka, velmi krásná, a ladná. Jmenovala se Ilfia Marendwal. Zamiloval se do ní hned ten večer kdy ji poznal. Vídal ji pokaždé když se vrátil ze své cesty, ale po třech letech se vydal na další cestu a od té doby ji nikdy neviděl. Až o devatenáct let později ji potkal v jedné vesnici v hospodě. Od té doby ji vídal skoro pořád. Když se Lifrein o svých sto třináctých narozeninách opět vrátil z cesty, znovu ji potkal, ale pak, už ji nikdy nepotkal, ani o Ilfii neslyšel.
 
Rodina: Již žádnou nemá, všichni umřeli.
Majetek: Luk, který si sám vyzpíval z břízy, šípy, pás (do kterého celý život ukládal energii), svou onošenou tuniku, cestovní plášť, kvalitní kožená zbroj a svůj prsten ve tvaru dvou listů 

 


 

Vyhodnocení:

 

Jméno: Zájem o post: Přijat:
Armin Člen rady V jednání
Atanvarnë Lossëhelin Člen rady V jednání
Deynor Člen rady Ano
Mirimë Nessa Člen rady V jednání
Meldon Eronámo Eruner
Člen rady Ano
Rey Člen rady Ano
Rhunön Člen rady Ano
--- --- ---
Azkaal Uniarë Pomocný redaktor Ano
Idaron Pomocný redaktor Ano

 

 

U osob, které jsou "v jednání" si stále nejsme jistí. Mají-li zájem ještě jedou zkusit své šance, nechť se ozvou do holubí pošty Islanzadí de Eamë. Společně se podíváme, co s tím dál dělat. ;)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Nápověda
Dne: 03.03.2017 08:53:27 FB 

Co přečíst dál...

                        Když chceš hrát za Dobrodruha.

 

Toto bude trošku složitější, dobrodruh totiž potřebuje vědět spoustu věcí, aby byl schopný přežít. Než tě pustím k registraci, zde máš seznam článků, které je potřeba přečíst. Pod každým článkem máš důvod, proč je článek potřeba přečíst.

 

Základní pravidla

Než začne registrace, je třeba odpovědět otázku z pravidel. Můžeš mít štěstí a dostat otázku z toho, co už jsi se dozvěděl během této krátké cesty, nicméně také můžeš mít smůlu. A pravidla stejně potřebuješ znát jako celek.

 

Jak hrát RPG?

Pokud chceš hrát za dobrodruha, předpokládám, že už RPG hrát umíš. Pokud si ale troufáš na tuto postavu i jako začátečník, poctivě si přečti, jak správně hrát RPG. Pamatuj, Hrdinové hrají často i sami se sebou!

 

Pravidla souboje

Pro hrdinu nejužitečnější článek - pravidla souboje s kýmkoli - se soupeřem, s nestvůrou i s obyčejným zvířetem. Zkrátka a dobře musíš vědět, jak správně někoho zabít, nebo proč někdo zabil tebe.

 

Dovednosti

Obzvlášť na hrdiny apelujeme, aby si pořádně promysleli, co všechno umí a neumí, může jim to totiž zachránit život. Schopnosti normálního hrdiny do startu nepřekračují 3, díky questům se postupně zlepšují (a rychleji než u ostatních postav).

 

 

Co sledovat, když budu Dobrodruh?

 

Vzhledem k tomu, že Dobrodruh musí být v obraze, aby věděl, kde může co dělat, doporučujeme sledovat následující články.

 

Kronika

Aby hrdina věděl, co se děje, kde je bezpečno a kde zrovna zuří válka.

 

Počasí v Alagaesii

Protože když budeš sledovat počasí, budeš mít víc možností vyhrát si s příspěvkem. Nestvůra pak může uklouznout za deště a ty tak můžeš vyhrát. Barvité příspěvky jsou pro hrdiny oceňovány.

 

RPG Vývěska

Třeba se na ní objevíte jako hledaný zločinec, nebo naopak najdete hledaného zločince. Navíc tam bývají všechny oslavy, které se ten měsíc v Alagaesii konají.

 

***

 

Questy

Poslední, co je pro hrdinu důležité (a vlastně nejdůležitější) jsou Questy. Každý hrdina zaměřený na questy musí splnit alespoň jeden quest měsíčně (nebo se ho účastnit v případě skupinových questů).

 

***

 

Otázky, na které by Dobrodruh měl umět odpovědět:

(napovídáme vždy prvním písmenkem)

 

Quest vede v_______ . 

Souboj dvou soupěřů má č_____ fáze.

To, co si postava myslí se píše do z_____ .

Mulťák je postava, která mí víc, než t__ postavy.

Období ve kterém teď hrajeme se nazývá doba t____.

Jako perverznosti jsou označovány všechna témata o___ +.

Mezi reálným a RPG světem se klene pomyslná k______ stěna. 

Postavy které v nějaké dovednosti dosáhli stupně 6 jsou zváni v_______.

 

 

Dokázal jsi otázky zodpovědět? Vybrána rasa? Pohlaví? Jméno? Výborně. Můžeš pokračovat k registraci, kterou tě provede Správce říše. Otevři si bokem osnovu profilu a piš.

 

 

PŘEJÍT K REGISTRACI

 

(nezapomeň do poznámky u registrace uvést, že chceš hrát za Dobrodruha)

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Reálie
Dne: 03.03.2017 08:49:26 FB 

Dobrodruh

 

Rozhodl jsi se hrát za Dobrodruha? Výborně! Hned ti povím, co všechno musíš znát a jak postava dobrodruha funguje. Je dobré nejdřív říci, že Tvorba životopisu dobrodruha podléhá osnovám, které v ní najdete, nicméně kritéria pro přijetí nejsou až tak přísná, protože dobrodruzi často umírají hrdinskou smrtí. Jak už bylo řečeno, doporučujeme psát si životopis v nějakém textovém editoru a pracovat na něm postupně a dlouho, ušetříte čas nejenom nám, ale i sobě, protože textové editory často opravují základní chyby a ještě se v nich dobře pracuje.

 

V prvé řadě si ujasni, jestli máš na hru za dobrodruha opravdu dostatek času a jestli je to pro tebe ta správná varianta. Protože dobrodruh vyžaduje péči, dobré taktizování a hlavně pevné nervy. Do základu je potřeba vědět základní informace, že dobrodruh:

 

Má problém s penězi ani stálý plat a nemá kde bydlet.

Důležité je tedy pěníze si někde vydělat (na questech, nebo jiným způsobem), nebo jiným způsobem přežít - lovem zvěře, kdy ze zvířete dobrodruh může sníst maso, zpracovat kůže a prodat je na tržišti. Nebo může vyrábět jiné věci z darů přírody. Pochopitelně se je předtím musí naučit a vypracovat si na to dovednosti. Poud dobrodruh plete košíky z proutí od řeky, prvních pár košů asi bude vypadat víc jako vrabčí hnízdo, než košík, dokud se dobrodruh neprocvičí. 

 

Nechce se usazovat a potřebuje se nějak zaměstnat.

Dobrodruh se nejmenuje dobrodruh náhodou. Je to postava, kterou pálí dobré bydlo a chce žít akčním životem. Chce poznávat svět, chce přežívat na vlastní úkor. Pokud dobrodruha dohnala k tomu stavu jeho situace, stále je to stav, kdy se dobrodruh musí hýbat a chce plnit questy. Za hru pro dobrodruhy tedy platí, že by měl během měsíce projít alespoň jedním questem, je jedno o který typ se bude jednat. 

 

Dobrodruh nikdy nemůže přežít bez hráče.

To znamená, že postava dobrodruha nemůže mezi legendy. Pokud jeho hráč ví že bude dlouhodobě pryč, musí si dobrodruh herně zajistit své záležitosti tak, aby přežil. Nebo se musí usadit a zajistit si bydlení, čímž se stává volnou postavou. Maturuješ? Máš státnice? Jedeš na čtvrt roku do zahraničí? Nenech dobrodruha zemřít, poraď se s adminy, jak situaci vyřešit.

 

Jestli pořád věříš, že jsi na hru za Dobrodruha ten pravý, je dobré se v prvním kroku rozhodnout, jaký typ dobrodruha budeš hrát. Existují dva typy dobroduhů - přeživší a hrdinové. 

 

Přeživší dobrodruzi (pracovním názvem "survivals") jsou přesný typ na barda, cestovatele, nebo aktivního zbojníka. Většinou jim jde o to, aby poznali svět, případně se ženou za pomstou, chtějí po světě roznést své umění nebo zkrátka hledají sami sebe. Přeživší dobrodruzi nemají kde bydlet, nedostávají plat a tudíž nevlastní peníze. Poud chceš hrát za takového dobrodruha, dej si v životopise hodně záležet na svých schopnostech a dovednostech, abys byl schopný uživit se jimi. Neopomíjej čtení, psaní, nebo talent. Jsi-li bard, nezapomeň do majetku napsat loutnu. Později už totiž nebude možnost získat to všechno tak jednoduše. Přeživší dobrodruzi získávají peníze za jednoduché questy, z toho co vyrobí a prodají, z toho co ukradnou, nebo co si vydělají na svých cestách (kupříkladu bardi si mohou peníze vydělat hraním na oslavách). Případně se dá v nejhorší variantě žebrat. 

 

Dobrodruzi hrdinové (pracovním názvem questaři) jsou zkrátka a jednoduše válečníci, kteří mají jednoduchý koloběh žití. Chodí po questech a získávají peníze na lepší vybavení. Čím lepší vybavení hrdina má, tím těžší questy může hrát. Hrdinové umírají mnohem častěji než přeživší a to především na zranění, málokdy na hlad, nebo neaktivitu. Hrdinům také mnohem rychleji stoupají dovednosti, protože je získávají absolvováním různých typů questů. Takovým dobrodruhům je téměř na nic že umí dobře hrát na loutnu, nebo že umí plést nejlepší košíky v alagaesii. Ale když stojí tváří v tvář bestii, v ruce má sekeru ale umí jen s mečem, jak asi takový souboj dopadne?

 

 

Jak už bylo řečeno, tento typ postav nemá žádný základní plat a tedy nemá ani na to, aby si naplnil základní životní potřeby. Musí je tedy plnit během svého života tak, jak mu příležitost dovolí. Ačkoli nedostává výplatu, přesto na konci měsíce zasílá e-mail stejně jako volné postavy, nicméně s žádostí o přežití, nikoli o výplatu. Dobrodruh tedy přežije měsíc tak, že nám pošle důkaz toho, že za měsíc opravdu nějakým způsobem přežil (tedy přeživší alespoň 2x jedl a pil, hrdinové se účastnili alespoň jednoho questu). Jestliže na e-mail (team@alagaesia.cz) tento důkaz včas pošleš (nejlépe printscreen), tvoje postava přežila a ty můžeš celý proces začít znovu.

 

Hrát za dobrodruha je tedy pro hráče, který má dle jeho názoru tolik času, aby postavu udržel při životě. Hra je svižná, zábavná a plná akce, nicméně riskantní. Vždy tu existuje nějaké riziko, které musíš řešit. Například umíš střílet z luku, když na tebe útočí medvěd a ty nemáš jinou zbraň? Už jsi jedl a pil? Nechytili tě náhodou při krádeži? A co když dostaneš horečky, jak přežiješ příští měsíc?

 

Myslíš si, že tato cesta je pro tebe ta pravá?

 

 

Ano, chci hrát za dobrodruha!

 

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Reálie
Dne: 03.03.2017 08:48:50 FB 

Volná postava

 

Rozhodl jsi se hrát za Volnou postavu? Výborně! Hned ti povím, co všechno musíš znát a jak volná postava funguje. Je dobré nejdřív říci, že Tvorba životopisu podléhá přesným osnovám, které v ní najdete. Jak už bylo řečeno, doporučujeme psát si životopis v nějakém textovém editoru a pracovat na něm postupně a dlouho, ušetříte čas nejenom nám, ale i sobě, protože textové editory často opravují základní chyby a ještě se v nich dobře pracuje.

 

Co se týče dalších možností, je třeba se rozhodnout, co bude tvoje postava vykonávat za povolání, kde žije a jaká kasta člověka to je. Podle toho ti stanovíme základní plat. Vždycky na konci měsíce, konkrétně poslední týden, bude potřeba napsat do chatu "Výplata" a zažádat si o ni. Jestliže si včas pošleš žádost a ta bude schválena (adminé si mohou zažádat o důkaz, že jsi vykonal svoji práci), dostaneš výplatu, za kterou si potom budeš moct koupit luxusní zboží na tržišti (koně, zbraň, dům...). Jídlo a pití se platí v měďácích, o kterých počítáme, že je zkrátka Volná postava vlastní. Tudíž základní životní potřeby, jako je obyčejné oblečení a suroviny k jídlu, můžete čerpat i bez výplaty. Zkrátka a jednoduše na to máte. (Více informací o obyčejném a luxusním zboží ZDE.)

 

Volná postava má kromě možnosti výdělku i směry, jakými se může odebírat její život:

 

První variantou je možnost studia, tedy najít si mistra, který ti pomůže vylepšit tvé schopnosti a dovednosti a povede tě správným směrem. Mistra si můžete najít dvěma způsoby - pomocí RPG, nebo jako NPC. Pokud se jedná o RPG, musí to být hráč, který vlastní postavu mistra. S takovým mistrem trvá hra obvykle delší dobu než s mistrem NPC, nicméně nabyté zkušenosti jsou větší a komplexnější, navíc tito mistři jsou vzácní a dostat se k nim do učení nebývá snadné. Pro hru s NPC mistrem je potřeba požádat nějakého vypravěče, který by se postavy ujal a hru s tebou zahrál. S NPC mistrem hra trvá pár měsíců, někdy i méně, s RPG mistrem se hra při dobré vůli může protáhnout na roky, pochopitelně s možností hraní, nicméně stále jste studenti.

 

Druhá možnost, která může nastat i po vyučení se u mistra, je postupný vývoj postavy. Tvoje postava může jít čtyřmi životními cestami:

  1. Cestou podsvětí, kde se z tebe může stát náboženský fanatik, překupník nelegálního zboží, pirát, zboník či jakákoli postavička mimo zákon.
  2. Cestou politiky, kde se můžeš dát do služeb šlechticů a mocných vůdců, dostaneš se tedy přímo do centra dění.
  3. Cestou objevitelů a tvůrců, kde se z tebe může stát spisovatel, vynálezce, nebo kdokoli, kdo vytváří nějaké nové hodnoty pro celý národ.
  4. Cestou budovatelů, kteří budují nějakou společnost, kupců, kteří otevírají nové obzory, nebo lidí, kteří postupně staví své domy, zkrátka a dobře dlouhodobě pracují na vývoji nějaké situace.

V takových cestách si můžeš užít své postavy z hlediska nějakého životního postupu. Uvidíš, jak se ti pod rukama mění a vyvíjí a pokud bude trpělivý a opatrný na život tvé postavy, můžeš objevit překrásné věci a úplně nové obzory!

 

Třetí možností se ti otevírá úplně jiný úhel pohledu na život. Ve chvíli, kdy tvoje postava absolvuje jednu nebo obě předchozí varianty, je nas slunce jasné, co bude jejím dalším cílem - usazení. Samozřejmě nemusí vůbec procesem sebeobjevování projít, nicméně pro postavu, která se chce usadit je dobré mít už nějaký životní základ. Proto jestliže míříš rovnou na tuto možnost, nezapomeň je v životopise zohlednit. Postava, která se usadí má dvě možnosti. Může si zkrátka žít svůj život a nic neřešit, což se ale v prvé řadě za chvíli omrzí a v druhé řadě se to vyhýbá postavám něžného pohlaví, protože pokud zabrousíme do jakýchkoli dějin, ženy vždy byly závislé na péči někoho jiného. Chcete-li si tedy založit ženu, nemůžete si jen tak žít svůj život, ale musíte si zajistit zázemí. Tady nám tedy vzniká druhá možnost při usazení postavy - tvorba rodiny!

 

Ve chvíli, kdy se rozhodneš založit si rodinu, čeká tě poměrně dlouhý, nicméně zajímavý proces. V první řadě se musíš oženit, nebo vdát. Tato situace může nastat dvě způsoby - vezmeš si jiného hráče, bude se tedy jednat o RPG svazek, kdy tvůj druh bude aktivní, budete vše rozhodovat ve dvou, hra se bude odvíjet pod dvojím dohledem. Taková hra může být zábavnější, nicméně může se ti stát, že se s druhým hráčem zaseknete na místě a v podstatě už nevytáhneš paty do světa. Budete rádi, že stihnete přežívat. Druhý způsob jak získat manžela je svazek s NPC postavou, tedy tvůj druh bude existovat, ale budeš s ním moci nakládat dle svého nejlepšího přesvědčení. NPC postava manžela či manželky nemůže zasahovat do hry, nebo hrát s jinými hráči než s tebou, nicméně můžeš ho ovládat jak ty, tak vypravěči. Hra se tedy stane pestrou a barvitou, navíc nebudeš limitován reakcí jiného hráče a ještě budeš moct pokračovat v procesu tvé postavy. Chceš být nešťastný aloholik co nezvládá rodinný život? Nebo naopak perfektní pokračovatel rodu milující své děti a budující své řemeslo? Můžeš být obojí. 

 

Dostáváme se do další fáze vztahu, což je fáze života po svatbě. Tady máš v podstatě tři možnosti. Můžeš i se svým partnerem zkrátka přežívat, žít jak se říká "z ruky do huby" a zkrátka si jen tak existovat a žít. Nebo můžeš začít i se svým druhem budovat - můžete stavět dům, zakládat rodinu (pokud to tvoje rasa umožňuje) nebo můžete budovat své řemeslo - stát se nejlepším kovářem v království, nejlepším koželuhem, ševcem, švadlenou... Povolání je hodně. Anebo si s třetí možností můžete stvořit dítě. I u dítěte jsou tu dvě varianty, může se jednat o dítě RPG kdy si dítě do určitého věku vychováváš jako NPC a pak si ho necháte jako normální hrající postavu, která může celý proces začít od začátku ale úplně od jiného konce. Pokud se ale rozhodnete pro NPC dítě, určitou dobu je dítě v domácnosti jako hrané NPC - můžou ho hrát rodiče nebo vypravěč, a po uplynutí oné doby se dítě osamostatňuje, vylétá do světa a mizí ve víru Alagaesie - zkrátka si žije někde svým vlastním životem a ty už o něm máš jen takové zprávy, jaké si sám vytvoříš nebo jaké vytvoří vypravěč. Pokud nerozumíš tomu, co znamená zmizet ve víru Alagaesie, představ si jakoukoli část Alagaesie a projdi se městem. Představuješ si ulice opuštěné? Tak to je mylná představa. Alagaesie je totiž skutečně zalidněný svět, tudíž všude kolem tebe se pohybují NPC, na které můžeš reagovat. Sice nemají životopisy, které by sis mohl přečíst, nicméně všude kolem tebe jsou lidé a ztratit se ve víru Alagaesie znamená stát se jedním z těchto NPC. Zkrátka postava si žije svůj život, přičemž pokud má životopis, je přesunut do Archivu postav.

 

Největší legrace na založení rodiny je fakt, jaké jsou náklady na udržení takové rodiny, na výchovu dětí, nebo na věno pro dceru. Nezapomeň se všemi těmito věcmi počítat, pokud se rozhodneš pro tuto variantu - všechno se ti bude odečítat s tvého platu a na věno si budeš muset našetřit. 

 

Hra za volnou postavu je tedy skutečně jen pro hráče, kteří si přijdou na Alagaesii užít svůj volný čas, ale nechtějí ho do ní investovat všechen. Hra za volnou postavu je časově nenáročná a ač nemusí být vždycky zábavná, existuje spousta způsobů, jak hru okořenit. Například co bys dělal, pokud by tvoji rodinu postihly horečky? Nezotročí tě někdo během příštích dvou týdnů? Už sis napsal domácí úlohu na příští setkání s mistrem?

 

Chceš se tedy ubírat tímto směrem?

 

Ano, chci hrát za volnou postavu!

 

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Nápověda
Dne: 03.03.2017 08:47:27 FB 

Co přečíst dál...

                        Když chceš hrát Volnou postavu.

 

Bohužel, nelze hrát bez správných znalostí. Než tě pustím k registraci, zde máš seznam článků, které je potřeba přečíst než začneš hrát za volnou postavu. Pod každým článkem máš důvod, proč je článek potřeba přečíst.

 

Základní pravidla

Než začne registrace, je třeba odpovědět otázku z pravidel. Můžeš mít štěstí a dostat otázku z toho, co už jsi se dozvěděl během této krátké cesty, nicméně také můžeš mít smůlu. A pravidla stejně potřebuješ znát jako celek.

 

Jak hrát RPG

Protože každý někdy začínal. Pokud znáš jak správně hrát RPG, můžeš článek přeskočit. Pokud je ale toto tvé první textové RPG, alespoň článek prolítni ať víš, jakým stylem hrát.

 

Otázky, které bys měl zvládnout odpovědět:

 

To, co postava dělá se píše do ______ .

Mulťák je postava, která mí víc, než ___ postavy.

Jeden hráč má herně povoleny maximálně ___ postavy.

Jako perverznosti jsou označovány všechna témata ____ +.

Mezi reálným a RPG světem se klene pomyslná _______ stěna.

Člověk, který slovně útečí na ostatní hráče provozuje _________ . 

 

Dokázal jsi otázky zodpovědět? Vybrána rasa? Pohlaví? Jméno? Výborně. Můžeš pokračovat k registraci, kterou tě provede Správce říše. Otevři si bokem osnovu profilu a piš.

 

 

PŘEJÍT K REGISTRACI

 

(nezapomeň do poznámky u registrace (ostatní) uvést, že chceš hrát za Volnou postavu)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Pravidla
Dne: 03.03.2017 08:44:38 FB 

Typy postav

 

Průvodce: Blagden

 

Zdravím, jmenuji se Blagden a budu tvůj průvodce typem postav. Jistě máš spoustu otázek ohledně tohoto světa. Nedivím se ti, také bych byl zmatený, kdybych kolem sebe měl tolik nových věcí. Než se zaregistruješ, dovol mi ti poradit, co udělat před tím, než si začneš psát životopis.

 

Arwina už ti jistě řekla, že nejdřív ze všeho si potřebuješ vybrat, za jakou postavu budeš hrát a jaké povolání budeš vykonávat. Dovol mi tedy shrnout, co už určitě víš: Výběr postavy je v podstatě nejtěžší část, protože možností je opravdu hodně. Jestli jsi tu poprvé, doporučujeme ti zvolit si rasu Lidí, protože je nejenom nejlehčí na hraní a nejrychleji přijatá, ale zároveň má nejvíc možností, největší potenciál a celkově se na ní dá strávit nejvíc zábavy. Naopak co nedoporučujeme je začít hrát za elfa. Mají přísnou hierarchii a jsou to skutečně nudní potroni. Jejich životopis se schvaluje někdy i víc než měsíc, u lidí to bývá zpravidla týden. Více o jednotlivých rasách najdeš v Reáliích, které už jsi měl možnost vidět.

 

To, co tě čeká teď ale nebude o nic lehčí jak předchozí kroky. Teď tě totiž čeká rozepisování životopisu podle osnovy, kterou najdeš ZDE. Jestli si troufáš, můžeš už pomalu začít něco tvořit, nejdřív ale věnuj prosím pozornost následujícím odstavcům.

 

 

Jak si vybrat správný typ postavy?

 

 

Nejdřív bych tě seznámil s tím, co to vlastně je typ postavy. Na Alagaesii můžeš hrát za tři různé typy postav. Jsou jimi: mechanická, volná a dobrodruh. Ve zkratce bych to vysvětlil asi takto: mechanická je pro úplné nováčky, kteří si chtějí se svojí postavou opravdu vyhrát, volná postava je pro ty, kteří už RPG hráli a teď si chtějí jen založit stejnou jako kdekoli jinde a dobrodruh je pro ty, co mají hodně času, chtějí hrát často (klidně i sami) a nevadí jim, že by jejich postava zemřela (tuto volbu doporučujeme třeba hráčům dračího doupěte, nebo studentům bez volnočasových aktivit).

 

Pokud jsi úplný nováček, chápeme, že není úplně lehké se ve všem zorientovat a jen tak si profil napsat z ničeho. Alagaesia.cz bohužel byla známá tím, že moc hráčů neprošlo registrací kvůli náročnosti přijímání profilů. Pokud váháš a nevíš ještě, co by tvá postava měla dělat, nebo ji chceš poznat blíž, rozhodně doporučujeme začít s postavou "Mechanickou". Jedná se o postavu, kterou budeš tvořit během první hry. Mechanická postava se tak jmenuje, protože ji vytváříš mechanicky - jediným velkým questem, ve kterém máš příležitost svoji postavu pořádně poznat a vyzkoušet si její možnosti. Pro mechanickou postavu ti stačí úplně základní životopis, který budeš dopisovat postupem času během questu. Tento quest na jedno povolání ti zabere mezi dvěma až pěti měsící, záleží, jak těžký quest to bude a jak šikovný budeš ty. Nicméně naučíš se správně hrát, vytvoříš si opravdu kvalitní životopis a tvoje postava bude zkrátka skvěle udělaná. Zároveň se hodí pro úplné nováčky, kteří mají zájem se naučit hrát pořádné RPG.

 

 

Hrát za Mechanickou postavu

 

 

Pokud tě nenadchla myšlenka postavy Mechanické a chceš si zkusit jen obyčejnou hru, můžeš zkusit hru za Volnou postavu. Volná postava je taková postava, která má od začátku plnohodnotný životopis, ty jen vklouzneš do dění v Alagaesii a v podstatě si jen tak žiješ. Taková postava je na hraní pochopitelně nejlehčí, nicméně je na úkor toho nejnudnější, pokud si ji správně nenastavíš. Postava Volná má totiž nejvíc možností, které se ti po registraci otevřou. Volnou postavou se stává i ta Mechanická po vykonání prvního questu. Hodí se spíše pro dlouhodobé hráče, kteří už ví, jakou postavu si zakládají.

 

 

Hrát za Volnou postavu

 

 

Nebo patříš úplně jinam? Patříš mezi hráče, kteří mají skutečně spoustu volného času a chtějí ho věnovat této hře? Opravdu si vyhrát se svojí postavou, užívat si questy a mít neustále něco na práci? Pak je pro tebe postava dobrodruha. Na životopis Dobrodruha nejsou tak velké nároky jako na postavu Volnou, ovšem Dobrodruzi mají mnohem vyšší šanci že zahynou při nějakém nebezpečném questu, hlady, nebo při boji. Tato postava se hodí nějenom pro hráče se spoustou volného času, ale i pro hráče zkušené.

 

 

Hrát za Dobrodruha

 

 

Milý poutníku, věřím, že si určitě vybereš dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a budeš počítat se všemi riziky, které tvoji postavu mohou potkat. Pokud si stále nejsi jist, nech si poradit od hráčů zkušených a to v Návštěvní knize, protože nikdo ti neporadí lépe než člověk, který už podobnou volbu jednou učinit musel.

Nu, nebudu tě dále zdržovat tlacháním tady, vyber si a pojďme začít hrát to pravé dobrodružství...

 

 

Přejít rovnou na Pravidla.

 

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Správce říše