TOPlist

Eyrik Hugort

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Lidé - Muž
Dne: 22.10.2015 19:26:01 FBEyrik Hugort

 

http://orig14.deviantart.net/8114/f/2013/209/7/a/ginger_baby_by_the_muddy-d6fm2kb.png

 

Jméno: Eyrik Ernesten Hugort, říkají mu „Dračí chlapec“ a trochu hanlivě „Zrzek“ kvůli jeho vlasům. Maminka mu říká „Sluníčko“

Rasa: čistokrevný člověk

Datum narození: 21. 10. 3263

Věk: necelého půl roku

 

 

Vzhled

Eyrik je docela obyčejné lidské dítě s jednou zvláštností – od narození má ostře zrzavé vlasy, které zdědil po své matce, Enni Krásnoočku Feinsterské. Je výrazně drobnější, než je průměr; to je dáno tím, že pochází ze dvojčat. Jeho sestra Ilen, která se narodila o něco dříve, byla větší a silnější, přesto ale žila jen necelých dvacet minut – měla velmi těžkou srdeční vadu.

Podle své matky je Eyrik nejkrásnější dítě na světě. Má velké modré oči, zvědavé, plné dětského úžasu nad vším, co svět přináší. Tvar očí i jejich studivě modrou barvu zdědil po svém otci Baynovi Železné pěsti. Enni ty oči zná jako svoje vlastní a pokaždé, když se podívá do tváře svého syna, bolestně ji bodne u srdce při vzpomínce na Bayna. Později mu bude chlapec podobný čím dál víc – zdědil mnoho rysů jeho vzhledu ale i povahy.

Ačkoliv se jeho matce, kvůli tomu, že je Dračí jezdkyní, maličko špičatí uši, Eyrik je má kulaté, a tak ačkoliv bude nejspíš velmi pohledný, soudě dle krásy jeho matky, rozhodně nebude připomínat elfa. Po mamince podědil i nosík, který se stáčí směrem vzhůru, do pršáčku, a na konci má kulatou bambulku. Speciální záležitostí na jeho vzhledu je drobný symbol na hrudníku, v místě, kde končí hrudní kost. Připomíná plamen a je to značka, kterou mu při své magické záchraně vyrobila Minah, aniž by věděla jak.

Co se povahy chlapce týče, je nezvykle klidný – křičí jen málokdy a dá se snadno utišit. Nemá přílišnou důvěru k cizím lidem – ze všech snese jen Fariku a, světe div se, Radevina, svého otčíma. Když ho vezme do rukou někdo jiný, začne pofňukávat a krčit se. Někteří z toho a z jeho tichého projevu usuzují, že Eyrik nebude příliš odvážný ani průbojný, ale zda mají pravdu, to ukáže až čas.

Matka ho miluje z celého srdce a bez výhrad, tak po čem by mohl toužit víc?

 

 

Historie

Eyrik Hugort se měl narodit jako Eyrik Caironský, syn Bayna Železné pěsti a Enni Krásnoočka z Feinsteru. Jenže bohové jsou nevyzpytatelní a tak se rozhodli, že si Eyrikova otce vezmou k sobě ještě dřív, než se vůbec stačil dozvědět, že se jeho mladá milenka stane matkou. Jelikož nebyla Enni za Bayna provdaná, dostala se do úzkých – porodí-li nemanželské dítě, uškodí to její pověsti a ztratí svou moc. Bylo jí jasné, že ať chce nebo ne, musí se provdat, a tak když ji požádal o ruku mladý hrabě z Belatony, Radevin Hugort, přijala jeho nabídku bez váhání. Přiznala mu, že je těhotná s jiným, ale Radevin se ji rozhodl pojmout za manželku i přesto.

Enni a Radevin se vzali v belatonském Solasově chrámu a brzy nato se jejich cesty rozešly – Enni odešla chránit město Gil’ead před případným útokem elfů a Radevin odjel bojovat proti Surdě. Enni strávila v Gil’eadu osm měsíců a malý Eyrik společně se svou sestrou v matčině břiše rostl a sílil. Ilen ho utlačovala, rostla více a odebírala více živin, takže byl Eyrik mnohem drobnější než ona, a když přišel na svět, nikdo mu nedával přílišné šance na přežití. Těhotenství vysilovalo i matku, a tak to vypadalo, že to nedopadne dobře s nikým.

Když navíc po necelé půlhodině života zemřela Ilen, všichni ztratili naději, že by neduživý Eyrik mohl přežít. Všichni – kromě Minah. Ta chlapce několik hodin v kuse zahřívala na svém horkém břiše a dračí teplo mu nejspíš zachránilo život.

Dalšího dne už léčitelka řekla, že matka i dítě nejspíš přežijí. A tak Eyrik, kvůli Minah a její pomoci služebnictvem Feinsteronu přezdíván „Dračí chlapec“, vyšel vstříc novým dnům… vstříc životu…

 

 

Rodina:

 

Enni Krásnoočko z Feinsteru, lady Hugort

Enni je Eyrikovou matkou. Je to Dračí jezdkyně a vládkyně města Feinster. Má titul markraběnky a je to nejspíš nejvýše postavená žena v celém Království. Eyrik ji, pochopitelně, miluje bez výhrad. Je to pro něj nejdůležitější člověk na celé planetě. Po matce zdědil Eyrik laskavou povahu, přemýšlivost a také určitý nezaměnitelný šarm, který se projeví v budoucích letech.

 

Bayn Železná pěst z Caironu

Eyrikův biologický otec byl generál Galbatorixových vojsk, výborný bojovník a moudrý muž. Eyrik ho nikdy nepoznal, protože Bayn zemřel dlouho před jeho narozením na nějakou nemoc, zřejmě tuberkulózu. Bude mu nejspíš vzhledově velmi podobný a shodnou se i v některých charakterových rysech, ačkoliv víc toho má Eyrik zřejmě z Enni.

 

Radevin Hugort z Belatony

Eyrikův otčím, který byl po dobu Ennina těhotenství i v den Eyrikova narození v Surdě, a tak o chlapci ještě ani neví. Slíbil ale, že ho bude brát stejně jako vlastního syna, a že ho přijme, ačkoliv není jeho. Radevin je čestný, rovný muž, který má všechny přednosti, jichž by si jen žena mohla na muži cenit.

 

Ilen

Ilen byla Eyrikovou starší sestrou. Zemřela nedlouho po svém narození, přestože byla větší a celkově silnější než její drobný a neduživý bratříček, protože měla těžkou srdeční vadu, o které nikdo nevěděl. Enni její smrt dává za vinu léčitelce, která jí při porodu pomáhala.

 

Minah

Minah je dračice Eyrikovy matky. Eyrika nesmírně zbožňuje a chce ho ochraňovat přede vším zlým, co by ho mohlo na světě potkat. Už jenom proto, že jeho otce ochránit nedokázala. Eyrik jí vděčí za život. Pro jeho záchranu použila vlastní teplo a snad i dračí magii, ale to nikdo, kdo neviděl Eyrikovu značku, neví jistě. 

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dítě
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë