TOPlist

Fin Briedis

Začátečník 2312 Mistr

Napsal: Fin Briedis | Kategorie: Elfové - Muž
Dne: 23.12.2016 16:22:52 FBFin Briedis

 

Fydris Angelus by LAS-T

před odchodem z domova

 

Jméno:

Když se narodil dali mu jméno Túrevarnö, což znamená posel hvězd.

 Jmenoval se Túrevarnö Briedis, jak ctěné jméno. Briedis byl jeden ze starých rodů pocházející z Cerisu. Briedisové byli odjakživa podporovatelé rodu de Eäme, proto se v den kdy se království Du Weldenvarden rozdělilo na Du Welden a Varden, přestěhovali na území krále Arniliana de Eäme. Túrevarnö, ale po svém odchodu z Lesů přijal jméno, obyčejné, ale pro něj hezké, Fin. Prostě Fin.

Tohle jméno je mu bližší protože si ho vybral on sám a definuje ho lépe.

Pohlaví:

Muž.

Rasa:

Jeden z pradávných elfů.

Věk:

Je poměrně mladý, je mu okolo 120 let.

Jazyky:

Plně ovládá svou mateřštinu, starověký jazyk a pokouší se naučit i jazyk lidí, což se mu i dobře daří.

Náboženství:

Věří v to, že hvězdy budou na nebi vycházet, dokud bude na světě spravedlnost a dobro.

Povolání:

Cestovatel. Spisovatel.

 

 Popis:

Tělesná stránka:

 Patří do skupiny vyšších elfů, měří okolo sedmi stop. Stavbou těla je podobný svému otci. Velká ramena, ladná ale i přesto trvdá chůze. Obličej má ostře řezaný a jeho rysy jsou čistě elfské, proto v Království chodí jen s kápí a šátkem přes půl tváře. Vlasy má dlouhé tak po ramena, v medové barvě. Jeho bujná hříva je spletena místy do copánků, které jsou zdobeny peříčky či korálky. Jemu se tento vzhled líbí, i když spousty elfů, jeho účes odpuzuje, jelikož je až moc lidský. Oči má sešikmené v barvě kaštanu, ale spolu se západem slunce, jeho oči mění barvu na zlaté. Díky kouzlu samozřejmě. Nos má větší, ale nestěžuje si. Ústa má pěkně tvarovaná a když se usměje, což dělá často, má dokonalý chrup. Bílý. Rovný. Prostě doslova kouzelný. Někteří elfové své rány a jizvy zkrývají, on ale ne. Má jednu dlouhou jizvu na předloktí. Pak má tetování na pravém zápěstí, kde má ve starověkém jazyce napsáno všechny cesty se jednou střetnou.

Styl oblékání.

Nejčastěji jej můžete potkat v jeho typické hnědé tunice, jejíž dlouhé rukávy má vždy vykasané až k loktům. Přes tuniku přehodí i koženou vestu, která má u límce různé ornamenty a při svých cestách si ještě vezme na sebe svůj šedý plášť s kapucí. Na nohy si bere své jezdecké kamaše, tmavě hnědé barvy a u pasu mu na koženém pásku visí jeho meč, který je už po staletí dědičný v rodě Briedis. Když se vypravuje do Království tak své špičaté uši zakrývá pruhem látky. Na významnější akce se nějak moc jeho róba neliší, bílá tunika a kamaše. Ke všem svým druhům róby si bere pár kožených bot, přívěsek od Lary. U pasu má vždy svůj rodový meč, Recapith. Na dlouhé cesty si bere svůj batoh z kůže a látky, ve kterém má své věci. Kdysi dostal od Lary amulet a ten nosí též. Když Armin zemřela jeho rukou vzal si jako upomínku její dýku, kterou ale nepoužívá jako zbraň, ale jen jako upomínkový předmět, který má v batohu.

 

 

 

Lidé. Lidské bytosti jsou stejně vyjímečné jako my elfové. Mají své kouzlo a rozpustilé obyčeje. Třeba mě zaujala jejich práce na poli a jejich vynalézavost. U nich platí čím línější člověk, tím vynalézavější je. Jak ironické! Lidé jsou sice trochu přízemní, ale narozdíl od elfů se nebojí smrti a jejich životy jsou plné pocitů. Dovedou se bezhlavě zamilovat, dovedou falešně zpívat celé noci, tancovat na stole.. Nejsou jako my elfové, odměření a sobečtí, pravda prahnou po moci stejně jako my, ale dovedou žít i bez vzdělání plnohodnotný život.

                                                     - úryvek z jeho cestopisu, kapitola o prvním setkání s lidmi.

 

 

 

Povaha:

 

Fin je svou povahou naprtosto atipický vůči elfům. Vytvořil si masku se kterou vystupuje ve společnosti a jen málokdy jí sundavá. Na venek je tichý, jen sedí a poslouchá. Chová se povýšenecky, ale on tvrdí že se snaží jen být nad věcí. Narozdíl od elfů má ale velké srdce a nebojí se projejovovat emoce. Má nekonečnou trpělivost, takže dokázal přežít věčnou kritiku Lary i tvrdohlavost Armin, takže pokud se Fin rozčílí, raději utečte. POkud se naštve stane se z něj silný protivník. S ledovým klidem a značnou inteligencí dovede vyhrát nějaký ten souboj. Má smysl pro krásu, která není vidět. Věřil, že v každém je něco dobrého, ale po setkání se Stínem se této myšlenky vzdal. Ano Fin je velice inteligentní a vynalézavý, ale pokud někdo ohrožuje bytosti, které miluje, jedná zbrkle a doplácí na to. Kdysi se nad ním vznášel temný mrak z lařiny smrti, kterou způsobil, ale za ty léta ten mrak zvládnul a dostal pod kontrolu. Jenže smrtí Armin se onen temný mrak vrátil v ještě větší podobě. Zlomilo ho to. Zabil přítelkyni. Utěšoval se tím, že Armin zbavil bolesti, kterou jí Stín způsobil, ale přeci jen.. Zabil podruhé. Má smysl pro čest a věrnost. NIkdy by nezradil elfy, i když s mnoha věcmi s nimi nesouhlasí. Fin miluje změnu a nové věci. Je zvědavý a davá na své podvědomí a instinkty. Stín kompletně roztrhal jeho mysl, ale základní rysy Finovi zůstali. Nyní je Fin tichý, nedůvěřivý, budí se v panickémm strachu, ale věří, že s pomocí někoho se dovede vzpamatovat. Fin má jednu vlastnost, která ho zachránila před šílenstvím. Při velké citové zátěži se dovede odpoutat a ignorovat to, co se s ním a okolo děje. Prostě se vypne. Tohle ho zachránilo, jinak by šílené mučení nezvládnul.

 

 

 

Dras-Leona. Město plné bahna a zfanatizovaných lidí bohem Solasem. A taky otroků. Dras-Leona bylo snad nejpodivnější místo Alagaesie. Jezero za ním bylo opravdu obrovské, takže jsem neodolal a šel se s Armin koupat. Samozřejmě zahalený. Armin neuěla plavat, takže se bála jít do hloubky. A tak jsem se jí to pokoušel naučit, jenže Armin je tvrdohlavá a odmítala to  vyzkoušet. A tak jsme se oblékli a vydali najít  hostinec. V Dras-Leoně vaří poměrně dobře. Ochutnal jsem i jakýsi mok, oni tomu říkali pivo. Nijak mě to neoslovilo, ale Armin to zřejmě chutnalo a jala se zpívat s místními opilci jejich opilecké písně. Musím se smát. Teď tu sedím u stalu a pozoruji rej. 

-úryvek z cestopisu, návštěva Dras-leony.

 

 

 

Historie:

 

 Všechno to začalo jednoho rána, v malém domku v Ellesméře. Narodil se do milující rodiny, milující matce Nirren a hrdému otci Terösinovi. Jeho matka byla jednou ze členů Rady, ještě za dob Islanzadie a po její smrti post upustila a jeho otec byl člen pohraniční hlídky, takže se s Finem moc často nevídal. Fin měl spokojené dětství a tak na něj rád vzpomíná. Už od malička jej to táhlo pryč z Ellesméry a tak se často za doprovodu své starší sestry Yëwen toulal po okolí, jelikož je matka moc daleko nepouštěla. Když oslavil svůj padesátý rok života, ujala se matka jeho učení. Sestra mezitím odešla za otcem k Pohraniční hlídce, ovšem pod podmínkou že nikdy nepřekročí hranice Lesů.

Matka jej učila číst, psát a základům magie a společenskému chování. V této době se seznámil s Larou. Lara, poprvé když se s ní setkal, v knihově naprosto ho ohromila její inteligence. Dá se říct, že byl do ní i dlouhou dobu zamilovaný, ale po častém odmítání to vzdal a smířil se s tím, že zůstanou jen přátelé. Lara jej naučila základnímu umění bojovat a to ona u něj rozvinula chuť cestovat. Vždy mu dlouho do noci vyprávěla o svých cestách po Království a slibovala mu, že jednou mu svět také ukáže. A tak plynul čas.

Jednoho dne Lara svůj slib splnila. Finova matka velice odporovala, zakázala mu výpravu do Království, ale Fin prostě a jednoduše utekl.

Lara mu prozradila, že se pojedou podívat do Ceunonu. Cestou jej učila o lidech, jak se chovají a jejich jazyk. Fin byl nadšený. Jejich pobyt v Ceunonu se trochu zvrtnul, když Fin neomaleně vrazil do jednoho vojáka a popral se s ním. Voják mu strhnul čelenku a spatřil to, co neměl, jeho uši. V ten moment jej Fin pustil a dal se spolu s Larou na útěk. Cestou se ještě stavili v malé vesnici, kde se potkali s Muthem. Muth byl Lařin bratr, kterého z duše nenáviděla. A jak to tak bývá, Lara a Muth spolu začali bojovat. Fin se pokoušel Laře pomoci, ale Muth mu udělal dlouhý zářez dýkou do levého zápěstí, takže Fin jakožto levák neudržel meč. Když Muth vážně zranil Laru, Fin použil kouzlo, ale bylo pozdě Muth stihl utéct a tak se, Fin sám neví jak, kouzlo obrátilo na Laru. Lara byla natolik zesláblá, že kouzlu, i když bylo primitivní, podlehla. Fin jí nedokázal pomoci a jediné co mu na to Lara řekla je, ať si to nebere za vinu a on jí odpověděl tím, že jí pomstí. Pak zavřela oči a odešla do nicoty. Fin se zdrceně vrátil i spolu s Lařiným tělem zpět do Ellesméry kde ji pohřbil. Ještě ten den si sbalil všechny své věci a rozloučil se s matkou a odešel. Jel do Cerisu a cestou si tak nějak vše urovnal v hlavě a smířil se s Lařinou smrtí. Z Cerisu pak putoval do Kirtanu, kde se našel Mutha. Tak jak Laře slíbil, tak i vykonal, zabil Mutha a odtud si odnesl tu dlouhou jizvu na předloktí. Pak se vydal zpět domů, kde také moc dlouho nepobyl, jen zjistil, že se jeho sestře narodila dcera. Byl rád, že je strýcem a ještě víc jej potěšilo že Yëwen, jí pojmenovala na počest Lary, Lara. Fin, ale zase po čase vycestoval a teď je na cestě do Gil´eadu.

Pomalu, ale jistě, se vzdaluje od domova a od elfů celkově. Také slyšel něco o Vardenech a tak by je chtěl navštívit, stejně tak Beorské hory, Surdu a Dračí hory, chce sepsat obsáhlí cestopis a pak se vrátit domů.

Cestou z lesů, ještě na začátku vlády Arwiny Greensvlees a jednotného elfského národa, se k němu přidala elfka jejíž jméno už mu vzal čas. Ta s ním ušla kus od hranic, ale pochopil, když se vrátila zpět za hranice. do bezpečí. On se vydal na jih. Cestou navštívil mnohá města a byl fascinován ze světa okolo. Potkal kočovníky, kteří byli natolik přátelští, že mu dali najíst a on s nimi mohl i strávit večer. Pak poprvé v Urubaenu viděl lidské kováře a myslel přitom na Rhünon, která byla o dost napřed. Dokonce ochutnal onen mok, který všichni tolik milují, pivo. Nechutnalo mu.

Snažil se pochopit lidi různých mravů a postavení. Chtěl elfům dokázat, že i lidé jsou v něčem zajímaví. Jednou když si tak seděl  hostinci, byl svědkem zatýkání odboje. Rozhodl se jednat. Popadl dívku, spíše ženu, která se jala do boje se svými druhy, protože to na něj zapůsobilo a zachránil jí. Žena se představila jako Armin a Fin si jí oblíbil. Byla veselá, hrdá, tvrdohlavá, ale měla v sobě jakési kouzlo. Nedá se říct, že by se do ní zamiloval, ale měl jí rád. Cestovali spolu zpět k Lesům, kde se měli rozloučit, al etam už nikdy nedošli.

Cestu jim zkřížil Stín. Silchasem se nazval. Jeho mysl ovládalo dvanáct duchů. Rozdrtili jeho mysl. Jediné co mu zbylo, byl základ jeho podstaty a pár rozrhaných vzpomínek. K tomu co pak dělal Stín s jeho tělem se nevyjadřuje a tohle zůstane navěky tajemstvím. Z Fina se stala troska, ale může jen děkovat, protože je jedinec se silnou myslí a povahou.

Možná se vzpamatuje.

Přeci jen, je ale ten, co přežil setkání se Stínem.

Nyní s ním cestuje Miko, kterou potkal u jezera Leona. dělá mu společnici a navzájem se sebe teprve učí pozávat.

 

 

Sedím na kameni a pozoruju západ Slunce za kopce. Jak magický okamžik. Vítr vanul směrem na jih a přinesl s sebou zvuky zpěvu z nedaleké karavany, která šla na horizontu. Já je slyšel až sem a zpívali opravdu falešně, ale jazykem co jsem neznal. Je to měsíc od doby, kdy se ke mně přidala Armin. Armin, lidské děvče s ryzím srdcem a tvrdohlavou povahou, které nezavřelo pusu. Řekla mi o sobě hodně věcí, hned co se ho přestala bát. Že jí otce zabil Urgal. Že je od Vardenů. Že v té hospodě byl  její milý, Tael. Že si přeje jednou obnovit slávu svého rodu. A mnoho dalších. A teď Armin podřimovala pod kamenem. Usmál jsem se na ní. Mám jí rád, je takový zvláštní vzorek člověka.

-úryvek z cestopisu, týden před její smrtí. 

 

 

Rodina:

 

matka Nirren

Tmavovlasá elfka, jenž si pamatuje Pád Jezdců. Bývala členkou rady, ale odstoupila, nyní se věnuje výchově své vnučky Lary.

 

otec Terösin

Hrdý vysoký elf, s vlasy jako sníh. Miluje svou rodinu, i když se s ní moc nevidí. Dlouho byl členem Hlídky, ale pak se vrátil do Ellesméry cvičit nové členy Hlídky.

 

sestra Yëwen

Malá elfka se světlými vlasy, v tváři podobná své matce. Je asi o čtyřicet let starší než její bratr. Se svým manželem se seznámila během její služby u Pohraniční hlídky a nyní se zaobírá výchovou své dcery.

 

Yëwenina dcera Lara

Dvacetileté, usměvavé děvčátko s vlasy jako má její babička .

 

Yëwenin manžel Arem

Vysoký, sebevědomý elf, jenž miluje svou rodinu a je oddaný své panovnici Greensvleeses. Celé dny tráví u pohraniční hlídky.

 

do své rodiny počítá i Laru

Bývala to inteligentní, sebevědomá a krásná kočkodlačice. Měnila se na bílou kočku a byla Finovou učitelkou, přítelkyní a doprovodem na jejich cestách, kterých ale mnoho nebylo. Fin si jí vážil a zároveň jí bral jako svou druhou sestru, její smrt ho velice zasáhla.

 

Přátelé:

Armin Saravay.

Zachránil jí před smrtí rukou Galbatorixe, ale dovedl ji pod ruku Stína Silchase. Tak to bere on. Armin ho občas iritovala svými poznámky na jeho osobu, ale měl jí rád. Byla jedna z mála osob, které věřil. Líbila se mu, ale mezi nimi láska ještě neměla čas zakořenit. Armin zemřela moc brzy a jeho smrt ho zasáhla stejnou měrou jako Lařina.. Nyní jí věnoval celou jednu kapitolu ve svém cestopise, protože Armin mu o sobě řekla mnohé a jemu její příběh přijde zajímavý. A také chce usctít její památku.

 

Miko

Zatím onu elfku-gladiátorku nezná nijak dobře, ale je mu sympatická. je odlišná od všech bytostí ženského pohlaví. Netuší, co se v jejím životě událo, ale opravdu ho to zajímá. A je také první žena, která jej porazila v souboji meč na meč.

 

Fäthwell:

Elfka, která s ním opustila Lesy, ale už za humny se odloučili, jelikož je napadli vojáci. Fin je nějakým způsobem odlákal a tak doufá, že je Fäthwell v bezpečí.

 

Tak moc mi chybí. Ony obě. Armin i Lara. Ony byli takové moje majáky. Možná jsem byl do obou zamilovaný, ale jsem jen obyčejný muž. Mám city jako každý jiný a ony byly opravdu obyčejné. Teď jsem tu s Miko. U Dras-leony. Miko je elfka, ale je úplně jiná než ty ostatní. Nepotrpí si na kráse, není tak chladná jako elfky z Lesů. Lesy, tak moc mi chybí stíny větví, ale zároveň se nechci vracet. Tolik se tam toho změnilo. 

-poslední zápis do cestopisu.

 

Majetek:

 

meč Recäpit, jenž je dědičný v jejich rodě už po staletí.

přívěsek od Lary

deník (cestopis)

psací potřeby

mapa Alagaesie

přívěšek od kočovníků

batoh na věci

 

Schopnosti:

magie 3/7

mentální magie 2/7

boj na blízko 3/7

vzdělání 3/7

běh vytrvalost 1/7, běh sprint 3/7

boj s mečem 3/7

lukostřelba 1/7

jízda na koni 2/7

léčitelství 1/7

 

Ostatní postavy:

Armin Saravaÿ

Annelen Fella Deynová

Naren Sne Fristinderr

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělý
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë