TOPlist

Fin Briedis

Začátečník 2566 Mistr

Napsal: Fin Briedis | Kategorie: Elfové - Muž
Dne: 23.12.2016 16:22:52 FBFin Türevarno Briedis

 

Untitled Drawing by qethbvukintzio

 

Jméno:

Rodiče jej pojmenovali Türevarno, což dle jeho překladu znamená Objevitel. Po Lařině smrti přijal jméno Fin, které je pro něj svým způsobem milejší a lépe sedí k jeho bytosti,protože si jej vybral 

sám

Spolu se svým jménem nosí i jméno svého rodu Briedis. Briedis je jeden z posledních menších rodů, který byl ale vždy věrný panovníkovi. Když se objevili dva panovníci přidali se na stranu Arniliana de Eame, jelikož vždy byli spokojeni s jejich vládou a brali je jako větší autoritu než Arwinu. Předpokládá se, že Fin udělá to samé. A také, že udělal, jelikož odmítá připojení elfů do Galbatorixova území. Elfové mají mít svou hrdost a spíše oni, by si měli podmanit lidskou rasu, ne?

Pohlaví:

Muž.

Rasa:

Jeden z pradávných elfů.

Věk:

Je poměrně mladý, je mu okolo 125 let.

Jazyky:

Plně ovládá svou mateřštinu, starověký jazyk a pokouší se naučit i jazyk lidí, což se mu i dobře daří.

Několikrát slyšel i jazyk kočovných kmenů, takže zná jednoduché fráze a z jejich gest dovede odhadnout situaci.

Náboženství:

Věří v to, že hvězdy budou na nebi vycházet, dokud bude na světě spravedlnost a dobro.

Povolání:

Cestovatel. Spisovatel. Učenec.

Až se vrátí přál by si stát se učitelem dalších generacích.

 

 Popis:

Tělesná stránka:

 Fin není nijak odlišný od elfů, co se týče vzhledu. Jeho ostře řezanou tvář, která je dokonale symetrická zdobí pár poměnkově modrých očí. Jeho oči jsou pozměněné kouzlem, takže při západu slunce se mu změní barva duhovek na stříbrnou barvu. Kdysi se mu měnili na zlatou, ale po setkání se Stínem se mu ona barva začala hnusit. Má husté obočí, které si ale pečlivě upravuje, aby nevypadal jako nějaký pobuda. Ano, na vzhledu mu poměrně záleží. Jeho nos se může zdát trochu větší než je zvykem, ale nijak to jeho tváři nebere krásu. Rty má menší, nevyýrazné a zuby rovné a bez kazu. Kdysi se často usmíval, takže jeho úsměv mohl hřát u srdce každého poutníka, ale nyní mu na tváři zamrzla kamenná tvář. Má výrazné lícní kosti, čemuž vděčí za častý hlad a neustály pohyb. Vlasy má kaštanové barvy a krátce zastřižené. Kdysi je nosíval dlouhé do poloviny zad, zapletené do copánků, ale pak usoudil, že více praktické bude je mít kratší. Ramena má široká a ruce nasvalené z dlouhých běhů a výcviku od jeho otce. Na pravém předloktí má vytetované souhvězdí draka, které pro něj znamená počátek jeho cest na vlastní pěst. Na dlaních má drobné jizvičky, sám neví, kde k nim přišel. Na zádech má dlouhou jizvu, kterou získal při setkání s Muthem. Jizva není nijak hluboká, takže nepovažoval za důležité ji nějak léčit. Nohy má silné, zvyklé na dlouhé pochody. Chodí vzpřímeně a ladně jako kočka, takže oproti lidem vypadá trochu jako přízrak. 

Styl oblékání.

Jeho nejčastěji nošeným kusem oblečení je jednoduchá hnědá košile, jejíž rukávy si kasá až těsně pod lokty. Když se ochladí obleče si svůj kabát, který vyhandloval na tržnici v Bulridge. Kabát je dlouhý kousek pod pás a má límec, na kterém si Fin potrpí. Na spodní část těla si vždy obléká své kamaše černé barvy, které drží na jeho těle kožený pás. Na pásu má připnutý meč, který zdědil jako prvorozený syn. Na svých cestách také nosí svůj kožený batoh, kde má vše potřebné, deku, deník, nějaké to jídlo, peníze a mapu. Ať už si bere sváteční šat nebo obyčejné oblečení, vždy nosí na krku přívěšek, který dostal od Lary a s ním i přívěšek od kočovníků.

 

 

 

Lidé. Lidské bytosti jsou stejně vyjímečné jako my elfové. Mají své kouzlo a rozpustilé obyčeje. Zaujala mě jejich práce na poli a jejich vynalézavost. U nich platí čím línější člověk, tím vynalézavější je. Lidé nejsou od nás tak odlišní. Jen mají větší strach. Strach o svou lásku. Milují jak své životy tak své blízké, což u elfů nevídáme tak často, protože jsou chladní a dbají na to, aby jejich maska z kamene přetrvala. Každý člověk žije každý den jakoby měl zítra zemřít, hlavně chudé obyvatelstvo. Šlechta se stará jen o to, kolik peněz má a kolik jich má druhý, aby mu je mohl brát. Radši se zdržuji s chudými. Váží si milosrdnosti a umějí se radovat byť jen z toho, že v den sklizně neprší. 

 

 

Povaha:

Fin si vytvořil kamenou masku za kterou ukrývá svou duši a nerad jí sundavá. Vždy jen tiše sedí a naslouchá okolí. Na tváři se mu rozprostírá výraz pohrdání a pohled má chladný. Nesměje se a drží si odstup. Je pozorovatel a i když to tak nevypadá, snaží se být o krok napřed. Odhadovat každé vaše gesto a z vaší mimiky zjišťovat kdo nebo co jste. Během sporů či ostré výměně názoru si udržuje chladnou hlavu a může být až provokativní svou ignorancí vůči výhružkám a krizovým situacím. Má nekonečnou trpělivost, ale když se rozhněvá je dobré držet si od něj odstup a pokud vám slíbí, že se pomstí, tak to i udělá. Nesnáší bezpráví a lež. 

Uvnitř je ale citlivý muž s velkým srdcem, který i přes své chladné chování touží po pochopení a lásce. Jen své nitro ukrývá před světem s černými drápy a tesáky, které chtějí každou naději a lásku roztrhat. Rád se učí nové věci a je vždy otevřený novým možnostem a názorům. Pokud je ve společnosti lidí, které má rád tak i rád vtipkuje a směje se. Stejně jako pozorovatel je i ochránce. Chrání si to, co miluje a smrt Lary a Armin jej prakticky zničili a do toho i jeho osobní utrpení během mučení od stína, který si z něj udělal vraždící loutku. Dlouhou dobu mu trvalo než opět nalezl naději na život. Na lepší život. To, co se stalo bral jako nejen selhání svých schopností, ale i jako selhání jeho samotného. Že nedovedl ochránit ty lidi, kteří na něj spoléhali. Že se kvůli jeho přičinění dělo bezpráví a trpěli neviní. Selhal. Přestože je to od setkání se Stínem skoro rok, stále se z toho nevzpamatoval a bude poskvrněn navždy. Bude se už navždy probouzet ve strachu a nést vinu za to, za co nemohl. Nyní, když je už ale doma, pocítil něco jako bezpečí. Už je mezi svými a tak jeho nedůvěra, zachmuřená tvář a bezesné noci z části vymizeli.

Fin má mnoho slabin, jako třeba své sebevědomí, ale ještě větší slabinou je jeho spánek. Pokud mu jej odpíráte či jej vzbudíte moc brzo, je jako časovaná bomba. Je silně podrážděný a náladový. 

 

 

Dras-Leona. Jak moc to místo nemám rád. V ulicích leží chudina a nechá se polévati špínou. Na každém rohu stojí hubený muž a hlásá do tupého davu poslání jakéhosi Solase. Celé město je prolezlé špínou a kde je špína jsou i nemoce. Nedávno tu ještě prodávali otroky. Díky Hvězdám, že už to zakázali. Nedaleko je neblaze proslavený Helgrind. Domov Ra'zaků. Rád bych Ra'zaka někdy potkal, ale stačil by mi jen letmý pohled z dálky. Nejsou to zrovna pohodoví chlapíci.

 

 

 

Historie:

 

 Všechno to začalo jednoho rána, v malém domku v Ellesméře. Narodil se do milující rodiny, milující, i když přísné matce Nirren a hrdému otci Terösinovi. Jeho matka byla jednou ze členů Rady, ještě za časů Islanzadie a po její smrti post opustila a jeho otec byl člen pohraniční hlídky, takže se s Finem moc často nevídal. Fin měl spokojené dětství a tak na něj rád vzpomíná. Už od malička jej to táhlo pryč z Ellesméry a tak se často za doprovodu své starší sestry Yëwen toulal po okolí, jelikož je matka moc daleko nepouštěla. Když oslavil svůj padesátý rok života, ujala se matka jeho učení a otec jeho výcviku. Sestra mezitím odešla za otcem k Pohraniční hlídce, ovšem pod podmínkou že nikdy nepřekročí hranice Lesů. Jejich matka se až moc bála světu tam venku.

Matka jej učila číst, psát a základům magie a společenskému chování. V této době se seznámil s Larou. Lara, poprvé když se s ní setkal, v knihově naprosto jej ohromila její inteligence a vystupování. Pro něj byla něco, co nikdy neviděl, něco neznámého. Byla divoká, silná a inteligentní.

Dá se říct, že byl do ní i dlouhou dobu zamilovaný, ale po častém odmítání to vzdal a smířil se s tím, že zůstanou jen přátelé. Spolu s Larou do jeho života přišel i matky dávný přítel a učil jej magii na vyšší úrovni, než doteď znal. Ve volných chvílích cestoval potají s Larou za hranice elfského území.

Během jejich cest ho Lara učila své triky, jak zapadnout mezi ušmudlané farmáře a jak najít jídlo tam, kde není. Ale jednou při jejich výpravě do Ceunonu, jenž začala jako každá jiná se to zvrtlo. Lara mu kdysi vyprávěla o svém bratrovi, který byl tak arogantní a bezohledný, že kvůli němu Lara utekla z domova a byla nucena zažívat strasti života dříve než byla dospělá. Během svých toulek městem narazili na podivína s kočičíma očima. Byl to Lařin bratr Muth. Pustili se do sebe jako zvířata a Fin, tehdy ještě Türevarno tam stál a nevěděl co dělat. Rozhodl se použít jedno z kouzel, co jej učil mistr aby Mutha zastavil, ale neodhadl své síly a kouzlo použil i na Laru a sám padl do bláta vyčerpáním. Když se probral, Muth byl pryč a Lara krvácela z ran po celém těle. Neměl sílu jí včas vyléčit a tak mu zemřela v náručí.

Jeho smrt ho zlomila a nejen, že mohl za smrt své přítelkyně, ale dolehl na i hněv jeho rodičů, kterým lhal o svých cestách. Po pohřbu Lary se sbalil a odešel pryč z domu. Putoval po lesech a u Kirtanu potkal Mutha. V záchvatu hněvu se s ním dal do boje a Mutha vážně zranil. Muth sice uniknul, ale když jej Fin pronásledoval, našel jej mrtvého. Vykrvácel stejně jako jeho sestra před rokem. Byl to pro Fina svým způsobem zlomový okamžik a tak se z Türevarna stal Fin. Vrátil se domů, kde na něj čekala jeho těhotná sestra a chvíli se i usadil. Měl menší románek s dvěma elfkami, ale ani to ho nedrželo doma. Hned po narození své neteře, kterou Yëwen pojmenovala na počest jeho přítelkyně Lara, odešel do světa. 

Cestou z lesů, ještě na začátku vlády Arwiny Greensvlees a jednotného elfského národa, se k němu přidala elfka jejíž jméno už mu vzal čas. Myslí, že to byla Fäthwell nebo Fethwall. Ta s ním putovala jen chvíli, protože během malé potyčky s vojáky nedaleko Isenstaru se oddělili a on jen doufá, že ona dívka žije a je v bezpečí.

Cestou navštívil mnohá města a byl fascinován ze světa okolo. Potkal kočovníky, kteří byli natolik přátelští, že mu dali najíst a on s nimi mohl i strávit večer. Vyléčil jim jejich drobné neduhy a oni mu za to dali onen přívěšek a považovali jej za mocného mága.

Pak poprvé v Urubaenu viděl lidské kováře a myslel přitom na Rhünon, která byla o dost napřed. Dokonce ochutnal onen mok, který všichni tolik milují, pivo. Nechutnalo mu.

Snažil se pochopit lidi různých mravů a postavení. Chtěl elfům dokázat, že ani lidé nejsou tak hrozní burani a sobci.

Jednou když si tak seděl  hostinci, byl svědkem zatýkání odboje. Rozhodl se jednat. Popadl dívku, spíše ženu, která se jala do boje se svými druhy, protože to na něj zapůsobilo a zachránil jí. připomínala mu Laru, jinak by jí tam nechal. Žena se představila jako Armin a Fin si jí oblíbil. Byla silná, hrdá a až moc impulzivní, ale i tak na ní vzpomíná jen v dobrém. Při jejich cestě na západ se setkali s podivným obchodníkem. nejdříve to vypadalo jen na dotěrného kupce, ale později se z něj stal krutý Stín s rudýma očima. Ovládl jejich mysl a roztrhal jejich podstatu na cucky. Fin se notnou chvíli bránil, ale tak dobrým mágem nebyl. Fin musel sledovat jak jeho přítelkyně umírá během toho, co její slabé tělo ovládají duchové. Viděl ty muka a sám je později i zažil, ba ne ještě horší. Přál si nějak pomoci Armin od bolesti a tak jí v jedné chvíli pustil z její tělesné schránky nahoru k hvězdám. Probodl jí její vlastní dýkou, aby jí zbavil oné bolesti, která jej teprve čekala. To, co s ním Stín později dělal se nikomu neopovážil říci, tak moc se styděl za to co pod nadvládou duchů dělal. V ten moment se stal z Fina lidský řezník. 

Když bylo Silchasovo, tak se onen stín jmenoval, dílo dokoáno nechal Fina ležet v hořícím domě spolu s mrtvou Armin. Fin unikl jen o vlásek a byl zlomen tím, že Armin ani nemohl pohřbít. Několik dní se ukrýval v lese a byl na pokraji smrti. Sám neví, jak se mu povedlo vzpamatovat se a najít opět naději na další pouť. 

Fin došel až k jezeru Leona, kde se setkal s Miko a jejím párem koní.

Nejdříve to vypadalo, že spolu dlouho nebudou, ale nakonec s pomocí Miko překonal své halucinace, noční můry a panické záchvaty a došel s ní do Lesů. Domů. 

Po mnoha letech se vrátil do domoviny, kde právě probíhala občanská válka. Válka dvou králů. Mnoho jeho přátel odešlo za zelenými rukávy. Ale teď pro něj je důležité najít sám sebe.

Najít Türevarna.

 

Rodina:

 

matka Nirren

Tmavovlasá elfka, jenž si pamatuje Pád Jezdců. Bývala členkou rady, ale odstoupila, nyní se věnuje výchově své vnučky Lary.

 

otec Terösin

Hrdý vysoký elf, s vlasy jako sníh. Miluje svou rodinu, i když se s ní moc nevidí. Dlouho byl členem Hlídky, ale pak se vrátil do Ellesméry cvičit nové členy Hlídky.

 

sestra Yëwen

Malá elfka se světlými vlasy, v tváři podobná své matce. Je asi o čtyřicet let starší než její bratr. Se svým manželem se seznámila během její služby u Pohraniční hlídky a nyní se zaobírá výchovou své dcery. Své zlomené srdce léčí tím, že celé dny pomáhá zahradníkům s květinami. 

 

Yëwenina dcera Lara

Dvacetipěti leté, usměvavé děvčátko s vlasy jako má její babička a stejnou povahou jako měla Lara.

 

Yëwenin manžel Arem

Vysoký, sebevědomý elf, jenž miluje svou rodinu a je oddaný své panovnici Greensvleeses. Celé dny tráví u pohraniční hlídky. Jeho náklonost k Arwinině politice vyvolala v rodině rozepři, takže Arem Yëwen opustil.

 

do své rodiny počítá i Laru

Fin si jí pamatuje jako silnou, divokou a vypočítavou krásnou kočkodlačici, která milovala dobrodružství.

Byla jeho první, druhou i třetí láskou a poté jí bral se zlomeným srdcem jen jako druhou sestru.

 

Přátelé:

Armin Saravay.

Zachránil jí před smrtí rukou Galbatorixe, ale dovedl ji pod ruku Stína Silchase. Tak to bere on. Armin ho občas iritovala svými poznámky na jeho osobu, ale měl jí rád. Byla jedna z mála osob, které věřil. Líbila se mu, ale mezi nimi láska ještě neměla čas zakořenit. Armin zemřela moc brzy a jeho smrt ho zasáhla stejnou měrou jako Lařina.. Nyní jí věnoval celou jednu kapitolu ve svém cestopise, protože Armin mu o sobě řekla mnohé a jemu její příběh přijde zajímavý. A také chce usctít její památku.

 

Miko

Zatím onu elfku-gladiátorku nezná nijak dobře, ale je mu sympatická. je odlišná od všech bytostí ženského pohlaví. Netuší, co se v jejím životě událo, ale opravdu ho to zajímá. A je také první žena, která jej porazila v souboji meč na meč.

 

Fäthwell:

Elfka, která s ním opustila Lesy, ale už za humny se odloučili, jelikož je napadli vojáci. Fin je nějakým způsobem odlákal a tak doufá, že je Fäthwell v bezpečí.

 

Všechno a všichni jsou pryč. A když nejsou pryč, tak jsou tak daleko, že k nim ani nedoletí mé stesky. Laro, Armin, chybíte mi. Vaše smrt ve mě udělala hlubokou ránu, kterou se mi nikdy nedovede zacelit a ještě hůře se cítím při pomyšlení na to k čemu mě nutil Stín. Po nocích koukám dírkami v plachtě vozu na hvězdy a přemýšlím jak jej zabít i přes svou přísahu, že jej nebude pronásledovat a ohrožovat na životě. Až přijdu domů, poznáte mě ještě matko? Budete mě chtít? Uvěříte mi a pomůžete mi dopadnout Stína? Mám tolik otázek bez odpovědí. Cítím se úplně sám i když vedle mě leží Miko. A co je to vlastně za elfku ta Miko? Nezná vlastní domovinu, ale umí bojovat lépe než já, syn bývalého velitele hlídky. Vždy mě to táhlo do světa a teď, když jsem ve světě si přeji vrátit se domů. Už mám dost onoho dobrodružství, už se nechci dál potýkat s útrapami, které mi to přineslo. Nerad si to přiznávám, ale mám strach z každého následujícího dne.

-poslední zápis

 

Majetek:

 

meč Recäpit, jenž je dědičný v jejich rodě už po staletí.

přívěsek od Lary

deník (cestopis), původně jej vedl jako cestopis,

avšak poslední týdny jej spíše používá jako svou zpovědní knihu.

psací potřeby

mapa Alagaesie

přívěšek od kočovníků

batoh na věci

 

Schopnosti:

magie 3/7

mentální magie 3/7

boj na blízko 3/7

vzdělání 3/7

běh vytrvalost 2/7, běh sprint 2/7

boj s mečem 3/7

lukostřelba 1/7

jízda na koni 3/7

léčitelství 1/7

 

..Aldrei Brottin

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělý
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë