TOPlist

Armin

Začátečník 2857 Mistr

Napsal: Armin | Kategorie: Lidé - Žena
Dne: 27.07.2015 21:59:23 FBArmin Saravaÿ

(Sýkorka)

 

Photostudy Blonde girl by vurdeM

nebo 1

Jméno:

Jméno Armin dostala po jedné polní lékařce, jenž zachránila otci život.

Saravaÿ, bývalé rodové příjmení, které ale ztratilo svůj význam pár let po pádů Jezdců, kdy s nimi zahynul i její rod. Kdo by se zajímal o rod více a zašel by i do kronik města Narda, zjistil by, že rod Saravaÿ, je předávný rod s dlouholetou historií, jenž je spojena s kouzelníky. Většina Saravaÿů, ale zahynula při obraně tehdy ještě svobodné Alagaesie proti Galbatorixovi a Ti co přežili se stáhli do Beorských hor, aby zachránili vlastní života a postupně jak mizeli Jezdci, mizela i moc tohoto rodu. Možná až znovu nastane čas svobodné Alagaesie a Jezdců, rod opět povstane z popela. 

Rasa:

Člověk, ale kdysi dávno se její rod spojil s elfy a toto pouto je viditelné v její tváři i po mnoha letech.

 

Pohlaví:

Žena.

 

 Datum narození:

 10.Okvětence 3245, takže 17 let.

 

Náboženství:

Severní kult, nejčastěji Strážce a Bojovník.

 

Jazyky:

Zatím  se naučila jen svůj mateřský, lidský a zdvořilostní fráze starověkého od Ovena.

 

Povolání:

Má jich spousty a přeci žádné. Nejčastěji se přirovnává ke zlodějce či k odbojáři.

 

Strana:

Všechen Odboj vůči Království.

 

 

Popis:

 

Tělesná stránka:

Je naprosto typický příklad člověka. Je středně vysoká a snadno splyne s davem. Jelikož už je dospělá, tak má i celkem slušné ženské křivky, jenž  zdědila po své matce. Obličej zdobí dvě zeleno-modré oči, které lemují husté řasy. Když někoho dlouho pozoruje, či naváže oční kontakt, občas se jí stane že člověk radši uhne pohledem než aby se jí podíval do jejích, na člověka velice zvlástních očích. Nos má celkem normální, ani malý ani velký. Ústa má plná, celkem výrazná a v barvě okvětních lístků růže. Do obličeje jí spadá pár pramenů blonďatých vlasů, jenž má normálně spletené do dlouhého copu a když si je rozpustí, tak jsou mírně vlnité dlouhé tak do poloviny zad. Její sestra říká že Armin nemám vlasy, ale koňské žíně, zřejmě to usoudila podle toho jak jsou husté a silné. Ruce má ze svých cest už mírně nasvalené, ale žádný svalnatý voják doopravdy není.  Na pravém předloktí má dvě jizvy, dlouhé tak jeden a půl palce, obě z jejich přepadení šrrgi.

Pas má šíhlý a též mírně vypracovaný, nejen ze svých cest, ale hlavně své vychrtlosti vděčí tomu, že většinu cest jim zásoby dojdou už první týden a tak jsou pak o hladu. Nohy má už také mírně nasvalené, silné a na kotníku má také jednu drobnou jizvu a to z dětství.  

Styl oblékání:

Armin poslední dobou volí spíše jednoduchou mužskou róbu, kterou si trochu poženštila. Nejčastěji nosí bílou košili, u které si vykasala rukávy, nejen aby jí nepřekážely, ale aby byly vidět její jizvy na které je náležitě hrdá. Přes ni si bere svůj šedý plášť, který je podšitý bavlnou, takže má občas pocit že jí sežere. Jediný důvod proč jej nosí je ten, že jí už nejednou zachránil před umrznutím v Beorských horách. Kolem levé ruky si obmotává kolem předloktní a dlaně obvaz, či kus látky, aby neměla dlaň sedřenou z otěží koní, ale také proto že často musí utíkat oknem. Na nohy si bere kožené jezdecké kamaše, které drží drobný pásek, za který, když se nachází ve větších městech v Království a nechce upoutat pozornost, si váže kus jakéhosi hadru. Látka vypadá jako sukně, tudíž se za ní nikdo neotáčí, jelikož není moc obvyklé, aby mladá dívka chodila oblečená jako nějaký zbrojnoš.

Na cesty si bere svoje kožené, už značně obnošené boty, vysokých tak do půlky lýtek. Do bot si schovává svou dýku a když se zadaří tak i nějaké peníze. Poslední dobou nosí i prsten od Ovena, který jí daroval při svém odchodu. V brašnách má ještě ukryté předloktní chrániče, ale ty moc nenosí, pouze do velkých bojů, aby zabránila zranění (stejně to, ale moc nepomáhá). Když  ještě bydlela v Poříčí ráda jsem nosila lehké bílé šaty, ale ty jsou teď složené v truhle na druhém konci Alagaesie a sedá na ně prach.

 

Povaha:

Spousta lidí si myslí že je Armin naprosto obyčejná, neškodná žena. Žena co pere, vaří a stará se o domácnost, případně je služebná u nějaké bohaté rodiny. Když ji potkáte na cestách, což se moc nestává jelikož se snaží vyhýbat rušným cestám, pokroutíte hlavou, řeknete si že je blázen ajdete dál. Armin se na venek tváří že je velice křehká, což její nepřátele často mate. Uvnitř je Armin ale opak. Když chce dokáže být pěkná mrcha.

Okolnosti ji naučily to, že si má od všeho držet odstup do doby, dokud nezjistí kdo je daná osoba zač a co po ní chce či zda je nebezpečná. Dá se říct že je spíše samotářka, nikdy pokud nemusí nevyhledává velké skupiny, tedy poslední dobou cestuje ve společnosti Taela, kterého má více než ráda. Za zmínku také stojí že je výtečná lhářka a velice drzá dívka, co se snaží být ve všem o krok napřed. Vždy si dobře rozmyslí komu věřit a komu ne, nerada připouští své chyby.

 

Historie:

 

Narodila se na jaře. Bydleli v malé vesničce nedaleko Baorských hor. V celé vesnici jich bylo asi dvanáct. Její rodina, Beedley,Tajarina a rodina kováře Browna. Všichni byli Rebelanti a měli to štěstí, že nebyli vyznačeni na mapě, jinak by byl s nimi ámen. Žila si pokojný život malého děvčátka ze zapadákova, do té doby než k nim do vesnice přiběhlo stádo urgalů a včele měli Órona, otcovo starého nepřítele na život a na smrt. Celou vesnici zachvátila panika. Její bratranec byl zrovna pro dříví, takže se neví zda přežil nebo je mrtví, ale jelikož nikdy nikoho nekontaktoval, předpokládá se, že byl zabit. Otec je s matkou a sourozenci zavřel ve sklepě a odešel pomoci ostaním. A pak následovala tma a pach hniloby, jelikož sklep nebyl zrovna příjemné místo. Armin seděla pod schody a čekala. 

Čas ve tmě se vlekl a pokud si Armin vzpomíná, jediné podle čeho se dal usoudit čas, byla jejich únava. Nedoléhali k nim zvuky boje. Prostě všude bylo ticho, chlas a strach. Když už to vypadalo, že je po všem Arminina matka se pokusila otevřít poklop, ale bylo očividné, že na něm buď něco nebo někdo je a nebo je otec zamknul. Armin a její sestra šli tedy matce pomoci a po velkém úsilí, se jim poklop podařilo otevřít. Jakmile se poklop otevřel, vypadlo dovnitř mrtvé tělo a porazilo Armin. Spadla ze schodů a byla uvězněná pod tělem kováře Browna. Bylo jasné, že kovář věděl kde se nachází rodina Faina Saravaÿe a hodlal jí bránit, protože o kus dál od poklopu bylo několik těl urgalů. Těch zrůd bez citů, nebo takhle je aspoň popsala matka Armin, Bora. Prvotní šok z mrtvého těla starého přítele, přešel v šok druhý z mrtvého těla otce. Ležel na zemi v prachu u pomyslných hranic vesnice a u hlavy mu ležela dýka. Kartavaj, tak jak jí pozdějí Armin pojmenovala, když jí sebrala. Ten den se na Armin odehrálo moc věcí, takže není schopná rozlišit jednotlivé události, ale jediné co může Armin potvrdit, jsou slova její sestry Tristany.

"Podívej se na matku. Zbláznila se, nemá city a ani rozum. Smrt táty jí odrovnala.."

A tak vyrazili za Vardeny. Matka vysvětlila jejich důvod k cestě za Vardeny, tak že otec tam měl vysoké postavení z čehož plynulo že bychom se tam mohli mít dobře a bát v bezpečí. Cesta k Beorským horám probíhala bez problému a dokonce se k nim v jedné vesnici připojil, jakýsi muž. Muž se představil jako Edward Oven a řekl, že ví kde se momentálně nachází Vardenové. To byl prý jediný důvod, proč směl jít s nimi. Když se objevili u Beor, připojil se k nim během sněhové bouiře i jakýsi kněz a představil se jako Malachi. Měl s nimi společnou cestu a tak nás už cestovalo pět. Během jejich dlouhé a náročné pouti Beorskými horami je dvakrát zastihla sněhová bouře, kterou ale přežili jen s lehkými omrzlinami a jednou je i přepadla smečka šrrgů. 

Možná že jsme celou pouť přežili jen díky tomu, jak sběhlý byl Oven ve všemožných čárecha magii a nebo díky tomu, že šel s námi i kněz, a pokud vím kneze měli bohové vždy rádi. 

Když dorazili do Poříčí, Oven se od nich odloučil, ale důvod znala jen její matka. Prostě se u bran otočil a odešel k lesům Du Weldenvarden. Jelikož Armin nepatří mezi lidi co by se smířili se skromným životem ve zbouřeneckém městě, přidala se po týdnu jejich pobytu, ke skupince odbojářů známých jako Pestří ptáci. Zde získala svou přezdívku Sýkorka. 

Hned další den tedy vyrazili na cestu. Po několika týdnech doputovali do Surdy, ke zříceniným hradu Lightow, kde se rozhodli tábořit. Rozdělili se na dvě skupiny, jedna včetně Armin měla zaúkol dojít pro zásoby do nedaleké vesnice a druhá prozkoumat okolí. Také tak udělali, a vesničené je přivítali se slovy

"Je dobře že se někdo postavil králi."

Nabrali zásoby a vrátili se zpět, to se ale nedalo říct o druhé skupině. Následující noc, kdy Armin ani nikdo jiný z jejich skupiny nebyl schopen nervozitou usnout. Ráno se vrátil Vlaštovka s nemilou zprávou, že ostatní členi skupiny byli zabiti a nyní se houpou jejich těla na šibenici u Blátivého brodu. A tak začalo další dobrodružství malé Sýkorky. Během několika dnů jí Slípka, Vlaštovka i Vrabec podrobyli výcviku a pak hurá na Blátivý brod. Přepadení proběhlo bez menších problému, až na ten dy si Armin chtěl odvést jeden z Galbatorixových vojáků, jako otrokyni. To by ale nebyla Armin, aby se jí z toho pouze s menší jizvou na krku nepovedlo utéct. N8sledujících pár dní proběhl další rychlý výcvik, který byl ale zakončený její první "velkou" bitvou. Naštěstí vyhráli, ale za strašných podmínek. O život přišli oba její přátelé a skoro i ona sama a její milý Slípka, později se jí představil jako Tael. Brod byli nuceni ona a tael opustit, což také udělali. 

Po pár dnech docestovali do Cithrí, kde Armin poprvé navštívila lázně, ale to by prostě nebylo no, kdyby se jim nepovedlo nechat se zajmout Galbatorixovými vojsky. Možná k jejich zadčení přispěl fakt že jim Armin zabila člena. Možná. 

 

 

Schopnosti:

boj mečem- 1/7

boj dýkou- 2/7

boj holýma rukama 1/7

lukostřelba- X

magie 0/7

vzdělání 1/7, počítání do 10 a hrubé čtení.

Jízda na koni 2/7

běh vytrvalost 2/7

 

 

 

Rodina:

otec- Fain Saravaÿ (mrtev)

matka- Bora Saravaÿ  (žije)

sestra- Tristana Saravaÿ (mrtva, ale to Armin ještě neví)

bratranec- Leo Saravaÿ (pohřešován)

milý- Tael "Slípka" (žije, cestuje v jeho společnosti)

strýc- Arto Sarvaÿ, zvaný Vrah Luny (netuší o jeho existenci, mág žijící v Nardě)

 

 

Přátelé:

Malachi

Helga, pochybná osobnost, učitelka a vědma (NPC)

Etmer, voják a strážce (NPC Nasuada)

Pestří ptáci (Vlaštovka, Vrabec a další členi odboje-mrtvý) (NPC Jeod)

Edward Oven, průvodce, mág, učitel a rodinný přítel (žije, ale odešel do Lesů)

 

 

 

 

Majetek:

Moc toho nevlastní, většina věcí zůstala zapomenuta ve zničené vesnice nebo

poztrácena v Beorských horách.

oblečení: 

boty

plášť

košile

zbraně:

dýka(Kartavaj)

meč, jnž dostala od pestrách ptáků(od Vlaštovky)

ostatní:

hřebec Tinik

prsten od Ovena

přikrývka, lano, křesadlo

výbava na koně

(představte si to nejíce ošoupané sedlo, podsedlovku a uzdu)

skromný domek v Poříčí

 

Postavy:

Annelen (druidka,mrzák)

Fin Briedis (elf,cestovatel)

 

Nachází se:

Cithrí (Surda)

 

 

 

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë