TOPlist

Armin

Začátečník 2722 Mistr

Napsal: Armin | Kategorie: Lidé - Žena
Dne: 27.07.2015 21:59:23 FBArmin Saravaÿ

(Sýkorka)

Jméno:

Jméno Armin dostala po jedné polní lékařce, jenž zachránila otci život.

Saravaÿ, bývalé rodové příjmení, které ale ztratilo svůj význam pár let po pádů Jezdců, kdy s nimi zahynul i její rod. Kdo by se zajímal o rod více a zašel by i do kronik města Narda, zjistil by, že rod Saravaÿ, je předávný rod s dlouholetou historií, jenž je spojena s kouzelníky. Většina Saravaÿů, ale zahynula při obraně tehdy ještě svobodné Alagaesie proti Galbatorixovi a Ti co přežili se stáhli do Beorských hor, aby zachránili vlastní života a postupně jak mizeli Jezdci, mizela i moc tohoto rodu. Možná až znovu nastane čas svobodné Alagaesie a Jezdců, rod opět povstane z popela. 

Rasa:

Člověk, ale kdysi dávno se její rod spojil s elfy a toto pouto je viditelné v její tváři i po mnoha letech.

 

Pohlaví:

Žena.

 

 Datum narození:

 10.Okvětence 3241, takže 21 let.

 

Náboženství:

Severní kult, nejčastěji Strážce a Bojovník.

 

Jazyky:

Zatím  se naučila jen svůj mateřský, lidský a zdvořilostní fráze starověkého od Ovena.

 

Povolání:

Má jich spousty a přeci žádné. Nejčastěji se přirovnává  k odbojáři.

 

Strana:

Všechen Odboj vůči Království.

 

 

Popis:

 

Tělesná stránka:

Je naprosto typický příklad člověka. Je středně vysoká a snadno splyne s davem. Jelikož už je dospělá, tak má i celkem slušné ženské křivky, které zdědila po své matce. Obličej zdobí čistě modré oči, které lemují husté řasy. Když někoho dlouho pozoruje, či naváže oční kontakt, občas se jí stane že člověk radši uhne pohledem než aby se jí podíval do jejích chladných očích, plných něčeho, co vyjadřuje její odhodlání a věrnost pomstě Království. Nos má celkem normální, ani malý ani velký a na něm má plno roztomilých pih. Ústa má plná, celkem výrazná a v barvě okvětních lístků růže. Do obličeje jí spadá pár pramenů blonďatých vlasů, jenž má normálně spletené do dlouhého copu a když si je rozpustí, tak jsou rovné, zahajíc po ramena. Její sestra říká že Armin nemám vlasy, ale koňské žíně, zřejmě to usoudila podle toho jak jsou husté a silné. Ruce má ze svých cest už mírně nasvalené, ze všech těch tréninků co abysolvovala při hodinách šermu a všemožných odbojových aktivitách. Dlaně má plné jizev od všch drobných zraněních z jejích cest a pádů, které za svůj život zažila. Na pravém předloktí má dvě jizvy, dlouhé tak jeden a půl palce, obě z jejich přepadení šrrgi.

Pas má šíhlý a též mírně vypracovaný, nejen ze svých cest, ale hlavně své vychrtlosti vděčí tomu, že většinu cest jim zásoby dojdou už první týden a tak jsou pak o hladu. Nohy má už také mírně nasvalené, silné a na kotníku má také jednu drobnou jizvu a to z dětství.  Chodí hrdě narovnaná a pohybuje se jako rozená šlechtična. 

Styl oblékání:

Armin se poslední dobou řídí heslem jednoduché  a praktické. Nejčastěji nosí bílou košili, u které si vykasala rukávy, nejen aby jí nepřekážely, ale aby byly vidět její jizvy na které je náležitě hrdá. Přes ni si bere svůj šedý plášť, který je podšitý bavlnou, takže má občas pocit že jí sežere a když je tepleji plášť sundá a nosí v batohu. Jediný důvod proč jej nosí je ten, že jí už nejednou zachránil před umrznutím v Beorských horách. Kolem levé ruky si obmotává kolem předloktní a dlaně obvaz, či kus látky, aby neměla dlaň sedřenou z otěží koní, ale také proto že často musí lést přes hrubé stěny, ze kterých mívá sedřené dlaně. Na nohy si bere kožené jezdecké kamaše, které drží drobný pásek, za který, když se nachází ve větších městech v Království a nechce upoutat pozornost, si váže kus jakéhosi hadru. Látka vypadá jako sukně, tudíž se za ní nikdo neotáčí, jelikož není moc obvyklé, aby mladá dívka chodila oblečená jako nějaký žoldák.

Na cesty si bere svoje kožené, už značně obnošené boty, vysokých tak do půlky lýtek. Do bot si schovává svou dýku a když se zadaří tak i nějaké peníze. Poslední dobou nosí i prsten od Ovena, který jí daroval při svém odchodu. Na krku se jí houpe malá mušle na provázku, kterou vyhandlovala. V brašnách má ještě ukryté předloktní chrániče, ale ty moc nenosí, pouze do velkých bojů, aby zabránila zranění (stejně to, ale moc nepomáhá). Když  ještě bydlela v Poříčí ráda jsem nosila lehké bílé šaty, ale ty jsou teď složené v truhle na druhém konci Alagaesie a sedá na ně prach.

 

Povaha:

Spousta lidí si myslí že je Armin naprosto obyčejná, neškodná žena. Žena co pere, vaří a stará se o domácnost, případně je služebná u nějaké bohaté rodiny. Když ji potkáte na cestách, což se moc nestává, jelikož se snaží vyhýbat rušným cestám, pokroutíte hlavou, řeknete si že asi utíká před válkou. Jako každý. Armin na venek působí jako křehká dívka, která se nechá snadno ovlivnit davem. Uvnitř je Armin ale opak. Když chce dokáže být pěkná mrcha.

Okolnosti ji naučily to, že si má od všeho držet odstup do doby, dokud nezjistí kdo je daná osoba zač a co po ní chce či zda je nebezpečná. Dá se říct že je spíše samotářka, nikdy pokud nemusí nevyhledává velké skupiny. Za zmínku také stojí že je výtečná lhářka a velice drzá dívka, co se snaží být ve všem o krok napřed. Vždy si dobře rozmyslí komu věřit a komu ne, nerada připouští své chyby. Cesta do jejího srdce je opravdu dlouhá a obstojí jen někdo, protože Armin je velice podezíravá a nedůvěřivá. Pokud se ale dostanete do jejího kroužku blízkých bude vás chránit, hájit a ukáže vám, že i ona má srdce ze zlata. Nerada chodí proti proudu, hájí si tvrdě svou čest a názory. Má i špatné vlastnosti, je přehnaně tvrdohlavá a panovačná.

 

Historie:

 

Narodila se na jaře. Bydleli v malé vesničce nedaleko Baorských hor. V celé vesnici jich bylo asi dvanáct. Její rodina, Beedley,Tajarina a rodina kováře Browna. Všichni byli Rebelanti a měli to štěstí, že nebyli vyznačeni na mapě, jinak by byl s nimi ámen. Žila si pokojný život malého děvčátka ze zapadákova, do té doby než k nim do vesnice přiběhlo stádo urgalů a včele měli Órona, otcovo starého nepřítele na život a na smrt. Celou vesnici zachvátila panika. Její bratranec byl zrovna pro dříví, takže se neví zda přežil nebo je mrtví, ale jelikož nikdy nikoho nekontaktoval, předpokládá se, že byl zabit. Otec je s matkou a sourozenci zavřel ve sklepě a odešel pomoci ostaním. A pak následovala tma a pach hniloby, jelikož sklep nebyl zrovna příjemné místo. Armin seděla pod schody a čekala. 

Čas ve tmě se vlekl a pokud si Armin vzpomíná, jediné podle čeho se dal usoudit čas, byla jejich únava. Nedoléhali k nim zvuky boje. Prostě všude bylo ticho, chlas a strach. Když už to vypadalo, že je po všem Arminina matka se pokusila otevřít poklop, ale bylo očividné, že na něm buď něco nebo někdo je a nebo je otec zamknul. Armin a její sestra šli tedy matce pomoci a po velkém úsilí, se jim poklop podařilo otevřít. Jakmile se poklop otevřel, vypadlo dovnitř mrtvé tělo a porazilo Armin. Spadla ze schodů a byla uvězněná pod tělem kováře Browna. Bylo jasné, že kovář věděl kde se nachází rodina Faina Saravaÿe a hodlal jí bránit, protože o kus dál od poklopu bylo několik těl urgalů. Těch zrůd bez citů, nebo takhle je aspoň popsala matka Armin, Bora. Prvotní šok z mrtvého těla starého přítele, přešel v šok druhý z mrtvého těla otce. Ležel na zemi v prachu u pomyslných hranic vesnice a u hlavy mu ležela dýka. Kartavaj, tak jak jí pozdějí Armin pojmenovala, když jí sebrala. Ten den se na Armin odehrálo moc věcí, takže není schopná rozlišit jednotlivé události, ale jediné co může Armin potvrdit, jsou slova její sestry Tristany.

"Podívej se na matku. Zbláznila se, nemá city a ani rozum. Smrt táty jí odrovnala.."

A tak vyrazili za Vardeny. Matka vysvětlila jejich důvod k cestě za Vardeny, tak že otec tam měl vysoké postavení z čehož plynulo že bychom se tam mohli mít dobře a bát v bezpečí. Cesta k Beorským horám probíhala bez problému a dokonce se k nim v jedné vesnici připojil, jakýsi muž. Muž se představil jako Edward Oven a řekl, že ví kde se momentálně nachází Vardenové. To byl prý jediný důvod, proč směl jít s nimi. Když se objevili u Beor, připojil se k nim během sněhové bouiře i jakýsi kněz a představil se jako Malachi. Měl s nimi společnou cestu a tak nás už cestovalo pět. Během jejich dlouhé a náročné pouti Beorskými horami je dvakrát zastihla sněhová bouře, kterou ale přežili jen s lehkými omrzlinami a jednou je i přepadla smečka šrrgů. 

Možná že jsme celou pouť přežili jen díky tomu, jak sběhlý byl Oven ve všemožných čárecha magii a nebo díky tomu, že šel s námi i kněz, a pokud vím kneze měli bohové vždy rádi. 

Když dorazili do Poříčí, Oven se od nich odloučil, ale důvod znala jen její matka. Prostě se u bran otočil a odešel k lesům Du Weldenvarden. 

 

 

Schopnosti:

boj mečem- 1/7

boj dýkou- 2/7

boj holýma rukama 1/7

lukostřelba -11/7

magie 0/7

vzdělání 1/7, počítání do 10 a hrubé čtení, možná se i podepíše.

Jízda na koni 2/7

dlouhé pochody 3/7

 

 

 

Rodina:

otec- Fain Saravaÿ (mrtev)

matka- Bora Saravaÿ  (žije)

sestra- Tristana Saravaÿ (mrtva, ale to Armin ještě neví)

bratranec- Leo Saravaÿ (pohřešován)

milý- Tael "Slípka" (žije, cestuje v jeho společnosti)

strýc- Arto Sarvaÿ, zvaný Vrah Luny (netuší o jeho existenci, mág žijící v Nardě)

 

 

Přátelé:

Malachi

Helga, pochybná osobnost, učitelka a vědma (NPC)

Etmer, voják a strážce (NPC Nasuada)

Pestří ptáci (Vlaštovka, Vrabec a další členi odboje-mrtvý) (NPC Jeod)

Edward Oven, průvodce, mág, učitel a rodinný přítel (žije, ale odešel do Lesů)

 

 

 

 

Majetek:

Moc toho nevlastní, většina věcí zůstala zapomenuta ve zničené vesnice nebo

poztrácena v Beorských horách.

oblečení: 

boty

plášť

košile

zbraně:

dýka(Kartavaj)

meč, jenž dostala od pestrách ptáků(od Vlaštovky)

ostatní:

hřebec Tinik

prsten od Ovena

přikrývka, lano, křesadlo

výbava na koně

(představte si to nejíce ošoupané sedlo, podsedlovku a uzdu)

skromný domek v Poříčí

 

Postavy:

Annelen (druidka,mrzák)

Fin Briedis (elf,cestovatel)

 

Nachází se:

Cithrí (Surda)

 

 

 

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë