TOPlist

Nilwëa Meyron

Začátečník 2993 Mistr

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Elfové - Žena
Dne: 21.12.2013 19:37:13 FB Nila

 

Jméno:  Nila Vaihaiya, vlastním jménem Nilwëa Meyron, přízvisko Vaihaiya znamená v jazyce kočovných kmenů dálná, vzdálená

Titul: Dröttingu, Princezna Osilonská

Rasa: čistokrevná elfka, dcera královny a zrádce

Datum narození: 14. prosince 3261

Jazyky: Její mateřština je starověký jazyk. V oáze se naučila částečně jazyku pouštních kmenů, částečně obecné řeči lidí.

Náboženství: Věří v hvězdy a jejich moudrost, považuje zemi za studnici vší síly a vědění, ale nehlásí se k žádnému náboženství

 

 

Podoba:

Od svých dětských let Nilwëa výrazně vyrostla. Je teď vyšší než Arwina, velmi štíhlá, s útlým pasem a nevelkými dívčími ňadry. Působí dospěle, a ačkoliv je ještě pořád velmi mladá, její tělo je už tělem ženy, nikoliv dítěte. Jen málokdo by v ní poznal drobnou elfskou holčičku, která odešla z Ellesméry na příkaz své matky královny.

Nila má pořád v obličeji některé rysy, kterými si je s Arwinou podobná, ale celkově se vyvedla spíš po Meldonovi než po matce. Rozhodně si ty dvě spolu nikdo nesplete. Spíš Nilina povaha ukazuje, čí že je tohle dcera. Dokud však nestojí vedle své matky, málokdo by si Arwinu Meyron a Nilu Vaihaiyu spojil.

Nila má oválný obličej, špičatou bradu (tahle je zcela jistě po Arwině) a dlouhý štíhlý krk, na kterém neustále nosí přívěsek, který jí dala matka při odchodu z Lesů. Z tváře nejvýrazněji vystupují dívčiny oči, veliké, jasně modré a hluboké jako dvě duweldenvardenské studánky. Jsou jasné a kdo se do nich zahledí, velmi snadno se v nich ztratí. Niliny oči působí, jako by dokázaly dohlédnout až na dno duše. Oproti Arwininým očím se dívají měkce, s určitou něhou.

Nilwëa má poměrně výrazné a dlouhé uši, ostře zašpičatělé, jak se na elfku sluší. Jsou dost velké, což Nile vadí, proto je většinou schovává za vlasy. Ty má princezna vlnité, husté a v barvě mědi. Ta barva je dědictví po dědečkovi z Meldonovy strany.

Nilwëa se většinou obléká do modrých šatů, jednoduchých, aby se v nich dalo dobře pohybovat. Vlasy si nesvazuje, maximálně tak, aby jí nepadaly do obličeje. V Lesích si ráda zaplétala do vlasů květiny, ale to v oáze muselo přestat. Nile to navíc brzy začalo připadat nedospělé. V poušti květiny nahradily šátky, z důvodu ochrany před sluncem. Nosí je buď volně, nebo tak, že zakrývají vlasy a krk - Nilina kůže je velmi citlivá a tak dává pozor, aby se nespálila.

 

 

Povaha

Nilwëa je z jedné strany Meyron a z druhé Eruner, což z ní činí zajímavou a především silnou osobnost. Nilwëa je divoká, cholerická a má svou hlavu, jen nerada se nechá někým ovlivňovat. Své přízvisko Vaihaiya získala kvůli své přemýšlivosti a odstupu, který si udržuje ode všech, kteří ji nezajímají. Umí velice dobře naslouchat vykládané látce a dobře se učí, ale co se jí nelíbí, to neposlouchá, nejdůležitější názor je pro ni jen ten její. Je impulzivní, v oáze o ní říkali, že má „duši jako oheň“. Často se hádá; v paláci to bylo s chůvou, v oáze s Giraiou. K Elvě by si to nedovolila, k té cítí respekt, podobný, jaký chová ke své matce. Nilin vztah k matce během jejich odloučení jen zesílil, i když o Arwině málokdy mluví. Svou maminku miluje a zoufale touží, aby na ni byla pyšná. Je ochotná pro to udělat cokoliv.

Kdo se dostane k Nili blíž, takzvaně pod kůži, zjistí, že je Nilwëa v jádru velmi ochotná, přátelská a umí podat pomocnou ruku. Je citlivá k problémům druhým a umí pečovat, starat se, a na rozdíl od své babičky a částečně i matky má silně vyvinutou empatii. Ke svým přátelům umí být velmi loajální. Ctí autority, to jest elfy, kteří jsou přinejmenším stejně chytří jako ona. K těm se chová s velikým respektem a úctou. Nenávidí hloupost a slabost a těm, o kterých si myslí, že takoví jsou, to dává velmi výrazně najevo.

Někde uvnitř je velmi křehká, plná emocí, s nimiž si ještě neví rady, a možná nikdy ani vědět nebude. Má mysl vědce a duši básníka, hlubokou, přemítavou, studnici citů. Vzhledem ke svému mládí je trochu naivní a hrozně touží po „lásce, která pohne světem“.

Nilwëa je pronikavě inteligentní a má všechny předpoklady k tomu, aby se jednou stala velmi moudrou a vzdělanou ženou. Dost možná také intrikánkou, šedou eminencí, která ráda tahá za nitky.

 

 

Historie:

 

Měla se narodit jako Nilwëa Eruner, dítě šťastného elfského páru, který oddávala samotná elfská princezna. Jenže Hvězdy si někdy hrají s osudy elfů i lidí a tak to nakonec bylo všechno jinak. Z Nilwëina otce se vyklubal zrádce, Arwina požádala o zrušení manželství a Nilwëa se tak nakonec narodila jako Nilwëa Meyron, v podstatě bastard. Arwina se snažila ji od rodiny Eruner úplně odpoutat, takže Nilwëa nikdy nepoznala své prarodiče a její otec ani neví, že má dceru.

Nilwëa neměla v žádném případě klidné dětství, ačkoliv se Arwina snažila dělat pro svou dceru první poslední. Je pravda, že Nilwëa vyrůstala spíš s chůvami než s matkou – nejdříve to byla víla Erida, která o Nilwëu pečovala po dobu Arwinina pobytu v pevnosti Orenian, kde probíhalo jednání s králem Galbatorixem, potom Yvaë, to když se Arwina stala královnou, a pak všechny ty učitelky a učitelé, kteří o malou princeznu Nilwëu pečovali, zatímco Arwina měnila elfské Lesy k nepoznání.

Asi rok poté, co Arwina nastoupila na trůn, Nilwëu někdo z politických důvodů unesl. Nila dodnes neví, kdo to byl a na únos má jen pár velmi mlhavých vzpomínek. Myslí si, že si zřejmě někdo pohrál s její pamětí, aby nic nevěděla. Našli ji tehdy u Laetriho Stínovraha, ale podle toho, co si o něm Nila zjistila, si nemyslí, že by byl ten skutečný únosce. Tuhle etapu svého života nepovažuje za nijak významnou, protože to bylo už hrozně dávno. To jen její matka trne při vzpomínce na Nilino zmizení hrůzou.

Když se v Nilwëe začaly probouzet sklony k magii, matka se ji rozhodla poslat pryč z Lesů. Bylo to komplikované rozhodnutí a hodně ho podpořil fakt, že už jednou Nilwëu unesli. Nilwëa nakonec odjela společně s Blagdenovou manželkou Elvou do oázy hluboko v poušti Hadarak, kde daleko od všech elfů všestranně zlepšovala své schopnosti a dovednosti, vzdělávala se a dospívala.

Díky své pratetě Giraiře se dozvěděla mnohé o svém rodu a díky Elvě se naučila jak zacházet se svým velikým darem magie. Rozhovory s lidmi z oázy utvářely a formovaly její mysl, až z malé princezny vyrostla sebevědomá elfka, kterou je nyní - elfka, která touží spíš po míru než po vládě, po poznání spíš než po moci a po svobodě pouště spíš než po zelené kráse lesů.

 

Herní historie:

 

Setkání

Jednoho dne doprovázela v pozici léčtelky výpravu bojovníků z kmene na okraj pouště, kam sledovali zloděje koní. Při otevřeném střetu s těmito zloději došlo ke zvláštní situaci - narazili na ženu očividně původem z pouště, ale oblečenou jako muž a ke všemu muž z Království. A pak tam byl taky elf. Ta žena se ho pokusila zabít a Nilwëa se ho rozhodla zachránit. Ne proto, že by to byl elf nebo proto, že by jí někoho připomněl - prostě proto, že to byl živý tvor a potřeboval pomoc.

Když se probral, zjistila, že je to Meldon Eronámo Eruner, její otec. Nějakou dobu jí trvalo, než mu prozradila, kdo je ona. Spřátelili se. Mluvili spolu. Strávili spolu tři dny - dost na to, aby ho Nilwëa přijala za otce a přestala věřit, že je to bezectná bestie, jakou z něj dělaly matčiny řeči. Nilwëa byla u toho, když se Meldon stal Dračím jezdcem. 

Když musel nakonec z oázy odejít, plakala. Protože věděla, že jí bude scházet. A protože věděla, že je všechno jinak.

 

Návrat do Lesů

Trvalo ještě několik dní, než se odvážila přijít za Giraiou s tím, že chce tajně odejít z oázy a zkusit žít svůj vlastní život. Vrátit se do Lesů, možná, po nějaké době. Giraia její nápad schválila, považovala ji už tehdy za dostatečně vyspělou na to, aby to zvládla. A tak Nila opustila oázu. Nakonec vyrazila nejkratší cestou rovnou do Lesů, protože ať říkala Giraie co chtěla, byla přece jen ještě skoro dítě - a potulovat se po Království, to by na ni bylo moc.

V Lesích si ale nakonec připadala jako cizinec. Po čase stráveném v oáze přivykla lidskému jazyku, způsobům i stylu oblékání - a všechno elfské pro ni bylo jakoby nové.

Zakotvila v Kirtanu, kde hned první večer potkala elfského mladíka, který se jí představil jako Arn'deas. Když se ptal na její jméno, řekla mu to, které používala v oáze - Nila Vaihayia. Netušil, že jde o Nilwëu Meyron, stejně jako ona netušila, že narazila na prince Arniliana.

Mezi ní a Arnim se brzy vytvořilo pouto, které přerostlo v bláznivou mladou lásku. Jenže té osud nepřál.

Nilu a Arniho v Kirtanu našli Blagden s Arwinou a pravda o původu obou milenců vyšla najevo. Nilina matka si samozřejmě nepřeje, aby Nilwëa s Arnilianem zůstala.

Ale Nila si do svého života jen nerada nechává mluvit.

 

 

 

 

Rodina:

 

Arwina Meyron

Královna elfská je Nilwëinou milovanou matkou. Nilwëa ji obdivuje za to, jaká je, a jakým způsobem dovede řídit zemi a má ji velice ráda, ale ne slepě a bezpodmínečně, její cit je chladnější, než bývá zvykem. Možná je to tím, že Arwina ze začátku své dítě nechtěla, a Nili to nějak cítí.

 

Meldon Eruner

Otcem dívenky je  elf, který zradil svůj národ a stal se špehem ve službách lidského krále. Arwina ho nenávidí, ale Nilwëe o něm nic neřekla. Nilwëa ho nicméně shodou náhod potkala v poušti a díky tomuto setkání ho má upřímně ráda. Nesouhlasí s ním v mnohém, ale často na něj myslí a přemítá, jak se má.

 

Zaira

Kdo má z celé rodiny Nilwëu snad nejraději a je ochoten za ni dát vlastní křídla do ohně, je tetička Zaira, ebenově černá dračice, která se kdysi vylíhla pro Arwinu. Nili ji má ráda, ale považuje za divoké a nebezpečné stvoření, a svým způsobem z ní má strach. Nikdy by jí to nepřiznala.

 

Erida

Někde v hlubinách Niliných vzpomínek se občas zablýskne tvář mladé víly, která se o Nilwëu starala, když byla ještě miminko, a Arwina musela pryč. Nili si vzpomíná, že měla Eridu moc ráda, ale už ji velmi dlouho neviděla a kdo ví, zda by ji ještě poznala. Kdo ví, kde je jí teď konec.

 

Nolmë

Nolmë, Dračí Jezdec a jeden z nejlepších elfských mágů a zaklínačů, je mužem, kterého Nili považovala za svého otce, dokud žila v Lesích. Příliš často ho nevídá, ale bere ho za svůj vzor, především kvůli práci s magií. To by chtěla umět stejně jako on.

 

Giraia Meyron

Nilwëina prateta, kterou poznala jen několik dní před tím, než musela opustit Ellesméru. Nila má ke Giraiře zvláštní vztah. Má ji ráda, ale nemůže se smířit s tím, co jí říká o Meyronech – s pravdou. Má z Giraiy trochu strach a má taky strach z toho, že by jednou mohla být taková jako její předkové.

 

Delois

Dcera Blagdena a Elvy, která se narodila v oáze a s Nilou vyrůstala. Nila ji bere jako svou mladší sestru a má k ní hluboký vztah. Co je v Lesích, snaží se na ni nemyslet a nemluvit o ní, protože jí hrozně chybí. Má taky strach, že jí Delois neodpustí, že jí neřekla o svém plánu odejít do Du Weldenvarden.

 

Lidé z oázy

Jejich jména Nile splývají a jejich tváře také. Pamatuje si jen několik vybraných, ale ráda je má všechny. Obdivuje je a respektuje. Díky nim se naučila vnímat život, zemi i magii úplně jinak. Naučila se úplně jinému druhu úcty k přírodě, než znala z Lesů, poznala hvězdy a staré příběhy, nádherné i temné. V duchu si říká, že se k nim ještě někdy vrátí, ale kdo ví.

 

 

Schopnosti:

 

Magie – Novic

Matka si přála, aby se Nilwëa naučila svůj dar magie pouze kontrolovat, nikoliv používat. Vzhledem k tomu, že však Nila dělala spoustu věcí intuitivně, něco málo ji Elva přece jen naučila. Hlavně proto, aby Nila neměla pocit, že je jí něco zatajováno – a nezískala tendenci hledat si cestu k magii sama.

 

Energetická útočná – 1

Energetická obranná – 2

Psychická magie – 2

 

Léčitelství – Starší

Nilwëina matka a částečně i babička mají blízko k léčitelství a je pochopitelné, že Arwina chtěla, aby se Nila co nejvíc z této oblasti naučila. Nilwëe se v tomto oboru daří ze dvou důvodů – má dokonalou paměť a je velmi empatická, takže dokáže lidem opravdu pomáhat. Jelikož nesmí používat k léčení magii, musela částečně proniknout i do tajů lidské anatomie a chirurgie.

 

Znalost bylin – 4

Léčivé odvary, obklady a masti – 3

Manuální zručnost při léčení – 3

Chirurgie – 2

 

Bojové techniky – Novic

Nilwëa se učila hlavně sebeobranu a hlavně beze zbraně. Dokáže se ubránit, když je přímo napadena, ale není žádný šermíř. Potajmu se taky s jedním hochem z oázy učila střílet z luku a lovit drobnou pouštní zvěř. O tom nikdo krom ní a toho chlapce neví, protože elfové a zabíjení zvířat nejde moc dohromady. I když je fakt, že Nila nikdy maso ulovených tvorů neochutnala, jedl to vždycky jen on.

 

Sebeobrana beze zbraně – 2

Boj s dýkou – 1

Luk – 2

 

Ostatní

Nila umí celkem solidně zpívat a ráda a velmi hezky maluje, hlavně portréty. Má neuvěřitelný dar zachytit rysy tváře velmi věrně. Jeden její výtvor si dokonce Giraia spletla s fairth. Je pravda, že Giraia moc dobře nevidí, ale stejně to byl výkon. Jelikož se dobře učí, kromě toho, že umí již bezchybně používat i psanou formu starověkého jazyka, zvládá se ústně i písemně poměrně solidně vyjadřovat obecnou řečí a též jazykem pouštních kmenů.

 

Zpěv – 3

Malování a kreslení – 4

Plavání – 2

Čtení a psaní v lidském jazyce a runách – 2

Čtení a psaní v jazyce pouštních kmenů – 2

 

 

Majetek:

 

Nilwëa byla vždy překvapivě skromné dítě, což jí v jejím fungování v oáze jen pomáhalo. Nemá toho mnoho. Nějaké šaty (1,2), které jí ušily ženy z oázy – protože z těch, co si přivezla z Ellesméry, už dávno vyrostla – šátky, kterými si za horkých slunných dnů zakrývá hlavu, jedny botky, plášť na zimu (využívá ho při letech s Elvou na draku). Dřevěnou krabičku se šperky – je v ní kamínek od Sajly, který má moc ráda, a královská korunka. V krabičce je i fairth Arwiny a Nilin zápisník. Z krku nesundává přívěsek od matky.

Patří jí klisnička jménem Falka, kterou dostala od lidí z oázy. Je to klidné, spolehlivé zvíře. Nila ji má moc ráda.

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë