TOPlist

Vinr (Lev)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Mazlíci - Muž
Dne: 19.06.2012 19:32:14 FBVinr

 

 

Jméno: Vinr (podle slova Přítel ze Starověkého jazyka)

Pohlaví: Samec (lev)

Majitelka: Skäilla Faiwë

 

Věk:   dní

Stádium: Mláďátko 

Procent: 5%

 

Popis: Vinr je vzácný druh Bílého lva, který se vyskytuje v Alagaësii. Je větší než normální kočkovitá šelma, ale jeho honosná a mohutná zářivě bílá hříva ho dělá ještě větším. Když se na něj připevní speciální sedlo, dá se na něm jezdit.Jeho ladný styl chůze vypadá vznešeně, dokáže z místa skočit do dálky nejméně čtyř metrů. Je schopen vyvinout velkou rychlost na malou vzdálenost. Je velmi úzce spojen se svojí majitelkou už od doby kdy byl koťátko.

 

Historie: Vinr se dostal ke své nynější majitelce náhodou. Matka Skäilly dostala Vinra od jednoho elfského poutníka, který ho přinesl z Beorských hor. Když bylo Skäille 18 let, v lidských letech přibližně asi pět let, dostala Vinra k narozeninám. O několik set let později přibližně v době, kdy se začalo mluvit o Eragonovi Stínovrahovi, se Skäilla vydala spolu s Vinrem putovat po Alagaësii. Uplynuly dva měsíce od začátku jejich cesty, když je na okraji pouště Hadarak napadli Ra´zakové. Svou majitelku bránil, a pomáhal jí bojovat. Však zahnali Ra´zaky, ale Skäilla upadla do bezvědomí. Vinr ji celých pět dní bedlivě hlídal a střežil, mluvil na ni, až se nakonec probudila s jizvami na obličeji. Vinr si vyčítal, to co se stalo ale Skäilla ho utěšila a uklidnila. Oba dva se rozhodli, že se vrátí do Ellesméry a zase tam nějakou tu dobu pobudou.

 

Schopnosti: Dokáže komunikovat normáně jako člověk, ale také dokáže komunikovat myšlenkami. Je velmi zdatný lovec a je vytrvalý. Neumí kouzlit, ale má v sobě něco magického.

 

Nakrmit


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë