TOPlist

Krhazdorh Durgrimst Vrenshrrgn

Začátečník 2336 Mistr

Napsal: Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn | Kategorie: Trpaslíci - Muž
Dne: 29.03.2015 12:36:32 FBKrhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn

 

 

Jméno: Krhazdorh Dûrgrimst Vrenshrrgn, zkráceně Krhaz

Druh: Knurla

Jazyk: Trpasličí, byl se však nucen učit i lidský a částečně i starověký.

Věk: Žije už něco přes 130 zim.

Datum: Přesně neví.

Titul: Býval to král Západních hor, teď je zkrátka pořádným knurlou, za což je ze srdce rád.

Náboženství: Věří v sebe, svou sekeru a v Helzvoga, který povede její ostří k cíly.

Motto: Rodina, čest, povinnost.

 

Podoba

 

Na první pohled má rozhodně děsivé vzezření. Je sice spíše široký, než vysoký, ale jeho robustní tělo je samý sval. Na trpaslíka má hodně opálenou pleť, prozrazující, že nestrávil většinu života pod zemí, kterou však hyzdí nespočet jizev. Od většiny trpaslíků se také liší svou, na trpaslíka poměrně značnou mohutností. Má poměrně krátké ruce, i když mu mnozí říkají, že je má jako medvěd. Do jeho ohromných dlaních by se skutečně vešla průměrná trpasličí hlava. Do kloubů na ruce má také vyvrtané díry, do nichž si upevňuje trpaslíky velice oblíbenou „hračku“. Někdy pouze obyčejný železný boxer, jindy opatřený ošklivými ostny, nebo malou čepelí. Krátké a silné nohy, s širokými, placatými chodidly, jsou pak skvělé na sprinty a málokdo ho tak předběhne, ale jakmile dojde na delší běh, je s dechem v koncích.

Prví co vás na něm upoutá, jsou však jeho dlouhé bílé vousy. Splývají po jeho široké hrudi a končí u pasu. Stejně tak i jeho vlasy, které má však o něco kratší. Vousy skvěle zakrývají jeho velká ústa, i nažloutlé zuby a dlouhý rudý jazyk v nich. Pod ústy má velký, když se opije, tak úplně rudý nos a nad ním malá, modrá, podezřívavá prasečí očka, které však umějí být děsivé. Celá jeho postava vzbuzuje důvěru a respekt, což je mu mnohdy k užitku.

 

Na první pohled vás dozajista upoutá velká, železná, zlatem zdobená přilbice, která má po obou stranách dvě velké čepele. Je to mistrovská práce, dar od samotného krále Hrothgara. Proto si jí také nanejvýše cení. Odívá se do mohutné, bohatě zdobené plátové zbroje. Pod ní si odívá kroužkovou košili. Další vrstvou je pak masivní kožený plášť. Poslední vrstvou už je pak jen obyčejná tunika a hnědé, kožené kalhoty.

Na rukou pak nosí železné chrániče a kožené rukavice pobité železnými cvočky. Na nohou nosí železné náholeníky a vysoké, kožené boty s okovanou špičkou.

Kolem pasu nosí kožený opasek, na kterém má zavěšený ošklivě vypadající tesák a malou sekyrku.

Jeho i tak hrůzostrašný zjev doplňuje velká, válečná, železná sekera, s topůrkem vysokým jako je on sám.

To vše na sobě však nosí jen když jde do boje.

 

Mimo boj se však odívá o dost lehčeji. Na prostou tuniku si občas odívá koženou zbroj. Přes to si pak přehazuje kůži, kterou si vybojoval na urzhandovi. Krom toho si také odívá hnědé, kožené kalhoty a vysoké, kožené boty.

Kolem pasu pak má kožený opasek, na kterém nosí zavěšený tesák a malou sekyrku.

Jako doplňky pak nosí spoustu velkých, drahých prstenů. Krom toho má v ruce téměř stále korbel piva...téměř stále prázdný.