TOPlist

DJ - Zaira

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Draci - Žena
Dne: 05.07.2012 21:29:51 FBZaira

  

Jméno: Zaira
Pohlaví: samice
Druh: ohnivý drak

Barva: ebenově černá

 

Jezdec: Arwina Greensleeves

 

 

Podoba:

Zaira je půvabná poměrně mladá dračice úctyhodných rozměrů; ač je celkově spíše štíhlá, má opravdu obrovská blanitá křídla dokonale přizpůsobená dlouhému plachtění. Její šupiny, černé jako obsidián, se na slunci lesknou jako drahokamy. Ty, které pokrývají její krk, jsou velmi jemné a hebké, směrem k hrudníku však postupně tvrdnou a na dotek jsou až nepříjemně ostré.

Na zádech nemá v podstatě žádné trny, což je s podivem – jen krátké, tvrdé výrůstky, které se jí táhnou od obličejové části až po špičku ocasu. Na hlavě jí ale vyrůstají dva poměrně mohutné, pevné rohy, které jsou stejně jako všechny Zaiřiny šupiny ebenově černé, a mnoho ostrých ostnů. 

Díky pečlivému Bromovu výcviku má Zaira celé tělo řádně osvaleno, nejvíce patrné je to na zadních nohách a prsním svalstvu, které upevňuje její křídla, zakončená ostrými zahnutými drápy. Nohy jsou mohutné, dlouhé a s pořádně ostrými, nebezpečně vypadajícími drápisky.

Přesuňme se k Zaiřinu obličeji. Zaira opravdu nezapře, že je dračicí – její trojúhelníková tvář lemovaná dlouhými ostny je podivně jemná, vyzařuje klid a veliký intelekt.

To nejnápadnější na Zaiře jsou veliké, lehce sešikmené safírově modré oči plné prastaré dračí moudrosti. Když se podíváte blíže, zjistíte, že v nich září také laskavost a starostlivost, která u draků není příliš typická. Arwinina dračice vždycky byla tak trochu lamačka srdcí; ostatně když se podíváte na předlouhé řasy lemující její půvabné zraky, pochopíte, jak že to ta dračí holka dělá.

 

Povaha:

Zaira patří mezi dračice velmi inteligentní, ale také velmi marnivé a tak naivní, až je to skoro k smíchu. Věří na lásku na celý život; přitom je ale přelétavá a chvílemi naprosto ignoruje to, jak se druzí cítí. Je silně egoistická, a naprosto neochvějně přesvědčená, že právě její názor je ten jediný správný. Je ochotná se za svou pravdu rvát.

Umí se hádat a hádá se ráda, ať už se svou Jezdkyní nebo s jinými. Když byla ještě o něco mladší, byla mnohem divočejší, a když se rozzlobila, byla schopná zapálit les i se všemi jeho obyvateli; poslední dobou se však už klidní. Trošičku. Musí. Ostatně, její druhé já je královnou a bylo by velmi nevhodné, kdyby královnina dračice zapalovala Lesy.

Zaira není neomylná. Vždycky se snaží dělat to nejlepší pro sebe i pro své drahé, ale už častokrát se stalo, že ošklivě narazila. Neodradilo ji to; zatímco Arwině jednu dobu přátelství s jinými zakazovala, ona samotná si ráda a ochotně vyhledává nové známosti, přátelské i… více přátelské, když už jsme u toho. Je to přece jen dračice, mladá a nespoutaná jako oheň.

Na rozdíl od své Jezdkyně umí být velmi trpělivá a také zvládá urovnávat spory s grácií rozeného diplomata, což se od ní Arwina, především proto, že se stala královnou, snaží naučit. Nejde jí to však tak dobře, jak by si přála; proto ostatně její vztahy s druhou královnou, Aryou Ildrid, vypadají tak, jak vypadají. 

Zaira Aryu nemá ráda a na rozdíl od své Jezdkyně se tím ani trochu netají. Je přesvědčená, že Arwina je pro Lesy lepší vládkyní a Aryiny schopnosti se s těmi Arwininými nedají srovnávat. Jenže Zaira je "jen" dračice a musí být zticha. Už jenom proto, že Jeod, Aryin drak, je čtyřikrát větší než ona.

 

Historie:

Zaira se pro svou Jezdkyni vylíhla jednoho slunečného rána na louce Ília Feön. Nepředcházelo tomu v žádné drama, Arwina se prostě procházela… a našla kámen. Velký černý onyx, ze kterého se po nějaké době vylíhla malá dračí holčička později pojmenovaná Zaira. Nikdo neví, kde se na louce obsidiánově černé vejce vzalo - kdo jej tam dal, proč...? Neví to Arwina a netuší to ani Zaira. Z dob ve vejci má jen pár mlhavých vzpomínek na to, že se jí dotýkalo mnoho rukou, ale ona všechny potenciální Jezdce odmítla. Lze tedy předpokládat, že jde o vejce, které pamatuje ještě doby před Pádem.

Arwina a Zaira nikdy neměly úplně ideální vztah, takový, jaký mívají obvykle drak s Jezdcem. Zaira na svou paní odmalička nesmírně žárlila; když poprvé potkala Arwinina pozdějšího manžela Meldona, pokousala ho.

Později se ukázalo, že to bylo to nejlepší, co mohla udělat. Meldon byl zrádce, jak Zaira díky Älfakynovi zjistila, a musel opustit Lesy. Zaira ho na jednu stranu chápala, brala to tak, že chránil Arwinu - ale strašlivě jí ublížil a navíc ji nechal v Lesích samotnou a těhotnou. Dračice měla k Meldonovi dlouhou dobu značně smíšené pocity, které byly navíc ovlivněny tím, že ohledně něj určité zmatky pociťovala i samotná Arwina.

Emoce její Jezdkyně se na Zaiře vždy silně podepisovaly, což bylo ještě podpořeno hlubokou láskou, kterou k Arwině Zaira cítila. Strašlivě se bála, že svou Jezdkyni ztratí a poté, co musel Meldon pryč, byl tento strach docela reálnou hrozbou, protože Arwina odmítala se Zairou komunikovat a stále více se s ní hádala.

Útěchu v samotě a pocit jistoty hledala Zaira v lásce - bláznivě se zamilovala do divokého draka jménem Griam. Byl to cit vášnivý a veliký, ale nevydržel. Zaiřini učitelé měli vůči Griamovi pár výtek a i Zaira samotná na něm postupem času začínala nacházet víc a víc chyb. I v okamžiku, kdy ho donutila, aby se s ní rozešel, protože si myslela, že to tak bude lepší, k němu ale něco cítila. Velmi zmatené pocity. Zaira nikdy nevěděla, co chce a poté, co Griam zemřel, byla velmi nešťastná.

Čas plynul dál a mladá ebenová dračice se seznámila s mnoha elfy i lidmi, neustále nucena snášet výkyvy nálad své Jezdkyně, které byly čím dál horší tím, jak se blížil porod jejího prvního dítěte. Zaira na rozdíl od mnohých zná Arwininu historii a proto ví, proč pro ni bylo tohle všechno ještě mnohem těžší než pro jiné elfky - ale také proč se z toho dokázala oklepat a žít dál.

Klidnější období v životě Zairy a Arwiny přišlo, když se Zaira dala dohromady s Aurrem, zlatým drakem Jezdce Nolmëho. Velmi brzy rozkvetla láska i mezi jejich Jezdci - z Nolmëho a Arwiny se stal pár. Arwina potřebovala klid a bezpečí pro svou dceru a Nolmë jí přesně tohle dokázal poskytnout.

Jenže když se stala královnou, bylo to, jako by mezi nimi postavila zeď. Arwina chtěla od Nolmëho víc, než jí byl v dané době ochotný dát, protože nechtěl na vztah spěchat. Tím, že měli rozdílné názory, se sobě navzájem hrozně odcizili. Zaira i Aurre se snaží dát jejich pocuchaný vztah do pořádku; Zaira především proto, že má strach, aby ji Arwina v případě rozchodu s Nolmëm nezakázala vídat se s jeho drakem. Kdyby ale Aurre nepatřil k Nolmëmu, Zaira by se zřejmě tolik nesnažila. Sama vidí, že je mezi Nolmëm a Arwinou mnoho rozdílů, které jí v současné době přijdou téměř nepřekonatelné... ale třeba se to všechno ještě změní.

 

 

Schopnosti: 

Je to výborná letkyně, a s Arwinou na zádech uletí i velmi dlouhé vzdálenosti. Dokáže létat velice rychle, ale unese také hodně těžká závaží; na dlouhé tratě zvládá dvě osoby bez problémů, na kratší unese i tři až čtyři. Ve vzduchu dokáže dělat neuvěřitelné kousky; problém je, když zapomene, že někoho vůbec veze. Přistávání, zvláště na malých plochách, je pro ni docela oříšek. Se svou Jezdkyní komunikuje myšlenkami a nedělá jí potíže ani rozhovor s ostatními. Její spojení s Arwinou je překvapivě silné i přesto, že spolu nikdy neměly úplně ideální vztah; dokážou se cítit a komunikovat spolu na velmi dlouhé vzdálenosti.

Zaiřinou největší hanbou je její oheň. Skoro vůbec ho nepoužívá, ačkoliv je toho už díky Bromovi schopná. Už dokáže ovládat intenzitu plamene a zvládá ho chrlit poměrně dlouho, ale pořád zaostává i za mnohem mladšími draky.

 

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë