TOPlist

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Informace
Dne: 01.09.2017 11:47:57 FBPodrobnější výběr postavy

 

Celou osnovu profilu najdeš ZDE.

 

Teď si do textového dokumentu napiš: Rasa: a za to tebou zvolenou rasu. Předpokládejme, že by ses rozhodl vytvořit si člověka. Zatím to v textovém dokumentu vypadá takto:

 

Rasa: Člověk

 

Teď si vyber pohlaví, za které budeš hrát. Ačkoli se Alagaesie odehrává ve středověku, nejsou ženy nějak výrazně znevýhodněné, nicméně mají po čase povinnost se vdát. Vyber si tedy moudře pohlaví. Jednoduší je začít podle svého skutečného pohlaví, ať se ti to neplete. Jsi-li kluk, hrej za muž, jsi-li holka, hrej za ženu. Jako příklad použiji ženu, tedy můj dokument už vypadá takto:

 

Rasa: Člověk

Pohlaví: Žena

 

Než půjdeš dál, ještě by sis měl zvolit jméno svojí postavy. Jak už sis mohl přečíst v reáliích pod čarou, každá rasa má jiná pravidla pro výběr jména. Pokud postupuješ podle nás a vybral sis člověka, nemusíš klikat na následující odkaz, jen čti dál. Pokud sis vybral jinou rasu než člověka, přečti si následující článek: ZDE.

 

 

Lidé se jmenovali různě, ale obyčejní lidé (především vesničané) neměli příjmení, spíše přízviska jejich vlastností (např. Silák, Pěst, Jizva, Lakomec, Chudák, atp.)

 

Střední vrstva, tedy měšťané, již bude mít jakýsi rod, či přízvisko na základě práce (např. Mlynář, Pekař, Mistr, atp.) či přízvisko, známe z vesnice.

 

Vyšší vrstva, tedy šlechtici, budou mít pouze rodové příjmení (např.: Norestové, Gerhardi, z Růže, z Teirmu, apod.) Pozor, šlechticové už mají vyšší obtížnost přijetí!

 

Jména by neměla míti žádné anglické názvy, stejně tak předpony de, le, of, či předpony ´l a podobně.

 

 

Máš vybrané jméno? Já jsem se rozhodla hrát za vesničanku jménem Theresa Lakomá. Podle přízviska už víme, že moje postava se pravděpodobně nebude ráda dělit o peníze a jídlo. Jinak by přízvisko Lakomá nedostala. Ve hře se samozřejmě chování může časem změnit, trvá to ale dlouho, proto si zvol rozumně, jaká tvoje postava vlastně bude.

 

Jméno si samozřejmě napiš k ostatním informacím do dokumentu.

 

Jméno: Theresa Lakomá

Rasa: Člověk

Pohlaví: Žena

 

Vida, teď už máme nějakou základní představu, o čem vlastně budeme psát. Máš i tu svoji? V tom případě můžeme pokročit na výběr typu postavy.

 

 

→ Typy postav →

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë