TOPlist

Nixie

Začátečník 2572 Mistr

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Druidi - Žena
Dne: 25.01.2015 14:26:14 FB!!V Rekonstrukci!!

 

Nixie Nyx Fielne

Mění se na oranžového vlka.

 

Jméno: Nixie Nyx Fielne (Vlčice)

Věk: 16 let. Narodila se o úplňku roku 3 247. Prokletí druidů však způsobilo, že už nebude nikdy vzhledově starší.

Rasa: Druidka

Pohlaví: Dívka

Náboženství: Uctívá les

Element:  oheň

Jazyky: Starověký, lidský a také se domluví telepaticky.

 

 

Podoba - Lidská stránka: Není skoro ničím výjimečná. Má rovné plavé vlasy po ramena a stejně tak plavé obočí začínající nad jedním koutkem až po ten druhý koutek. Šedomodré oči, někdy se změní v oranžové, jsou zvýrazněny o něco tmavšímy šedomodrými stíny. Její dříve sněhovou pleť, nyní lehce opálenou, brázdí na levé straně tváře ornamenty v barvách ohně. Jeden ornament má dokonce nad kořenem nosu. Rty mají barvu ohně a malin. Na bradě se nachází výrazné znaménko, jenž má uhlově černou barvu. Je drobné postavy, za což může asi její předčasné narození, a často působí se svými 160 cm a štíhlou postavou komicky, když zaujme sebevědomý vyzývavý postoj. Paže má silné, ale nejdou vidět žádné šlachy ani svaly.

- Zvířecí stránka: Když se Nixie promění její oblečení je buď dostatečně pevné a volné, aby to přežilo, nebo už je dávno dole a ona se mění nahá. Každopádně, na zem dopadne ladná a štíhlá vlčice s neobvykle oranžovou a huňatou srstí. Má velké oranžové oči s typickou kulatou panenkou. Od týlu ke špičce ocasu jí po srsti přejíždějí podivné jiskry, které nemají co dočinění se sluncem. I jako vlk je poměrně drobná, i když dosahuje jednoho metru v kohoutku. Má nebezpečné zuby a drápy a k tomu silné končetiny a vytrvalý dech.

- Stylová stránka: Většinou se Nixie ukazuje v uplém rudém triku s kapucí, vyšívanou zlatými a oranžovými ornamenty pod kterou má lehkou košilku. Nosí lehké tmavě-hnědé kalhoty, jak jinak než upnuté a vysoké kožené hnědé boty s oranžovo-zlatým šněrováním. Ráda ale také nosí poloviční hnědé šaty a k nim černohnědé legíny se šněrovačkou po vnější straně nohou, která odhaluje drobné plošky sametové kůže. Boty nevymnění, takže zase ty hnědé kožené boty sahající ke kolenům. Když jde ale někde kde musí mít šaty vezme si buď azurové, meruňkové, hnědé, nebo obyčejné černé. K nim samozřejmě střevíčky. Má také cosi připomínající korzet. V zimě nosí zateplené sněhule z pevné hřejivé kůže s kožichem dovnitř a teplé oblečení a plášť.

- Ozbrojení: Na opasku se jí v pochvě houpe šavle a v rukávu má v pouzdře zasunutý vrhací nůž.

 

Povaha - Maska: Je podivuhodné že vzhledem k její výbušné povaze dokáže budit dojem křehké nevinné dívky. Nixie si vědomně dokáže nasadit masku bez výrazu, nebo ukázat, téměř nevědomně, masku s výrazem, který chce aby byl vidět. Také dokáže držet masku na tváři a za ní se cítit jakkoliv a myslet si cokoliv. Svůj hlas ovládá stejně jako výrazy tváře

- Tvář: Stejně jako nedá znát emoce někdy nechá svou tvář aby ji strhly její emoce, stejně tak i hlas. Povětšinou má na tváři tvář, ne masku, ale někdy nasadí masku, konec konců někdy to musí vypadat, že si ve většině případů zachovává chladnou hlavu.

- Duše:  Není nijak trpělivá a je schopná podpálit ohnivou koulí člověkovi zadek a jestli někdo nechce být upečen zaživa, měl by jí odpovědět. Nejraději je sama, nebo s jedním člověkem. Alespoň dvakrát týdně medituje v lese, z čehož vyplývá že se nijak nezdržuje v městech. Na první pohled je směšné, že se tak drobná postava může tvářit nebezpečně, jenže její pohled je hrdý, sebevědomý a velmi nebezpečný. Nikdy si na nic nehraje a je sama sebou, což ji často dostává do všelijakých nepříjemných, ne-li nebezpečných problémů. Také má někdy problém s drzostí…Nesnáší se za to, že je nadějí druidů, jelikož se u ní kletba projevila později. Někdy přemítá nad tím, že kdyby jí starší nevyhnali za to, co provedla, odešla by nejspíš sama, protože si připadala mladá na to, aby se stala matkou. Někdy má takový strach, nebo je ‘přeadrenalinovaná’ že její kůže je horká a kapky vody se z ní vypaří.

 

 

 

Historie: Milé překvapení: S novým dnem, se jako vždy neobjevil žádný přírustek. Jeden byl sice očekávan, ale až později…Mladý pár Miria a Dancko se jako každý týden rozloučili a muž odešel na trh. Dancko byl druid vody a Miria větru. Měli ještě syna, který byl druid země. Všichni očekávali jeden z těchto tří elementů. Ten večer byl úplněk, který byl pro tento kmen posvátný. O půlnoci se všichni sešli kolem prastarého stromu,aby meditovali. Náhle Miriu přepadly porodní bolesti. Porodní bába udělala vše co šlo a nakonec se jí podařilo udržet naživu jak dítě tak matku. Byl vyslán jezdec, který měl přivést Dancka do vesničky. I když bylo dítě drobné a narodilo se o měsíc dříve než mělo, všichni slavili a málem zapoměli, že je půlnoc a úplněk. Maminka dala dítěti jméno Nixie, ale od narození jí říkali Ryska.

První použití elementu: byla krutá zima a Nixie zrovna slavila narozeniny. Jedlo se sušené maso, protože nešlo  rozdělat oheň. Nixie chodila po domech a pozbuzovala jejich majitele. Když došla do středu návsíčka přepadla ji strašlivá bolest. Maličká dívenka spadla na kolena. Všichni stáli kolem ní, ale nikdo se k ní nepřiblížil. Sníh kolem roztál a diváky hřál žár, jenž vycházel z dívky. Kouzlo získání elementu z přírody jí povzneslo do vzduchu a kolem ní se uzavřela ohnivá bariéra, která brzy pohasla. Všichni se zakrývali a když otevřeli oči uprostřed roztopeného plácu stálo děvče s ohnivým ornamentem na levé straně tváře a uprostřed  nad nosem. V tu chvíli vypadala velice nebezpečně. Pravá dlaň byla rozevřená a na ní ohnivá kulička, která velice připomínala hořící uhlík, jelikož byla ohnivá a místy bylo černo, kulička chvíli na dlani rotovala a pak s ní Nixie mrštila do táborového ohně. Vzduch kolem explodoval o něco dříve než implodoval a po návsi se rozlilo příjemné teplo a tiché praskání hořících větviček. Pro vesnici to byl dar, protože nikdo oheň neovládal.

Přeměna ve zvíře: Nixie byla zase jednou v lese a jedla bobule. Z lesa se ozvalo tiché vrčení. Do zorného pole nakráčel rudý vlk a Nixie se ho pokusila napodobit ve vrčení, jenže padla na zem a utekla před jeho útokem. Nechápala proč, jenže se zastavla asi po dvou vteřinách a vrátila se. Teď jí náhle došlo že se změnila. Vlk jí pomalinku očichal a ona, jelikož byla vyčerpaná, se proměnila zpět a padla k zemi… když vstala bylo k ní stulené vlčátko a ona si ho odnesla z lesa a všem se pochlubila, že její přeměna je rudý vlk a náhle si cvičila jen přeměnu. Stáhla se do sebe a mluvila jen s vlčetem…tedy ona na něj. Velmi se jí zalíbila samota a tak když dosáhla 12 let a začala se učit ovládat svůj oheň a několikrát málem podpálila les, přestala mluvit úplně. Většinu času rozdělila mezi bratra Hanse a vlka Rudotlapku.

Není zde pro mě místo…: Po dosažení patnácti let jí došlo, že vlastně se nevyhýbá ona soukmenovcům, ale i oni jí. Dozvěděla se od Hanse, že starší ji chtějí vyhnat, ale takovou potupu si nechtěla nechat líbit. Proto se rozloučila jednoho rána s rodinou a vydala se pryč. Její bratr trval na tom, že půjde s ní, ale nakonec jí jen doprovodil na okraj lesa… s vlkem se vydala do pouště Hadarak, aby se zdokonalila. Naučila se udělat si kolem sebe ohnivou bariéru, což znamená, že se nad ní a kolem ní uzavře oheň a nic neprojde dovnitř. Když našla meč v ruinách a začala se učit bojovému umění s jedním mistrem, kterého potkala u pouště Hadarak, zjistila že má na boj s šavlí talent. Ale po půl roce zemřel mistr stářím. Nachází se zrovna při kraji Du Weldenwarden.

 

 

Rodina: Vlk Rudotlapka: Majestátní vlčí mládě, které dostala od vlčice. Jeho ohnivá barva je v souladu s jejím elementem.

Klisna Abaccus: Čistě bílá klisna s černým srpkem na čele.

Bratr Hans-druid země: Vysoký dvacetiletý hoch se zelenýma očima a hnědými vlasy, vypadá bohu žel na dvanáct.

Matka Miria-druidka větru: Vysoká čtyřicetiletá žena s bílýma očima a černými vlasy.

Otec Dancko-druid vody: padesátiti letý druid s modrýma očima a již věkem zašedlými vlasy.

 

Schopnosti: Nixie zvládá přemněnu na ohnivě oranžového vlka a ovládá ohnivý element. Oheň dokáže díky své představivosti tvarovat jakkoli se jí zlíbí. Umí také vařit, ale ne moc, většinou to ale je poživatelné a to Nixie stačí. Jako  snad každý druid vládne jistým druhem magie, ale naučila se i Starověkou magii, ale ne dostatečně dobře. Nixie se naučila bojovat s šavlí  a  jde jí to dobře. Umí si obrnit svou mysl a zaútočit na cizí myslí. Z jedné knížky se naučila něco málo urgalského jazyka.

Magie Starověkého jazyka(učeň):
Energická útočná magie-1/7
Energická obranná magie-2/7
Psychická magie-2/7
Elementární magie-3/7
Vitální magie-2/7
 
Přírodní magie(učeň):
Metamorfní magie-2/7
Elementální magie-3/7
Psychická magie-2/7
Vitální magie-2/7
 
Jiné dovednosti:
Boj šavlí-2/7
Šití-3/7
Jízda na koni-4/7
Hra na loutnu-2/7
Noty-1/7

Zpěv-3/7

Vaření-1,5/7
 
Jazyky:
Naučila se svůj lidský a Starověký, z jedné knížky trochu urgalského. Umí psát normálním lidským písmem a elfské písmo.

 

Společníci: Vlk Rudotlapka a nově zakoupený kůň Abaccus a její duše

Motto: Vždy je co se učit, stačí jen chtít

Motivace: dobrodružství a plné ovládnutí ohně

Na cestách: na cestách je jíž rok

Majetek oblečení které má nasobě, plesové šaty (1 (tyrkysové-doma), 2 (hnědé-doma), 3(meruňkové-s sebou)) střevíčky (modré-doma) + jedny nové  (meruňkové-s sebou) a obyčejné šaty (černé-s sebou), 2x dřevěné korále navlečené na koženém provázku  od matky (jeden doma, jeden dala Dirkovi) kalhoty (hnědé-s sebou), pološaty (hnědé-s sebou) a korzet (doma) + zimní boty (hnědé-s sebou) a plášť (temně rudý-s sebou). Šavle (s sebou) a nůž (doma)

Herní historie: bude doplněna

 

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë