TOPlist

Annelen

Začátečník 1656 Mistr

Napsal: Annelen | Kategorie: Druidi - Žena
Dne: 30.01.2016 16:43:40 FBAnnelen Fella Deÿn

 

jako člověk:

jako zvíře (vydra):

Výsledek obrázku pro vydra

 

Jméno:

Annelen Fella Deynövá. Annelen používá zkráceně Anne, Fella jen vyjímečně.

Pohlaví:

Je hrdou členkou něžného pohlaví. Tudíž žena.

Rasa:

Druidka, jedna z mála.

Živel:

Voda.

Jazyky:

Starověký jazyk, jen matně.

Svůj mateřský, plně a bez váhání.

Náboženství:

Hvozd.

Povolání:

Než odešla za lepším byla dlouhou dobu převoznicí u jezera Isenstar.

Nyní je tulačkou.

Věk:

Vypadá na 14 let, ale je jí 25.

Předpokládá se že by mohla být schopná mít potomky, ale to by se musela vrátit z cest domů živá.

Motto:

“Neříkej hop, dokud nepřeskočíš.”

 

Popis:

Tělesná schránka jako člověk:

Na první pohled vypadá jako obyčejná průměrná dívka na vdávání. Je na svůj zdárný věk trochu menší (cca 148- 150 cm) a štíhlá. Její kulatý obličej lemují dlouhé zrzavé až blonďaté kadeře, jejchž barvu zdědila po otci a sahají kousek pod lopatky. Obličej zdobí dvě pomněnkově modré oči, o nichž se říká že jimi Anne vidí i do duše, s hustými černými řasami. Nos má menší a jako “knoflík” řečeno lajdácky. Její rudé rtíky upozorňují na plná ústa, vždy zdobená úsměvem. Její šikovné ruce, poseté drobnými jizvičkami z různých pádů a škrábanců zakončují dlouhé prsty, malované speciální barvou smíchanou s vodou. Po svém setkání se Stínem Silchasem, už nemá na levé ruce všech pět prstů ale pouze čtyři. Chybí jí malíček a aby toho nebylo málo, na zádech má vyřezanou mapu Alagasie. Spíše jí to připomíná mapu. Pas má vosí a ňadra na svůj nízký věk a výšku značně vyvinutější, ale ne nějak rapidně. Nohy hbité a na levé dva palce dlouhá jizva, kterou získala v podobě vydry kdy se zachytila o kámen.

Jako zvíře:

Její drobné vydří tělo je pokryto huňatým kožíškem, který ji ochrání před umrznutím v ledové vodě. Na krku má bílou náprsenku táhnoucí se až k čumáčku. Očka jako dva korálky a bystré jako orlí. V tlamičce se ukrývá malá výzbroj ostrých zubů. Končetiny jsou zakončené drápy a blánami. Ocásek je hbitý a jeho chloupky jsou jemné na dotek. S ocáskem se to trochu broblém, jelikož když běží občas něco shodí a rozbije!

Styl oblékání:

V létě a na jaře ráda nosí modré šaty, dlouhé až ke kotníkům,pod které nosí v zimě a i na podzim bílou tuniku. V létě ráda chodí bosa, ale když je nutnost vezme si své kožené boty. Jako ozdobu nosí prsten, vyřezán do tvaru růže, který dostala darem od Ormy než odešla. Vlasy nechává věčně rozpuštěné, nebarví si je, občas pravda si je zaplete do jednoduchého copu aby jí nepřekážely, ale u ní převládá ta myšlenka že musí vypadat nespoutaně. Když nastane zima, doplňuje své šaty ještě šedým konopným pláštěm. Plášť drží na jejích ramenou malá kožená šňůrka. Boty samozřejmě nosí, jsou to vyšší "kozačky" z kůže nějakého tvora. Celé dva sety zakončí vždy svou dřevěnou dubovou holí a brašnou na různé bylinky, jídlo a měšcem na peníze. Při vyjímečnějších událostí si obléká krátké bílé šaty s odhalenými rameny a zaplétá si věneček z lučního kvítí.

 

Povaha:

Všem připomíná malé dítě. Už několikrát se jí stalo,že jí někdo nabídnul že jí doprovodí k rodičům. Stálo by za zmínku že je velice mírumilovná, tedy pokud daný člověk není zrovna voják co jí jde po krku. Je jako voda. po většinu času jde tam kam ji osud zašle, ale častokrát se stane že nastanou v jejím životě události co jí přinutí být nedůvěřivá a tajemná. pokud je třeba nasadí svou kamenou tvář a jde proti davu. Velice střeží několik tajemství, které za svůj život dostala ke střežení. Nesnáší lež, ale sama vždy jen neřekne celou pravdu. Nemá problém seznámit se s cizími lidi,pokud jí jjí podvědomí, či co,nedává signál, že tato osoba pro ní není dobrá. Když má něco ztratit, tak ať čestně a vše. Může se řadit mezi druidy s povahou spíše pohotovou a duchapřítomnou, i když o tom občas její přátelé pochybují. Annelen je velice náladová, jeden den se směje, ale další pláče či je rozzuřená. Prostě typická žena.

 

Historie:

Její život započal v malé druidské vesničce nedaleko Poříčí. Narodila se na přelomu zimy a jara. Když se naučila chodit a mluvit a už z ní nebylo to nemotorné děťátko, které si jen hrálo nastal čas, aby jí začali zasvěcovat do všemožných vědomostí. Jejím učitelským sborem se stala její matka Iris, otec Reysna, starý Orma a ještě jedna druidka Elis. Tato čtveřice se Anne starala víc než by si ostatní dovolili. Orma s Iris jí učili lovu a jízdě na koni a všemožným aktivitám které by v budoucnu mohla potřebovat. Reysna a Elis ji připravovali na kletbu a zkoušeli jí pomoci nalézt svou zvířecí podobu. Po dlouhém úsilí se jim to povedlo. Ten den si pamatuje Anne jako by to bylo včera seděli u vody a Orma si začal jen tak bouchat kameny o sebe a začal se z toho linout zvláštní pro Anne magický zvuk. Iris, její matka se na ní podívala a přikývla. “Pokus se ještě jednou..” řekla tiše.  Anne zavřela oči a soustředila se na jeden bod. Na všemožné vodní živočichy, ale nějak se neustále vracela k vydře. Náhle cítila že se s ní něco děje, rapidně se se zmenšila z pánve jí vyrostl ocas a měla čtyři nohy mezi nimi blány. zmateně se podívala na Iris a Ormu. Usmívali se. Začala  být unavená a tak se zkusila přeměnit zpět. Šlo to byla  člověk. Zasmála se. “ Mami! Ormo! Já jsem byla vydra!” křikla.

Po této radostné události  se neustále přeměňovala, občas i skočila do vody. Ale ve zvířecí podobě vydržela maximálně pár minut, pak už byla moc unavená. O rok později se naučila ovládat svůj živel. Hleděla do hladiny čisté jako zrcadlo. odrážela se v ní oblohou. Najednou zatoužila dotknout se vody a být její součástí, cítila její chlad, její silný proud. Náhle  měla v dlani pár kapek vody. Nebrala to moc vážně, ale Iris ano začala trojčit o tom že je to její živel, ať to pokusím ještě jednou. Dala na její slova a tentokrát měla hrst plnou vody. Od toho dne se celá vesnice a hlavně její rodiče zaměřili na to aby vynikala v ovládání svého živlu a dokonalých přeměn, na delší dobu. Ke svým osmnáctým narozeninám dostala od matky a otce malý kamínek na šňůrce na ukládání energie. Ve svých dvaceti pěti letech  se rozhodla odejít z vesnice za lepším. Šest let pracovala v hospodě “U dvou pávů” v jedné vesnici nedaleko Isenstaru, ale po čase  si ostatní začali všímat že nestárne, byla nucena odejít. Jak čas plynul usídlila se jako výpomoc u Isenstarských převozníků. Práce se jí líbila a jednou za čas si vydělala i slušné peníze, ale ani zde moc dlouho nevydržela. Jelikož jí to i nadále táhlo pryč, poznávat nové věci, rozhodla se vypravit do Gil´eadu kde se hodlá usadit možná i na delší dobu. Když dorazila do Giléadu setkala se s Dennou. Denna na ní působila velice zvláštním dojmem, ale sedli si. Když spolu zamířili do nedalekého hostince, kde se setkala Annelen s vojákem se kterým si před dvěma lety nesedli a on ji,-bohužel- , poznal. Následovala potyčka a hra na honěnou kde všichni chtěli chytit Anne a Dennu. Ty dvě se nakonec rozdělili a Annelen strávila noc  vyčerpaná u odpadků v nějakém dvoře,po své přeměně ve vydru. Další den si zašla na trh pro nějaké jídlo a podařilo se jí vyhandlovat koně, utratila všechno co si ty dva roky vydělala. Nyní jede po Gil´eadské hlavní cestě, směr lesy Du Weldenvarden.

Jde domů. Její cesta ale skončila pár mil od Gil´eadu, kde se setkala se Stínem Silchasem, který jí odvezl do nedaleké hospody a následně jí mučil. Jakmile byl se svou prací hotov, propustil jí a ona utekla do elfských lesů Du weldenvarden, kde se setkala s kočkodlačicí Sian a druidem Villiasem.

 

 

Schopnosti:

ovládání svého živlu 4/7

přeměny 3/7

vodní aktivity 3/7

vzdělání 3/7

boj s holí 3/7

jízda na koni 1/7- sotva na něj nasedne a rozjede se.

 

Majetek:

Oblečení:

brašna, přívěšek, prsten, náramek, plášť

zbraně:

hůl

(hůl je poupravená kouzlem aby se nezlomila hned při prvním nárazu na zbraň)

ostatní:

kůň, jehož si nedavno zakoupila (+ ohlávka) a 

několik tajemstvích jenž se jí budou do budoucna hodit.

Rodina:

Matka  Iris- druidka země, mění se v lišku.

Otec Reysna- druid ohně, mění se ve vlka.

Přátelé a blízcí:

Orma- učitel, přítel, druid vzduchu,mění se na orla

Elis- přítelkyně, učitelka, druidka vody, mění se v ledňáčka

Denna- poloelfka, potkali se v Gil´eadu a Anne si troufne jí řadit k přátelům, bohužel se ale už nikdy neuvídí (ta pravděpodobnost je nízká)

 

Nachází se:

 Du Weldenvarden, Osilon.

 

Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë