TOPlist

Annelen

Začátečník 2111 Mistr

Napsal: Annelen | Kategorie: Druidi - Žena
Dne: 30.01.2016 16:43:40 FBAnnelen Fella Deynová

služebnice Hvozdu a Silchase

 

přeměna na zvíře

Jméno:

Annelen Fella Deynová.

Annelen je jméno, které jí dali rodiče a Fella Deynová si říká jen proto, že se jí to líbí. Fella Deynová, přesně tak se představuje cizím lidem.

Pohlaví:

Žena.

Rasa:

Mocný druid, služebník Hvozdu.

Živel:

Voda a učí se základy Země.

Jazyky:

Starověký jen matně, pouze obyčejné fráze či jednodušší věty. Mateřštinu i jazyk lidí zvládá plynule.

Náboženství:

Hvozd pouze a jedině. Je mu oddaná tělem i duší.

Povolání:

Dlouho fungovala na postu převoznice u jezera Isenstar. Pak odešla hledat něco lepšího, chvíli se živila jako léčitelka, pak už jen jako tulačka a teď je otrokem.

Věk:

Její fyzický vývoj se zastavil v patnácti letech, což je poněkud vysoké číslo. Doopravdy jí je ale skoro třicet let.

 

Popis:

Tělesná schránka lidského těla:

Vypadá jako prosté děvče na vdávání. Je úměrně vysoká svému věku a tak i stavěná. Tvář má jemnou skoro až dětskou. První co vás zaujme na její tváři jsou oči. Oči má velké, ledově modré a když se do nich hlouběji podíváte vidíte v nich mocná ramena řek a hlučné vodopády Alagaesie. A zlost s utrpením. Nos nemá nijak výrazný, má jej poměrně drobný. Ústa má drobná v barvě okvětního lístku leknínu. Vlasy má rudé jako západ slunce, sahající jí po lopatky. Nikdy si je nesvazuje, ani když jí překáží v práci. Po celé tváři má drobné pihy, které jí připomínají souhvězdí, která vidí každou noc na obloze. Ruce má silné, ale na levé ruce má pouze čtyři prsty. Malíček jí Silchas usekl, aby se pobavil. Teď tam má jen pahýl, který schovává pod kusem látky. Pas má štíhlý, až vychrtlý. Záda měla pokrytá mnoha hlubokými jizvami, ale po vyléčení od Silchase zmizely. Nohy má ladné jako laň, krásné až na jeden detail. Pravé lýtko si nedávno poranila, rána se jí zanítila a vyčistil jí až Gormal a nyní jí nohu zahojil Stín. Nyní je jeí tělo bez jizev, bez zlomenin i jiných neduhů.

Dlouhou dobu chodila za pomocí hole, ale díky léčení od Silchase může chodit opět hrdě, vzpřímeně a ladně jako kdysi.

Tělesná schránka zvířete:

Zvíře, které je nejvíce podobné Annelenině duši je vydra říční. Vydra říční je velká lasicovitá šelma s protáhlým, štíhlým tělem a krátkými končetinami opatřenými plovacími blánami. Ocas je svalnatý, ke konci zúžený. Nozdry a ušní otvory jsou vybaveny kožními záhyby, které jí umožňují je při ponoru zcela uzavřít. Má krátkou světle hnědou až béžovou srst s bílým spodkem. Dlouhé je tak 60 centimetrů, ocas má kolem půl metru a váží odhadem dvacet kilo.

Styl oblékání:

Jelikož je zvyklá na dlouhé cesty, kam se šaty úplně nehodí. Nosí lněnou košili a jelikož se blíží zima, bere si přes ní kožený kabát. Přes rameno nosí svou brašnu, kde má vše důležité. Jídlo, vak na vodu, bylinky, peníze a sošku jelena od Ormy. Přes předloktí nosí kožené chrániče, které má čistě jen proto, že s ejí to líbí a že se pod jejich záhyby dá sem tam něco strčit. Na nohou nosí jednoduché kalhoty tmavé až černé barvy, které už jsou trochu ošoupané. Boty nemá nijak luxusní, jsou ty, se kterými odešla z Isenstaru, takže obyčejné kozačky z levné kůže. Jako zbraň používá svou dřevěnou hůl se špičkou. Jako šperky nosí svůj amulet, který si vyrobila ještě doma.

 

 

Povaha:

Nepřetvařuje se. Je hodně odtažitá, nedůvěřivá a odmítá jakoukoliv pomoc. Nesnáší iluze, ať v podobě lži nebo iluze jako takové. Její povahu vystihuje její živel. Annelen je po většinu času klidná, jde tam kam jí tok osudu zavede, ale pokud se jí něco nezdá, rozzuří se a nezná bratra. Když je rozzuřená jedná totiž jako zvíře a tak u ní v kritických situacích chladnou hlavu nečekejte. Annelen dovede být i vlídná a má ráda zpěv a tanec. Očarovalo jí kouzlo hor a vodopádů, proto je jejím přáním naposledy vydechnout právě v Beorských horách. Od doby, kdy ji v hostinci zajal a mučil onen Stín, se její postoj k život změnil. Zlomil jí. Její mysl rozcupoval a pak slepil náhodně zpět, takže ona teď přemýšlí negativně a vyhledává samotu. Necítí radost, protože v ní nevidí nic hezkého. Podle ní je štěstí s radostí jen iluze. A jak už tu zaznělo, nemá je ráda. Přijde si na světě zbytečně, už jen proto, že všichni, které milovala už nejsou mezi živými. Už dlouhý čas se jí na světě nedaří a všude, kde se objeví či pocítí bezpečí či radost, tam se jí stane něco nepěkného. Nyní nevidí život jako dar, ale trest, takže se těší až jí vezme do náruče Smrt. Naučila se předvídat chování ostatních tím, jak se stáhla do ústraní a proto umí ve společenských kruzích poměrně dobře chodit.

 

 

Historie:

Narodila se v malinké osadě v Hvozdu Du Weldenvarden. Osada byla opravdu malinká, takže neměla ani jméno a vědělo o ní jen pár lidí. Tedy jen její obyvatelé, kterých bylo i s malou Annelen celkem osm. Její rodiče, manželé Tori a Fork, Elissa a Az'’doth se svým synem. Její dětství nebylo nijak neobyčejné, bylo to dětství holčičky, co se narodila do milující společnosti.  Chodívala si hrát s o pět let starším synem Az'dotha, Menirem k řece, kde spolu vyráběli lodičky z listí. Okolo jejich pěti let je ostatní pomalu učili základním dovednostem jako je sběr plodin a podobně. Tyhle věci jí nikdy nebavili, ale jelikož výuka byla opravdu tvrdá a když neposlouchali tak následoval trest, naučila se dělat věci, které neměla ráda stejně dobře, jako ty ostatní. Od deseti let jí učil Fork s Tori meditovat a po dvou letech to začalo přinášet ovoce. Dovedla se přeměnit na zvíře jejího srdce, přesněji na vydru. Tori z toho byla opravdu nadšená, protože ona sama byla v přeměně opravdu velice dobrá, takže se stala jejím mistrem. Annelen to bavilo, měnit se na vydru a plavat si ve vodě. Nikdo nepředpokládal, že by Annelen byla druid, který by dovedl i ovlivňovat živly, protože ve vesničce nebyl nikdo, kdo by je ovládal. A tak když Annelen jednou při hádce s Elissou nechala vystříknout hrnec s vodou na Elissu, bylo to víc než jen překvapení.

Poté se jí ještě párkrát, když se soustředila nebo naštvala, povedlo něco rozlýt poslali jí do vesnice, kde žil její kmotr, který dovedl ovládat dokonce dva živly, vodu a vzduch. A jal se Annelen učit. V jeho učení strávila opravdu mnoho let, celkem deset. Neučil jí jen ovládat svůj živel, ale zdokonalil její proměnu ve zvíře či jí ukázal jak ovládat víc než jeden živel, ona si vybrala Zemi.

Ostatní z jeho osady jí učili lovit, vyrábět různé věci či umět používat svou mysl jako zbraň a pevnost. Když bylo Annelen necelých dvacet let, rozhodla se, že půjde poznávat svět. Byla všem vděčná za jejich pomoc, ale cítila nutkání jít se seberealizovat do světa. A tak šla. Usadila se u jezera Isenstar, kde se jí rozhodl zaučit místní převozník do jeho řemesla a tak mu pomáhala. Vzhledově, ale nestárla a pořád vypadalo jako děvče a tak byla nucena po pár letech odejít, aby nevzbudila pozornost. Vydala se domů. Když došla do vesnice, zjistila že Tori a Fork a Elissa zemřeli. Tori a Fork na vysoký věk a Elissa na nějakou nemoc. Pak že se její kamarád z dětských let oženila nyní žije v jejich takovém hlavním bodě, tedy v Poutním zvířeti. A tak tam ve vesnici zbyli jen tři a hodlali se přesunout jinam. A tak si Annelen opět sbalila svůj raneček a odešla do Gil'eadu, kde se potkala s Dennou. Denna byla napůl elf a byla hluchá. Annelen Denně prozradila něco málo o svém původu, popila s ní pár piv a pak šla dál. Cestou se připletla do pranice v hospodě takže jí pak naháněli stráže po celém Gil'eadu, ale dovedla uniknout. A pak nastal v jejím životě zlomový okamžik. Potkala Stína. Ten Stín byl démon, co bažil po bolesti a ona se stala objektem jeho zájmu.

Porazil jí v nerovném souboji, odvlekl do zapadlého hostince, kde jí roztrhal mysl, uřízl malíček a pořezal záda. Pak jí nechal jít. Annelen se zlomená potácela ulicemi Gil'eadu. Po pár dnech se zlomená vydala hledat pomoc do Lesů, jelikož ty byli blíže než Hvozd. Skončila v Osilonu, kde se setkala s kočkodlačicí Sian a služebníkem Hvozdu, Villiasem. Sian Annelen prozradila, co za démona jí potkalo a popřála jí hodně štěstí. A pak šla Annelen zase dál. Došla až k povodí Az-Ragny. Tam došla v horečkách, vyčerpaná, zlomená, vystrašená se zraněným lýtkem z toho, jak na ní během jedné bouře spadla větev. A tam jí na pokraji smrti našel král druidů, Gormal. Dal jí najíst, vyléčil její rány a po pár dnech jí nechal jít. To už byla Annelen ve stavu v jakém je dnes. Zlomená. Její pouť jí vzala i do malebné vesničky jménem Polesí, kde se po dlouhé době cítila v bezpečí a štastná. Hrála si tam s místními dětmi a pomáhala jim plést věnečky či pobaveně sledovala truhláře co chytal králíka po lese. Jednoho odpoledne, kdy se chystala k odchodu, zavítala do místního hostince. Chyba. Potkala tam svou noční můru, Stína Silchase. Pokusila se mu uniknout i s ním bojovat, ale jelikož byla ve velmi špatném stavu, tak prohrála a padla do jeho otroctví. On jí vyléčil a ona mu musela začít sloužit jako otrok. Jako jeho majetek. Ona, mocná druidka, byla otrokem Stína.

 

 

Schopnosti a dovednosti

Magie:

Psychická magie - Učeň 1/7

Vitální magie - Učeň 3/7

Metamorfní magie - Učeň  3/7

Elementární magie - Učeň 4/7

Energetická útočná a ochranná magie - Učeň 1/7

Ostatní:

Léčitelství 2/7

Tanec a zpěv 2/7

Boj s holí 2/7

Vodní aktivity 3/7

Čtení a psaní 1/7

 

Rodina:

matka Iris

Psychicky i fyzicky silná žena, která ale svým vzezřením vypadá jako desetileté děvčátko, které si ještě hraje s panenkami. Iris je temperamentní a impulzivní žena, která má velké srdce a své jediné dítě miluje víc než cokoliv jiného.

otec Moore

Je to čestný muž, který rád se vším pomůže. Je trochu podpantoflák, ale občas udělá doma menší vzpouru a to pak vzduchem lítají předměty všech barev a tvarů.

strýc Ahai

Velice inteligentní bytost, kterého kletba zastihla až v sedmnácti letech, takže působí mezi obyvateli své vesnice poněkud komicky se svými šesti stopami. Jeho základním živlem je vzduch a naučil se od jakéhosi bratrance z druhého kolene ovládat i vodu a to samé pak učil i Annelen.

 

Přátelé:

Denna

Pro ní je to spíš známá, než přítelkyně. Byly spolu jen jednu noc na pár pivech, ale i přesto jí Denna zaujala. Hluchá poloelfka, které to život lehké moc nedělal.

Menir

Menir je sympatický a veselý druid. Nepostojí na místě, je pro každou skopičinu a nic nebere vážně, proto všechny překvapilo, že se oženil a měl dvě nadané děti, kterým šla Annelen za kmotru.

Silchas

Osobně neví, kam ho řadit. Je to její Pán. Ublížil jí a pak jí vyléčil. Je pro ní jeden velký otazník, nechápe jeho myšlenkové pochody a vždy jí překvapí svými činy.

 

 

Majetek:

hůl

brašna a všechno v ní

(bylinky, sušené maso, jablko, soška)

a to je vše.

 

 

Ostatní postavy:

Fin Briedis (elf, cestovatel)

Narren Sne Frystinderr (člověk, Ledový národ)

Armin Saravay- (archiv, zabita Silchasem)

 
Čas:   Ne
Stádium:   Dospělá
Typ postavy:   Volná postava
Plat:   X zlatých

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë