TOPlist

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Zkušební hra - Yosen
Dne: 02.04.2020 03:17:22 FBYosen

 
Co je to Yosen?
 
Yosen je ostrov, který existuje jen ve snech vaší postavy. Tedy můžete tam (samozřejmě podle pravidel) hrát se svojí postavou (starší hráči mohou hrát s postavami z archivu). Na Yosenu mohou hrát všichni hráči Alagaesie, kromě nich zde ale může hrát každý náhodný pocestný, který ještě brány Alagaesie nenavštívil.
 
Pokud jsi tedy náhodný, neregistrovaný návštěvník, můžeš se podívat, jak vypadá hra na textovém rpg a také si ji vyzkoušet. Doporučujeme si vytvořit nějaký rychlý profil podle osnovy tvorby postavy, nebo si vybrat nějakou postavu z archivu. Starší hráči ti pomohou vylepšit hru, naučí tě základům a vysvětlí ti, co je třeba. Provedou tě, zatímco si spolu budete hrát.
 
Jestli jsi nikdy žádné textové rpg nehrál nebo jen nevíš, odkud začít s tvorbou postavy, zahrej si Mechanický quest. Ten tě provede těmito kroky bod po bodu. 

Vítej na Yosenu!

 
Daleko... Vysoko... Tam, kde by ani poslední smrtelník nehledal... Zastřen neproniknutelnou mlhou... Visí záhadami opředená země... Ostrov Yosen.
 
Je to sen? Může to být vůbec pravda? Kde jsem se tu vzal? *opatrně se rozhlížíš kolem. Krásná bujná příroda, sluncem prosvícená krajina. Pomalu vstaneš a vydáš se zkoumat místo, na kterém ses ocitnul. Moc daleko ale nedojdeš. Cestu ti zastoupí stráže. Postavy oděné v bílý stejnokroj. Na hrudi nesou znak červeného draka. V rukách drží kopí.*
 
Cizinec? *promluví jeden z nich a vědoucně pokývá hlavou.* Nacházíš se v zemi Yosen. Když už jsi vstoupil, poslyš pravidla této země. Smíš tu libovolně chodit a hrát s ostatními hráči, musíš se však chovat slušně. Pro podrobnější informace si přečti vývěsku sprostých slov. Na pořádek tu budeme dohlížet my, *rukou ukáže na své kolegy strážce,* pokud máš nějaké další otázky k pravidlům, můžeš prostudovat zbylé články o Alagaesijských pravidlech. Dodržujeme je i tady v Yosenu, jen tu nejsme tolik přísní. Nemysli si však, že tě za bezohledné porušování pravidel nemůže stihnout trest, *dodal strážce mírně.*
 
A nyní, něco o ostrově. Pojď se se mnou projít. Ostrov má několik míst, kde můžeš hrát. Centrem všeho dění je město Yosenen, *zastavili se na okraji skály, odkud se dalo krásně shlédnout celé město. Ve středu stál hrad. Právě na ten strážce ukázal.* Vidíš ten hrad? Tam žije naše královna. Hrad je jediné místo, kam nemůžeš jen tak jednoduše vstoupit. Je dobře hlídaný. Ale ty snad nebudeš nic potřebovat u královny. Možná později, *vyrazili zase dál a strážce pokračoval v monologu.*
 
Ostrov sám není nijak velký. Z jednoho konce na druhý ho přejdeš pěšky za týden. Na koni mnohem dřív. Rozhodně, dávej si pozor. Tento malý svět má opravdu konec. Pokud se pokusíš odtud dostat sám, čeká tě nehezký dlouhý let do dolů. A dole tvrdé přistání a jistá smrt. Ptáš se, co je dole? Ah ano, na to jsem málem zapomněl. Tam dole je Alagaesie. Dostat se tam je samozřejmě možné. Právě tehdy potřebuješ jít za královnou, zaregistrovat se. Neměj strach, tady se docela jistě naučíš, co tě čeká tam dole.
 
Tak, to by asi byl vše. Tedy sbohem, cizinče. Užij si pobyt na ostrově, doufám, že se ti bude líbit! *s tím se strážci otočili a zamířili pryč.*
 
Jsi-li obyvatel Alagaesie, pozorně čti dál.
 
Tohle je důležité pro tebe. Ostrov Yosen je mimoherní část Alagaesie. To, co se zde stane, nemá žádný vliv na dění dole v Alagaesii. Měj to na paměti! V těchto knihách může hrát každý – včetně budoucích, potenciálních hráčů bez profilu. Ty tu můžeš hrát se svými postavami – podotýkám mimoherně (což znamená, že klidně můžeš mít někde rozehranou hru a zároveň hrát tady). A pozor, můžeš zkusit hrát i za nějakou postavu z archivu (jenom zachovejme důstojnou památku významným osobnostem!). Samozřejmě nemůžeš hrát za postavy, kterých je sice v archivu více, ale ještě herně nezemřeli (třeba Nasuada)! Na to pozor. Pamatuj také na to, že tohle je šedé území, pokud tedy uvidíš nějaké nepravosti ze strany neregistrovaných přítomných, dej co nejdřív vědět adminům!
 
Za strážce a královnu mohou hrát pouze členové rady.
 

Hory (M)

Hrad (M)

Jeskyně (M)

Lesy (M)

Řeka (M)

Vodopády (M)

Yosenen (M)


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Správce říše