TOPlist

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Aktuality
Dne: 20.03.2020 20:00:31 FBVážení a milí hráči,

 

vzhledem k aktuální nešťastné koronavirové situaci se stalo něco naprosto neočekávaného – i my, staří admini, máme najednou čas, protože sedíme doma v karanténě. Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli zkusit Alagaesii, naše milované dítě, oživit, posunout děj a znovu rozehrát. Máme k tomu jedinečnou příležitost, protože letos v květnu oslaví naše Alagaesia deset let. Nádherné výročí, co myslíte?

 

A co že jsme se to rozhodli dát Alagaesii k narozeninám jako dárek?

 

Především se jedná dokončení to, co bylo dříve v plánu – tedy posunout Alagaesii do stavu bez Galbatorixe. Ano, Galbatorix je po smrti. Dramatické okolnosti, které k tomu vedly, si můžete přečíst v herní knize „Galbatorixův palác“ v Uru’baenu. Ve zkratce, Galbatorixův trůn získala Arwina Meyron, elfská královna, která rozdělila Lesy a dle mnohých názorů zradila vlastní národ.

A pozor, posouváme se o tři roky dopředu. Děláme to proto, že Galbatorix měl původně umřít už někdy v reálném roce 2017 a taky proto, abychom si vytvořili určité časové okno, během nějž se toho v Alagaesii hodně změní.

 

 

Dějové změny – aneb co se událo během těch tří let

Arwina jakožto císařovna změní řád v Království. Zajistí, aby král byl volen šlechtickou radou, titul nebude dědičný, pokud to šlechtici neschválí. Stará šlechta, věrná Galbatorixovi, zaniká a přijde o tituly i majetek – pokud ovšem nebude přísahat věrnost nové královně a novému řádu věcí. Nová šlechta bude utvořena z Vardenů. Na trůně je Arwina jen do první šlechtické volby, kdy je odstavena od moci kvůli své krutosti a problémům v Du Welden, kde elfové vedou partyzánskou válku za to, aby si vydobyli samostatnost na lidském Království a znovu se spojili s Du Varden. Arwina po zvolení nového lidského krále, který je tak trochu loutka, mizí z hlavního dění neznámo kam.

 

Po jejím zmizení elfové z Du Welden deklarují nezávislost na lidech a královnou prohlásí Nilwëu, Arwininu krev, kterou následně provdají za Arniliana z rodu Eamë, aby se znesvářené strany konečně spojily. Na tomto aktu mají lví podíl Sarave, Arwinina matka, a Blagden, královský rádce. Nilwëa a Arnilian i díky pomoci svých věrných rádců vládnou dobře a spravedlivě a jsou doslova zbožňováni svým elfským lidem.

 

Du Weldenvarden je tak znovu spojeno a odděleno od Království, s nímž však brzy naváže diplomatické a obchodní styky. Hranice jsou otevřené, elfové smí z Lesů a lidé smí do Lesů, šlechta úmyslně oslabuje Solasovu církev, aby oslabila rasismus a nenávist k magii, protože jiné rasy i magii potřebuje k prosperitě Království. Bují obchod, a to jak s elfy, tak s trpaslíky, kteří se hojně vydávají z hor mezi lidi, s nimiž v mnoha případech žijí ve městech.

 

Všichni Dračí jezdci jsou vyhnáni z Království do Lesů během selského povstání, které hlásá, že Jezdci nikdy lidem nic dobrého nepřinesli, a měli by vypadnout, dokud můžou. Jezdci by samozřejmě mohli povstání potlačit velmi rychle a efektivně, ale nikdo z nich si nepřál zbytečně prolévat krev, takže se stáhli k elfům, kde Jezdkyně Aireen ve spolupráci s Enni Krásnoočkem ustanovují nový Řád Jezdců. Nepřidají se k nim všichni, ale část ano.

 

Začíná jakási renesance, návrat k umění a filozofickým hodnotám, vznikají nová vznosná architektonická i literární díla, svět se nachází v rozkvětu. Jsou otevřeny univerzity, rozmáhá se vzdělanost, zájem o magii i alchymii a nové technologie.

 

Po třech letech na trůně lidský král onemocněl záhadnou chorobou, která ho trvale upoutala na lůžko a nevypadá to, že by se z ní uzdravil. Jeho skon je na spadnutí, a mezi šlechtou vypuká „hra o trůny“. Všichni se snaží získat své místo na slunci a především možnost urvat korunu pro sebe, všichni pletichaří a politikaří. To je situace, do které se naše Alagaesie „probouzí“.

 

Co to znamená pro staré hráče?

Dokončete všechny stávající hry, všechny ostatní budou probíhat až s tímto časovým odstupem, se všemi novými informacemi, které z toho plynou. Ve všech knihách bude provedena tlustá čára, která oddělí staré od nového. Žádné z vašich postav se nemažou. Pokud si však budete chtít založit novou postavu za jednu z ras, které jsou momentálně nehratelné, půjde to jen přes domluvu s adminy. Víme, proč jsme počet ras zúžili a milerádi vám to vysvětlíme, abyste chápali, proč za ně neumožňujeme hrát všem. Zjednodušili jsme spoustu pravidel, aby byla hra přístupnější pro nové hráče, a částečně jsme "okleštili" celý ten rozsáhlý svět, v němž jste byli zvyklí hrát. Je to takový "jarní řez", aby strom mohl zase pěkně růst. Nebojte se ale, nic jsme nesmazali, všechny reálie lze stále najít pomocí tlačítka "Hledat", jsou jen schované, aby nekomplikovaly registraci novým hráčům.

Samozřejmě, objevuje se celá řada nových dějových možností, od těch plynoucích z původu vašich postav a toho, co pro ně asi znamenal konec války, až po jedinečnou šanci obsadit trůn krále lidí.

 

Co to znamená pro nové hráče?

Otevírá se před vámi nový svět, částečně postavený na základech, které napsal Paolini, částečně upravený podle všech těch fantasy, které jsme my admini četli, hráli jako larpy a zamilovali si je. Je to svět, do kterého můžete sami zasáhnout a podílet se na jeho změnách. Můžete se stát lidským králem, elfským mágem i nejbohatším trpasličím obchodníkem široko daleko. Můžete hrát questy a potkávat se s vzácnými rasami, jako jsou kočkodlaci nebo divocí draci.

 

 

Pojďte si hrát, pojďte do toho s námi! Pojďme tenhle svět tvořit všichni spolu. 

 

 

Těšíme se na vás.

 

 

Vaši admini

 

Napsal: Rhunön | Kategorie: Aktuality
Dne: 30.08.2019 09:35:47 FBKorunovace Ireie de Tulweni

 

Všechny víly i vílové, mladí i staří jsou zváni do Antharry, kde v podvečer svátku Arzulii bude korunována Ireia de Tulweni, jež bude chránit a vést vílí národ než právoplatná dědička trůnu dosáhne přijatelného věku a osvojí si nezbytné dovednosti.

 

Abychom se u samotné ceremonie nenudili je pro Vás připraven nonRPG bál s malou hádankářskou soutěží. Jak to tedy bude vlastně probíhat? 20. sprna večer se otevře plesový sál (odkaz v Anthaře) právě zde se můžete bavit a samozřejmně řešit zapekleté hlavolamy v podobě 20 hádanek. Maximální zisk je 300 bodů, ale pozor!! Každý má jen tři pokusy na jednu hádanku. Hádanky můžete řešit do 8:00 21.8. Pozdější odpovědi jsou neplatné.

 

Odpovědi zasílejte ve tvaru:

číslo hádanky pomlčka odpověď

 

Jako bonus můžete složit báseň na oslavu nové královny, či jejího lidu. Pokud se vám dílo podaří můžete získat nějaký ten bonus navíc.

 

Atanvarnë Allsyë Reloen:

hádanky - 255 bodů

báseň - 100 bodů

 

Jeod:

hádanky - 165 bodů

 

Hádanky + odpovědi:

1. Copak klepe na okno, ale dovnitř nejde?

(déšť)

 

2. Nemá ruce, nemá nohy, a přece vrata otvírá.
(vítr)

 

3. V ohni nehoří, ve vodě se nepotopí.
(led)

 

4. Sedmery má schody a vejde se do kapky vody.
(duha)

 

5. Běžím, běžím, nemám dech, přitom ležím na zádech.
(řeka)

 

6. Vedle tebe stojí, vedle tebe leží, chytneš ho však stěží.
(stín)

 

7. Plavu si ač z kamene,
na souši mne proudy unáší
nejsou však větrné.
(vznášející se krystal na Eoamu)

 

8. Zuby mám jak pila,
zrzavou hřívu,
krásná jsem jak víla,
kdo jsem?
(růže)

 

9. V brnění ač není rytíř,
rychlá jako šíp,
ve vodě ji nechytíš.
(ryba)

 

10. Záblesk ve tmě a nic víc,
potom bubnů dunění
a potlesk tisíců.
(bouře)

 

11. Hodíš klackem, přijdu blíž,
počkáš a již mne nespatříš.
(oheň)

 

12. Bodliny jako ježek,
sester na tisíc,
dětí ještě víc.
(borovice)

 

13. Trpaslík by záviděl,
krásu démantů.
Elf by pěl černému sametu.
Člověk ji zahání ze všech sil,
ze strachu z temných sil.
(noc)

 

14. Nahoře život, dole smrt.
Jedna noha, klobouk plný barev.
(fricai andlát)

 

15. Rostu jako květina,
tvrdý jsem jak žula,
na souši mne marně hledáš.
(korál)

 

16. Nevidíš mne, ale vidíš díky mě.
(světlo)

 

17. Hromada démantů
skrytá za mraky,
lovec veliký.
(drak)

 

18. Koruna na hlavě ač král není,
hnědý plášť ač lovec není,
tryskem běží, kůň to není.
(jelen)

 

19. Mocný hlas a hbité tělo,
marně hledáš co z nich zbylo.
(fanghur)

 

20. V každé ruce mečů patero,
po dvou i na čtyřech,
na zemi i ve větvích.
(medvěd/beor)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 06.01.2019 23:38:24 FBNa návrh Atavarnë jsme se rozhodli, že se pustíme do vod instagramových. Do tohoto instagramového profilu mají přístup všichni členové Alagaesijské rady, redaktoři i Admin team. Návrhy na příspěvky můžete posílat do chatu "Návrhy" nebo některému z Alagaesijského org týmu do zpráv. :) 

 

Kliknutím na ikonku instagramu se přesunete na náš instagramový účet AlagaesiaRPG.

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 18.08.2017 16:18:30 FBCo je nového?

 

Vážení a milí, zde je krátký přehled posledních novinek!

 

Máme nové tržiště! Oslavujte a radujte se, po dlouhé době to opět bude fungovat!

Oproti předchozímu tržišti je tu několik změn. Stávající tržiště má určité herní místo - město Burgsank - takže pokud chcete nakupovat, musíte do obchodního města přijet. Od předchozího systému je také velká odlišnost v jednotlivých obchodech. Jsou to herní místnosti. Pokud si budete chtít něco koupit, potřebujete prodavače, který s vámi odehraje krátkou výměnu.

Zboží je od teď také rozděleno na normální a luxusní. Dočtete se o tom v článku ekonomika.

 

Ekonomika obecně... Přibyl poměrně dlouhý článek, co nese honosný název ekonomika. Jsou v něm popsány doufám všechny věci, které se nějakým způsobem dotýkají peněz. Najdete tam také přehled ekonomikou napříč frakcemi. Novinkou je především rozsáhleji zpracovaná ekonomika u elfů. Od teď budou mít stejně jako lidé povolání.

 

Než to celé uvedeme do normálního provozu, bude potřeba několik změn i u vás. Věnujte prosím náležitou pozornost článku Výzva.

 

 

Dobrodruh - článek o tom, co jsou to dobrodruhové už tu sice nějakou dobu je, ale od těchto změn je Dobrodruha i reálné hrát. Můžete si povšimnout pozměněné struktury u questů. Přibyly střední a malé questy, které jsou důležité právě pro dobrodruhy.

 

Mechanická postava - když už jsem se zmínila o dobrodruzích, ještě krátké doplnění k tomuto. Mechanické postavy stále hrát nelze. Časem budou doplněny podklady i této části, ale zatím si budete muset počkat ;)

 

Doufám že je to vše! Příjemné počtení...

Aireen

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 11.03.2017 16:50:24 FB 

I ty se můžeš podílet!

 

 

Ano, vážení obyvatelé Alagaesie, je to vážně tak! 

Poprvé jsou v řadách vedení volná místa, která bychom rádi naplnili. Hledáme členy alagaesijské rady a pomocné redaktory. O jednotlivých rolích si můžete přečíst ZDE.

 

 

Vyplněné otázky posíleje na e-mail: TEAM@ALAGAESIA.CZ

Předmět: Žádost o přijetí mezi členy rady/redaktory.

 


 

 

Mám zájem o post člena Alagaesijské rady!

 

 

Ano? V tom případě nám pošli na e-mail jméno své hlavní postavy (za kterou se přihlašuješ nejvíc) a odpověz pár otázek. Poté ohodnoť profil, který je zveřejněný na konci článku.

 

1, Reálný datum narození.

2, Jak bys osobně hodnotil svůj pravopis?

3, Proč se chceš stát členem rady? 

4, Co od toho očekáváš?

5, Oprav text: Byl jsem na tréningu, a to neuvěříš, co se mně stalo: Najednou přilítl pták a klov mně, no to ti povim takhle neboleli ani ty zatracený záněty kterýma trpím. Ale, zajímavější bylo když jsem měl z toho testu dopoledne 100%. Možná ten pták byl znamení. Ale chystali se tam i sestra a bratr ale nakonec si to rozmyslely. 

6, Jak bys okomentoval tento životopis? Zkus se trošku rozepsat. (Chceš-li mít výhodu, zkus okomentovat i Lifreina Eleyinrila.)

 


 

Cvičný životopis pro členy rady - Abby
 
DRUH: elf
DATUMNAROZENÍ: 13.6.12
VĚK: 230let
PODOBA: jemná křehká dívka s nižší postavou.Je vcelku stydliv a proto není moc křeči.Má světle blonďaté vlasy a tmavě modré oči.Své uši nemá moc ostře špičaté,ale za to je opravdu mooc krásná...asi jako sněženka.Krásnou jí také dělá její něžnost a upřímnost.Miluje zvířata ostatní elfy a draky.....prostě všechny živočichy,ale také zbožnuje vůni květin ,které víceméně miluje úplně stejně.Prostě si váží života.........
HISTORIE: Abby pchází z místa o kterém ani nic neví.Žije úplně sama od té doby co její rodiče byly zavražděni,proto je velmi bojácná ,stydlivá a ne zrovna řečník.Jejím největším cílem asnem je najít svou kamarádku z dětství Ailu Scarlet
KONTAKT: xxx@seznam.cz

 


 

 

Mám zájem o post Pomocného redaktora!

 

 

1, Reálný datum narození.

2, Jak bys osobně hodnotil svůj pravopis?

3, Proč se chceš stát členem rady? 

4, Co od toho očekáváš?

5, Oprav text: Byl jsem na tréningu, a to neuvěříš, co se mně stalo: Najednou přilítl pták a klov mně, no to ti povim takhle neboleli ani ty zatracený záněty kterýma trpím. Ale, zajímavější bylo když jsem měl z toho testu dopoledne 100%. Možná ten pták byl znamení. Ale chystali se tam i sestra a bratr ale nakonec si to rozmyslely. 

6, Přepiš větu do spisovného tvaru: Tak sem se rozhod že to udělám, páč to byla jen votázka času, než to ti vošousti dají dokupy.

7, Přepiš větu do minulého času (podmiňovací způsob): Protože nemám peníze, nemůžu jít do hostince.

8, Jak bys okomentoval životopis přiložený dole? (Chceš-li mít výhodu, zkus okomentovat i Abby.)

 


 

Cvičný životopis pro redaktory - Lifrein Eleyinril

 

Jméno: Lifrein Eleyinril
Rasa: Elf
Pohlaví: muž
Věk: přibližně 115, ale neví to s jistotou
Jazyky: elfský (rodný), lidský a částečně urgalský
 
Povaha:
Lifrein se zdá sice na první pohled podivín, ale když ho poznáte o něco lépe, zjistíte, že je celkem v pohodě. Je vyrovnaný, klidný, a rád objevuje nová místa. Má rád společnost, ale samota mu také není nijak nepříjemná. když zrovna necestuje nebo neobjevuje nová místa, medituje či přemýšlí nad smyslem všemožných věcí. Vždy si přál stát se dračím jezdcem. Rád se učí novým věcem. Vždy když se vypraví na nějakou cestu či výpravu, zapisuje si celý její průběh a vše co se stalo do své knihy, kterou dostal ke dvacátým prvním narozeninám. Častokrát experimentoval s magií, když byl v lesích nebo v horách.
 
Podoba:
Lifrein je elf, na kterého rozhodně nezapomenete, díky jeho hnědé hadí kůži a zlatavým očím. Tuto kůži má od chvíle kdy ji nechtěně přejal od jednoho hada, který zrovna lovil poblíž, a oči od ptáka, kterého ještě nikdy neviděl, dokonce ho nikde ve knihách ani ve svitcích nenašel. Naneštěstí pro něj, si musí svlékat kůži a měnit za novou. Je štíhlý a svalnatý. Nebýt jeho hadí kůže, vypadal by mnohem přívětivěji. V obličeji má trochu špičaté hadí rysy, oči má zešikmené jako ostatní elfové a celkově hlavu má spíš elfskou než hadí. Kdysi to byl pohledný mladý elf, nyní už však ostatním tak hezký nepřipadá. Jelikož mu chvíli trvá než se zahřeje, nosí o něco teplejší oblečení než ostatní elfové.
 
Schopnosti:
Magické
Psychická magie: Učeň
Elementární: Mistr
Energetická útočná magie: Mistr
Energetická ochranná magie: Mistr
Bojové
Lifrein neovládá sice meč moc dobře, ale je mistr ve střelbě z luku. Na dálku je to hodně nebezpečný nepřítel, zato na blízku se má ještě co učit. S lukem se učil už od mala, chodil střílet na svoje oblíbené místo což byl hájek nedaleko jeho rodného domu. Má velmi přesnou mušku a téměř pokaždé se strefí. Před několika lety se začal učit v boji s mečem, aby nebyl tak zranitelný na blízku.
 
Historie:
Když byl Lifrein malý, byl zajat kmenem urgalů při trénování v lukostřelbě. Ti ho odvlékli do své vesnice daleko od domova. Po několika dnech se mu podařilo uprchnout, ale trvalo mu asi devět dní než si našel cestu zpět domů. Když byl starší, vydal se hledat tu urgalskou vesnici, avšak když ji našel, byla vpálená. Po cestě zpět se mu stala ta nehoda s hadem a zvláštním ptákem. Po spoustě letech jeho rodiče zemřeli a on zůstal sám, jen se svou sestrou. Nějakou dobu sloužili na královském dvoře a poté začali cestovat po Alagaesii. Když se jednou vrátili z cesty, řekla mu jeho sestra, že už s ním nemůže dál cestovat, a tak už na svých cestách zůstal sám. Když už se chystal na další cestu, jednou večer potkal jednu z mála osob, která se ho nebála, ani se jí nehnusil. Byla to mladá elfská dívka, velmi krásná, a ladná. Jmenovala se Ilfia Marendwal. Zamiloval se do ní hned ten večer kdy ji poznal. Vídal ji pokaždé když se vrátil ze své cesty, ale po třech letech se vydal na další cestu a od té doby ji nikdy neviděl. Až o devatenáct let později ji potkal v jedné vesnici v hospodě. Od té doby ji vídal skoro pořád. Když se Lifrein o svých sto třináctých narozeninách opět vrátil z cesty, znovu ji potkal, ale pak, už ji nikdy nepotkal, ani o Ilfii neslyšel.
 
Rodina: Již žádnou nemá, všichni umřeli.
Majetek: Luk, který si sám vyzpíval z břízy, šípy, pás (do kterého celý život ukládal energii), svou onošenou tuniku, cestovní plášť, kvalitní kožená zbroj a svůj prsten ve tvaru dvou listů 

 


 

Vyhodnocení:

 

Jméno: Zájem o post: Přijat:
Armin Člen rady V jednání
Atanvarnë Lossëhelin Člen rady V jednání
Deynor Člen rady Ano
Mirimë Nessa Člen rady V jednání
Meldon Eronámo Eruner
Člen rady Ano
Rey Člen rady Ano
Rhunön Člen rady Ano
--- --- ---
Azkaal Uniarë Pomocný redaktor Ano
Idaron Pomocný redaktor Ano

 

 

U osob, které jsou "v jednání" si stále nejsme jistí. Mají-li zájem ještě jedou zkusit své šance, nechť se ozvou do holubí pošty Islanzadí de Eamë. Společně se podíváme, co s tím dál dělat. ;)

Napsal: Blagden | Kategorie: Aktuality
Dne: 25.12.2015 20:22:57 FBDrazí a milí obyvatelé Alagaesie

 

Jistě jste si všimli, že byla zavedena převratná novinka a velká změna ve tvorbě profilu. Dovednosti.

 

Ano dovednosti. Před tím, než se začnete ptát, bych byl rád, kdybyste si celý článek, který se jich týká, přečetli. Nebojte se, nebude to zas až tak těžké a vyvarujeme se tak nepříjemným situacím a hádkám o tom, kdo je lepší a kolik toho umí. Zpřehlední nám to práci a Vám to usnadní hru.

 

A teď, jak to bude probíhat. Se zavedením dovedností se všem automaticky otevřou editace profilů. Vy si podle tabulky uděláte kolonku dovednosti, kde si vypíšete jednotlivé dovednosti a slovně popíšete atributy. Věřím, že to všichni zvládnete, a kdybyste si nevěděli rady, klidně se obraťte na mne. Důležité je, abyste si dávali pozor na svou historii a ohodnotili své postavy tak, aby jí odpovídaly. A jak je psáno i v samotném článku, nebojte se své postavy podhodnotit. Jednička, nebo dvojka, ač malé čísla, jsou pořád dobré. Na takové úrovni se totiž pohybují normální, běžní obyvatelé Alagaesie.

 

Až budete se vším hotovi, napíšete mi. Já si projedu Váš profil a dohlédnu na to, aby Vaše dovednosti odpovídaly historii. Společně je pak vybruslíme k dokonalosti. Potom všem si je zasadím do tabulky a editace Vám bude opět odepřena. Takže Vám radím, rovnou ji využijte i k případným úpravám životopisu.

A teď několik motivačních a informačních.

 

 • Každá postava má právo ne na 3 dovednosti, ale rovnou na 4. Pamatujte si, že je nemusíte využít všechny. Méně je více. Jedinými výjimkami, které mají právo na vyšší dovednosti, jsou dlouhodobě hrající postavy kvalitních hráčů. U nich se, ale bude postupovat individuálně.
 • Každá postava by si měla určit řemeslo. Kdo si nebude vědět rady, ať napíše nějakému redaktorovi, adminovi, nebo radě o pomoc.
 • Na reklamace nebude brán zřetel, takže pokud Vám bude něco vadit, ozvěte se hned.

Kdyby jste přeci jen chtěli vidět, jak to všechno má asi vypadat, přečtě te si můj profil. Sedrik již má dovednosti udělané přesně podle nejnovějších pravidel. Tak hurá do toho, ať nic nezanedbáme!

 

Věřím, že všichni tuhle novinku zmákneme. Těším se na spolupráci s Vámi.

Sedrik I. Weler

Napsal: Blagden | Kategorie: Aktuality
Dne: 25.12.2015 20:22:12 FBNOVINKY NA WEBU

 

Jistě se ptáte, milí hráčové, co vlastně přinesla ona odstávka Alagaesie, krom poněkud oplzlých debat ve společenské místnosti a divokých pařeb radistů, redaktorů a adminů. Nu, je toho více - račte pokochat svá očka!

 

1. Questy

S velkou radostí vám oznamujeme, že questy jsou s konečnou platností spuštěny!! Je čas na dobrodružství! Jejich seznam najdete ZDE.

 

2. Systém zkušený hráč

Novinka, která se mnohým z vás líbit nebude. Jde o to, že jsme si konečně ujasnili, jak se obyčejný hráč stane hráčem zkušeným, a co takový zkušeňák může. Také jsme znepřístupnili některé rasy. Vše se dočtete v článku ZDE.

 

3. Rozšíření reálií

Upraveny a rozšířeny byly především reálie kočkodlaků a víl. Jsme nuceni požádat současné kočkodlaky, aby přepsali své profily podle současných reálií. Pro více informací si napište do Dotazů. Vílí reálie ZDE, reálie kočkodlaků ZDE.

Zcela nové reálie mají také draci, odkaz ZDE.

 

4. Rozšíření náboženství

Sepsali jsme mnoho různých modlitbiček a jiných veselých záležitostí, tak to koukejte ve hře využívat! K náboženství se dostanete přes článek ZDE.

 

5. Úprava míst

Do Lesů i jinam byly přidány nové herní knihy a v těch starých jsou upravené popisy a vzhled. Tak schválně - kdo najde první chybu?

 

6. Dovednosti

Nový systém zapisování schopností, kterým se budeme všichni řídit. Viz článek ZDE.

 

7. Kalendář

Seznam všech svátků v Alagaesii, včetně seznamu dní v týdnu a měsíců najdete ZDE.

 

8. Miniquesty

Zkrácení všedního dne lze ZDE.

 

Za adminteam a Alagaesijskou radu

Vaše milovaná

Krásná, úžasná a geniální

Prostě naprosto dokonalá

 

Arwina Greensleeves, královna elfská

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 11.06.2015 23:57:24 FBVážení obyvatelé Alagaesie,

 

jak jste si jistě všimli, Alagaesie není hotová, vlastně ani zdaleka ne - chybí nám tu některé reálie, některé nejsou aktualizované, nefunguje tržiště, questy, nápověda už je z doby kamenné...

 

No a přesně proto potřebujeme čas, abychom všechno dali dokupy a potřebujeme, aby se tu s ničím po dobu našeho konání nehýbalo. Znamená to pro vás to, že Alagaesia.cz bude od 8. - 21.6.2015 mimo provoz! Máte-li tu tedy něco důležitého, co potřebujete udělat - dokončit hru, nebo předělat profil - máte do nedělní půnoci čas. 

 

Admin team Alagaesie

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Aktuality
Dne: 13.04.2015 19:40:13 FBNeděste se, milí hráči, uklízíme články, takže se na hlavní stránce objevují různé věci... většinou jsou starší než 3 roky a odsouvají se do archivu ;) Tak se nebojte, když vyběhne pět článků s názvem "Rozloučení" a podobně :)

Děkujeme za pochopení

Váš adminteam

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Aktuality
Dne: 01.04.2015 20:17:20 FBPochvaly za profil byly zavedeny z dvou důvodů. Prvním z nich je motivovat vás, hráče, k tomu, aby jste měli co nejoriginálnější a nejzajímavější postavy, protože pokud jsou postavy přespříliš dokonalé hra s nim i není vůbec tolik zajímavá, jak si při psaní jejich profilů. Druhým důvodem je ukázat vám, jaké máte možnosti a co všechno vaše postava vlastně může dokázat a jaké schopnosti, či dosahy schopností může mít.

Co se týče předělávání profilů, samozřejmě můžete trochu měnit, obohacovat o informace, nebo doplňovat již uběhlou historii, ale prosí vás, abyste si nepředělávali celý profil, protože by vám to stejně nebylo uznáno. Svou minulost už nezmění nikdo.

Doufáme, že vás pochvalami aspoň trochu motivujeme a možná i potěšíme.

 

Za Admin team

Elva Aiglow

 

 

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Aktuality
Dne: 30.03.2015 18:37:27 FBDnešním dnem se s námi loučí jeden ze známých hráčů... Jedněmi obdivován, druhými proklínán, je to tak - náš Galbo nás opouští. A jeho vzkaz na závěr?
 
Zdravím Vás.
 
Ať už je ráno, poledne, odpoledne, večer… či snad pravé poledne pro puntičkáře, chtěl bych se tímto krátkým vzkazem rozloučit.
Ano, věřte nevěřte, čtete očividné. Bayn, již několik dní tleje v zemi a mé ostatní postavy nějakou dobu zrají umně uschované v mém permanentně offline účtu, který za pár dní přestane existovat. Pokud si dají mí bývalí kolegové tu práci, určitě se už nemůžou dočkat!
Omlouvám se Vám za útrapy, které jste se mnou prožili. Doufám, že můj případný nástupce Vám bude stejně znepříjemňovat život jako já, a že stejně jako já pro Vás vymyslí spoustu skvělých překvapení a dějových zvratů.
Přeji Vám, aby Vaše postavy nikdy nesešly z cesty, kterou jim buduje. Aby Vaše meče byly stále ostré a smysly připravené. Doufám, že mi budete dělat radost, a ukážete, že tato komunita je jedna z těch nejlepších, a že v mé nepřítomnosti povýšíte, již vysokou úroveň tohoto RPG do samotného literárního žánru.
Můj čas se zde krátí. Budu Vám držet pěsti.
Budete opravdu krásná vzpomínka.
 
Bayn, Galbatorix, Gerum, Orrman
 
 
Co na to říct? Snad jen - hodně štěstí za branami Alagaesie a díky za všechen ten čas strávený tady s námi :)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 11.09.2014 02:07:14 FBVzhledem k chystaným změnám na serveru se RUŠÍ VEŠKERÉ DOMY ke dnu 9.9.2014

 

Pokud budete chtít svůj dům obnovit, napište na e-mail team@alagaesia.cz.

 

Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 10.07.2014 14:04:31 FBTák, jistě jste si všichni všimli, že vám nahoře v adresním řádku zobrazuje malinko jiná adresa. (A pravděpodobně minimálně tento rok ještě bude.) S novou adresou přibylo i nové technické zázemí a s tím i nové možnosti. Abych zároveň do nového nepřenesl i všechny nešvary z dob dřívějších, spojil jsem tento přechod s jakousi generálkou. ;) Všechny změny a zajímavosti uvedu níže.

 

V prvé řádě jsem se zaměřil na životopisy. Hned po holubí poště je to nejnáročnější věc, co se správy paměti týče.

 

Nejnáročnější profily před přesunem vlevo a po přesunu vpravo

Evarínya

OBR přesunut

Azkaal Uniarë

Azkaal Uniarë

OK

Elénaril Terien Nyx

Rey

OBR přesunut

Lwineah Elëntauré

Elénaril Terien Nyx

OK

Orman

Lwineah Elëntauré

OK

Calimë Maria Sireona

Orman

OK

Ransis Ohnivá

Calimë Maria Sireona

OK

Kran

Ransis Ohnivá

Lok OBR

Sajla

Kran

OK

Angela

Sajla

OK

Drysor

Angela

OK

Arwina Greensleeves

Drysor

OK

Wran

Arwina Greensleeves

OK

Airis

Wran

OK

Enni Krásnoočko

Airis

OK

Uthinarë Nolmë

Enni Krásnoočko

OK

Utmar

Uthinarë Nolmë

OK

Madeton

Utmar

OK

Elea Stříbrná vlčice

Felion Wiostkor-Falforton

OBR přesunut

Laetri Stínovrah

Madeton

OK

Isabell Elliette

 

Vysvětlivky:
OBR přesunut – Nějak se vám povedlo uložit celý obrázek přímo do profilu, což zabíralo oproti textu ohromné množství místa. Obrázky jsem uložil do externí uložiště a do profilů vložil prosté odkazy na ně.

 

Lok OBR – To je tak trochu raritka .. dotyčný/á si do profilu vložila obrázky, které měla uložené u sebe v počítači. Je dost pravděpodobné, že dotyčné osobě obrázky fungovali správně. Proto jsem všechny takové z jejího profilu odstranil, protože ostatní z nich nic mít nebudou.

 

OK – Životopis je sice poměrně veliký a z hlediska zdroje chcete-li nepěkný, ale nenašel jsem nic, co by zabíralo místo zbytečně. Ještě je nutné podotknout, že většina těchto profilů je dodatečně upravena samotnými hráči. Vím že, editor, který používáme, není extra třída a z části to můžeme svést na něj, ale i v něm jde udělat hezky strukturovaný dokument. Mít každý řádek obalený formátovacím elementem je vážně trochu nechutné. A u většiny profilů právě to zbytečně profil nafukuje. V konečném důsledku to taky stěžuje úpravy profilu a nic moc tím nezískáte. Apeluji tedy na vás na hráče, co si upravili profil, pokud máte chuť, zkuste udělat své profily krásné nejen obsahově, ale i strukturou. ;) (PS: editor má jedno skvělé tlačítko „smazat formátování“ s nim se pěkně začíná a pak udělat nějakou hezkou strukturu už není tak složité). A při úpravě prosím používejte předpřipravené styly. Jak víte je zde na výběr mnoho „skinů“ a takto docílíte toho, že se vaše profily budou měnit společně s nimi.

 

Pro úplnost ještě nejnáročnější články

Dračí jezdci

Jazyk kočovných kmenů (I-Ř)

Jazyk kočovných kmenů (S-Ž)

Reálie Lidí

Pravidla souboje

Reálie Druidů

Jazyk kočovných kmenů (Gramatika)

Život Galbatorixe

Dávná historie Alagaesie

Rasy v Alagaesii

Chovatelství

X - Doplňkové reálie - Lidská náboženství

RPG Pravidla

Reálie Urgalů

Event 31.3.2011

Sklad

Seznam míst a osob v Alagaesii

Bratrstvo

První videa s propagací alagaesie

Nápověda k Orientaci

 

Dále jsem odstranil všechny absolutní cesty v profilech a v článcích – tzn. Všude, kde byl odkaz ve tvaru „http://alagaesia.aspone.cz/“ jsem tyto odkazy předělal na odkazy s relativními cestami. Články, kterých se to týká, jsou vypsány níže.

 

Rubriky

Životopisy

 

Místa

RPG Pravidla

Elva Aiglow

 

Alagaesia

Video

Niela (Veverka)

 

Seznam Speciálních míst

Obrázky

DJ - Aedajl

Tržiště

Fauna v Alagaësii

Faolin Gwenday

 

Tajemná krajina

Fantazie nadevše

Dinsels (Opice)

   

Kvízy

DJ - Nymëria

 

Reálie Víl

Laetri Stínovrah

   

Sbírka básní

Röna (Dvouocasý lev)

   

Poznej osobnost VIII.

Lorrelei (Vlk)

   

Informace pro Dračí jezdce a majitele mazlíčků

Enni Krásnoočko

   

Svatební píseň

DJ - Aurre

 

Život Galbatorixe

Alton

     

Bratrstvo

Mer-Kil

     

Reálie Draků

Orman

     

Reálie Kočkodlaků

Isabell Elliette

 

 

Osudová chyba Bayna Železné pěsti

DJ - Minah

 

X - Doplňkové reálie - Lidská náboženství

Azkaal Uniarë

 

 

Reálie Stínů

Eragon Gwenday

 

 

Reálie Lidí

Uthinarë Nolmë

 

 

Čti, smrtelníku!

Brom Meÿström

 

 

Večernice

DD - Raznë Adurn

 

Ukolébavka

Evelyn Faith

 

 

Seznam publikací

Loivissa Niërenne

 

 

Hádej, kdo jsem!

DJ - Elenë

 

Nápověda k Orientaci

DJ - Grasiella

 

Baner

Arwina Greensleeves

 

 

Vánoční ples

DJ - Trn

 

 

Balada o lásce

Jill (Chameleon)

 

 

Velikonoční ples

Lisael

   

 

Alagaesijští adminé

Skäilla Faiwë

 

 

Jaké je počasí?

Miremel D´subiraku

 

 

Chovatelství

Lëönde de Eamë II.

 

 

Sbírka básní II.

Calimë Maria Sireona

 

 

Animované

Diablo (Jaguár)

 

 

RSS kanál v provozu

Guerona (Tygr)

 

 

Klikací ikonka

Klasheek Vidaath (Stará rasa)

 

A ještě jeden...

DJ - Jeod

 

Rasy v Alagaesii

Diana Natural

 

 

Dáreček

Túrelië Lovegood

 

 

Doba temna

Orik Dûrgrimst Ingeitum I.

 

Báseň o Stínovi

Thrysta (Lygr)

 

 

Novinky na Webu

Wyrda (Sova)

 

 

Místa I.

Lwineah Elëntauré

 

 

Draci I.

Elea Stříbrná vlčice

 

 

Probíhající soutěže

Erasar (Kůň)

 

 

Dračí klany

Elénaril Terien Nyx

 

 

Reálie Druidů

Drysor

   

 

FAQ - Často kladené dotazy

Gretiem Wyrda

 

 

Reálie Urgalů

Arkeon

   

 

Pravidla souboje

DJ - Irien

 

Pravidla

DJ - Airë (dvojče)

 

Hlavní města Alagaësie

Lianí (Dvouocasý lev)

 

 

KONEC

DJ - Safira

 

Dračí jezdci

Eruvië Stínovrah

 

 

Tvorba detailního profilu

     

 

Veteš U Zlomenné hole

     

 

Info Banner

     

 

Tržiště - měna

     

 

Sklad

     

 

Mapa Alagaesie

     

 

Jazyk kočovných kmenů (A-CH)

       

X - Doplňkové reálie - Výběr jména

       

 

V neposlední řadě jsem se také zaměřil na podezřelé uživatele a hromadná hesla.

Smazaná hromadná hesla

 

606560686e

nepřihlášen

betulinka

nepřihlášen

ZAMABY1

žádná existující postava

   

Podezřelé osoby

 

Kirsty

Uživatel smazán - žádný profil

Islanzadí de Eamë

profil v archívu - nu dobrá jednu výjimku snad sneseme

Wran

profil v archívu - mazat tě prozatím nebudu, ale měl by sis zvolit
nějakou hlavní postavu z "žijících" postav a téhle se postupně zbavit

Lifaenta

ani jedno přihlášení
- pravděpodobně nepřežije příští promazávání, pokud se nepřihlásí

Mayk Malaysees

ani jedno přihlášení
- pravděpodobně nepřežije příští promazávání, pokud se nepřihlásí

 

Pročistil jsem také nevázaná data (tzn. odstranil archivovanou poštu uživatelů, kteří již neexistují, odstranil archivovaná práva redaktorů, kteří již nejsou redaktoři atp.)

 

Trocha nudné statistiky … aneb jak je na tom pošta?

Nejvíce používající HP
(co do součtu délek všech zpráv)

Nejčastěji používající HP
(co do počtu odeslaných zpráv)

Alexa

Star Fähne Narmo

Star Fähne Narmo

Alexa

Lwineah

Lwineah

Wran

Wran

Ingiris

Gretiem Wyrda

Azkaal Uniarë

Sajla

Arwina Greensleeves

Islanzadí de Eamë

Islanzadí de Eamë

Jeod

Gretiem Wyrda

Arwina Greensleeves

Sajla

Ingiris

Angela

Azkaal Uniarë

Evarínya

Evarínya

Elénaril Terien Nyx

Ruen Lwenda vand Kuena

Brom Meÿström

Calimë Maria Sireona

Jeod

Brom Meÿström

Bayn Železná pěst

Rey

Calimë Maria Sireona

Meldon Eronámo Eruner

Rey

Angela

Ruen Lwenda vand Kuena

Elénaril Terien Nyx

Meldon Eronámo Eruner

Arya Ildrid

 

 

Jak jsem psal, s novou doménou přichází nové možnosti, tak tedy:
Náš hlavní email dostal nový alias a to: team@alagaesia.cz
Nezapomněli jsme samozřejmě ani na radu, ta se může pyšnit svou adresou rada@alagaesia.cz
Byl vytvořen speciální email souteze@alagaesia.cz, jehož význam snad z kontextu každý odvodí. Je napojený na stejné uložiště jako hlavní email. Emaily odeslané na tento email jsou však tříděny a odděleny od ostatních, aby se neztratili mezi ostatními běžnými emaily. Tato adresa má tedy svůj smysl, tak ji prosím používejte, pokud k tomu budete vyzváni ;).
A konečně náš robotický pomocník, který se stará o automatické emaily dostal k dispozici smtp server určený přímo pro něj.

 

Toť k změnám asi vše. Na původní adrese je zapnuté chytré přesměrování, takže by měli fungovat i všechny staré adresy. Nějakou dobu vyzkoušíme, jak se web bude chovat v provozu a v případě nouze nám teoreticky může vypomoci starý hosting. ;)

 

PS: Už opět můžete upravovat nastavení, vyřizovat čekatele, měnit životopisy atd.

 

 

Edit:

Ještě jsem opravil všechny absolutní adresy použité v osobním menu uživatelů. Seznam uživatelů, kterých se to týká naleznete níže.

 

Amanda von Mayon
Artanis
Arwina Greensleeves
Arya Ildrid
Auro Aiedail
Bran
Brom Meÿström
Calimë Maria Sireona
Diana Natural
Elea
Elva Indil
Enni Krásnoočko
Firian Hjaviin
Iaen
Ingiris
Islanzadí de Eamë
Kiara
Lwineah
Meldon Eronámo Eruner
Miremel D'subiraku
Murtagh Ghurde
Ransis Ohnivá
Rh'asheld
Rozzete Darholn
Samuel Failon Turmawel
Stříbrná Tětiva
Túrelië Lovegood
Wran
Zoe Blake

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 17.12.2012 01:23:36 FBJak jste si jistě všichni všimli, na webu se objevil nový skin s názvem Rainbow, který je ale teprve ve vývoji. Proto vás žádám o malou pomoc a to jest, které písmo byste na něm nejradši viděli. V následujících obrázcích uvidíte hned tři a já bych byla ráda, abyste rozhodli, který z nich to bude, nebo nám alespoň pomohli s rozhodováním... Děkuji.

 

 

(Tip: obrázky si zvětšíte kliknutím)

Arial ↓

 

Comic Sans ↓

 

Tahoma ↓

 

 

 

 

 

Napsal: Elva Aiglow | Kategorie: Aktuality
Dne: 29.03.2012 21:54:15 FB 

Nábor nových redaktorů: výsledky

S potěšením sobě vlastním Vám oznamuji, že Admini se shodli na hráčích, kteří by se měli stát redaktory.

 

Nejdříve bych však ráda upozornila na to, že své práce odeslali „pouze“ tři lidé. Raven Viech (popřípadě Eragon Gwenday, chcete-li) a Túrelië Lovegood odeslali rozhovor, zatímco Calimë Maria Sireona  odeslala článek.

Nyní už k samotným výsledkům. Neurčovali jsme přímo místa, šlo spíše o to, kdo se redaktorem stane a kdo ne.

Novými redaktory se stávají… *chvilka napětí*

 

Calimë Maria Sireona

Túrelië Lovegood

Eragon Gwenday

 

Novým redaktorům ze srdce gratulujeme a těšíme se na jejich příspěvky na Zpravodaji.

Informace o registraci na stránkách zpravodaj.aspone.cz přijdou novým redaktorům holubí poštou.

Za Admin team

Elva Aiglow

Napsal: Elva Aiglow | Kategorie: Aktuality
Dne: 17.03.2012 16:14:33 FBJistě jste si už všimli, že byl Admin teamem vytvořen nový Zpravodaj. Protože bychom si přáli, aby se nově vytvořený web trochu rozjel a aby jste nám s tím vy, hráči, pomohli, rozhodli sjem se vyhlásit konkurz na nové redaktory. Pokud by jste chtěli publikovat své články na Zpravodaji, pak směle do toho. Zde naleznete podmínky pro vaše přijetí na post redaktora. 

 

 

Témata člínků:

 • Informace o knihách, o filmu Eragon, o hercích, nebo o Ch. Paolinim
 • Inovace na domovském webu.
 • Novinky z her.
 • Rozhovory, ankety a pod.
 • Eragon FanFiction povídky, básničky a pod. 

 

Co udělat pro to, aby jsi se mohl/a stát redaktorem:

 • Pokud chcete psát o informacích, inovacích nebo novinkách pošlete nám na email eragon-rpg@seznam.cz článek na jakékolli z výše uvedených témat. Předmět emailu: Nábor nových redaktorů (informace, inovace, novinky), jméno jedné z vašich postav (Pozn. nejlépe jméno vámi nejpoužívanější postavy, nebo té pod kterou chcete být zaregistrováni na těchto stránkách.)
 • Pokud by jste chtěli psát spíše rozhovory, nebo ankety pošlete nám na email eragon-rpg@seznam.cz dotazník, ve kterém bude alespoň 10 otázek., pokud se některá z postav uvolí vám pomoci a rovnou i odpovědět, můžete rozhovor poslat i s odpověďmi. Předmět emailu: Nábor nových redaktorů (rozhovory, ankety a pod.), jméno jedné z vašich postav (Pozn. nejlépe jméno vámi nejpoužívanější postavy, nebo té pod kterou chcete být zaregistrováni na těchto stránkách.)
 • Pokud by jste na těchto stránkách chtěli publikovat své povídky nebo básničky na téma eragon pošlete nám na email eragon-rpg@seznam.cz jednu vaši povídku nebo básničku, která se jakkoli týká Odkazu dračích jezdců. Předmět emailu: Nábor nových redaktorů (FF povídky, básničky a pod.), jméno jedné z vašich postav (Pozn. nejlépe jméno vámi nejpoužívanější postavy, nebo té pod kterou chcete být zaregistrováni na těchto stránkách.)

Tento nábor končí 27. března 2012 ve 24:00, práce, které přijdou po tomto termínu budou smazány.

Těšíme se na vaše práce a přejeme hodně štěstí.

Za Admin Team Elva Aiglow

Napsal: Elva Aiglow | Kategorie: Aktuality
Dne: 26.09.2011 12:47:20 FB 

Jak jste si jistě stihli všimnout Alagaesia týden nešla. Moc se za to omlouváme a doufáme, že nám odpustíte, ale na naší obhajobu, máme jen free hosting a chyby v databázi jsou dost nepříjemná záležitost.

Každopádně, kvůli už jednou zmiňované chybě v databázi, byli smazány všechny články, životopisy, uživatelé a i některé údaje, které nebyli starší než měsíc. Je proto možné, že budete mít například staré heslo, že vaše postava, ještě nebude zrušena a přesunuta do archivu, nebo naopak nebyla vytvořena a tudíž se vůbec nemůžete přihlásit. 

Pokud si všimnete nějaké změny, nebo chyby, prosím nahalšte nám ji. Jsme sice Adminy, ale nejsme vševědoucí a opravdu všechno sledovat nestíháme. Pokud jste zjistili,. že nejste vůbec zaregistrovaní, znovu se zaregistrujte a pokud narazíte na změnu v profilu své postavy, nebo v heslu, prosíme vás, aby jste si to už opravili sami, protože my budeme mít zřejmě teď opravdu shon.

Ještě bych chtěla upozornit, že se začnou v blízké době rozdávat pochvaly za profily, takže upravovat si profily do jisté míry můžete, ale prosím vás nepřehrabejte si celou minulost jen proto, že chcete pochvalu. Dostane ji ten, který si ji zaslouží! Tohle ještě bude snad v nějakém článku upřesněno.

Admin team

Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 09.07.2011 09:59:14 FBTak po delší odmlce a několika výpadcích webu (za které se omlouváme ale zaručit to, že se nebudou opakovat, bohužel nemůžeme) máme několik významějších novinek a vylepšení. Pokud bych je měl vyjmenovat, vypadalo by to asi takto: Rozšířené možnosti vyhledávání, možnost hlavních hesel, kontrola znalosti pravidel při registraci, dělba práce pro adminy (toto bude ještě upřesněno), nové skiny, promazávání staré HP pošty, aktualizována nápověda, reorganizace souborového systému. Pokusím se je Vám tedy blíže představit.


Začnu tím co je pro Vás, hráče, asi nejméně podstatné a to je reorganizace souborového systému. Ačkoli nepoznáte žádnou změnu, mě to ulehčí práci.
Co se týče promazávání staré pošty to je všem asi jasné, jen doplním, že aktivním hráčům by se zatím žádná pošta ztrácet neměla ;).
Kontrolní otázka při registraci se týká spíše nových hráčů, ale i starých hráčů, kteří nemají plný "inventář" postav. Je celkem nepříjemné, když se hráči ptají na různé věci, které jsou jasně dané v pravidlech - berte to jako způsob jak nové hráče "dostrkat" k tomu aby si pravidla skutečně přečetli.
Další velkým přínosem je pravidelně aktualizovaná nápověda ve formě screenu, za to můžete děkovat naší královně ;).
Náš vyhledávač se opět rozrostl co do počtu funkcí a také byla odstraněna chyba, která způsobovala přeskakování kurzoru na konec pole pro psaní. Tak doufám že vám to ulehčí život.
Co se týče již zmíněné dělby práce adminů tomu bude ještě věnován nejspíše samostaný článek, tak se rozepíšu tam ;).
Dále přibyly další skiny. Za Morcë skin kompletně vděčíme "Morcelwen Poicë", je velmi svérázný tak třeba někoho zaujme. Druhý skin je skin Hráči, kterého už jste si mohli všimnout dříve.
Poslední a pro vás asi nejpodstatnější novinkou je tzv. správa hlavních hesel (můžete si to pojmenovta jak chcete ;)). Jde o to, že si zde můžete vytvořit hlavní přihlašovací jméno a heslo, do kterého pak uložíte seznam všech svých postav. Pokud se následně přihlásíte pod toto jméno, můžete se volně pohybovat mezi svými postavami. Princip je podobný jako když přepínáte uživatele ve windows tak snad si to oblíbíte.

To je prozatím asi vše, doufám že jsme vám udělali ALAGAESII zase o kousek příjemnější. Váš admin TEAM.

Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 30.04.2011 14:01:56 FBVyzkoušejte nový vahledávač. Rozhodl jsem se ho zcela přepracovat, protože v množství napsaných článků už se prakticky nelze orientovat, pokud přesně nevíte, v které je kategorii. Nový vyhledávač by měl být interaktiví a okamžitě nabízet vhodné výsledky. Berte ale v potaz že ještě není 100%tní a má své mouchy. Vyzkoušet o můžete ZDE. Stará verze vyhledávání jest ZDE


Napsal: Elva Aiglow | Kategorie: Aktuality
Dne: 01.04.2011 07:04:35 FBS obrovskou lítostí vám všem musím oznámit že tyto stránky KONČÍ !

 

30. března2011, ve večerních hodinách jsme se my, všichni admini, sešli na Skypu, abychom rozebrali nastávající problém…

Bohužel to budu zrovna já, kdo vám tuhl strašlivou novinu musí oznámit. Nebudu to více okecávat, slovo KONEC, bohužel řeklo vše za mě :/. Věřte, že kdybych nemusela, nedělám to a přesto, že škole mě nebaví, záleží mi na ní, a tak to asi máme všichni. Proto hluboce doufám, že nás pochopíte a že nás za tohle nebudete soudit.

Je nám to všem strašně moc líto, věříme, že život si užijete i bez věčného vysedávání u počítače a cvakání na klávesnici.

 

Vzkazy od vašich aminů:

Islanzadí de Eamë - Milí RPG hráči... Společně s ostatními adminy jsme se rozhodli, že už nebudeme Alagaesii vést. Důvody jsou jednoduché: Je před příjimačkami a prostě se to v tom stresu nedá stíhat :( Je mi to moc líto, ale hra je ukončena. Čas nad námi tak nějak zvítězil. Omlouváme se... Snad se ještě někdy setkáme, třeba na jiném RPG... Game over :( Islanzadí de Eamë

 

Eleanor Da Artery - Milí i nemilí spoluobčané alagaesie...z důvodů vám už jistě známých se alagaesie ruší...ubejvá nám čas...tik tak...většina z nás má školu kde se neustále něco píše takže se na to musí učit a pak není čas na rpg..můj případ...ale i tak to tu pomalinku zaniká...protože cokoliv co vznikne mezi nebem a zemí musí jednou zaniknout...je mi to vážně líto že to končí, byli to hezký chvíle strávený tady...už od začátků na blog.cz až po dnešní verzi...většina lidí tu jsou vážně fajn a budou mi chybět...tak dobře všichni mi budou chybět...kdo řekne že mu nebude chybět váš moudrý zdroj plynu dostane dělo ;D...nebudu to zbytečně dál protahovat, čas je drahocený...takže Adios amigos, užijte si zbytek života, a v tom příští možná nashle...Váš moudrý zdroj plynu Lee ^^

 

Elva Aiglow- Lidičky já se vám všem strašně moc omlouvám, ale prostě "došel čas". Mám teď strašně hodně věcí do školy a v poslední době vůbec nic nestíhám ..(ne že bych někdy byla extrémně aktivním adminem ..), prostě na nic nemám čas. Snad chápete, že jsou (bohužel) důležitější věci (jako matika nebo čeština)než je tahle stránka....Doufám, že nás neukamenujete...budete mi všichni chybět…Ví…

 

Arya de Eamë - Milí spoluhráči,hráči,závyslákové a další individa...je mi to opravdu moc líto...opravdu *fňuk* ale vzhledem k časové vytíženosti už se to všechno nedá zvládnout...bohužel...*po tváři jí steče slza* ale doufám, že to pochopíte...víte,ono se Lego značky Arya začalo prodávat ve velkém a je s tím plno práce...vždyť já už ani nevím, kde mi ta kostička s hlavou stojí...je to opravdu složité vést firmu Lego-Arya...tak doufám, že to chápete a tímto se s vámi loučím...*další slza*...nezoufejte a alespoň si kupte to naše Lego a složte si vlastní princeznu... vaše Arya 

 


Správce Říše - no coment

 

Nakonec tu pro vás máme poslední vzkaz… doufám, e nikdo z vás nezapomněl, že dneska je 

                                                     APRÍL!

(doufám, že jste všichni přežili bez újmi na zdraví, protože vás všechny rádi uvidíme na chatech ;))

 

PS: doufám, že jste si vážně nemyslely, že s tím chceme seknout, protože to by pro nás byla urážka ;D

 

Váš Admin team…

Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 09.02.2011 18:43:13 FBTak se nám to tu zase trošku rozrostlo ;)Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 03.01.2011 16:17:45 FBNa tomto webu začínám pomalu používat stylování pomocí CSS 3, ty však nefungují všude stejně a v některých verzích prohlížečů nefungují vůbec. Proto jsem se rozhodl udělat malý průzkum (viz níže). Pokud chcete zobrazit ALAGAESII v plné kráse CSS 3 je podporováno v těchto prohlížečích: Opera 10.5+, Google Chrome 4.0+, Firefox !až od verze 4.0+! a Safari 3.1+. Pokud máte starší verzy a z nějakého důvodu nechcete, nebo nemůžete aktualizovat nezoufejte. Jde jen o kosmetické změny a funkčnost webu z tohoto hlediska by neměla být ohrožena. (Jiné prohlížeče css 3 prostě ignorují ;) )Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 20.12.2010 19:38:03 FBTak a je to tady! Na světě je Alagaesijský zpravodaj! Budu tam zálohovat rychlosoutěže a pod. Najdete ho na adrese:


HTTP://ALAGAESIA.BLOG.CZ


Neptejte se, jak se mi podařilo sehnat takovou doménu :) Hlavní je, že máme zpravodaj ;) Prozatím není plně v provozu a Deasing taky stojí za nic, ale to se časem zlepší. A přibyde i Banner :)Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 16.12.2010 16:23:35 FBProtože nám na serveru moc místa nezbývá, bude se nejspíš konat velké promazávání! Pokud bude obyvatel neaktivní více než 3 měsíce, bude smazán! (platí i pro vaše jiné postavy) a postavy, které nebudou mít hotový profil, nebo registraci, budou bez milosti taktéž smazáni!

-----------------

Nejdříve vás chci upozornit na rubriku soutěže, kde nyní probíhají 2 DDS!


Dále pak na VÁNOČNÍ PLES! Bude se konat 15.12.2010

Informace o plesu TADY!


A nyní novinky:


Další plánované akce:

Novoroční oslava

Lednové bruslení

Stavění sněhuláků


Další plánované změny:

Alagaesijský zpravodaj

Nová místa v Alagaesii


Nejbližší plánované DDS, RS:

Přesmyčky: IV., V., VI., VII., VIII., IX., X.

Objevy (více informací později)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 02.12.2010 20:28:18 FBProtože nám na serveru moc místa nezbývá, bude se nejspíš konat velké promazávání! Pokud bude obyvatel neaktivní více než 3 měsíce, bude smazán! (platí i pro vaše jiné postavy) a postavy, které nebudou mít hotový profil, nebo registraci, budou bez milosti taktéž smazáni!


Dále mám samé veselé zprávy :)


Chystám Vánoční ples!

Do konce týdne se objeví letáček lákající na tuto akci :)


A jedna z nejlepších novinek!


Náš domov již navštívilo 1022 návštěvníků! Mám takovou radost, že každý, kdo se poslední dva týdny přihlásil získá 5 bodů :D

Jen tak dál :)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Aktuality
Dne: 05.09.2010 20:48:30 FBMožná si někteří všimli, že na blogu přibyla rubrika - Soutěže. Zde bude možné vyplnit soutěže, a jako odměnu je možné dostat nějákou Rpg výhodu, nebo majetek, který nikdo jiný mít nebude, který vám udělá taktéž nějákou výhodu. Nebo také Body, za které si budete moci výhodu koupit. Více informací později.

Napsal: Elva Aiglow | Kategorie: Aktuality
Dne: 05.09.2010 13:13:40 FBAnfalei Ristäns a Eldar Lomniron byli dnes smazání,z důvodu neaktivity a nezaslání profilů. Pokud by chtěli hrát rádi je tu uvidíme, ale pokud se bude situace opakovat, budou znovu smazáni.

Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 18.08.2010 10:54:09 FBKonečně je sekce "Místo pro vaše obrázky" plně v provozu. Kromě nyní již funkčního mazání a přejmenovávání přibyl i náhled v plné velikosti a další drobnosti. Doufám že to k něčemu bude ale na druhou stranu vás zase musím upozornit, že na tomto free hostingu je jen 40MB prostoru, což na web samotný bohatě stačí, pokud však budete přidávat příliš mnoho velkých obrázků může se stát že místo dojde.

Napsal: Správce říše | Kategorie: Aktuality
Dne: 06.08.2010 01:00:47 FBJak jste su již určitě všimli objevila se tu možnost odebírat NOVINKY z webu pomocí rss. Konkrétně prozatím jen rubriky a profily postav. Pokud nevíte co to RSS je můžete se dozvědět více např. na WIKIPEDII. Chtěli by jsste odebírat RSS noviky z tohoto webu ale nevíte jak na to? Dejte mi vědět např. v sekci dotazy.


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Správce říše