TOPlist

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Yosen
Dne: 01.09.2017 08:50:26 FBYosen

Autor: Aireen
 
Co je to Yosen?
 
Yosen je ostrov, který existuje jen ve snech vaší postavy. Tedy můžete tam (samozřejmě podle pravidel) hrát se svojí postavou (starší hráči mohou hrát s postavami z archivu). Na Yosenu mohou hrát všichni hráči Alagaesie, tedy není vyhrazen jen pro Novice, ale i pro ty, kteří by si rádi zahráli s nějakou jinou postavou než se svými, nebo je jejich postava už dlouho zaseklá na jednom místě. Starší hráči vám pomohou vylepšit vaši hru, naučí vás základům a vysvětlí vám, co je třeba. Provedou vás, zatímco si spolu budete hrát. 
 
Jak se dostat na Yosen?
 
Pokud jsi stálý hráč nebo Novic a už tu máš postavu, můžeš si na něm zahrát se svojí postavou. Pokud jsi tu poprvé a ještě nevíš, o čem je řeč, podívej se na článek Novic. Řekne ti to, jak se registrovat jednoduchou cestou a nečekat na schválení životopisu týdny, ale třeba jenom pár dní.
 
Herní místa jsou přístupná pouze přihlášeným uživatelům!
 

 

Yosen

Herní část pro novice.

 
Daleko… Vysoko… tam, kde by ani poslední smrtelník nehledal… zastřen neproniknutelnou mlhou… visí záhadami opředená země… ostrov Yosen.
Je to sen? Může to být vůbec pravda? Kde jsem se tu vzal? *Opatrně se rozhlížíš kolem. Krásná bujná příroda, sluncem prosvícená krajina. Pomalu vstaneš a vydáš se zkoumat místo, na kterém ses ocitnul. Moc daleko ale nedojdeš. Cestu ti zastoupí stráže. Postavy oděné v bílý stejnokroj. Na hrudi nesou znak červeného draka. V rukách drží kopí.*
Cizinec? *Promluví jeden z nich a vědoucně pokývá hlavou.* Nacházíš se v zemi Yosen. Když už jsi vstoupil, poslyš pravidla této země. Smíš tu libovolně chodit a hrát s ostatními hráči, musíš se však chovat slušně. Pro podrobnější informace si přečti vývěsku sprostých slov. Na pořádek tu budeme dohlížet my. *Rukou ukáže na své kolegy strážce.* Pokud máš nějaké další otázky k pravidlům, můžeš prostudovat zbylé články o Alagaesijských pravidlech. Dodržujeme je i tady v Yosenu, jen tu nejsme tolik přísní. Nemysli si však, že tě za bezohledné porušování pravidel nemůže stihnout trest. *Dodal strážce mírně.*
A nyní, něco o ostrově. Pojď se se mnou projít. Ostrov má několik míst, kde můžeš hrát. Centrem všeho dění je město Yosenen. *Zastavili se na okraji skály, odkud se dalo krásně shlédnout celé město. Ve středu stál hrad. Právě na ten strážce ukázal.* Vidíš ten hrad? Tam žije naše královna. Hrad je jediné místo, kam nemůžeš jen tak jednoduše vstoupit. Je dobře hlídaný. Ale ty snad nebudeš nic potřebovat u královny. Možná později. *Vyrazili zase dál a strážce pokračoval v monologu.*
Ostrov sám není nijak velký. Z jednoho konce na druhý ho přejdeš pěšky za týden. Na koni mnohem dřív. Rozhodně, dávej si pozor. Tento malý svět má opravdu konec. Pokud se pokusíš odtud dostat sám, čeká tě nehezký dlouhý let do dolů. A dole tvrdé přistání a jistá smrt. Ptáš se, co je dole? Ah ano, na to jsem málem zapomněl. Tam dole je Alagaesie. Dostat se tam je samozřejmě možné. Právě tehdy potřebuješ jít za královnou. Ale dostaneš se tam, jen když budeš hrát dobře. Neměj strach, tady se to docela jistě naučíš.
Tak tedy sbohem cizinče. Užij si pobyt na ostrově, doufám, že se ti bude líbit. *S tím se strážci otočili a zamířili pryč…*
 
Jsi-li obyvatel Alagaesie, pozorně čti dál. Tohle je důležité pro tebe. Ostrov Yosen je mimoherní část Alagaesie. To co se zde stane, nemá žádný vliv na dění dole v Alagaesii. Měj to na paměti! V těchto knihách může hrát každý – včetně hráčů s neúplným profilem. Ty tu můžeš hrát se svými postavami – podotýkám mimoherně (což znamená, že klidně můžeš mít někde rozehranou hru a zároveň hrát tady). A pozor, můžeš zkusit hrát i za nějakou postavu z archivu (jenom… zachovejme důstojnou památku významným osobnostem!). Samozřejmě nemůžeš hrát třeba za Nasuadu nebo Galbatorixe, kterých je sice v archivu spousta, ale ještě herně nezemřeli! Na to pozor.
Za strážce a královnu mohou hrát pouze členové rady. 
 

Hory (M)

Hrad (M)

Jeskyně (M)

Lesy (M)

Řeka (M)

Vodopády (M)

Yosenen (M)

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Yosen
Dne: 26.10.2018 11:12:02 FBYosen aneb jak se stát Novicem

 

Autoři: Islanzadí de Eamë, Aireen

 

Kdo je to Novic?

Novic je hráč, který ještě nemá přístup do Alagaesie, ale už je mezi námi - tedy může posílat holuby, přispívat do společenské místnosti a hrát. Hrát může pouze na místě zvaném Yosen, do kterého se dostane po přihlášení. Jakmile je novic takto přijat, má šanci hrát a zlepšovat svůj profil, až se konečně "probudí" a dostane se do Alagaesie jako právoplatný hráč.

 

Jak se stát Novicem?

Novicem se lze stát třemi způsoby.

  • První a hlavní způsob, jak se na Yosen dostat, je založit si mechanickou postavu, kterou na Yosenu budeš tvořit. Ta se totiž novicem stává automaticky.
  • Druhý způsob je doporučení admina. Pokud úpravy profilů opakovaně nestačí, může admin přímo nabídnout, že vás pustí do hry jako Novice. Pokud přijmete, admin vás nechá hrát na Yosenu a upravovat profil během hry. I tady je ale nutno si tedy požádat a do profilu si to napsat, stejně jako ve třetím bodě.
  • Třetí způsob je ten, že si sami zažádáte, že chcete na Yosen jako Novic. V takovém případě jen napište na VIDITELNÉ místo v profilu (nejlépe úplně nahoru), že žádáte o přístup na Yosen nebo o status Novice. V takovou chvíli si admin VYHRAZUJE právo profil přepsat a upravit do takové podoby, aby mohl být přijat, platí to i pro druhou možnost. 

Jakmile je váš profil odsouhlasen, najdete ho v kategorii "Yoseňané" v profilech. Na Yosen se dostanou jen profily s hotovou základní osnovou profilu. Pokud profil neobsahuje ani základní osnovu, je, jako doposud, bohužel smazán.

 

Co je to Yosen?

Yosen je ostrov, který existuje jen ve snech vaší postavy. Tedy můžete tam (samozřejmě podle pravidel) hrát se svojí postavou (starší hráči mohou hrát s postavami z archivu). Na Yosenu mohou hrát všichni hráči Alagaesie, tedy není vyhrazen jen pro Novice, ale i pro ty, kteří by si rádi zahráli s nějakou jinou postavou než se svými, nebo je jejich postava už dlouho zaseklá na jednom místě. Starší hráči vám pomohou vylepšit vaši hru, naučí vás základům a vysvětlí vám, co je třeba. Provedou vás, zatímco si spolu budete hrát. 

 

Jak se stát hráčem?

Pokud jste se stali Novicem, máte jednoduchý cíl hry - dostat se z Yosenu do Alagaesie. To nastává ve chvíli, kdy jste svůj životopis napsali tak, aby kvalitou odpovídal našim (poměrně obtížným) požadavkům. Jakmile admin uzná, že profil stačí, vaše postava se stává hráčem - probudí se ze snu na Yosenu a nic si NEPAMATUJE. Začíná úplně novou hru s novými lidmi. Nepamatuje si tváře, které poznal na Yosenu, začínáte s úplně čistým štítem, jakobyste nikdy nehráli.

 

Registrovat se za Mechanickou postavu

(tento odkaz spustí průvodce registrací, kde je možné se registrovat i za jiné typy postav)

 

Registrovat se obyčejně

(tento odkaz tě přesune k registraci bez průvodce)

 

Více informací

(tento odkaz tě přesune na seznam důležitých článků, kde nalezneš i odkaz na průvodce registrací)


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë