TOPlist

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 19.01.2017 15:21:57 FBQuesty

 

Ztrácíte se v tom, co je jaký quest? Přesně pro vás je tenhle odstaveček. Existují 4 typy questů...
 
Je pro větší počet hráčů, normálně trvá docela dlouho, odměny z těchto questů bývají zato celkem velké. Vždy je vede vypravěč. Každý quest se může hrát jen jednou.
 
To je quest vypravěč a jeden hráč. Bývají krátké, dějově jednoduché, zpravidla pro dobrodruhy. Mají větší cenu než malé questy, nevýhoda je ta, že musíte sehnat vypravěče, který bude s vámi ochotný hrát. Mohou se hrát opakovaně.
 
Krátké úkoly, které můžete plnit sami. Taktéž jsou pro dobrodruhy. Jistě se vám budou hodit buďto když se budete nudit a nebo když budete potřebovat udržet vašeho dobrodruha při životě. Výhodou je, že si na to můžete udělat čas kdy chcete. Sednou si a v klidu napsat jak vaše postava vyzrála nad úkolem, který jste se rozhodli plnit. Pozor prosím, nehraje s vámi vypravěč, takže hlavně reálně! Možná si toho nevšimne někdo hned, ale pokud najdeme nějaké šílenosti, quest vám jednak neuznáme a ještě můžete být napomenuti. Aby byl malý quest uznán, měl by mít víc jak 15 řádků (klidně mnohonásobně víc, pokud se vám bude chtít). Hlavně žádné - přišel, zabil vlka a odešel. To tu nechceme vidět.
 
Tento quest není pro vaše postavy, ale přímo pro vás. Jsou to drobné úkoly, za které můžete získat body.
 

 

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Questy
Dne: 03.01.2018 18:53:00 FBMechanický quest - 2. část

 

Příběh: Poté, co ses probudil, rozhodl ses jít ven na krátkou procházku. Cestou jsi potkal tři zajímavé lidi. Přišel jsi do obchodu s chlebem, sáhl do kapsy, vytáhl měďák a prodavači zaplatil za chleba. Ten jsi začal jíst. A najednou začalo pršet.

 

Úkol: Pokračuj v Yosenenu, kde jsi začal - ZDE. Příspěvek by měl obsahovat:

 • Minimálně 5 řádků.
 • Popis tří různých lidí.
 • Platbu obchodníkovi za chleba.
 • Změnu počasí a reakci postavy za ni.

Pokud si nejsi jistý, zda jsi příspěvek napsal správně, napiš někomu z admin teamu nebo alagaesijské rady, seznam nalezneš ZDE. Máš splněno? Tím pádem pokračuj. 

 

Pokračovat ve tvé cestě Yosenem.

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Questy
Dne: 03.01.2018 18:52:17 FBMechanický quest - 3. část

 

Příběh: Uběhlo pár dní od chvíle, co ses na Yosenu probudil. Objevil jsi už nejrůznější zákoutí města, poznal pár nových lidí. Zjistil jsi, že Yosenen je malebné město, které je součástí ostrova zvaného Yosen, jemuž vládne královna zvaná Rias Auringë. 

Yosenen je docela veliké město a na jeho okraji stojí hrad královny, do nějž různě přicházejí a odcházejí lidé s různými žádostmi. To ale tebe nezajímalo, byl jsi nadšený z celého toho nového světa. Pochopil jsi, že nejspíš všichni Yoseňané mají pocit, že už tě dlouho znají, jen ty jsi trošku zmatený z toho, že ses tu jen tak probudil.

 

Úkol: Přečti si znovu článek s reáliemi k tvojí postavě. Reálie najdeš v levém menu v kategorii Rubriky - Reálie (4 položka menu odshora).

A teď, nejlepší čas začít přemýšlet nad oblečením. Co má tvoje postava zrovna na sobě? Napiš si to do profilu! Odstavec popis postavy, alespoň pět řádků. Dokument, který můžeš libovolně upravovat najdeš přes odkaz ve svém nynějším schváleném profilu (bude v kategorii Yoseňané).

Když už jsme s tím začali, bude potřeba odstaveček popisu dokončit. Jaký má tvoje postava obličej? Jakou barvu očí a vlasů? Jak vypadá její tělo? Vysoké? Hubené, svalnaté nebo se tam naopak nějaký ten tuk najde? Rozepiš se! Pak seber odvahu a napiš něco do Společenské místnosti. Pozdrav spoluhráče, zeptej se, jak se mají.

 

Zadané úkoly:

 • Minimálně 5 řádků popisu postavy.
 • Napiš příspěvek do Společenské místnosti.

Pokud si nejsi jistý, zda jsi příspěvek napsal správně, napiš někomu z admin teamu nebo alagaesijské rady, seznam nalezneš ZDE. Máš splněno? Tím pádem pokračuj. 

 

Pokračovat ve tvé cestě Yosenem.

 

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Questy
Dne: 03.01.2018 15:48:13 FB 

Vítej, bytosti, která ses zrodila v této krásné zemi, Alagaesii. 

 

 

Mé jméno je Johan Stránka a jsem Yosenský knihovník. Dělám knihovníka a zapisovatele už skutečně dlouho, proto mám přízvisko "Stránka". Rád tě poznávám. Vidím, že jsi na Yosenu nový, proto ti nabízím své služby. Necháš mě provést tě tu?

 

Ne, nemám zájem.

 

Ano, budu za tvoji pomoc vděčný.

 


 

Mechanický quest - 1. část

 

Příběh: Probudil ses do nového dne. Měl bys vstát, obléknout se, udělat základní hygienu. 

 

Úkol: Napiš první příspěvek. Začni v hostinci v Yosenenu, ZDE. Příspěvek by měl obsahovat alespoň pět řádků. Popiš, jak to tam vypadá, jaký jsi dostal pokoj. Pokud si nejsi jistý, zda jsi příspěvek napsal správně, napiš někomu z admin teamu nebo alagaesijské rady, seznam nalezneš ZDE. Máš splněno? Tím pádem pokračuj. 

 

 

Pokračovat ve tvé cestě Yosenem.

 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 19.01.2017 15:22:35 FBStřední questy

 

 

Seznam questů:

 

Chytit živé zvíře…
Poptávka je velká. Zájem je především o dravce, ale rozhodně se prodá i kde co jiného…
Odměnou jsou peníze za prodané zvíře. Taktéž je možné si takto vytvořit “mazlíčka” (Rozhodně ovšem ne všechna zvířata se nechají. Pokoušet se ochočit si vlka nejspíš moc dobře nedopadne)
 
Loupežníci za městem
Obyvatelé města si stěžují, kupci sem pomalu ani nechtějí jezdit! Ty jsi dobrodruh ne? Uděláš s tím něco za pěknou odměnu?
 
Velké zvíře
Lidé si šuškají o velkém zvířeti, které prý pobíhá někde v lese za městem. Děti nesmějí ven, říká se, že to není bezpečné. Když to vyřešíš, čeká tě odměna.
 
Jeskyně
Vidíš tam tu jeskyni? Prý tam straší! Máme tu odměnu pro toho kdo to strašidlo vyžene!
 
Ztracený talisman
Á, dobrodruhu, to jsem rád, že jsi tady. Mám pro tebe práci. Ztratil jsem jednu takovou věc…
 
Kupci
Do města přijeli kupci a chtějí někoho, kdo to umí s mečem aby je doprovázel… na cestách dnes není bezpečno
 
Krádež koně
Ukradli mi mého koně! Ještě včera stál přímo tady! Najděte ho a já vám zaplatím.
 
Nebezpečný vězeň
Hlídka trošku usnula na vavřínech a obávanému vězni se podařilo uniknout. Všude po městě po něm pátrají vojáci. Kdo ho dostane první prý dostane pěknou odměnu.
 
Špionáž pro soukromé účely
Náhodou se k vám dostala nabídka od nějakého bohatého měšťana, že prý chce vaše služby a že pokud máte zájem o pěkný peníze, máte za ním přijít osobně…
 
Vražda na příní
Máte zájem? Tak o půlnoci v tam té temné uličce za hostincem. Ale pokud vás někdo chytí tak vás neznám!
 
Loupež
Okradli mě! Pomóc, okradli! Lidičky slyšíte?! Ale až já toho lumpa dostanu… a pardon, vy dostanete… rozhodně ho nešetřete!
 
Poštovní tajemství
Mohli byste mi doručit tento dopis? Opravdu potřebuji aby to došlo do správných rukou…
 
Tržiště
Hej, ty tam! Pojď sem a pomoz mi. Mám toho hodlě a nohy mi už neslouží jako za mlada…
 
Neoblíbený muž
Kupec přislíbil, že vám zaplatí, jakože opravdu zaplatí, když místo něho vyřídíte obchodní podmínky s jením… cizincem řekněme…
 
Pohlídat dceru
Že nejste chůva? Ale prosim vás! Otec toho děvčete je bohatý a dobř vám zaplatí. Navíc zas tak moc nechce… jen ji pohlídat…
 
Panské hony
Panstvo si chce vyjet na hon. Problém je, že jejich mladý rozmazlený syn sice vůbec lovit neumí, ale už se stihl vsadit, že uloví největší zvíře… Jeho otec vás žádá o pomoc.
 
Hodiny lovu
(šermu nebo něčeho podobného)
Hej! Umíte lovit? Naučil byste mého syna něco? Zaplatím vám!
 
 
 
Chceš nějakým questem přispět i ty? Další zajímavé návrhy přivítáme.
Jak napsat střední quest:
Na rozdíl od velkého questu je to mnohem jednodušší. Stačí vymyslet vhodný název a jednu dvě věty k tomu. Příkladů jak to asi udělat je tu mnoho. Na jednu drobnost je třeba si dát pozor - střední questy se mohou hrát dokola, v popisu tedy nesmí být přesný scénář děje. Popis questu by měl dát vypravěči který ho bude vést široké možnosti, co si sám může vymyslet. Tedy ten samý quest může být pokaždé úplně jiný příběh.
 
Vypravěčovat střední questy může každý zkušený hráč.
Pro vypravěče - při vymýšlení příběhu je dobré myslet na fakt, že by se střední quest měl dát odehrá nejdýl tak za týden...
 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 19.01.2017 15:21:37 FBMalé questy

 

Seznam questů:

 

Pasti na zvěř
Zdravím, tak ty umíš líčit pasti na zvěř? Tak se ukaž a něco dones! Třeba ulovíš něco cenného.
 
Lov s lukem
Moc pěkný luk. Umíš s ním taky střílet? Ulov a dones. Já to zvíře koupím.
 
Kůže!
Všichni chtějí krásnou kožešinu, ze které by si mohli nechat ušít nějaký úžasný oděv, nebo třeba jen brašnu nebo váček na peníze. Máš vydělané kůže? Co mi můžeš nabídnout?
 
Bylinky
Ach to mladí, pořád takové uspěchané… Co povídáš? Že máš čas? Tak potom mám pro tebe práci…
 • varianta 1 - modře kvetoucí bylinka co roste jen na malém ostrůvku uprostřed hodně divoké řeky
 • varianta 2 - rostlinka s podlouhlými, zespoda bíle chlupatými lístky co roste jen ve vyšších částech dosti příkrého skaliska
 • varianta 3 - houba s nazelenalým kloboukem co roste kdesi vprostřed hodně neprostupného lesa
 • varianta 4 - vaše vlastní zajímavá varianta! :D Babi kořenářka třeba bude zaujatá novým objevem
 
Škůdci v poli
Ty jsi bojovník? No výborně, někoho takového tady potřebujem. Pole nám ničí stádo divokých prasat! Když je od tama dostaneš, tak ti zaplatím! Ale ne, že se zítra zase vrátí!
 
Sklizeň
Čas sklizně, každá ruka se hodí. Cože, ty umíš jenom mávat s mečem? Ale hloupost, zahoď to, jde se pracovat.
 • varianta 1 - sklizeň obilí… bez techniky je tam hooodně práce
 • varianta 2 - sklizeň jiných užitkových plodin…
 
 
Dobytek utekl!
Po pastvinách se volně prohání moje stádo! Pokud jsi dobrý v sedle… zaplatím, když je zaženeš zpět do ohrady (volba zvířete je na vás)
 
Dřevo
Když to umíš s mečem, sekera by neměla být problém ne? Svez mi sem pár kmenů. Půjčím ti moji kobylku.
 
Štolba
Och, vůbec to dneska nestíhám… potřeboval bych, aby ses postaral o tady ty dva koně. Právě se vrátili, jsou úplně zpocení. A pozor na toho černého, je dost prudký.
 
Pomoc v lazaretu
Pomoc je tu vždy vítána, jen ti za ni nemůžeme dát moc...
 
 
 
Chceš řispět vlastním nápadem? Sem s tím!
 
Jak napsat malý quest
Napsat malý quest je rozhodně jednodušší než velký. I tady je ovšem několik drobností na které je třeba při tvorbě myslet. Malé questy nikdo nevypravěčuje, úkoly tomu tedy musí být značně přizpůsobeny. Zpravidla to jsou běžné úkony, které by vám mohl zadat normální vesničan. Zpracování questu je potom cílené především na jednu dovednost, o které je dobré si něco zjistit předtím než se jde hrát. Podstatou malého questu tedy není tak úplně udělat zajímavý příběh jako spíš popsat zadanou činnost. Od toho se bude také odvíjet případné finanční ohodnocení questů u dobrodruhů. Už při psaní je tedy třeba na to brát zřetel.
 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 19.01.2017 14:15:59 FBVelké questy

 

 

Informace:

Nevíš, co je to quest? Chceš se stát vypravěčem a nevíš, jak na to? Níže jsou články přímo pro tebe!

 

Základní informace

Jak napsat Quest?

 

 

Seznam funkčních questů:

Zde jsou názvy funkčních questů. Po kliknutí na odkazy se dozvíš více.

 

Strom nového života

Záhada citadely Naděje

Dál a dál za světlem

Chyťte to zvíře!

Ve službách Jejího Veličenstva

Zapomenuté místo

Za dobrodružstvím

Tajemství lesní paseky

Pohraniční hlídky

Nejhledanější v celé Surdě

Bratrská láska

Obluda z Weltzdorfského lesa

 

 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 14.03.2016 00:14:29 FBObluda z Weltzdorfského lesa

 

 

Tím, že ve Weltzdorfském lese žije obluda, která zabije a sní každého, koho potká se dlouho strašili děti. Až do té doby, než se v lesích skutečně lidé začali ztrácet....

 

Vypravěč:

Jeod

Náročnost:

Lehká

Délka:

Krátká

Místo:

okolí vesnice Dauth v Surdě

Typ:

výprava, boj, pátrání

Pro koho:

Všichni, kdož se dostanou do Surdy.

Odměna:

Peníze

Volný/uzavřený quest:

volný

 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 13.03.2016 23:12:48 FBBratrská Láska

 

 

Na vědomost se dává, že nabízím vysokou odměnu tomu, kdo najde a přivede mého nedávno ztraceného bratra Storvise. Uten, kupec Reavstonský

 

Vypravěč:

Jeod

Náročnost:

Středně těžká

Délka:

Středně dlouhé

Místo:

Reavstone a široké okolí

Typ:

pátrání, výprava, boj

Pro koho:

Kdokoliv, kdo se dostane do Surdy. Dračí jezdci ne.

Odměna:

neuvedena

Volný/uzavřený quest:

volný

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 13.03.2016 23:00:08 FBNejhledanější v celé Surdě

 

 

Na vědomost se dává, že se vypisuje odměna na jistého Selia Prašivce, zvaného Dvě tváře. Je to lupič a vrah, známí už snad v celé Surdě. Odměna je za živého, za mrtvého je odměna poloviční. Více informací u majordoma Irvina v Reavstonu.

 

 

Vypravěč:

Jeod

Náročnost:

Lehké až středně těžká

Délka:

Krátké

Místo:

Reavston

Typ:

pátrání, výprava, boj

Pro koho:

Všichni, kdož se dostanou do Surdy.

Odměna:

Peníze

Volný/uzavřený quest:

volný

 

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 26.12.2015 01:22:20 FBPohraniční hlídky

 


 

Elf Almion, velitel pohraničních hlídek ve městě Kirtan, vyzývá elfy aby přiložili ruku k dílu. V této nejisté době není hlídek na hranicích lesa nikdy dost. Za pomoc je slíbena finanční odměna. Kdo by měl zájem, nechť přijde do Kirtanu.

 

Vypravěč:

Aireen

Náročnost:

snadné

Délka:

relativně krátké

Místo:

Kirtan

Typ:

boj, výprava

Pro koho:

výhradně elfové

Odměna:

peníze

Volný/uzavřený quest:

uzavřený

Napsal: Aireen | Kategorie: Questy
Dne: 26.12.2015 01:13:45 FBTajemství lesní paseky

 

 

"Co čeká ve stínu borovic málokdo ví,

cestu v houští skrytou nikdy nenajdou,

ti co kolem sebe se nedívají.

S nadějí dál veď kroky tmou,

A světla se znovu naleznou..."

 

Vypravěč:

Aireen

Náročnost:

jednoduchá

Délka:

celkem krátké

Místo:

Na sever od Osilonu

Typ:

hledání

Pro koho:

obyvatelé Du Weldenvarden, není vhodné pro vysoce postavené, mocné a příliš bojově schopné postavy :)

Volný/uzavřený quest:

Uzavřený

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 09.07.2015 20:11:11 FBVe službách jejího veličenstva

 

ZABRÁNO!

Hráči: Maya, Rey

 

Královna Arwina celému svému lidu na vědomost dává, že hledá mezi ním osobu statečnou, co na velikou výpravu odváží se do hrádku Lyawë, rodového sídla Meyronů, a prastaré dokumenty o rodu meyronském jí odtud přinese. Ten, kdo toto ve jménu královny učiní, bude odměněn lukem, který mu sama Arwina z nejlepšího dřeva vyzpívá a přidá šípy, jimž vlastní vznešenou ručkou letky lepila. Zájemci nechť se hlásí v zámku Tialdarí!

podepsán Velin,

velitel královské gardy

 

 

 

Vypravěč:

Arwina Greensleeves

Obtížnost: 

střední

Délka:

střední, dle šikovnosti a aktivity hráče

Typ questu: 

pátrací, bojový, akční, lehce hororový, nutnost ovládat alespoň částečně zbraň, vhodná magie

Pro koho: 

Všichni obyvatelé Du Weldenvarden - Jezdci, elfové, kočkodlaci, víly...

Odměna:

Luk a šípy od královny.

 

Kontext:

Ellesmérou se šíří řeči zpochybňující původ královny a očerňující její rodinu. Arwina proto vysílá výpravu do starého rodového hrádku Lyawë, kde by se měly nacházet důležité rodinné dokumenty, rodokmeny a kronika rodu, která má dokázat, že rod Meyron má přinejmenším stejně dlouhou historii jako původní královský rod De Eamë. Má to ale jeden háček - o Meyronech je všeobecně známo, že byli vždy rodem mocných mágů a někdy i černokněžníků. Elfové považují hrádek Lyawë za prokletý a málokdo se k němu odváží přiblížit...

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 01.07.2015 21:11:09 FBDál a dál za světlem

 

ZABRÁNO!

Hráči: Yawën, Ehnär

 

 

Pozor, pozor! Hledá se nějaký světaznalý hrdina všemi mastmi mazaný, svalnatý a hbitý, zkrátka borec všech borců, proslulý válečník… anebo kdokoli jiný, kdo by byl ochoten pomoci (za odměnu, samozřejmě) hrádku Vurgial nedaleko města Ceunon. Zdejší obyvatelé si již přes týden ztěžují na děsivé noční zvuky v zahradách a z přilehlé spíže se začalo ve velkém množství ztrácet jídlo. Pán hradu starý přisleplý lord Fedric, který opravdu už nemá na to, aby s králem jel do války, se rozhodl tyto problémy řešit (když je v ohrožení kuchyně, jdou všechny žerty stranou). Postavil do zahrad dvojici vojáků, aby zloděje kradoucího jídlo zastrašili, případně polapili a předvedli před hradní soud. Ovšem to, co následovalo, vyděsilo obyvatele hradu ještě více. Ráno nezbylo po obou vojácích ani památky – co víc, na stěně sýpky stojící vedle spíže se nalezlo několik černých cákanců. Podezření, že se jedná o krev, se s postupem dne změnilo v jistotu. Na hrádku zavládla pravá hrůza a jen ti nejodvážnější se odváží v noci vystrčit třeba jen nos ze dveří. A jídlo se pochopitelně ztrácí dál.

Lord Fedric jednak kvůli bezpečí svých podaných a samozřejmě také kvůli hradnímu rozpočtu žádá o pomoc veřejnost (jeho vojáci prý odmítli v noci hlídat, ovšem, kdo by se jim divil, že). Pokud někdo zloděje zastaví, nabízí bohatou peněžní odměnu a věnování pozemku nedaleko od Ceunonu se zbytky jedné pěkné stavby, jen trochu zrenovovat a je z toho parádní letní sídlo! Ovšem nenechte se mýlit, kdo ví, co naleznete při své honbě za zlodějem jídla. Nesmí vás ale polapit jen touha po bohatství, tento úkol bude vyžadovat důvtip i obezřetnost, protože jinak můžete dopadnout podobně, jako ti dva nešťastní vojáci…

Každopádně, za riziko to stojí! Hlaste se na hrádku Vurgial a připravte se na pernou noc. Všichni obyvatelé vám budou nesmírně vděční.

 

Vypravěč: 

Idaron

Obtížnost: 

střední

Délka: 

střední

Typ questu: 

bojový, zjišťovací, nutnost umět aspoň trochu plavat

Pro koho: 

lidé z Království, možná i elfové skryti pod kapucí (je to hned vedle Lesa)

Odměna:

pěněžní + pozemek

Volný/uzavřený:

volný

Napsal: Islanzadí de Eamë | Kategorie: Questy
Dne: 29.06.2015 16:35:56 FB 

Miniquesty

 

Vítej poutníku,

jistě tě zajímá, co vlastně takové miniquesty jsou. Nebudu tě dlouho napínat a půjdu rovnou k věci: Je to seznam úkolů, které můžeš splnit v jakoukoli denní dobu, dle svého uvážení, v jakémkoli pořadí. Odměnou z miniquestů je pouze nějaký menší počet bodů, ale také cenné hráčské zkušenosti. Nepředpokládám, že bys věděl přesně, co mám na mysli, ale neboj se, to pochopíš za běhu. 

Níže máš seznam dostupných miniquestů. Každý miniquest lze odehrát jen jednou a funguje na principu printscreenu, tzn. Kdykoli splníš miniquest, musíš se sám ohlásit, nikdo tě kontrolovat nebude. Miniquesty jde odehrát jednou na každou postavu, tudíž pokud pošleš úkoly za více postav, bude to přičteno bodově každé postavě zvlášť.

 

Jak udělat printscreen?

A to je velice jednoduché. Na to existují dva způsoby:

 1. Vidíš klávesu PrtSc? Je to ta hned vedle F12. Zmáčkni ji. Poté si otevři malování a stiskni ctrl + v. Pak stačí ořezat vybranou část a poslat nám ji.
 2. Anebo si lze stáhnout program, který obrázek rovnou "vystřihne" z obrazovky. K dostání je ZDE.

Posílej hotový miniquest na e-mail: team@alagaesia.cz

Do předmětu napiš vždy následující tvar: Mini, číslo miniquestu, tvé jméno. Př. Mini, 19, Blagden

Je možné posílat více miniquestů zároveň, do předmětu stačí vypsat čísla. Nezapomínejte se podepsat.

 

Bodování:

Miniquest označený X = 30 bodů

Miniquest označený X = 55 bodů

Miniquest označený X = 70 bodů

Miniquest označený X = 99 bodů

 

 

Seznam miniquestů

 

1. Napiš příspěvek delší jak 15 řádků. X
2. Napiš příspěvek delší jak 30 řádků. X
3. Napiš příspěvek k jehož konci musíš rolovat. X
4. Hraj alespoň na jednom místě z každé oblasti.  X
5. Hraj na všech místech z jedné oblasti. X
6. Hraj s elfem. X
7. Hraj s kočkodlakem. X
8. Napiš příspěvek, který bude obsahovat informaci o počasí. X
9. Zahrej si s nějakým šlechticem/šlechtičnou. X
10. Zahrej quest Vylíhnutí. X
11. Účastni se nějakého questu. X
12. Získej alespoň v jedné dovednosti 4/7. X
13. Získej alespoň v jedné dovednosti 5/7. X
14. Měj v profilu něco vlastnoručně nakresleného. X
15. Proleť se na drakovi. X
16. Získej status "Zkušený hráč". X
17. Získej "Pochvalu za profil". X
18. Napiš příspěvek, který bude obsahovat informaci z kalendáře. X
19. Vyhrej souboj.  X
20. Zúčastni se oslavy nějakého svátku. X
21. Zúčastni se nějaké soutěže. X
22. Napiš v příspěvku větu v cizím Alagaesijském jazyce. X
23. Vytvoř si vlastní "Osobní lištu". X
24. Vytvoř si "Správu osobního hesla". X
25. Napiš do společenské místnosti herní příspěvek. X
26. Nasbírej 5 zlatých. X
27. Zanech komentář pod nějakým článkem starším než 3 roky. X
28. Vytvoř propagační materiál. X
29. Přidej publikaci do knihovny. X
30. Popiš svůj majetek v profilu alespoň na 4 řádky. X

 

Seznam bude pravidelně aktualizován.

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 22.06.2015 17:43:03 FBZa dobrodružstvím

 

 

Jsi-li odvážného ducha a znalý umění meče, přijď do Uru’baenské čajovny Zlatý lístek. Budeš vítán.

 

Podepsána

Elren Jestřábí oko

Vypravěč:

Aireen

Náročnost:

středně těžká až těžká

Délka:

středně dlouhé

Místo:

Uru'baen a okolí

Typ:

boj, výprava

Pro koho:

obyvatelé Království, nutnost umět bojovat (poměrně slušně)

Odměna:

neuvedena

Volný/uzavřený quest:

volný

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 22.06.2015 17:37:54 FBZapomenuté místo

 

 

"...Místo navždy zapomenuté v toku času,

jen stříbrná luna cestu zná,

osud poutníkův visí na vlasu,

tam kde hory sníh pokrývá..."

 

Vypravěč:

Aireen

Náročnost:

docela těžká

Délka:

středně dlouhé

Místo:

okolí města Orthíad v Beorských horách

Typ:

boj, magie (alespoň jeden hráč), výprava

Pro koho:

vyplývá z místa, není nutné být ale trpaslíkem

Odměna:

různorodé a zajímavé

Volný/uzavřený quest:

uzavřený

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 22.06.2015 17:23:16 FBZáhada citadely naděje

 

 

Hledají se lidé na stavbu a opravy citadely Naděje. Odměna 10 stříbrných za den práce. Zájemci nechť se dostaví do citadely.

Pověřený stavbyvedoucí

Edgar zlatá pěst

Vypravěč: 

Aireen

Obtížnost: 

středně těžká

Délka: 

střední

Místo:

Belatona

Typ questu: 

adventura, záhada, boj

Pro koho: 

lidé z Království

Odměna:

neuvedena

Volný/uzavřený:

volný

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 22.06.2015 17:22:53 FBStrom nového života

 

 

"...Čirá voda Gaeny,

živí mladé kořeny,

na nichž mnoho záleží,

mnozí již však nevěří...."

 

Vypravěč:

Aireen

Náročnost:

těžká

Délka:

dlouhé

Místo:

okolí Síltrhrimu

Typ:

boj, magie, pátrání, adventura, cestování

Pro koho:

obyvatelé Du Weldenvarden, spíše zkušenější postavy

Odměna:

neuvedena

Volný/uzavřený quest:

volný

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 19.06.2015 14:39:29 FBChyťte to zvíře!

 

 

Takhle zní název questu vašeho milovaného Azkaala. Ten se dobrodružství drakužel osobně nezúčastní kvůli své misi, ale nabízím vám místo něj plno zábavy s NPC. Děj se bude odehrávat v Uru'baenu /v případě nedostatečného počtu zájemců se nabízí jiná velká města, např. Drass-Leona, Belatona, Gil'ead.../, kam jednoho rána přijedou pro potěšení krále (případně vládce města) komedianti s cvičenými zvířaty. Ihned po příjezdu se však roznese zpráva, že ze zvěřince zmizel zlatý hřeb představení. Mluvící papoušek je pryč! S prosbou o pomoc se majitel zvěřince obrací na městskou gardu, která má však důležitější věci na práci, než odchyt uprchlého papouška. Bude moci čekat pomoc od skupiny dobrovolníků? A je papoušek opravdu to jediné, co se dnes ztratilo? Existují snad další tajemství, která čekají na odhalení?

 

Vypravěč:

Azkaal Uniarë

Obtížnost: 

Snadná, vhodná i pro nováčky

Varování: >:D Kdo mi bude dělat v questu hovadiny, toho rozsápou medvědi!

Délka:

dle šikovnosti hráče

Typ questu: 

Zjišťovací, pátrací (klasicky, bez myšlenkové komunikace), možná trochu akční. Zákaz magie, boj není vyžadován.

Pro koho: 

+ obzvláště vhodné pro typ úplného ňoumy, který neví ani zbla o magii = všechny lidské postavy na straně Galbatorixe, včetně prostých rolníků, sotva dospělých dívek i dětí ulice

+ neutrální postavy na území Království (urgalové...)

+ může se zúčasnit i Jezdec neovládající magii mysli (pouze na straně Galbatorixe!!!)

+ smí se s Jezdcem zúčasnit i jeho dráče (za podmínky, že váš dráček žádné zvíře nesežere!)

!! NE PRO !!

- elfy - zaprvé ovládají myšlenkovou komunikaci a nemají mimo Du Weldenvarden co dělat, zadruhé pokud přesto nějakého uvidím v Uru'baenu, osobně uškrtím! >:D

- elfské/neutrální Jezdce žijící v Du Weldenvarden - viz výše a nedělejte si iluze, že by vám díky drakovi výlet do hlavního města Království prošel

 - Surďany, Vardeny, trpaslíky, víly - ani tyhle rasy nemají v Království co pohledávat

- divoké draky a Stíny - ovládají myšlenkové spojení a Stínové jsou příliš zlí na to, aby v takovéhle situaci pomáhali.

Odměna:

Neuvedena - máte se však na co těšit.

 

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 18.06.2015 22:05:59 FBQuesty - základní informace pro hráče

 

Autor: Wran

Editace a jazykové úpravy: Arwina Greensleeves

 

 

Co jsou to questy?

 

Jsou to vlastně výpravy za dobrodružstvím. Hráč se při nich nepohybuje sám, ale ve skupince dvou až tří lidí. Naprosto ideální je utvořit trojice ve složení dva hráči + vypravěč, protože potom hra pěkně odsýpá a hýbe se rychle kupředu.

Rozdíl oproti klasickým hrám s hráči je ten, že nyní vám vypravěč zprostředkovává celé okolí. Popisuje ho a částečně může ovlivnit i pohled, který na to vaše postava má. Samozřejmě ne ve velké míře, spíše se jedná o pocitovou část. Ta má za úkol především dokreslit atmosféru. V době výprav tedy může vypravěč libovolně popisovat okolí a hrát za všechny cizí postavy (NPC). NPC může být všech druhů, od neškodné léčitelky po osminohou potvoru, kterou je třeba zabít.

Pokud se na quest přihlásíte, tak musíte počítat s jednou věcí. Výpravy jsou sami o sobě nebezpečné, proto při nich neplatí pravidlo o nesmrtelnosti postav. Jestli nebudete dostatečně opatrní a uděláte nějakou hloupost, tak se dost reálně může stát, že vaše postava přijde o život a následně poputuje přímo do archívu. Takže pozor na to, jak hrajete.

 

Co mohu získat?

 

Z dobrodružství můžete získat různé odměny. Mohou jimi být Alagaesijské zlatky, nějaké vzácnější věci, informace a mnoho dalších zajímavých věcí jako například speciální mazlíčci s určitými schopnostmi. U odměny je ale třeba dbát určité logiky, protože například žebrák nebude schopný postavě dát nějakou opravdu cenou odměnu. Možná tak informace nebo něco podobného, ale určitě od něj nedostanete meč nebo prsten k ukládání energie. To fakt ne.

Z toho vyplývá, že odměny se budou lišit případ od případu. Záleží jenom na vypravěči a složitosti zápletky – odměnu vypravěč určuje sám. Věci, které během dobrodružství získáte, vám už zůstanou. Co při dobrodružství ztratíte, je ztraceno navždy. Je tedy jenom na vás kolik dokážete z dobrodružství vytěžit…

 

Vypravěčové

 

Limit je jenom jeden a to ocenění „zkušený hráč“, které lze nalézt v profilu. Pokud takové ocenění nemáš, tak nevěš hlavu. Pusť se do různých větších soutěží, drž se pravidel a reálií a postupně se jím staneš. Ale i zkušený hráč musí svůj záměr stát se vypravěčem ohlásit alagaesijské radě a poslat jí na mail zápletku svého dobrodružství, co chce dávat jako odměnu apod. Tam to prodebatujeme, a buďto schválíme nebo to pošleme zpět na potřebnou úpravu.

Vypravěč bude za svou námahu ceněn body, které potom bude moci najít v „tabulce“. Počet bodů bude záviset na tom, jak moc povedená ona zápletka bude, takže se snažte!

Jak napsat quest se dozvíte ZDE.

 

Napsal: Arwina Greensleeves | Kategorie: Questy
Dne: 18.06.2015 22:04:45 FBJak napsat quest?

 

Autor: Aireen

Edit: Arwina Greensleeves

 

Tento článek je určen především pro zkušené hráče, kteří by rádi dělali vypravěče a nevědí, jak mají quest správně napsat. Rada ujednotila tuto formu:

 

Pro hráče, veřejné - tyto informace uvidí hráči, je to popis questu, který by je měl nalákat.

 1. Název questu

 2. Vypravěč

 3. Věštba (měla by být ve staré češtině, plná archaických výrazů, jednotný styl!) nebo ”inzerát”

 4. Obtížnost (lehká, střední/středně těžká, těžká -> říká jak je quest obtížný, závisí to především na tom, co hráč bude pro absolvování questu potřebovat, tedy magie a boj - to by mělo být napsané v bodě 7. Dále to je nějaké zhodnocení vypravěče, jak náročný svůj quest považuje)

 5. Délka (krátké, střední, dlouhé, velmi dlouhé…)

 6. místo konání (musí být pevně určeno, pozor na souvislosti s mapou! všechno co vymyslíte jako specialitu a umístíte to, NAPSAT AIREEN!)

 7. Typ questu (zde by měly být uvedeny základní informace, ve zkratkách - základní, boj, magie, zákaz magie -> nebo něco v tom stylu, což by mělo uvést, které dovednosti dotyčný v questu bude potřebovat. Dále by tu mohlo být něco ke stylu - horor, detektivní, adventura, akční... [inspirováno ze shirai: Dostupné na:http://shirai.cz/anime-zanry/]

 8. Pro koho - (kdo se může účastnit - mělo by to vyplynout  z výše uvedeného textu, může se připsat, ale není to povinné)

 9. Odměna - ( co hráč za splnění questů získá, spíš u “inzerátových” typů...)

 10. Kontext - pokud to je nezbytné, tedy pokud to není obecně známé, kontext by se měl hráč dozvědět až ve hře, klidně hned na začátku při prvním vypravěčově postu, poté se postupně dozvídá děj. Kontextem se myslí třeba “do města přijel divný muž, kterého se všichni obyvatelé bojí. Ubytoval se v hostinci U Bílého kozla a od té doby se neukázal. Celé město z něj má strach…” Lepší je toto hráči sdělit právě až v začátku questu a do popisu questu jen napsat “hledáme odvážné muže, kterým není umění meče cizí a nebezpečí se nebojí. Zájemci nechť se přihlásí v hostinci U Bílého kozla”. Toto je potom jen inzerát, který toho opravdu moc o hře neprozrazuje...)

 11. Uzavřený/volný quest - (tím se myslí, jestli vypravěč dovolí, aby během questu mohli někteří lidi - samozřejmě jen ve vhodných situacích - odcházet, nebo se dokonce až během questu přidat. Hráči se pochopitelně napřed musí s vypravěčem domluvit)

 

Pro radu - tyto informace uvidí pouze Rada a hlavně podle nich se rozhoduje, zda quest přijme, nebo ne.

 1. Osnova děje (vše co se v questu stane)

 2. Hlavní odměna, možné další odměny (důležité vypsat)

 

+vypravěč by měl mít u sebe podrobný děj, příběhový kontext, domyšlené vzhledy a jména hlavních NPC, všechny vychytávky, které chce v questu mít!

 


- Autor webu: Správce říše - Autor skinu: Morcelwen Poicë